Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Grand Prix w Strzelectwie - podsumowanie

Międzynarodowe Grand Prix w Strzelectwie Sportowym Osób Niepełnosprawnych Szczecin 2018 (World Shooting Para Sport Grand Prix Szczecin 2018) już za nami! Turniej rozpoczął się w środę, 11 kwietnia, a oficjalne zakończenie z wręczeniem nagród specjalnych miało miejsce w sobotę.

Międzynarodowe Grand Prix w Strzelectwie Sportowym Osób Niepełnosprawnych Szczecin 2018 rozpoczęło się 11 kwietnia. Tuż po uroczystym otwarciu sportowcy natychmiast przystąpili do rywalizacji. Pierwszy dzień zawodów był niezwykle udany dla reprezentantów Ukrainy. Najpierw w kategorii R3 złoto wywalczył Yurii Stoiev, a na drugim miejscu uplasowała się Iryna Shchetnik. Natomiast w kolejnej konkurencji rozgrywanej tego dnia - P2 10m Air Pistol Women SH1 zwyciężyła Ukrainka Iryna Liakhu.

Drugiego dnia zawodów wysoką formę utrzymała fenomenalna Iryna Shchetnik, która z ogromną przewagą zwyciężyła w kategorii R2, wyprzedzając Francuzkę Delphine Fischer oraz Polkę Jolantę Szulc, zawodniczkę KSI "Start".
Zaraz po zakończeniu zmagań kobiecych, rozpoczęła się rywalizacja mężczyzn w kategorii R4, gdzie ponownie najlepiej poradzili sobie Ukraińcy. Z dorobkiem 252,6 pkt konkurencję wygrał Vitalii Plakushchyi, a srebro zdobył jego reprezentacyjny kolega Vasyl Kovalchuk. Trzeci był Włoch Andrea Liverani.
Wieczorem odbyły się zmagania w konkurencji Falling Target Pistols, gdzie upragnione złoto dla Polski wywalczył Szymon Sowiński, a srebrny medal przypadł w udziale  Sławomirowi Koniewskiemu. Na podium ponownie nie zabrakło reprezentantki Ukrainy, tym razem brąz zdobyła Olga Kovalchuk.

Piątek, trzeci dzień Grand Prix rozpoczął się od rywalizacji w konkurencji P1, gdzie dwa medale - złoty i srebrny zdobyli Uzbekowie Server Ibragimov oraz Aziz Ibragimov. Na najniższym stopniu podium znalazł się Ukrainiec Oleksii Denysiuk. W tej konkurencji wyłoniono także zwycięzców drużynowych - złoto powędrowało do Ukraińców, a srebro do Polaków. W piątkowej walce o medale w kategorii R1 równych sobie nie znaleźli ponownie reprezentanci Ukrainy, którzy zdobyli wszystkie medale. Złoto wywalczył Andrii Doroshenko, srebro Yurii Stoiev, a brąz Oleksander Denysenko.

Sobota - ostatni dzień zawodów, rozpoczęła się szczęśliwie dla reprezentacji Polski. W indywidualnej kategorii P5 złoto zdobył Szymon Sowiński. W rywalizacji drużynowej Team P5 także najlepsi byli Polacy. O sile naszej drużyny świadczy fakt, że zdołała wyprzedzić znakomicie przygotowaną do zawodów reprezentację Ukrainy. W przedostatniej konkurencji Falling Target Rifle SH1 zwyciężył Ukrainiec Oleksandr Denysenko, na drugim miejscu uplasowała się utytułowana zawodniczka Iryna Shchetnik, a brązowy medal przypadł w udziale Polakowi Tadeuszowi Burskiemu. Grand Prix zakończyła rywalizacja w kategorii R5. Tutaj najlepsi byli Vasyl Kovalchuk, Vitalii Plakushchyi oraz Milena Teodorova.

Oficjalne zakończenie zawodów odbyło się w szczecińskim Hotelu Radisson w sobotę, 14 kwietnia. Podczas gali wręczone zostały nagrody specjalne dla najlepszych zawodników, a wszyscy zawodnicy mogli usłyszeć słowa podziękowania za udział w Grand Prix. Ten wieczór był znakomitą okazją do integracji zawodników, sędziów, działaczy i przedstawicieli instytucji wspierających organizację Grand Prix.

Data publikacji: 2018-04-16