Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Świetny występ siatkarzy „START” Zielona Góra w Chinach

W Pingtan w Chinach odbył się Światowy Turniej Niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej (BEACH WORLD SERIES OPEN).

W turnieju uczestniczyło dziewięć zespołów, po dwa z Indii i Polski oraz Niemiec, Australii, Chin, Słowacji oraz USA.

W składzie zespołu Polska II wystąpili członkowie kadry narodowej - zawodnicy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra Jacek Moliński, Bartłomiej Synowiec, Michał Wypych. Zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając brązowy medal.

W turnieju pokonali pięć zespołów: 2:0 (21:15, 21:14) – Chiny, 2:0 (21:18, 23:21) – Australię, 2:1 (21:13, 9:21, 15:10) – Indie-zespół 1, 2:0 (21:10, 21:14) Indie-zespół 2 i 2:0 (21:16, 21:15) – Słowację. Ulegli jedynie zespołowi z Niemiec 0:2 (10:21, 17:21) oraz kolegom z kadry zespołowi Polska I - 1:2 (16:21, 15:21).

Warto wspomnieć, że zespół Polska I w składzie Adam Stępień, Artur Wąsowicz, Rafał Wójtowicz zdobyli srebrny medal. Zwycięzcą turnieju została reprezentacja Stanów Zjednoczonych.

Data publikacji: 2019-05-16