Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Ogólnopolski Miting pływacki w Łodzi

Druga edycja ogólnopolskich zawodów pływackich dla osób niepełnosprawnych odbyła się w ostatni weekend października w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej.

Zmierzyło się na nim ok. 150 najlepszych niepełnosprawnych pływaków, którzy reprezentowali 21 klubów z całej Polski.

Aż 8 medali wywalczyły zawodniczki łódzkich klubów. Miting z 3 złotymi i 3 srebrnymi krążkami zakończyła Zuzanna Boruszewska, zawodniczka UKS 149 Łódź. Katarzyna Kufel z sekcji pływackiej PZSN Start Łódź zdobyła zaś 2 złote medale.

Klasyfikację medalową łódzkich zawodów wygrał klub Start Gdańsk (9 złotych, 1 srebrny i 3 brązowe medale)

Najlepszą zawodniczką Mitingu została Patrycja Wojnarowska ze Startu Tarnów, która we wszystkich swoich startach zgromadziła 1619 punktów. Wśród mężczyzn najlepszy był Michał Golus z Wodnika Radom, który w pięciu konkurencjach uzyskał 1714 punktach.

Zawody w Łodzi były istotnym elementem przygotowań do Zimowych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych, które odbędą się w dniach 14-18 listopada w Szczecinie.

Organizatorem imprezy był Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” natomiast instytucją finansującą Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zawodnikom życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w treningu!

Data publikacji: 2018-11-08