Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

6 złotych medali zawodników „START” Zielona Góra

W Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, które odbyły się w Bydgoszczy 31maja-3 czerwca, wzięło udział 65 uczestników, w tym kadra narodowa w ilości 12 zawodników, z medalistami Mistrzostw Świata i Europy włącznie.

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START w Zielonej Górze reprezentowało 9 podopiecznych trenera Marka Maruchy, którzy zdobyli łącznie 8 medali (6 złotych, 1 srebrny, 1 brązowy).

Pięć tytułów Mistrza Polski zdobył paraolimpijczyk Szymon Sowiński (ZSR „START” Zielona Góra), który w konkurencjach: pistolet sportowy – wynikiem 543 pkt., pistolet pneumatyczny – wynikiem (560 pkt., finał 231,6,5 pkt.), pistolet standard – wynikiem 354 pkt., pistolet dowolny - wynikiem (531 pkt., finał 217,3 pkt.) zdobył cztery złote medale. Dodatkowo w konkurencji zespołowej pistoletu pneumatycznego razem z kolegami z zespołu (Szymon Sowiński, Sebastian Cielecki, Włodzimierz Jurkowski) zdobył kolejny złoty medal - wynikiem 1603 pkt. Doskonale wypadły debiutujące w Mistrzostwach Polski dwie zawodniczki: Marlena Przeździęk zdobyła swój pierwszy medal Mistrzostw Polski – koloru srebrnego w pistolecie pneumatycznym (490 pkt., finał 201,8 pkt.), a Katarzyna Lewandowska w tej samej konkurencji uplasowała się na czwartym miejscu pokonując bardziej doświadczone zawodniczki. Złoty i brązowy krążek „dołożył” Kazimierz Bysiek, który w konkurencji karabin pneumatyczny SH2 leżąc – (630,7 pkt., finał 249,2 pkt.) zdobył złoty medal, a w konkurencji karabin pneumatyczny SH2 stojąc – (600,3 pkt.) zdobył brązowy medal.

Pozostałe wyniki indywidualne strzelców ZSR „START” Zielona Góra:

- Ewa Zimnicka – 6 miejsce w konkurencji R2 - karabin pneumatyczny stojąc – (519,9, finał 121,4 pkt.)

9 miejsce w konkurencji R3 - karabin pneumatyczny leżąc – (612,4 pkt.)

- Sebastian Cielecki - 10 miejsce w konkurencji P1 - pistolet pneumatyczny 60 strz. mężczyzn – 521 pkt.,

- Jan Ciborski – 10 miejsce w konkurencji R3- karabin pneumatyczny leżąc – 610,1 pkt.

6 miejsce w konkurencji R1- karabin pneumatyczny stojąc – 532,9 pkt, finał 143,0 pkt.

- Włodzimierz Jurkowski – 9 miejsce w konkurencji P1 - pistolet pneumatyczny 60 strz. mężczyzn - wynikiem 522 pkt.

- Joanna Jakuć – 18 miejsce w konkurencji R3 - karabin pneumatyczny leżąc – 549,4 pkt.

Data publikacji: 2018-06-11