Komunikaty z regionu

Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Mistrzostwa Świata Niepełnosprawnych w tenisie stołowym

W Lasko-Celje (Słowenia) w dniach 15-20 października 2018 odbyły się Mistrzostw Świata Niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

W zawodach rywalizowało 325 najlepszych zawodników z całego świata w klasyfikacji indywidualnej w poszczególnych klasach startowych w zależności od rodzaju schorzenia. W skład kadry Polski wchodzili również utytułowani zawodnicy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra, podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka : w klasie 8: Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki oraz w klasie 10: Igor Misztal.

Bardzo miłą niespodziankę sprawił wszystkim Marcin, zdobywając brązowy medal! W bardzo licznej grupie zawodników, którzy reprezentują wyrównany, wysoki poziom sportowy, zaprezentował się bardzo dobrze. W grupie eliminacyjnej wygrał z Karlsonem (Szwecja) 3:2, uległ natomiast 1:3 Ivanowi Mai z Ukrainy. Wychodząc z grupy spotkał się z Andreasem Csonka (Węgry), pokonując zawodnika 3:2. Największe emocje wzbudził mecz z Viktorem Didukhem z Ukrainy, aktualnie zajmującym I miejsce w światowym rankingu, złotym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich oraz mistrzostw Europy. Marcin Skrzynecki stanął na wysokości zadania, dominował w całym spotkaniu, zagrał doskonale, wygrywając 3:1. W walce o finał stanął naprzeciw Wiliama Wilsona (Wielka Brytania), który jest czołowym zawodnikiem na świecie. Rozegrał bardzo wyrównane spotkanie o czym świadczy wynik 1:3 w setach ( -9, -8,+8, -11). Warto wspomnieć, że Anglik został mistrzem świata.

W zawodach brali również udział sportowcy GZSN „Start”. W klasyfikacji końcowej Marek Chybiński sklasyfikowany został na pozycji 11- 15, a Damian Fira na pozycji 16-17. Zaznaczyć trzeba, że udział tych zawodników w Mistrzostwach Świata był dużym sukcesem, a zdobyte doświadczenie z pewnością pomoże im jeszcze lepiej zaprezentować się w nadchodzących kwalifikacjach do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020.

Data publikacji: 2018-10-29