informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Znamy laureatów regionalnego etapu konkursu plastycznego z Opolszczyzny

Wojewódzka Komisja Konkursowa dokonała wyboru prac, które zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Sztuka Osób Niepełnosprawnych". W każdej z 4 kategorii (malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, tkanina i aplikacja) nagrodzono po 3 prace, które wezmą udział w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Dodatkowo Komisja wskazała kilka prac, które zostały wyróżnione.

Wyniki etapu regionalnego:

 

Kategoria malarstwo i witraż

Miejsce I

Tytuł: Herbarz Złotego Runa

Autor/Autorzy: Grzegorz Kalinowski

Miejsce II

Tytuł: Pejzaż Polską Malowany

Autor/Autorzy: Anna Mientus

Miejsce III

Tytuł: Ojczyzna – wszyscy mamy wspólne korzenie

Autor/Autorzy: Joanna Zimoch

 

Przyznane wyróżnienia:

  • Zdzisław Nitarski za pracę „Moja Ojczyzna”
  • Marta Telesz za pracę „Polacy nie gęsi swój język mają”

 

Kategoria grafika i rysunek

Miejsce I

Tytuł: Polska

Autor/Autorzy: Marta Śleziak

Miejsce II

Tytuł: Nasza polska przyroda

Autor/Autorzy: Mira Porębska

Miejsce III

Tytuł: Od Bałtyku do Tatr

Autor/Autorzy: Adam Malik

 

Przyznane wyróżnienia:

  • Jacek Żygalski za pracę „Moja Ojczyzna””
  • Damian Kania za pracę „Polska to nasz dom”

 

Kategoria tkanina i aplikacja

Miejsce I

Tytuł: Moje miejsce na ziemi

Autor/Autorzy: Magdalena Nowacka

Miejsce II

Tytuł: Moja polska złota jesień

Autor/Autorzy: Jakub Paraciej

Miejsce III

Tytuł: Oberek

Autor/Autorzy: Ewa Tuła i Artur Piecha

 

Przyznane wyróżnienia:

  • Justyna Wota za pracę „Opolska Wenecja”
  • Anna Sura za pracę „Nad Bałtykiem”

 

Kategoria rzeźba kameralna i płaskorzeźba

Miejsce I

Tytuł: Ojczyzna to MY

Autor/Autorzy: Katarzyna  Niwińska i Piotr Chmielnicki

Miejsce II

Tytuł: Moja ojczyzna jest w niebie

Autor/Autorzy: Katarzyna Retmańczyk i Marcin Kupczak

Miejsce III

Tytuł: Piękna nasza Polska cała

Autor/Autorzy: Asia Palmowska, Dorota Kluz i Małgorzata Złośnik

 

Przyznane wyróżnienia:

  • Katarzyna Niwińska, Piotr Chmielnicki i Ewa Kogutkiewicz  za pracę „Orła cień”
  • Joanna Kmita za pracę „Piękno naszej natury”
Data publikacji: 2017-10-05
Oddział Opo;ski PFRON
Maria Fikus

Inne aktualności z tej kategorii