informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Komunikaty z regionu

Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Szachiści GZSN „START” zdobyli drużynowe i indywidualne Mistrzostwo Polski Osób Niepełnosprawnych w szachach szybkich i błyskawicznych

Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” był organizatorem Otwartych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Szachach, które odbyły się w Hotelu „MIESZKO” w Gorzowie Wielkopolskim.

W Mistrzostwach wzięło udział 70 zawodników z całej Polski (między innymi: Wejherowo, Bydgoszcz, Wrocław, Wolsztyn, Gorzów Wlkp., Jelenia Góra, Koszalin, Częstochowa, Radom, Jemielno).

 

Zawodnicy walczyli o mistrzostwo indywidualne i drużynowe w szachach szybkich i błyskawicznych.

 

Na podium stanęli:

 

Szachy szybkie – indywidualne (schorzenia wewnętrzne):

 

Jan Przewoźnik – I miejsce – GZSN „START”,

Władysław Pojedziniec – II miejsce – START Wrocław,

Janusz Trusewicz – III miejsce – GZSN „START”.

 

Szachy szybkie – indywidualne (schorzenia narządu ruchu):

 

Eugeniusz Małecki – I miejsce – UKS SZACH Wolsztyn,

Zygmunt Wielecki – II miejsce – START Wejherowo,

Bogdan Żminda – III miejsce – START Wrocław.

 

Szachy błyskawiczne – indywidualne (schorzenia wewnętrzne):

 

Jan Przewoźnik - I miejsce – GZSN „START”,

Andrzej Wasylkiewicz – II miejsce – START Wrocław,

Edward Pela – III miejsce – START Wrocław.

 

 

Szachy błyskawiczne – indywidualne (schorzenia narządu ruchu):

 

Zygmunt Wielecki – I miejsce – START Wejherowo

Krzysztof Jurkiewicz – II miejsce – START Wejherowo

Bogusław Kuma – III miejsce – START Koszalin

 

Szachy szybkie – drużynowo (schorzenia narządu ruchu):

 

I miejsce – GZSN START I  w składzie: Andrzej Kozicz, Zygmunt Boła, Grzegorz Byliński, Kajetan Przysiecki,

II miejsce – UKS SZACH Wolsztyn w składzie: Eugeniusz Małecki, Jarosław Mierzyński, Edward Englart, Romuald Olejniczak,

III miejsce – START Wejherowo w składzie: Zygmunt Wielecki, Krzysztof Jurkiewicz, Tadeusz Panek, Marek Uziałko.

 

Szachy szybkie – drużynowo (schorzenia wewnętrzne):

 

I miejsce – GZSN START  w składzie: Jan Przewoźnik, Janusz Trusewicz, Tadeusz Twarogiel, Marek Bajek,

II miejsce – Start Wrocław I w składzie: Władysław Pojedziniec, Edward Pela, Gwidon Zajączkowski, Andrzej Wasylkiewicz,

III miejsce – GZSN START II w składzie: Piotr Czaczka, Adam Rabczewski, Marian Kulwiński, Władysław Chrostowski.

 

Szachy błyskawiczne – drużynowo (schorzenia narządu ruchu):

 

I miejsce – START Wejherowo w składzie: Zygmunt Wielecki, Krzysztof Jurkiewicz, Tadeusz Panek, Marek Uziałko,

II miejsce – GZSN START I – Andrzej Kozicz, Zygmunt Boła, Grzegorz Byliński, Kajetan Przysiecki,

III miejsce – UKS SZACH Wolsztyn w składzie: Jarosław Mierzyński, Edward Anglart, Eugeniusz Małecki, Janusz Węglar

Szachy błyskawiczne – drużynowo (schorzenia wewnętrzne):

 

I miejsce - GZSN START  w składzie: Jan Przewoźnik, Janusz   Trusewicz, Tadeusz Twarogiel, Marek Bajek,

II miejsce - Start Wrocław I w składzie: Władysław Pojedziniec, Edward Pela, Gwidon Zajączkowski, Andrzej Wasylkiewicz,

III miejsce – GZSN START II w składzie: Adam Rabczewski, Piotr Czaczka, Andrzej Grudziński

Data publikacji: 2018-11-05
Oddział Lubuski
Autor: Piotr Natkański
liczba wyświetleń: 98

Inne aktualności z tej kategorii