Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Świetne wyniki lubuskich drużyn w I Grand Prix Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym

W Wiśle, w Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich odbyło się w dniach 13-15 kwietnia 2018 r. I Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

Z dużym powodzeniem startowali zawodnicy Zrzeszenia sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra oraz Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START”.

Nie zawiedli zawodnicy kadry narodowej. Bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem Turnieju został Igor Misztal, podopieczny trenera Lucjana Błaszczyka,  zajął I miejsce, wygrywając wszystkie spotkania w najliczniejszej klasie 10-tej.

Zadowolony z występu swoich zawodników był trener Jacek Kaczmarek, gdyż I miejsce wywalczył Tomasz Jakimczuk, który pokonał swoich rywali w klasie 2 (zawodnicy na wózkach inwalidzkich), w tym Rafała Czupera, medalistę Igrzysk Paraolimpijskich. Miłą niespodziankę sprawił  Hubert Morusiewicz, który w drodze do półfinału pokonał wielu zawodników w klasie 10, o finał walczył ze swoim kolegą klubowym Igorem Misztalem, przegrywając 1:3. Ostatecznie zajął dobre III miejsce. Jest to duży sukces młodego zawodnika. Również  na III miejscu uplasował się Tomasz Mika, trenowany przez Adama Jurasza, wygrał wiele spotkań,  ambitnie walcząc o każdy punkt, w półfinale uległ jedynie Waldemarowi Krzemińskiemu.

W klasie 11 najlepszy okazał się Marek Chybiński z GZSN „START” w Gorzowie Wlkp. (I miejsce), który w finale pokonał kolegę klubowego Damiana Fire (II miejsce).

W klasie 8 kobiet Julia Jarosz (GZSN) wywalczyła III miejsce.

W klasie 1-2 Paweł Gontarczyk zajął IV miejsce. V miejsca wywalczyli  w klasie 4 Robert Herman, w klasie 5 Sławomir Ogrodnik i w klasie 10 Robert Tomczak. W klasie 7 Roman Kędzierski i Grzegorz Siwy zajęli miejsca 7-8. Na pozycjach 9-12 sklasyfikowano Marka Bajka i Piotra Dobrzyńskiego w klasie 11 i Marka Pietrzaka w klasie 8.

Data publikacji: 2018-04-23