informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Konkursy

Organizujemy konkursy, które mają zwrócić uwagę świata sztuki, środowiska naukowego na sprawy osób z różnymi dysfunkcjami. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi „Sztuki osób niepełnosprawnych” i „Otwartych drzwi”.

Wyniki etapu wojewódzkiego IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” – 2011 r.

Województwo Dolnośląskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Barbara Jeż – „Bazylika i plac św. Piotra w Rzymie”, WTZ „Wspólnota” Fundacji im. Brata Alberta we Wrocławiu
  2. Zbigniew Gaweł – „Moja Podróż”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu
  3. Marian Figacz – „Marzenie o Europie”, Dom Pomocy Społecznej w Sosnówce

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Rafał Fojcik – „Chciałbym kiedyś pojechać do Lwowa”, WTZ Stowarzyszenia „Uśmiech Dziecka” w Trzebnicy
  2. Marcin Stachurski – „Wspomnienia z pielgrzymki do Rzymu – Koloseum”, WTZ Stowarzyszenia „Uśmiech Dziecka”
  3. Teresa Walas – „ Balonem przed Europę”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Katarzyna Sej – „Pozdrowienia z Rzymu”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Złotoryi
  2. Agnieszka Adamowicz, Sylwia Jutkiewicz - „Paryż naszą wymarzona stolicą Europy”, WTZ przy Caritas Diecezji Świdnickiej w Starym Wielisławiu
  3. Patryk Protokowicz – „Wenecja”, WTZ w Jaworze

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Mateusz Krause – „Tajemnice Wenecji”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Głogowie
  2. Tomasz Kaleta – „Boso przez Włochy”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Głogowie

Wyróżnienie:

  • Praca zbiorowa: Norbert Bagłaj, Marian Pankow, Andrzej Grzeszczyszyn, Norbert Bilicz, Marta Durtka, Teresa Walas, Agnieszka Baut, Sławomir Szajwaj – „Mieszkamy w Europie”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu

Województwo Kujawsko- Pomorskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Piotr Zagrabski - „Hymn o wspólnocie”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Pracownia rozwijania twórczości osób niepełnosprawnych” Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szumanw Toruniu
  2. Weronika Urban - „Wiatr + słońce + woda źródłem energii Europy!”, WTZ „Modrzew” w Bydgoszczy
  3. Mariusz Grzemski - „Żar w Bolognese”, WTZ przy Wąbrzeskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Wąbrzeźnie

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Agata Miszewska - „Jest takie miejsce w Europie”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Pracownia rozwijania twórczości osób niepełnosprawnych” Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szumanw Toruniu
  2. Ireneusz Bednarczyk - „Stare Miasto”, WTZ „mega-Art” przy Polskim Związku Niewidomych w Bydgoszczy
  3. Tomasz Lewandowski - „Unia pomaga wszystkim”, WTZ „Tęcza” przy Caritas Diecezji Bydgoskiej w Bydgoszczy

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Jadwiga Pazderska - „Dom w górach”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Wsi Wielkiej
  2. Krzysztof Rumiński - „Pasja + dotacja”, WTZ „Karczemka” w Aleksandrowie Kujawskim

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Jacek Miszewski - „Sen o Holandii”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Pracownia rozwijania twórczości osób niepełnosprawnych” Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szumanw Toruniu
  2. Anna Kałczyńska, Anna Jurkiewicz, Michalina Łączna - „W obłokach Europy”, WTZ przy Wąbrzeskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Wąbrzeźnie

Województwo Lubelskie

W kategorii malarstwo i witraż: Ex equo:

  • Adam Biegało - „Radosna Europa”, WTZ przy GOPS w Kodeniu
  • Wiesław Poljański - „Oaza raju”, Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Przystań” we Włodawie
  • Marta Kryłowicz - „Kierunek Europa”, WTZ w Grabowicy

W kategorii grafika i rysunek: Ex equo:

  • Krystyna Błachewicz - „Lot nad Europą”, WTZ przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Lublinie
  • Marta Kryłowicz - „Europa - Mój Sen”, WTZ w Grabowicy
  • Dorota Szpak - „Bez granic”, WTZ w Grabowicy

W kategorii tkanina i aplikacja: Ex equo:

  • Joanna Szner - „Europa wartości”, WTZ Caritas Diecezji Sandomierskiej w Janowie Lubelskim
  • Magdalena Karpiarz, Mariusz Luty - „Marzenia o Euro 2012”, WTZ przy Stowarzyszeniu Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji w Łukowie

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba: Ex equo:

  • Grzegorz Miszkurka - „Miasto nowoczesnej Europy”, WTZ w Dęblinie
  • Mariusz Klimkowicz - „Równość, naszą siłą”, WTZ przy GOPS w Wisznicach

Województwo Lubuskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Roman Chomiak - „Drogi Europy”, ŚDS Zielona Góra
  2. Mariusz Bilski - „Zagroda w Toporowie”, DPS w Toporowie
  3. Anna Berezowska - „Wypoczynek”, DPS w Toporowie

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Mirosław Czyżewicz - „Droga”, DPS w Szczawnie
  2. Janusz Ordon - „Razem”, WTZ Wschowa
  3. Marek Borowicz - „Marzenie o Europie”, DPS w Skwierzynie

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Sylwia Kukulska - „Dotknąć nieba”, WTZ „Tęcza” w Zielonej Górze
  2. Krzysztof Herman - „Rowerem przez Europę”, WTZ w Międzyrzeczu

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Magdalena Śliwińska - „Europa przyjazna, bez granic”, WTZ w Wiechlicach
  2. Jolanta Dąbrowska, Weronika Dąbrowska, Anna Krakowiak - „Nad nami europejskie niebo równych szans”, WTZ w Strzelcach Krajeńskich
  3. Teresa Runkowska - „Wymarzone osiedle europejskie”, WTZ w Kamieniu Wielkim

Województwo Łódzkie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Paweł Maciaszek - „Pogodna Europa”, WTZ w Łasku
  2. Wojciech Gumiński - „Baśń o Europie”, WTZ dla osób głuchych i głuchoniewidomych w Łodzi
  3. Monika Olbromska - „Dalekie podróże rowerem”, WTZ „MORS” w Łodzi

Wyróżnienie:

  • Andżelika Mrówka – „Europo... bawmy się” WTZ w Pabianicach

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Wojciech Gumiński - „Europa bez granic”, WTZ dla osób głuchych i głuchoniewidomych w Łodzi
  2. Żaneta Karasińska - „Nasza trudna Droga do Europy” WTZ Towarzystwa Przyjaciół „Dom na Osiedlu” w Łodzi
  3. Katarzyna Supeł - „Raj na ziemi”, WTZ „ZGODA” w Konstantynowie Łódzkim

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Monika Tujek, Ewa Wężyk - „W zjednoczeniu siła” WTZ w Wieruszowie
  2. Dariusz Grad - „Europa w zasięgu ręki”, WTZ „Razem” w Koluszkach

Wyróżnienie:

  • Marek Wasiak - „Podróż po Europie”, WTZ przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 3 w Łodzi

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Marcin Piątek - „ Wśród drzew, kwiatów, ptaków”, WTZ „MORS” w Łodzi
  2. Magdalena Sokolnicka - „Europejski Kwiat Przyjaźni”, WTZ w Pabianicach
  3. Sylwia Bąk - „Wszystko jest możliwe – my też możemy zdobywać szczyty Europy”, WTZ „MORS” w Łodzi

Województwo Małopolskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Mateusz Olszak – „Paryskie Impresje”, WTZ Fundacji im. Brata Alberta w Krakowie
  2. Grzegorz Gajniak – „Gorąca Kordoba”, WTZ „Gaudium et Spes” w Krakowie
  3. Anna Kwiatkowska – „Dialog 1”, WTZ przy Szpitalu Specjalistycznym im. J. Babińskiego w Krakowie

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Janusz Mierzwa – „Włoskie uliczki”, WTZ oś. Stalowe w Krakowie
  2. Sylwia Sucharska – „Sacre-coeur”, WTZ Fundacji im. Brata Alberta w Krakowie
  3. Przemysław Sobociński – „Europa doskonała”, WTZ przy Szpitalu Specjalistycznym im. J. Babińskiego w Krakowie

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Praca zbiorowa: Ilona Szkaradek, Wojciech Grodzki, Mariusz Mikulec – „Ekologiczna Unia Europejska”, WTZ „Mada” w Nowym Sączu
  2. Lucjan Stach – „Europa mnie kręci”, WTZ przy Stowarzyszeniu Remedium w Tymbarku
  3. Joanna Kulas – „Wesoła Europa”, WTZ w Gnojniku

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Łukasz Kołodziej – „Londyn w deszczu”, WTZ w Brzesku
  2. Paweł Hamowski – „Drzewo życia”, WTZ w Brzesku
  3. Krzysztofa Kowalczyk – „Wspomnienia z Europy”, WTZ Fundacji im. Brata Alberta w Chełmku

Województwo Mazowieckie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Michał Florczak - „Tęcza”, WTZ w Sochaczewie
  2. Kamil Biernacki - „Opiekuńcze Anioły”, WTZ w Sochaczewie
  3. Praca zbiorowa - „Poland? Holand? Euroland?”, WTZ przy Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie

Wyróżnienia:

  • Praca zbiorowa – „Kurpie sercem Europy”, DPS w Ostrołęce
  • Józef Przybojewski – „Marzenie o Europie”, DPS Nowe Miszewo

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Praca zbiorowa - „Nicejskie Wakacje”, WTZ przy Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
  2. Bartłomiej Kowalski, Kamil Fersz - „Moje marzenie o Paryżu”, DPS w Goślicach
  3. Iwona Mędrek -„Paris, Paris”, DPS im. św Kazimierza w Radomiu

Wyróżnienia:

  • Mirosław Zdunek – „Słoneczne domy w Skierniewicach”, WTZ w Sadowej
  • Emilia Lot – „Anioły Europejskie”, WTZ w Sochaczewie

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Praca zbiorowa - „Europejska Ekologia”, WTZ przy Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
  2. Małgorzata Borkowska - „Podróż za jeden uśmiech”, DPS w Górze Kalwarii
  3. Maria Zub - „Wieża Eiffla”, WTZ „Na Przedwiośniu” przy DPS

Wyróżnienie:

  • Praca zbiorowa – „Razem do Europy”, WTZ w Sochaczewie

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Mariusz Grzyb - „Europe is fun”, ŚDS w Ostrołęce
  2. Cezary Twardziak - „Łączą nas wspólne korzenie”, ŚDS Otwocku
  3. Tomasz Łaguna - „Moja wymarzona wycieczka”, DPS „Nad Jarem” w Nowym Miszewie

Wyróżnienie:

  • Grzegorz Łado – „Most spinający Europę”, ŚDS w Otwocku

Województwo Opolskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Grażyna Cieśla - „Europa po Śląsku”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowych Gołuszowicach
  2. Joanna Palmowska - „Marzenia się spełniają”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Opolu
  3. Anna Piechowiak - „Żeby nie zabrakło żywności i każdy miał co jeść”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Opolu

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Piotr Pzionka - „Autobusem po Europie”, Dom Pomocy Społecznej w Kadłubie
  2. Anna Sędłak - „Bliżej siebie”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Opolu
  3. Ewa Tuła - „Wieża Babel ... żeby wszyscy się rozumieli”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Opolu

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Anna Miętus - „Łączmy się w miłości”, Ośrodek Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich
  2. Janina Całkosińska - „Jedność”, Ośrodek Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich
  3. Wiesława Łakomy - „Centrum”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kędzierzynie-Koźlu

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Natalia Grega, Piotr Chmielnicki - „Marzenia o Europie”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Opolu
  2. Agnieszka Faron - „Mówimy NIE”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kędzierzynie-Koźlu

Województwo Podkarpackie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Magdalena Antosiewicz – „Poza ścianami”, WTZ w Jarosławiu
  2. Marcin Krok – „Pojadę autostopem przez Europę”, ŚDS w Nowej Wsi
  3. Łukasz Januszewski – „Razem utkamy nasz kobierzec w lot”, WTZ w Stalowej Woli

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Adam Sołopa – „Drzwi nowych możliwości”, ŚDS w Tarnobrzegu
  2. Bartosz Trelka – „W jednym z europejskich miast”, WTZ w Jarosławiu
  3. Piotr Gieroń – „Marzenie o czystej Ziemi”, WTZ w Zgłobieniu

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Urszula Powęska – „Europejskie klimaty”, WTZ w Stalowej Woli
  2. Agnieszka Majcher – „Powroty”, WTZ w Stalowej Woli
  3. Michał Pomianek, Krzysztof Rozmus – „Zjednoczeni w Europie”, WTZ w Zgłobieniu

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Janusz Uberman – „Miasto nocą”, ŚDS w Przeworsku

Województwo Podlaskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Artur Szatkowski - „Ja i Wenecja”, WTZ w Ogrodniczkach
  2. Anna Stasiukiewicz - „Moje wakacje w Wenecji”, WTZ przy Caritas Archidiecezji Białostockiej w Białymstoku
  3. Elżbieta Poulakowska - „Sen o Europie”, WTZ w Filipowie

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Marek Betko - „Marzenie o Europie I, II” - WTZ w Dąbrowie Białostockiej
  2. Karol Rozwadowski - „Moje miasto w Europie”, WTZ w Grajewie
  3. Krzysztof Plona - „Sen o Europie”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Łapach

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Błażej Poulakowski - „Moja Podróż po Europie”, WTZ w Filipowie
  2. Anna Siergiejuk - „Paris, Paris”- Środowiskowy Dom Samopomocy w Bielsku Podlaskim

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Agata Ambroziak, Karolina Polińska, Konrad Muraszkiewicz, Urszula Matys – „Europa bez barier”- Ośrodek Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Białymstoku
  2. Edmund Bujwicki - „Z bagażem doświadczeń”, WTZ w Czarnej Białostockiej
  3. Halina Trus - „Marzenie o Europie”, WTZ w Dąbrowie Białostockiej

Województwo Pomorskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Ludwika Michałowicz - „Szlakiem turystycznym Europy”, Dom Pomocy Społecznej w Chojnicach,
  2. Adam Posała - „Autostradą do Europy”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Słupsku
  3. Agnieszka Bartyzel, Sławomir Gawłowski - „Europa bliżej nieba”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Słupsku

Wyróżnienie:

  • Marek Chmielewski -„O’le”, WTZ Fundacji Edukacji Ekologicznej i Promocji Zdrowia w Gdańsku

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Michał Szkurłat - „Komiks o bracie Bartku i jego pracy w kasynie w Londynie” – Środowiskowy Dom Samopomocy II w Gdańsku
  2. Michał Turek - „Podróż w nieznane”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Słupsku
  3. Tomasz Krawczyk - „Silnik Europy”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Gdańsku

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Patrycja Skamielska - „Głowa pełna marzeń”, WTZ „Tratwa” przy ZPCh „Pol-West” w Gdańsku
  2. Kamil Niedojadło - „Corrida”, WTZ przy Caritas Archidiecezji Gdańskiej w Rumi

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Agnieszka Szałajda - „Marzenie o Barcelonie”, WTZ Fundacji Edukacji Ekologicznej i Promocji Zdrowia w Gdańsku
  2. Teresa Kasperek, Małgorzata Murczyńska - „Balonem po Europie”, WTZ przy Towarzystwie Pomocy Głuchoniewidomymw Gdańsku

Województwo Śląskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Joanna Gąszczak - „Nasze bo Europejskie”, WTZ Caritas Archidiecezji Katowickiej – Ośrodek Św. Faustyna w Tychach
  2. Monika Krotla, Krzysztof Kilan – „Wieża Eiffla”, WTZ Katowice - Giszowiec przy PSOUU koło w Katowicach
  3. Andrzej Sówka – „Europa Naszym Przyjacielem”, WTZ przy PSOUU koło w Jaworznie

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Barbara Niziol, Rafał Dziewior – „Stacja Europa”, WTZ przy PSOUU koło w Piekarach Śląskich
  2. Piotr Żurek-Raczyński – „Elektrownia wiatrowa”, WTZ „Jesteś potrzebny” przy Bielskim Stowarzyszeniu Artystycznym „Teatr Grodzki” w Bielsku – Białej
  3. Paweł Biesok – „Europa miejscem spotkań”, WTZ w Drogomyślu przy DPS FENIKS w Skoczowie

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Józef Chybiorz – „Być razem”, WTZ w Drogomyślu przy DPS FENIKS w Skoczowie
  2. Nina Zabiegała – „Marzenie o Europie”, WTZ przy Stowarzyszeniu „Bądź z Nami” w Będzinie
  3. Agnieszka Olszewska, Genowefa Szymiczek, Beata Jasińska – „Unia to my wszyscy”, ŚDS „OLIGOS” w Rybniku

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Henryka Wypych – „Walizka pełna marzeń”, WTZ Caritas Archidiecezji Katowickiej – Ośrodek Św. Faustynaw Tychach
  2. Krystyna Kubicz – „Zielona Europa”, DPS w Zawierciu
  3. Martyna Lisiak – „W kierunku Paryża”, WTZ przy PSOUU Koło w Piekarach Śląskich

Województwo Świętokrzyskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Wiesław Zuchmański - „Europejski taniec”, WTZ przy ZOZ w Końskich
  2. Patrycja Forc -„Razem”, WTZ w Sandomierzu
  3. Grzegorz Wójcicki - „Piknik Van Gogha”, ŚDS we Włoszczowej

Wyróżnienie:

  • Ewelina Zawartka - „Wakacje w Europie”, WTZ przy ZOZ we Włoszczowej

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Anna Król - „Europa bogata, pobożna i kochliwa”, DPS im. Św. Brata Alberta w Kielcach
  2. Łukasz Kościołek - „Mój artysta Van Gogh”, ŚDS we Włoszczowej
  3. Jakub Smardz - „Podróż po Europie”, WTZ w Sandomierzu

Wyróżnienie:

  • Karol Łukaszek - „Razem do Europy”, WTZ przy Stowarzyszeniu „TRATWA” w Sandomierzu

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. IKarol Szcześniak - „Droga ku słońcu”, ŚDS w Piekoszowie
  2. Piotr Turbiarz - „Poczuj smak Europy”, ŚDS w Starachowicach

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Ewelina Piotrowska - „Palcem po mapie Europy”, WTZ w Kielcach (ul. Słoneczna)
  2. Anna Starz - „Europa wyspa szczęśliwa”, WTZ w Kielcach (ul. Słoneczna)
  3. Krystyna Dąbrowska - „Malarstwo Europy”, ŚDS we Włoszczowej

Województwo Warmińsko- Mazurskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Praca zbiorowa: Ewa Zawadzka, Wiesława Staszewska, Krzysztof Wiktorzak - „Za życia docenieni”, WTZ PSOUU w Olsztynie

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Praca zbiorowa: Aneta Neuman, Krzysztof Zawistowski, Paweł Najdzion - „Z dziennika podróżnika”, WTZ PSOUU w Olsztynie

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Artur Grzejka - „Ekologiczna Europa”, ŚDS „Dworek” w Olsztynie

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Piotr Kant - „Moje miejsce na ławeczce”, WTZ PSOUU w Olsztynie

Województwo Wielkopolskie

W kategorii malarstwo i witraż: Ex equo:

  • Iwona Zejler – „Z plecakiem przez Europę”, ŚDS w Krzywieni
  • Kamila Leśna - „Nasi Przyjaciele z Europy”, WTZ przy Stowarzyszeniu „Światło Nadziei” w Kościanie
  • Katarzyna Kula – „Europa moich marzeń”, WTZ w Jastrowiu

W kategorii grafika i rysunek:

  • Marcin Zawał – „Dotyk”, WTZ we Wrześni

W kategorii tkanina i aplikacja: Ex equo:

  • Bartosz Kaźmierczak – „Europa urzekająca pięknym widokiem”, WTZ w Nowolipsku
  • Praca zbiorowa: Alicja Gorączka, Agata Janik, Lucyka Fąferek, Monika Przylepa – „Europa-Morze Możliwości-Sieć-Nić Porozumienia”, WTZ Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Szamotułach

Województwo Zachodniopomorskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. IPatrycja Piotrowiak – „Jeden dzień w Paryżu”, WTZ w Dębnie

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Janina Trojga – „Światłością Europy – SILNI”, DPS w Gryficach

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Maciej Toka – „Europa dla wszystkich”, ŚDS w Choszcznie
  2. Adam Kmita - „Duńska Syrenka i Zachód Słońca”, ŚDS w Choszcznie

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Emilia Kurowska – „Otwarta Droga”, WTZ przy DPS w Modrzewcu

Wyróżnienia:

  • Genowefa Mitrowicz – „Jasny cel - bezpieczna przyszłość”, DPS w Gryficach
  • Piotr Paszkowski – „Przejażdżka Piętrobusem po Londynie”, ŚDS w Choszcznie
  • Sebastian Czarnota – „Jesteśmy Razem”, WTZ przy DPS w Modrzewcu
  • Katarzyna Kciuk – „Europa darem dla świata”, WTZ PSOUU koło w Stargardzie Szczecińskim