Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Rozstrzygnięcie etapu wojewódzkiego konkursu "Sztuka Osób Niepełnosprawnych"
W piątek 15 września, punktualnie o godzinie 11.00 rozpoczęły się obrady komisji konkursowej w skład której weszły panie Dorota Obukowicz-Szafrańska, Elwira Rewcio, Barbara Wujec-Hasinec, Marlena Bojarska-Sztuk, Angelika Cybulska-Moroz, Alina Kalwaryjska oraz Monika Jagielska.
Do udziału w konkursie zgłoszonych zostało aż 61 prac w czterech kategoriach: malarstwo i witraż, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, rysunek i grafika oraz tkanina i aplikacja. Autorami prac byli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy i Domów Pomocy Społecznej. Z racji wysokiego poziomu nadesłanych prac, zadanie wyboru dwunastu najlepszych było bardzo trudne. Po dwugodzinnej naradzie członkinie komisji dokonały wyboru.
W etapie wojewódzkim konkursu zwyciężyły i zostały wyróżnione następujące prace:
Kategoria Malarstwo i witraż
1. "Polska widziana moimi oczami" autorstwa Małgorzata Wierucka
terapeuta: Marta Wójtowicz
placówka: WTZ w Piaseczniku
2. "Sielanka" autorstwa Doroty Wieczorek
terapeuta: Anna Świerszcz
placówka: ŚDS w Wałczu Dzienny Ośrodek Wsparcia Dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi
3. "Kocham Polskę - polskie kwiaty, polskie klimaty..." autorstwa Łukasza Krawczyńskiego
terapeuta: Agata Berczyńska-Kurpisz
placówka: WTZ Nr 1 przy PSONI Koło w Koszalinie
Wyróżnienia:
"Co kraj to obyczaj" autorstwa Tomasza Urbaniaka
terapeuta: Sławomira Malecka
placówka: WTZ w Piaseczniku
"Polskie drogi" autorstwa Daniela Śliwińskiego
terapeuta: Anna Świerszcz
placówka: WTZ w Piaseczniku
"Najbliższa sercu" autorstwa Piotra Paszkowskiego
terapeuta: Artur Groszkowski
placówka: ŚDS w Choszcznie
Kategoria Grafika i rysunek
1. "Muzyka moją małą Ojczyzną" autorstwa Jana Przyłuckiego
terapeuta: Tomasz Siełacz
placówka: DPS w Resku
2. "Moja Polska" autorstwa Bogusławy Szczegielskiej
terapeuta: Joanna Dąbrowska-Bogusz
placówka: WTZ w Dębnie
3. "Ojczyzna pełna kolorów" autorstwa Tomasza i Jacka Drabików
terapeuta: Artur Groszkowski
placówka: ŚDS w Choszcznie
Wyróżnienie:
"Azyl" autorstwa Jana Przyłuckiego
terapeuta: Tomasz Siełacz
placówka: DPS w Resku
Kategoria Tkanina i aplikacja
1. "Tak widzę moją ojczyznę" autorstwa Agnieszki Majchrzak
terapeuta: Sławomira Malecka
placówka: WTZ w Piaseczniku
2. "Ojczyzna w moim oknie" autorstwa Ireneusza Dziedzica, Łukasza Szumiły oraz Mirosława Zienowicza
terapeuta: Magdalena Mazurczak
placówka: ŚDS w Choszcznie
3. "Moja Ojczyzna" autorstwa Doroty Piaseckiej, Leokadii Rasiak oraz Czesławy Gwieździńskiej
terapeuta: Joanna Kochanowic
placówka: DPS Nr 3 w Szczecinie
Wyróżnienia:
"Polskie krajobrazy" autorstwa Piotra Stańczyka
terapeuta: Agnieszka Włoczka
placówka: WTZ w Piaseczniku
"W sercu moim ojczyzna" autorstwa Barbary Antosik
terapeuta: Agata Kagan
placówka: DPS w Moryniu
Kategoria Rzeźba kameralna i płaskorzeźba
1. "Moje miejsce na ziemi" autorstwa Jadwigi Obielak
terapeuta: Joanna Dąbrowska-Bogusz
placówka: WTZ w Dębnie
2. "Ojczyzna - My" autorstwa Andrzeja i Adama Kmitów
terapeuta: Artur Groszkowski
placówka: ŚDS w Choszcznie
3. "Zagrać w ojczystych barwach" autorstwa Tomasza Drabika, Damiana Waszkiela oraz Krzysztofa Zukierskiego
terapeuta: Irena Waszkiel
placówka: ŚDS w Choszcznie
Prace laureatów etapów wojewódzkich zostaną wysłane do Warszawy i wezmą udział w centralnym etapie konkursu.
Wszystkim laureatom konkursu i osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a wszystkich uczestników zapraszamy do udziału w konkursie za rok!