informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Konkursy

Organizujemy konkursy, które mają zwrócić uwagę świata sztuki, środowiska naukowego na sprawy osób z różnymi dysfunkcjami. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi „Sztuki osób niepełnosprawnych” i „Otwartych drzwi”.

Wyniki wojewódzkiego etapu Konkursu "SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH"

Oddział Dolnośląski PFRON

W kategorii Malarstwo i witraż:

  1. Anna Pilna –„Lato na wsi”, II Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu,
  2. Barbara Jeż – „Początek jesieni”, WTZ „Wspólnota” we Wrocławiu, Fundacji im Brata Alberta,
  3. Paweł Paszko – „Jesień pod stopami”, WTZ „Kameleon” Stowarzyszenia „Dać Nadzieję” w Lubinie

W kategorii rysunek i grafika

  1. Urszula Stankowska - „KWIATY MROZU”, WTZ Trzebnickiego Stowarzyszenia „Uśmiech Dziecka”,
  2. Beata Zbęk - „ZIMA W LESIE” Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu,
  3. Marta Durtka - „ZIMA, ZIMA, ZIMA. PADA, PADA ŚNIEG”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Katarzyna Mańko - „ŻYRAFY O ŚWICIE W RÓŻOWYM BŁĘKICIE”, WTZ w Małkowicach, Centrum Opieki Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.
  2. Izabela Sierakowska - „KOLEJNE KADRY-WIOSNA,LATO,JESIEŃ,ZIMA”, WTZ „Muminki” we Wrocławiu,
  3. Michał Hetmańczyk -„JABŁONKA”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Złotoryji,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Józef Pełka - „TUJE W EKSPRESJI”, Środowiskowy Dom Samopomocy filia Domu Pomocy Społecznej Głogowie,
  2. Krystian Puzio - „MARCOWY KOTEK”, WTZ Trzebnickiego Stowarzyszenia „Uśmiech Dziecka” w Trzebnicy,

Oddział Kujawsko-Pomorski PFRON

W kategorii Malarstwo i witraż:

  1. Maria Tutak - „Jesień w górach”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Medar” w Bydgoszczy,
  2. Renata Jagielska - „Jesień”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Bratanki” w Toruniu,
  3. Michał Garstka - „Zimowe inspiracje”, Dom Pomocy Społecznej w Warzynie,

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Tadeusz Połubiński - „Jesień i konie”, Dom Pomocy Społecznej w Tonowie,
  2. Sławomir Mianowicz - „Deszczowy spacer”, Warsztat Terapii Zajęciowej „mega-Art” przy Polskim Związku Niewidomych w Bydgoszczy,
  3. Maria Łudzińska - „Schyłek lata”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Bratanki” w Toruniu,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Jarosław Latowski – „Polny pejzaż”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Pracownia rozwijania twórczości osób niepełnosprawnych” Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman w Toruniu,
  2. Agnieszka Drapała, Mariusz Lewandowski - „Zmienność”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Wąbrzeskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Wąbrzeźnie,
  3. Krzysztof Bruździński - „Lato”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Tęcza” przy Caritas Diecezji Bydgoskiej w Bydgoszczy,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Barbara Wesołowska - „Cztery pory roku”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Wsi Wielkiej,
  2. Przemysław Marciniszyn - „Hipoterapia cały rok”, Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Wąbrzeskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Wąbrzeźnie,

Oddział Lubelski PFRON

W kategorii Malarstwo i witraż:

  1. Ewa Śledź „Puszek - Kłębuszek i pory roku” - „Wiosna”, „Lato”, „Jesień”, „Zima”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji w Łukowie,
  2. Krzysztof Wrzyszcz - „Cztery pory roku”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wojsławicach,
  3. Katarzyna Furman - „Cztery pory roku” wiosna – lato, jesień – zima, Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Przystań” we Włodawie,

W kategorii rysunek i grafika

  1. Jadwiga Byra, Elżbieta Burak, Piotr Kopciuch, Marian Gargula, Sylwester Sitarczyk - „Majowy Sen”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grabowicy, Pracownia rękodzieła artystycznego Susiec,\
  2. Adam Kobierzyński - „Jak skowronek na wiosnę”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Lublinie,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Magdalena Grzywacz - „Rok na ziemi”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji w Łukowie,
  2. Anna Mitura - „Cztery pory roku”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kocku,
  3. Agnieszka Łenc, Piotr Maciąg, Dariusz Płocharz - „Cztery pory roku”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rozłopach,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Jadwiga Byra, Elżbieta Burak, Piotr Kopciuch, Marian Gargula, Sylwester Sitarczyk - „Jesienne Duchy”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grabowicy,
  2. Jadwiga Byra, Elżbieta Burak, Piotr Kopciuch, Marian Gargula, Sylwester Sitarczyk - „Zimowy Dąb”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grabowicy,

Oddział Lubuski PFRON

W kategorii Malarstwo i witraż:

  1. Marzena Dębicka - „Wiosenna cisza”, ŚDS w Zielonej Górze,
  2. Krzysztof Kostrzewa - „Barwy czterech pór roku” WTZ w Żarach,
  3. Włodzimierz Juszkiewicz - „Lato”, DPS nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim,

W kategorii rysunek i grafika

  1. Maria Kopciał - „Jesień” DPS nr 2 w Gorzowie Wlkp.,
  2. Adam Kuka - „Słoneczniki” WTZ w Świebodzinie,
  3. Anna Pąpka - „Pejzaż” WTZ we Wschowie,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Grzegorz Karp, Magdalena Syrewicz, Paweł Kunowski, Monika Kukulska, Robert Dąbrowski - „Słonecznik”, WTZ w Krośnie Odrzańskim,
  2. Adam Chudy, Maciej Wojtyłka - „Stałość zmian” WTZ w Wiechlinach,
  3. Irena Cendal - „Letni ogród” WTZ, „Tęcza” w Zielonej Górze,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba

  1. Mariusz Kaźmierczak – „Letni ogród”, DPS w Skwierzynie,
  2. Wioletta Koziarek - „Przemijanie”, WTZ w Kamieniu Wielkim,

Oddział Łódzki PFRON

W kategorii Malarstwo i witraż:

  1. Dominik Ruszczak - . „Cztery pory roku za miastem”, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Słyszę Serce” w Łodzi,
  2. Agnieszka Nowińska - „Cztery pory roku – Łąka”, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Razem” w Koluszkach,
  3. Katarzyna Stasiak - . „Wiosna w miasteczku”, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Zgoda”,

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Lucyna Głydziak - „Cztery pory roku –Jesień, Zima, Wiosna, Lato”, 6 Dom Pomocy Społecznej w Łodzi,
  2. Marek Wasiak - „Wspomnienie z podróży”, Warsztatu Terapii Zajęciowej przy S.O.S.W. nr 3 w Łodzi,
  3. Katarzyna Piątkowska, Robert Salomon - „Zima, Wiosna ,Lato, Jesień”, Warsztaty Terapii Zajęciowej „PARMA w Łowiczu.

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Katarzyna Szczypka - „Przedwiośnie” i „Przed odlotem”, Towarzystwo Przyjaciół „Dom na Osiedlu”,
  2. Marcin Piątek - „Życie jest piękne bez względu na porę roku”, Warsztaty Terapii Zajęciowej „MORS” w Łodzi,
  3. Ewa Gendek - „Zimowa nostalgia anioła”, Środowiskowy Dom Pomocy w Mokrsku,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Rafał Polita - „Kobieta zmienną jest jak cztery pory roku”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Słyszę Serce” w Łodzi,
  2. Tomasz Frątczak, Mariusz Pełka i Paweł Maciaszek - „Zimowy krajobraz”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Łasku,

Wyróżnienie: Anny Olak - „Królowa Łabędzi”, Dom Pomocy Stowarzyszenia Serc Jezusa i Maryi w Koluszkach,

Oddział Małopolski PFRON

W kategorii Malarstwo i witraż:

  1. Małgorzata Zygmunt - "Czerwone Żniwa", Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Dobrej Nadziei w Krakowie,
  2. Danuta Kopeć - "Las Zimą", Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Fundacji im. Brata Alberta w Krakowie,
  3. Tadeusz Andrzejewski - "Zima w Górach", Warsztat Terapii Zajęciowej przy Szpitalu im. dr J. Babińskiego w Krakowie,

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Adrian Mirga - "Na Hali", Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zakopanem,
  2. Agnieszka Wąsik - "Wiosna w Sercach", Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Dobra Nadzieja w Krakowie,
  3. Beata Kleszcz - "Lecą Żurawie", Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Dobrej Nadziei

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Lucjan Stach - "Kościół w Szyku Jesienią", Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Remedium w Tymbarku,
  2. Barbara Dziadoń - "Jesień", Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Remedium w Tymbarku,
  3. Paweł Opozda - "Marcowe Koty", Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Nowym Targu,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Patryk Szpak - "Wiosna na Drzewach", Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Fundacji im. Brata Alberta w Chełmku,
  2. Rafał Guzik - "Ptak w Wiosennych Kolorach" , Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Fundacji im. Brata Alberta w Chełmku,

Oddział Mazowiecki PFRON W kategorii Malarstwo i witraż:

  1. Regina Chudzińska - „Ptaki wiosną”, WTZ w Zakrzewie,
  2. Edyta Fastyn - „Lato” WTZ w DPS „Na przedwiośniu”,
  3. Klaudiusz Grabisna - „Kwitnące drzewo”, WTZ przy Spółdzielni Inwalidów „Jutrzenka”,

W kategorii rysunek i grafika”

  1. Sylwester Cukrowski - „Cztery pory roku”, WTZ przy SPOW w Szydłowcu,
  2. Dorota Szkiłądź - „Karnawał w bieli”, WTZ „Społeczna pomoc” przy Społecznym Pomocowe Stowarzyszeniu Dom,
  3. Zuzanna Byczuk - „Cztery pory roku – plama światła”, Środowiskowy Dom Samopomocy Nr 1 w Płocku,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Wanda Piasecka - „Znów idzie jesień i nie ma na to rady”, DPS w Górze Kalwarii,
  2. praca zbiorowa - „Letni wiatr”, WTZ Instytutu Psychiatrii i Neurologii,
  3. Józef Przybojewski - „Maki”, WTZ przy DPS „Nad Jarem” w Nowym Miszewie,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. praca zbiorowa - „Kasia w jesiennej sukni”, WTZ Instytutu Psychiatrii i Neurologii,
  2. Anna Chabiera - „Jesień”, WTZ Osób Niepełnosprawnych Ruchowo przy TPD Płock,

Oddział Opolski PFRON

W kategorii Malarstwo i witraż:

  1. Elżbieta Stańczyk - „Cztery pory roku: wiosna, lato, jesień, zima”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nysie,
  2. Teresa Gutowska - „Zima na moim podwórku”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Nysie,
  3. Grzegorz Frydmański - „Wiosna, lato, jesień, zima...ale najbardziej lubię lato”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Opolu,

W kategorii rysunek i grafika

  1. Beata Tas - „Tęczowe drzewo”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kluczborku,
  2. Anna Sędłak - „Spodnie czy sukienka?”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Opolu,
  3. Natalia Hawryluk - „Cztery pory roku”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Uszycach,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Justyna Rybicka - „Życie drzewa”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Opolu,
  2. Tomasz Zarosa - „Kolory roku”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Opolu,
  3. Wanda Jankowska - „Budka lęgowa: wiosna, lato, jesień, zima”, Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Opolu,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Beata Jastrzębska, Emilia Tworzewska, Natalia Grega, Artur Piecha - – „Przemiana”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Opolu,
  2. Marcin Kupczak - „Światowid – Cztery pory roku”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Opolu,

Oddział Podkarpacki PFRON

W kategorii Malarstwo i witraż:

  1. Teresa Sieńczak - "Cztery pory roku", Środowiskowy Dom Samopomocy Blizne,
  2. Marta Łachmanowicz - „Pejzaż znad Sanu”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Jarosławiu,
  3. Konrad Pustelniak - "Przed burzą", Środowiskowy Dom Samopomocy Nowa Sarzyna,

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Bartosz Trelka - „Opowieść o pięknych ptakach”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Jarosławiu,
  2. Małgorzata Frydrych – „Na spacerze”, Warsztat Terapii Zajęciowej Lesko,
  3. Dorota Filak –„Zimą pod ciepłą kołdrą", Warsztat Terapii Zajęciowej Haczów,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Agnieszka Łukasik - "Wiosna, lato, jesień, zima", Środowiskowy Dom Samopomocy Gorzyce,
  2. Ewelina Pyziak- "Brzozy w barwach jesieni", Warsztat Terapii Zajęciowej Rzeszów,
  3. Ewelina Puta - "Pożegnanie lata", Warsztat Terapii Zajęciowej Stalowa Wola,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Waldemar Kornak - "Drzewo w czterech odsłonach", Środowiskowy Dom Samopomocy Woliczka,
  2. Piotr Radliński - „Głodne pisklęta wiosną”, Warsztat Terapii Zajęciowej Stalowa Wola,

Oddział Podlaski PFRON

W kategorii Malarstwo i witraż:

  1. Elżbieta Poulakowska –„Radość z każdej pory” WTZ w Filipowie
  2. O.Borysiuk , A.Wróblewska ,A.Siergiejuk,U. Pugacewicz - „Okrągły rok – Mandala”, Ś.D.S w Bielsku Podlaskim
  3. Anna Stasiukiewicz -„Jesienne drzewo”, WTZ Caritas Archidiecezji Białostockiej,

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Jerzy Dybel –„ Jesienne morze”, Dom Gościnny w Dzięciołówce
  2. Łukasz Rojek –„Impresja”, TPD- WTZ w Suwałkach
  3. R. Nowiczenko, J.Woronko, I. Kibitlewska, J. Dziekońska- praca zbiorowa - „Kolor wiosny”, WTZ Filipowie,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Danuta Roszko - „ Cztery pory roku”, DPS w Białymstoku
  2. Magdalena Bokuniewicz - „Przedwiośnie”, WTZ w Augustowie
  3. K. Muraszkiewicz, A. Ambroziak, D. Dzięgielewski, P. Nikiporczyk „cztery pory roku- wiosna, lato, jesień, zima”, Dzienny Ośrodek Pobytu dla O. N. intelektualnie w stopniu znacznym i głębokim w Białymstoku,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Z. Podziewski, M.Jeglinska - ”Dziewczyny lubią brąz”, TPD- WTZ w Suwałkach
  2. Anna Trus - ”Karuzela lat”, WTZ w Dąbrowie Białostockiej,

Oddział Pomorski PFRON

W kategorii Malarstwo i witraż:

  1. Adrian Polejowski - „Cztery pory roku”, WTZ Łapino Dolne,
  2. Mirosław Chełkowski - „Cztery pory roku naszego życia”, DPS Gdańsk,
  3. Bartłomiej Koliński - „Jesienne kwiaty”, WTZ Polskiego Związku Niewidomych w Słupsku,.

W kategorii rysunek i grafika

  1. Celina Chrobak - „Zima, wiosna, lato, jesień”, WTZ „Tratwa” przy ZPCh„Pol-West” Gdańsk,
  2. Katarzyna Kwilman.- „Cztery pory roku”, WTZ PSOUU Gdańsk,
  3. Agnieszka Szałajda.- „Magia natury”, WTZ Fundacji Edukacji Ekologicznej i Promocji Zdrowia w Gdańsku,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Andrzej Kaczmarek -„Zima w górach”, DPS Przytocko,
  2. Tomasz Tatarek - „Cztery pory roku”, WTZ Krzywe Koło,
  3. Jadwiga Kuks - „Naturalny cykl odnowy”, DPS Chojnice,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Anna Błachowicz - „Cztery pory roku”, WTZ PSOUU Słupsk,
  2. Gabriela Gruchot, Edyta Lizak, Marzena Gazda, Ewa Nowacka - „Jesienna aura” DPS prowadzony przez Siostry Pallotynki,

Oddział Śląski PFRON

W kategorii Malarstwo i witraż:

  1. Bogusława Kulasek – „Przedwiośnie”, DPS nr 2 Sosnowiec,
  2. Aniela Mleczko – „Jesienni Przyjaciele”, WTZ „UNIKAT” w Katowicach,
  3. Justyna Odrzywołek – „Wiosenne Przebudzenie”, WTZ PSOUU Jaworzno,

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Dawid Wawrzuta – „Jestem Jak Słonecznik”, WTZ „Jesteś Potrzebny” przy Bielskim Stowarzyszeniu Artystycznym Teatr Grodzki Bielsko Biała,
  2. Artur Kielczyk – „Dmuchawce, Latawce, Wiatr”, WTZ „Otwarte Serca” Dąbrowa Górnicza,
  3. Jacek Zawodniok – „Leśny Świat”, Ośrodek M.B. Uzdrowienie Chorych (Knurów),

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Monika Choczyńska – „Pejzaż Wiosenny”, ŚDS przy Śląskim Stowarzyszeniu Ad Vitam Dignam w Katowicach,
  2. Wanda Bryś – „Spełnione marzenia”, DPS dla Dorosłych prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia im. Św. K. Boromeuszka,
  3. Sylwester Kołodziejski – „Cztery Pory Roku”, WTZ Łazy,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Sebastian Jackowski – „Ławeczka”, WTZ UNIKAT Katowice,
  2. Jarosław Kasperydus – „Cztery pory roku”, WTZ Drogomyśl,

Oddział Świętokrzyski PFRON

W kategorii Malarstwo i witraż:

  1. Grzegorz Wójcicki -„Sikorka”, ŚDS we Włoszczowie,
  2. Anna Lipiec - „Jesień życia”, WTZ przy Stowarzyszeniu „TRATWA” w Sandomierzu,
  3. Waldemar Rękawik - „Jesienne mgły”, DPS Łagiewniki,

Wyróżnienie: Anna Majda - „A ja lubię wiosnę, jesień, zimę, lato”, WTZ w Kielcach,

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Ewa Kuraś - „Przebudzenie – w stronę słońca I” - oraz „Przebudzenie w stronę słońca II”, WTZ przy Stowarzyszeniu „TRATWA” w Sandomierzu,
  2. Anna Matysek-„Balet”, WTZ w Kielcach,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Ewelina Piotrowska - „W wiosennym słońcu”, WTZ w Kielcach,
  2. Aneta Adamczyk - „Wiosenna namiętność”, WTZ przy Parafii Św. Judy Tadeusza w Starachowicach,
  3. Anna Starz -„Kolory lata”, WTZ w Kielcach,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Grzegorz Jakubowski - - „Kolejny etap”, WTZ przy ZOZ w Końskich,
  2. Władysław Płociński - Drzewo – wiosną, latem, jesienią i zimą”, DPS w Skarżysku-Kamiennej,

Oddział Warmińsko-Mazurski PFRON

W kategorii Malarstwo i witraż:

  1. Adam Kaliszewski, Wioletta Kuligowska - „Cztery pory roku”, WTZ przy Katolickim Stowarzyszeniu Niepełnosprawnych Diecezji Ełcekiej w Ełku
  2. Mariusz Błaszczyk - „Cztery pory roku na Zielonym Wzgórzu”, WTZ PSOUU w Olsztynie,
  3. Beata Łapińska - „Wierzbipora”, WTZ PSOUU w Olsztynie,

W kategorii rysunek i grafika

  1. Anna Engler - „Kalejdoskop pór”, WTZ przy SRIPSZ w Suszu,
  2. Aneta Neuman - „Każda pora ma swego amatora”, WTZ PSOUU w Olsztynie,
  3. Julita Bączek - „Poukładana pogoda”, WTZ przy Stowarzyszeniu „Przymierze – Ziemia Piska” Pisz,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Agnieszka Garnek, Krzysztof Wiktorzak, Jolanta Kojek - „Otwórz okno”, WTZ PSOUU Olsztyn,
  2. Małgorzata Sapińska -„Jabłoneczka”, WTZ przy PSOUU Koło w Nidzicy,
  3. Bożena Ferenz, Agnieszka Smyk, Mariola Piekarska, Kasia Andruszkiewicz -„Poduszka na każdą porę roku”, WTZ PSOUU Olsztyn,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Rafał Marcińczyk - „Dary natury, WTZ przy Stowarzyszeniu „Przymierze – Ziemia Piska” Pisz,
  2. Marcin Falkiewicz, Kamila Siemion, Jacek Piwoński, Małgorzata Maciak „Cztery pory”, WTZ przy PSOUU koło w Elblągu,

Oddział Wielkopolski PFRON

W kategorii Malarstwo i witraż:

  1. Ligia Wieluńska – „Jesień”, DDPS nr 3 Poznań,
  2. Jerzy Kwita – ŚDS MGOPS Gostyń,
  3. Anna Jedlińska – „Cztery pory roku”, ŚDS Gminno-Miejskie Centrum Pomocy ,,Wiara-Nadzieja-Miłość”, Odolanów,

W kategorii rysunek i grafika

  1. Anna Jankowska – „Lato na wsi”, DPS Ślesin,
  2. Justyna Manuszak - ...Wiwaldiego – koncert , WTZ MiG Września,
  3. Ryszard Kimel - „Lato”, ŚDS MOPR Leszno,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Hanna Bogdańska – „Moje drzewko”, ŚDS MGOPS Gostyń,
  2. Dariusz Grabankiewicz, Halina Spaleniak – „Jesień na wsi”, ŚDS Stowarzyszenie Rozwoju Dziecka i Rodziny Nowe Skalmierzyce,
  3. Sławomira Grupińska, Bernadeta Kozłowska, Zbigniew Gruszka, Paweł Mikołajczak, Zbigniew Tomaszewski – „Jesienny widok”, Stow. Na Rzecz Osób Pych. Chorych i Niepełnosprawnych Intelektualnie "Empatia", Gębice,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Katarzyna Jośkowiak – „Córki ziemi”, WTZ w Czeszewie,
  2. Janusz Bucholc – „Spojrzenie ku słońcu - spojrzenie ku życiu” , ŚDS CARITAS Piła,

Oddział Zachodniopomorski PFRON

W kategorii Malarstwo i witraż:

  1. Buszkiewicz Bożena, Baczyński Daniel, Ławny Jarosław - „Magia zimowych nocy”,PSOUU WTZ w Stargardzie Szczecińskim,

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Katarzyna Kciuk „Babie lato”, PSOUU WTZ w Stargardzie Szczecińskim,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Robert Malicki – „Cztery pory roku” WTZ Szczecin,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba”

  1. Maciej Toka - „Jesienny spacer z psem”, ŚDS w Choszcznie,
  2. Wojciech Bogacki „Nasz świat”, WTZ w Dębnie.

Wyróżnienia:

  • Adam Kmita - „Cztery pory roku Vivaldiego” ŚDS w Choszcznie,
  • Anna Golczyk - „W moim ogrodzie”, WTZ w Trzebiatowie,
  • Marian Mamot - „Ryby”, DPS w Parsowie,
  • Andrzej Kmita- „Wiosna, lato, jesień, zima”, ŚDS w Choszcznie