informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Konkursy

Organizujemy konkursy, które mają zwrócić uwagę świata sztuki, środowiska naukowego na sprawy osób z różnymi dysfunkcjami. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi „Sztuki osób niepełnosprawnych” i „Otwartych drzwi”.

Wyniki etapu wojewódzkiego X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” – 2012 r.

Województwo Dolnośląskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Magdalena Ślipeńczuk – „Świat wokół igrzysk”, Dolnośląskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży z MPD „Ostoja” we Wrocławiu
  2. Piotr Gałązka – „Do boju”, Dolnośląskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom iMłodzieży z MPD „Ostoja” we Wrocławiu
  3. Wanda Zawrotniak, Norbert Bilicz, Anna Kaczmarek, Irena Ignatowicz, Marta Durtka, Andrzej Greszczeszyn, Dorota Greszczeszyn, Norbert Bagłaj, Teresa Walas – „Kaukaz 2014”, I Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu

Wyróżnienie

Dorota Szwed – „Bieg po zwycięstwo”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Rodziców Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Bolesławcu

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Żaklina Bukowiec – „Mistrzowski skok w dal”, I Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu
  2. Monika Basińska – „ Zwycięstwo”, Środowiskowy Dom Samopomocy w „Pałacyk” w Żmigrodzie
  3. Dorota Greszczeszyn – „Trening przed olimpiadą”, I Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Karolina Liszcz, Agnieszka Kolińska – „Olimpiada naszym sukcesem”, II Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu
  2. Stanisław Skowron – „Znicz”, Dom Pomocy Społecznej w Nielestnie
  3. Agnieszka Adamowicz – „Bieg po zwycięstwo”, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Świdnickiej w Starym Wielisławiu

Wyróżnienie

Małgorzata Pludra – „Olimpijskie wrażenia”, Warsztat Terapii Zajęciowej Trzebnickiego Stowarzyszenia „Uśmiech dziecka” w Trzebnicy

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Piotr Suppan – „Kulomiot”, Fundacja im. Brata Alberta WTZ „Muminki” we Wrocławiu
  2. Sławomir Hęciek – „Majewski”, Warsztat Terapii Zajęciowej Trzebnickiego Stowarzyszenia „Uśmiech dziecka” w Trzebnicy
  3. Tomasz Maciąg – „Dyskobol”, Środowiskowy Dom Samopomocy "Pałacyk" w Żmigrodzie

Województwo Kujawsko- Pomorskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Sebastian Ciegielski – „Zapaśniczki”, Warsztat terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Medar” w Bydgoszczy
  2. Marcin Lewandowski - „Skok o tyczce”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kowalu
  3. Sylwia Pułkowska - „Medaliści”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Modrzew” przy Lidze Kobiet Polskich w Bydgoszczy

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Renata Jagielska - „Sztafeta”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Bratanki” w Toruniu
  2. Krzysztof Bruździński - „Łuczniczka”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Tęcza” Caritas Diecezji Bydgoskiej w Bydgoszczy
  3. Krzysztof Kunca - „Rzucający młotem 1”, „Rzucający młotem 2”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Niezapominajka” w Bydgoszczy

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Zdzisław Flieger- „Pchniecie kulą”, Dom Pomocy Społecznej w Inowrocławiu
  2. Piotr Skrzypczak, Marcin Osiadło, Adam Szczepański - „Biegacze”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Wrzos” w Bydgoszczy
  3. Bogusław Sabatowski - „Monachium 1972”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Więcborku

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Mirosława Weichert - „Bieg po złoto”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Pracownia rozwijania twórczości osób niepełnosprawnych” w Toruniu
  2. Marek Urbański - „Szermierz”, Warsztat Terapii Zajęciowej „mega-Art.” Przy Polskim Związku Niewidomych w Bydgoszczy
  3. Alicja Popławska - „Karate na olimpiadzie”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Pracownia rozwijania twórczości osób niepełnosprawnych” w Toruniu

Województwo Lubelskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Ewa Śledź - „Duch Olimpiady”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji OPP” w Łukowie
  2. Gustaw Mędrek- „Kibice, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie
  3. Krzysztof Sykała - „Biegacze”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rozłopach

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Piotr Maciąg - „Medaliści”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rozłopach
  2. Dorota Szpak - „Najlepsi z najlepszych”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grabowicy
  3. Jacek Zdanowski - „Zwycięscy”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Lublinie

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Stanisława Kotowska i Magdalena Karpiarz - „Sen o Olimpiadzie”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji OPP” w Łukowie
  2. Urszula Dzida - „Polska Gola”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grabowicy
  3. Jacek Sadło, Michał Wolny - „Wszyscy jesteśmy zwycięzcami”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji OPP” w Łukowie

\W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Anna Zdanikowska, Magdalena Grzywacz, Renata Denis - „Otylia płyń po złoto”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji OPP” w Łukowie
  2. Piotr Hołowieniec, Mateusz Świątkowski, Wojciech Świątkowski - „Piłka Nożna”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy SOSW Nr 1 w Lublinie
  3. Jarosław Nicpoń - „Symbol”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kocku

Województwo Lubuskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Radosław Siewruk - „Tenis stołowy”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PPH „Postęp” S.A. w Świebodzinie
  2. Anna Berezowska - „Piłka”, Dom Pomocy Społecznej w Toporowie
  3. Mateusz Żodzik - „Bieg przez płotki”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PPH „Postęp” S.A. w Świebodzinie

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Adam Kuka - „Sport jednoczy – rywalizacja bez przemocy”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PPH „Postęp” S.A. w Świebodzinie
  2. Przemysław Płaza - „Mecz piłki nożnej”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PPH „Postęp” S.A. w Świebodzinie
  3. Mariusz Lachowicz - „Olimpiada Nadziei”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Chwalęcicach

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Anna Jurgielewicz - „Igrzyska w Starożytnej Grecji”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Chwalęcicach
  2. Anna Haliczanowska - „Olimpijczyk”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Chwalęcicach
  3. Marcin Majak - „Znicz Olimpijski”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Strzelcach Krajeńskich

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Anna Prozner, Piotr Ćwiszewski - „Pięciu Wspaniałych”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Szprotawskim Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych w Szprotawie
  2. Radosław Eszman - „Żeglarstwo”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PPH „Postęp” S.A. w Świebodzinie
  3. Tomasz Domagała - „Przez mękę”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Nasz Ośrodek" we Wschowie

Województwo Łódzkie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Marek Wasiak – „Konkurencje Olimpijskie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy SOSW nr 3 w Łodzi
  2. Justyna Radecka – „Olimpijczyk”, Środowiskowy Dom Samopomocy przy PSOUU Koło w Aleksandrowie Łódzkim
  3. Przemysław Bednarczyk – „Sport Bez Barier”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy SOSW nr 3 w Łodzi

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Grzegorz Krawczyk – „Niepełnosprawni Olimpijczycy”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy SOSW nr 3 w Łodzi
  2. Marcin Nowak – „Polska Gola”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy SOSW nr 3 w Łodzi
  3. Monika Łakomiec – „Olimpijskie Figury”, Dom Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych w Łodzi

W kategorii tkanina i aplikacja :

  1. Marcin Piątek – „My też jesteśmy Olimpijczykami”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielczych Zakładach Chemicznych „MORS” w Łodzi
  2. Monika Olbromska, Jacek Lewandowski – „Olimpiada w Londynie Nasze Marzenie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielczych Zakładach Chemicznych „MORS” w Łodzi
  3. Agata Moder, Elwira Jagiełło – „Płomień Olimpisjki”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Łasku

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Ewa Gendek – „Olimpijczyk”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Mokrsku
  2. Michał Koliński – „Kajakarze”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Łasku
  3. Ewa Kowalczyk – „Rzut po Medal”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Łasku

Województwo Małopolskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Iwona Gąsiorowska - „Skok w dal”, Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Integracji oraz Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych „Emaus” w Krakowie
  2. Janusz Suwaj - „Z piłką do nieba”, „Zwyciężymy”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Szpitalu Specjalistycznym im. J. Babińskiego w Krakowie
  3. Monika Kośmider - „Piłka w grze”, Środowiskowy Dom Samopomocy ChSON „Ognisko” w Krakowie

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Alicja Mamak – „Olimpiada i olimpijczycy – piękno sportu”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Remedium” w Tymbarku
  2. Karolina Narożnowska - „Być jak Radwańska”, Warsztat Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Krakowie
  3. Janusz Mierzwa - „RZUT OSZCZEPEM”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Krakowie

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Karolina Nowotarska – „Kajakarstwo”, Warsztaty Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Integracji oraz Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych „Emaus” w Krakowie
  2. Stanisław Szczurek , Zbigniew Michalski - „Orzeł z Wisły”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Nadzieja” w Nowym Sączu
  3. Magdalena Ciurys - „Skok wzwyż”, Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Integracji oraz Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych „Emaus” w Krakowie

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Łukasz Szewczyk - „Żużel”, Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Integracji oraz Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych „Emaus” w Krakowie
  2. Anna Gołąb - „Skoczek”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Brzesku
  3. Monika Targosz - „Dyskobol”, Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Integracji oraz Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych „Emaus” w Krakowie

Województwo Mazowieckie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Klaudiusz Grabisna - „Olimpiada”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Jutrzenka” w Sochaczewie
  2. Rafał Wyrzykowski - „Siłacz”, Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Radzyminie
  3. Grzegorz Ładno - „Skok życia”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Otwocku

Wyróżnienie:

Karolina Lewandowska - „Ulubiony sportowiec”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Olszynka” w Białobrzegach

W kategorii grafika i rysunek:

  1. praca zbiorowa - „Jestem olimpijczykiem”, Warsztat Terapii Zajęciowej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie,
  2. Edyta Fastyn – „Maraton”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej „Na Przedwiośniu” Warszawa-Międzylesie
  3. Iwona Zielińska - „Olimpiada, stadion, mecz”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Społeczna pomoc- Stowarzyszenie Dom” Łomianki-Sadowa

Wyróżnienie:

Łukasz Ługowski - „Olimpiada-żagle”, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Magda Miąskiewicz - „Kolarz”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej „Na Przedwiośniu” Warszawa-Międzylesie
  2. Maria Jarema - „Olimpiada u nas”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Przasnyszu
  3. Grzegorz Szczygieł - „Płomień równego sportu”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Otwocku

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba :

  1. Władysław Szymczyk - „ Płomień olimpijski”, Dom Pomocy Społecznej „Nad Jarem” Nowe Miszewo
  2. Roman Bacławski - „Ogień olimpijski”, Dom Pomocy Społecznej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Ostrołęce

Województwo Opolskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Dagmara Biała - „Olimpiada w dużych Krajach Europejskich i w mniejszych Państwach Europejskich”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie
  2. Szczepan Kuczewski - „Razem zwyciężymy” - Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Kadłubie
  3. Mariusz Popiel - „Bieg po zwycięstwo”, Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Magnolia” w Opolu

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Ewa Tuła - „Sportowcy ćwiczą na okrągło”, Środowiskowy Dom Samopomocy przy Fundacji Dom w Opolu
  2. Kazimierz Jagas - „Gimnastyka artystyczna”, Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Magnolia” w Opolu
  3. Piotr Chmielnicki - „Każdy ma szanse”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji Dom w Opolu

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Mateusz Mleczko - „Olimpijskie połączenie”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie
  2. Krzysztof Popiołek, Tomasz Dziemba, Krzysztof Szynklarz , Marcin Trybuszewski – „Razem możemy wiele”, Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Kadłubie
  3. Michalina Popławska- „Barwy sportu”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Kędzierzynie - Koźlu

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Natalia Grega, Natalia Atamańczuk - „Zwycięzca”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji Dom w Opolu
  2. Grzegorz Zawadzki - „Razem zwyciężymy”, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Opolskiej Rejon Nysa

Województwo Podkarpackie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Agnieszka Rogowska - „Zdobyć medal”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Białobrzegach
  2. Urszula Powęska - „Pływaczka”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy MOPS w Stalowej Woli
  3. Adam Sołopa - "Sport bez granic", Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Janusz Uberman - "Polska gola", Środowiskowy Dom Samopomocy w Przeworsku
  2. Piotr Ceglarz - "W drodze", Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu
  3. Wojciech Koczera – "Koszykarz", Warsztat Terapii Zajęciowej przy Sanockim Towarzystwie Oświatowym w Sanoku

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Katarzyna Kaczmarz - „Celny rzut”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Niewidomych „START” w Przemyślu
  2. Agata Barć - „Olimpijczycy’’, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Wsi
  3. Mateusz Solarz - „Na szczycie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Niewidomych „START” w Przemyślu

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Bronisław Chudzik - "Skok wzwyż", Środowiskowy Dom Samopomocy w Woli Raniżowskiej
  2. Zygmunt Bobola - "Letnie Igrzyska", Środowiskowy Dom Samopomocy im. Anny w Izdebkach
  3. Piotr Nowak, Grzegorz Pilipowski - "Każdy może zostać olimpijczykiem", Środowiskowy Dom Samopomocy w Cieszanowie

Województwo Podlaskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Jan Zawalich – „Też olimpijczyk”, Dom Gościnny w Dzięciołówce
  2. Diana Porębska - „ Gimnastyczka”, Warsztaty Terapii Zajęciowej wn Ogrodniczkach
  3. Maria Pień – „Gimnastyczka”, Dom Pomocy Społecznej w Choroszczy

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Artur Szatkowski – „Biegacze”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Ogrodniczkach
  2. Paulina Grabowska - „Siatkówka”, Warsztat Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach
  3. Krzysztof Raczyński - „Olimpijska rywalizacja”, Dom Gościnny w Dzięciołówce

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Mirosława Masłowska - „ Taniec z szarfą”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Ogrodniczkach
  2. Paweł Zabrocki, Irena Dawidowska, Joanna Skóra, Marta Misiuk, Joanna Zdanowicz – „ Nasze Marzenia”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Bielsku Podlaskim
  3. Ryszard Wasilewski - „Igrzyska”, Dom Pomocy Społecznej w Czerewkach

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Franciszek Duda - „Pływanie”, Dom Gościnny w Dzięciołówce
  2. Daniel Dzięgielewski, Marcin Iwaniuk, Anna Bochenko, Urszula Matys - „Dyskobol”, Ośrodek Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Stopniu Znacznym i Głębokim prowadzony przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Niepełnosprawnych Intelektualnie „Aktywni” w Białymstoku
  3. Maria Jeglińska - „Olimpijczycy”, Warsztat Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach

Województwo Pomorskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Magdalena Urbaniak – „Irena Szewińska – bieg po złoto”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Nowiny” w Gdańsku
  2. Janusz Jakubowski, Andrzej Łoboda – „Pokój naszym zwycięstwem”, Dom Pomocy Społecznej w Chojnicach
  3. Marek Chmielewski - „Siatkarze”, Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji Edukacji Ekologicznej i Promocji Zdrowia w Gdańsku

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Dariusz Foltyński, Ewa Wiśniewska, Michał Bonder – „Jadę po złoto”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Słupsku
  2. Daniel Strzelczak, Dariusz Wencel, Rafał Bartecki – „Sportowcy świata łączcie się”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Słupsku
  3. Kamil Potaczek – „Zwycięzca”, Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Edukacji Ekologicznej i Promocji Zdrowia w Gdańsku

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Józef Pestka – „Dyskobol”, Dom Pomocy Społecznej w Chojnicach
  2. Michał Nowicki – „Zapaśnik”, Środowiskowy Dom Samopomocy im. Jana Pawła II, Fundacji Marcus w Gdańsku,
  3. Ex equo:

Zbigniew Pakizer – „Ciężarowiec”, Środowiskowy Dom Samopomocy im. Jana Pawła II, Fundacji Marcus w Gdańsku,

Dawid Molski – „Znicz olimpijski”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Brusach

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Ewelina Wachowicz – „Społeczność olimpijska”, Dom Pomocy Społecznej w Machowinku
  2. Anna Jażdżewska – „Rycerze w bieli”, Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Edukacji Ekologicznej i Promocji Zdrowia w Gdańsku
  3. Ex equo:

Barbara Hinc – „Mały olimpijczyk”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kobysewie

Lucyna Leszek – „Może kiedyś w przyszłości...”, Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji „Żyć Godnie” w Kolniku

Województwo Śląskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Anna Cholewa – „Olimpiada”, Warsztat Terapii Zajęciowej Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym w Zawierciu
  2. Rafał Dyrda - „Tomasz Majewski w akcji”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Unikat” w Katowicach przy Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Twórczych
  3. Andrzej Sówka – „Sport integruje”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy PSOUU w Jaworznie

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Maciej Poździak – „Autoportret”, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Jesteś potrzebny” przy Bielskim Stowarzyszeniu Artystycznym „Teatr Grodzki” w Bielsku-Białej
  2. Paweł Biesok – „Dyskobole”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Drogomyślu przy Powiatowym Domu Pomocy Społecznej „Feniks”
  3. Adam Śleziona – „Mecz w kosza”, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Unikat” przy Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Twórczych w Katowicach

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Michał Francuz – „Olimpiada, Olimpijczycy”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Bądź z nami” w Będzinie
  2. Lilianna Dudek i Gabriela Grzechnik – „Olimpiadę czas zacząć”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kaletach przy Śląskim Oddziale Regionalnym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
  3. Sylwester Kołodziejski – „Olimpiada, Olimpijczycy”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Łazach przy Chrześcijańskim Stowarzyszeniu Dobroczynnym Klucze

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Sebastian Jackowski – „Stadion olimpijski”, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Unikat” przy Stowarzyszeniu Wpierania Inicjatyw Twórczych w Katowicach
  2. Tomasz Kuna – „Niepokonany w 317 walkach”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Otwarte Serce” w Dąbrowie Górniczej
  3. Andrzej Chrapek – „Jestem siłaczem”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Drogomyślu przy Powiatowym Domu Pomocy Społecznej „Feniks”

Województwo Świętokrzyskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Tomasz Majczak - ”Wszyscy jesteśmy zwycięzcami”, Stowarzyszenie Pomoc Niepełnosprawnym Warsztat Terapii Zajęciowej w Osinach
  2. Grzegorz Wójcicki - „Rydwan” Środowiskowy Dom Samopomocy we Włoszczowej
  3. Ewa Pawłowska - ”Z górki na pazurki”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach

Wyróżnienie

Ilona Żelichowska - „Wyścig”, Środowiskowy Dom Samopomocy we Włoszczowej

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Anna Majda - „Rowerzyści na start!”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach
  2. Ewa Kuraś - „W stronę słońca”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Tratwa” w Sandomierzu
  3. Dorota Słoń - ”Wodny taniec”, Dom Pomocy Społecznej w Zborowie

Wyróżnienie

Karolina Figiel - ”W górę Olimpiado”, Dom Pomocy Społecznej w Opatowie

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Piotr Zięba - ”Sportowiec”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy ZOZ w Końskich
  2. Izabela Maciantowicz - „Ale ciężar...”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach
  3. Beata Bakalarz - „Piramida radości”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach

Wyróżnienie

Robert Młynarczyk - „Puchar olimpijski”, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Końskich

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Anna Starz - „Jak ryby w wodzie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach
  2. Rafał Lisowski - „Olimpijskie światła”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Judy Tadeusza w Starachowicach
  3. Paulina Leszczyńska - „My na regatach”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Judy Tadeusza w Starachowicach

Województwo Warmińsko- Mazurskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Aneta Neuman, Justyna Nydzińska – „Płomień roznieca w nas żar”, Warsztat Terapii Zajęciowej "Zielone Wzgórze" przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Olsztynie

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Mariusz Błaszczyk – „Wspólni silni”, Warsztat Terapii Zajęciowej"Zielone Wzgórze" przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Olsztynie
  2. Walenty Górnecki – „Rozgrywka”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Pomocy na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Szczytnie

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Krzysztof Wiktorzak – „Kalejdoskop”, Warsztat Terapii Zajęciowej "Zielone Wzgórze" przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Olsztynie
  2. Antoni Zalewski – „Wszyscy mamy wspólny cel”, Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Szczytnie
  3. Jerzy Neca – „Olimpiada łączy”, Dom Pomocy Społecznej w Jonkowie

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Piotr Kant – „Olimpiada dla wszystkich”, Warsztat Terapii Zajęciowej "Zielone Wzgórze" przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Olsztynie
  2. Agnieszka Milewska, Radosław Pałęga – „Dyscypliny Igrzysk XXX Olimpiady”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Olecku

Województwo Wielkopolskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Zdzisława Janicka – „Olimpijczycy”, Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie
  2. Jan Szurgot – „Wioska olimpijska”, Warsztat Terapii Zajęciowej we Wrześni
  3. Jacek Szkudlarek - „Sportowa rywalizacja”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowych Skalmierzycach

Wyróżnienia

Kamila Gibka – „Gimnastyka artystyczna”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Promyk” przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Dopiewcu

Roman Misiaczyk – „Gwiezdny szlak”, Dzienny Dom Pomocy Społecznej nr 2 w Poznaniu

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Mikołaj Jankowski – „Olimpijska trójka”, Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie
  2. Piotr Grygorcewicz – „Płomień nadziei”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii p.w. Św. Mikołaja w Ujściu
  3. Marcin Doliński – „Skok wzwyż”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowych Skalmierzycach

Wyróżnienia

Zbigniew Borycki – „Piłka nożna”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Pomocy Osobom Chorym Psychicznie w Koninie

Kazimierz Popiela – „Najszybszy, najlepszy” , Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie

Maria Pilich – „Olimpiada i Olimpijczycy”, Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji ,,Miłosierdzie" w Kaliszu

Łukasz Chudy – „Dyskobol”, Warsztat Terapii Zajęciowej we Wrześni

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Anna Jankowska – „Peleton olimpijski”, Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie
  2. Karolina Bartłomiejczyk – „Żeglarskie zmagania”, Warsztat Terapii Zajęciowej ,,Pawełek" w Owińskach
  3. Ewa Mączko, Marita Napierała, Marcin Kasperski –„Olimpiada”, Warsztat Terapii Zajęciowej ,,Promyk” przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Dopiewcu

Wyróżnienia

Laura Patraś – „Sprawni niepełnosprawni”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kaliszu

W kategorii r zeźba k ameralna i płaskorzeźba:

  1. Waldemar Stachowiak – „Olimpiada”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie
  2. Marcin Zawal – „Biegi”, Warsztat Terapii Zajęciowej we Wrześni
  3. Piotr Dudziński, Jarosław Lektarski, Maciej Bździel – „Abyśmy byli jednością”, Warsztat Terapii Zajęciowej Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Szamotułach

Wyróżnienia

Dorota Gradowska – „Stokrotka na Olimpiadzie”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kaczorach przy Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie

Paweł Pańczak – „Siłacz”, Warsztat Terapii Zajęciowej we Wrześni

Województwo Zachodniopomorskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Genowefa Mitrowicz – „Siła jest w każdym z nas”, Dom Pomocy Społecznej w Gryficach
  2. Jarosław Forysiak – „Niezwykli olimpijczycy”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie
  3. Magdalena Wierzbicka, Renata Kaczmarska, Piotr Raczyński – „Olimpiada i olimpijczycy”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzęcinie

Wyróżnienie:

Izabela Pycia – „Sport – to zdrowa rywalizacja”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Uśmiech” w Wałczu

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Daniel Śliwiński – „Bezsilność”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Wałczu
  2. Andrzej Kmita – „Olimpijskie złoto”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie
  3. Teresa Symonowska – „Pchnięcie kulą”, Dom Pomocy Społecznej Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej w Szczecinie

Wyróżnienia

Marian Szumiński – „Celny Strzał”, Dom Pomocy Społecznej w Nowogardzie

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Stanisław Kułaga – „Międzynarodowa rywalizacja” Stowarzyszenie Pomocy w Rozwoju Społecznym i Zawodowym Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie
  2. Żanetta Żeliszczak – „Cudowny gol”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Iskierka” w Karlinie
  3. Stefania Karpińska – „Mój pierwszy mecz – drogą do Europy”, Dom Pomocy Społecznej w Bornem-Sulinowie

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Agnieszka Wilczyńska – „Sportowy uścisk”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Wałczu
  2. Adam Kmita – „Igrzyska łączą ludzi”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie
  3. Tomasz Urbaniak – „Być olimpijczykiem”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Piaseczniku

Wyróżnienia

Tadeusz Wilichowski – „Puchar olimpijski”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Szczecinie