informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Konkursy

Organizujemy konkursy, które mają zwrócić uwagę świata sztuki, środowiska naukowego na sprawy osób z różnymi dysfunkcjami. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi „Sztuki osób niepełnosprawnych” i „Otwartych drzwi”.

Skład wojewódzkich komisji Konkursu „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”

  1. Oddział Dolnośląski
    • Bogusława Kulińska – przewodniczący, przedstawiciel Oddziału Dolnośląskiego PFRON,
    • Elżbieta Nieznaj – artysta plastyk,
    • Agnieszka Podgórna – terapeuta WTZ,
    • Dariusz Rybacki – sekretarz Komisji Konkursowej, przedstawiciel Oddziału Dolnośląskiego PFRON,
  2. Oddział Kujawsko-Pomorski
    • Aleksandra Gierej – Dyrektor Oddziału Kujawsko – Pomorskiego PFRON,
    • Agata Durka – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, plastyk, animator kultury,
    • Marta Kowaliszyn – przedstawiciel Wąbrzeskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski,
    • Maciej Nienartowicz – przedstawiciel Oddziału Kujawsko – Pomorskiego PFRON,
  3. Oddział Lubelski
    • Aleksander Piechnik – Dyrektor Oddziału Lubelskiego PFRON,
    • Anna Łubiarz – przewodniczący, przedstawiciel Oddziału Lubelskiego PFRON,
    • Iwona Malinowska – plastyk WTZ, Fundacja Teatroterapia Lubelska,
    • Justyna Sieńko – plastyk WTZ przy Stowarzyszeniu „Żródło” w Lublinie,
    • Beata Łobko – plastyk WTZ przy Lubelskim Towarzystwie Dobroczynności,
  4. Oddział Lubuski
    • Agnieszka Aleksandrowicz – przewodnicząca, animator kultury,
    • Agata Tumińska – artysta plastyk,
    • Anna Ginibor – przedstawiciel Oddziału Lubuskiego PFRON,
  5. Oddział Łódzki
    • Grzegorz Kalinowski – przewodniczący, Prezes Związku Polskich Artystów Plastyków,
    • Krzysztof Cwynar – Przewodniczący Stowarzyszenia „Studio Integracji”,
    • Piotr Rejnus – przedstawiciel Oddziału Łódzkiego PFRON,
  6. Oddział Małopolski
    • Justyna Kieresińska – przewodnicząca, artysta plastyk,
    • Helena Maślana – przedstawiciel organizacji pozarządowej,
    • Lucyna Zamorska – przedstawiciel Oddziału Małopolskiego PFRON,
  7. Oddział Mazowiecki
    • Beata Noceń – przewodnicząca, przedstawiciel Oddziału Mazowieckiego PFRON,
    • Aleksandra Chmielnicka-Plaskota – adiunkt Zakładu Arteterapii Instytutu Edukacji Artystycznej APS,
    • Katarzyna Haber – Kurator Galerii „Apteka Sztuki”,
    • Dorota Jarecka – Starszy Kustosz – Państwowe Muzeum Etnograficzne,
  8. Odział Opolski
    • Andrzej Synowiec – przewodniczący, przedstawiciel Oddziału Opolskiego PFRON,
    • Anna Golis – przedstawiciel Działu Realizacji Pomocy Publicznej Oddziału Opolskiego PFRON,
    • Katarzyna Brandt – przedstawiciel Opolskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Zespołem Downa w Opolu,
    • Zbigniew Natkaniec – przedstawiciel Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg w Opolu,
  9. Oddział Podkarpacki
    • Romana Irzeńska – przewodnicząca, przedstawiciel Oddziału Podkarpackiego PFRON,
    • Barbara Smoczeńska – artysta plastyk,
    • Małgorzata Balawender-Hübsch – artysta plastyk,
    • Piotr Rędziniak – artysta plastyk,
  10. Oddział Podlaski
    • Adam Wiński – przewodniczący, Dyrektor Oddziału Podlaskiego PFRON,
    • Lila Wyszkowska – artysta plastyk,
    • Magdalena Piekara – Stojak – przedstawiciel Stowarzyszenia na Rzecz Rehabilitacji Psychiatrycznej
    • Grażyna Bogdańska – przedstawiciel Oddziału Podlaskiego PFRON,
  11. Oddział Pomorski
    • Sylwia Konpa - przewodniczący, przedstawiciel Oddziału Pomorskiego PFRON,
    • Piotr Sosiński – artysta plastyk,
    • Iwona Sosińska – artysta plastyk,
    • Małgorzata Mikołajewska - przedstawiciel Oddziału Pomorskiego PFRON,
  12. Oddział Śląski
    • Adam Plackowski – przewodniczący, artysta plastyk,
    • Sonia Wilk – historyk sztuki,
    • Mateusz Krawczyk – terapeuta WTZ,
    • Beata Czop – przedstawiciel Oddziału Śląskiego PFRON,
  13. Oddział Świętokrzyski
    • Wioletta Socha – nauczyciel tkaniny artystycznej,
    • Magdalena Kubacka – nauczyciel rysunku i malarstwa,
    • Magda Klimczak – przedstawiciel Oddziału Świętokrzyskiego PFRON,
  14. Oddział Warmińsko – Mazurski
    • Urszula Dudko – przewodnicząca, artysta plastyk,
    • Wiesław Wachowski – artysta plastyk,
    • Józef Mika – artysta plastyk,
    • Joanna Bularz – przedstawiciel Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PFRON,
  15. Oddział Wielkopolski
    • Andrzej Grzelachowski – artysta plastyk,
    • Anna Leonowicz – przedstawiciel Stowarzyszenia „Na Tak”,
    • Jolanta Rojewska – przedstawiciel Oddziału Wielkopolskiego PFRON,
    • Izabella Sell – przedstawiciel Oddziału Wielkopolskiego PFRON,
  16. Oddział Zachodniopomorski
    • Alina Szkolnicka – przewodniczący,
    • Elżbieta Borowska –
    • Barbara Wujec-Hasinec – przedstawiciel Oddziału Zachodniopomorskiego PFRON.