informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Organizujemy konkursy, które mają zwrócić uwagę świata sztuki, środowiska naukowego na sprawy osób z różnymi dysfunkcjami. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi „Sztuki osób niepełnosprawnych” i „Otwartych drzwi”.

Wyniki wojewódzkiego etapu Konkurus "SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH"

Oddział Dolnośląski PFRON

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Krystian Kadecki - WTZ „Arka” w Głogowie,
  2. Beata Szewc - WTZ przy Specjalnym Ośrodku Wychowawczym im. ks Jana Twardowskiego w Piławie Górnej,
  3. Anna Cholewa - DPS dla dzieci we Wrocławiu,

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Robert Piotrowski - WTZ „Uśmiech Dziecka” w Trzebnicy,
  2. Zofia Suchecka - ŚDS „Okuliki” we Wrocławiu,
  3. Waldemar Malik, - DPS „Jędrek” w Opolnie Zdroju,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba :

  1. Sławomir Marek - WTZ w Bolesławcu,
  2. Kamila Mnich - DPS w Jaskulinie.

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Jolanta Kaczmarek - WTZ „Muminki” we Wrocławiu,
  2. Małgorzata Szczepańska - DPS dla dzieci we Wrocławiu,
  3. Małgorzata Łysoń - DPS w Jaskulinie.

Oddział Kujawsko – Pomorski PFRON

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Renata Jagielska - DPS w Pigży Łubiance,
  2. Elżbieta Ozdoba –WTZ Modrzew przy Lidze Kobiet Polskich Zarząd Wojewódzki w Bydgoszczy,
  3. Piotr Chabowski –WTZ przy Stowarzyszeniu Rodziców Dzieci Specjalnej Troski w Tucholi,

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Danuta Olkiewicz – WTZ „Karczemka” przy Fundacji im. Brata Alberta Zarząd Krajowy w Radwanowicach, Otłoczyn 1,
  2. Monika Orlińska – WTZ we Włocławku przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci ,
  3. Jadwiga Krysztoforska - DPS „Pensjonaty Spokojna Przystań” w Koronowie,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Mirosław Kaczmarczyk –WTZ przy Wąbrzeskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski, w Wąbrzeźnie,
  2. Sławomir Sadowski, Krzysztof Spalding–ŚDS w Rypinie,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Edwarda Szpakowska –ŚDS w Rypinie,
  2. Joanna Magdalena Walczak – ŚDS w Kowalu,
  3. Marek Urbański –WTZ przy Poradni Zdrowia Psychicznego w Bydgoszczy.

Oddział Lubelski PFRON

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Stanisław Szymanik – WTZ przy Parafii św. Michała Archanioła w Zamościu,
  2. Sylwester Jankowski - WTZ przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Edukacyjnych „Pro Educatio” w Ostrowie Lubelskim,
  3. Ewa Śledź - WTZ „Łuksja” w Łukowie,

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Artur Trojgo – WTZ ul. Głuska 138 w Lublinie,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Cezary Krzewiński - ŚDS „Misericordia” w Lublinie,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Jacek Sadło - WTZ „Łuksja” w Łukowie,
  2. Krzysztof Biegajło - WTZ w Kodniu,
  3. Teresa Mańko - WTZ „Łuksja” w Łukowie.

Oddział Lubuski PFRON

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Adam Kuka – WTZ Świebodzin,
  2. Marcin Majak i Rafał Ossowsk i–WTZ „8 Kroków” Strzelce Krajeńskie,
  3. Paulina Grzywińska – WTZ Świebodzin,

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Arkadiusz Kosiński – WTZ Gorzów Wielkopolski,
  2. Mieczysław Ślachciński – WTZ Kamień Wielki,
  3. Angelika Kosińska – ŚDS Skwierzyna,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Grzegorz Ślebioda – WTZ Krosno Odrzańskie,
  2. Krzysztof Piędel – WTZ Kamień Wielki,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Maria Sulik – WTZ Szprotawa,
  2. Adam Dąbrowski – WTZ Strzelce Krajeńskie,
  3. Piotr Nowakowski – WTZ Zielona Góra.

Oddział Łódzki PFRON

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Monika Tujek – WTZ w Wieruszowie,
  2. Anna Szcześniak – WTZ w Parmie,
  3. Bożena Bylska - ŚDS w Pabianicach

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Karol Kiesielewski - WTZ w Łęczycy,
  2. Henryk Florczak – ŚDS w Pabianicach,
  3. Piotr Franasik - WTZ przy SOS nr 3 w Łodzi,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Anna Woźniak i Beata Kozik – WTZ przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem” w Koluszkach,
  2. Krzysztof Kwasiborski - WTZ w Łęczycy,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Iwona Senator - WTZ przy Spółdzielczych Zakładach Chemicznych MORS w Łodzi,
  2. Grażyna Szewczyk - WTZ przy MOGPS w Łasku,
  3. Tadeusz Tomczak, Kamil Twardowski, Przemysław Borowiecki – WTZ w Łasku.

Oddział Małopolski PFRON

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Mateusz Olszak - WTZ Fundacji Brata Alberta w Krakowie - Nowej Hucie,
  2. Patryk Szpak - WTZ w Chełmku, ul. Przemysłowa 2,
  3. Agnieszka Bruzda - WTZ w Chełmku - Oświęcimiu,

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Agnieszka Wąsik - WTZ Stowarzyszenia Dobrej Nadziei w Krakowie,
  2. Alicja Mamak - WTZ przy Stowarzyszeniu Remedium w Tymbarku,
  3. Wojciech Laszczak - WTZ przy Szpitalu im. Babińskiego w Krakowie,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba

  1. Maciej Makuch - WTZ Stowarzyszenia Dobrej Nadziei w Krakowie,
  2. Łukasz Kołodziej - WTZ Brzesko ul. Przemysłowa 18,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Jan Chłopek - DPS w Zakopanem,
  2. Danuta Sałaja - WTZ oś. Stalowe 9, Kraków – Nowa Huta,
  3. Andrzej Szewczyk - WTZ oś. Stalowe 9, Kraków – Nowa Huta.

Oddział Mazowiecki PFRON

W kategorii malarstwo i witraż, grafika i rysunek oraz tkanina i aplikacja:

  1. Adam Urbanowicz - DPS w Warszawie, ul. Wójtowska 13,
  2. Dariusz Szarkowski - DPS „Przyjaznych Serc” w Pułtusku,
  3. Linda Clarke - WTZ Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi” w Warszawie,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Ireneusz Przewodowski -WTZ przy DPS w Przasnyszu, Ruda 1,
  2. Henryk Zaręba - DPS „Nad Jarem” w Nowym Miszewie,

Dodatkowo Komisja w uznaniu walorów artystycznych wyróżniła prace następujących autorów:

  1. Wojciech Czarnecki – DPS „Przyjaznych serc” w Płocku,
  2. Sławomir Antczak - DPS „Przyjaznych serc” w Płocku,
  3. Rudejna Jammoul – WTZ przy Fundacji „Perpetuum Mobile” w Warszawie.

Oddział Opolski PFRON

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Natalia Atamańczuk – WTZ przy Fundacji „Dom” w Opolu,
  2. Natalia Grega – WTZ przy Fundacji „Dom” w Opolu,
  3. Grzegorz Frydmański – Środowiskowy Dom Samopomocy w Opolu.

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Anna Sędłak – Środowiskowy Dom Samopomocy w Opolu,
  2. Krystyna Sutkowska - Ośrodek Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich,
  3. Krzysztof Domagała – Warsztaty Terapii Zajęciowej Olesno,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Magdalena Kowal, Joanna Kubica, Ewa Tuła – WTZ przy Fundacji „Dom” w Opolu,
  2. D. Sędzowicz, J. Kubica, E. Tuła, A. Forst – „WTZ przy Fundacji „Dom” w Opolu,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Teresa Hirsz – Środowiskowy Dom Samopomocy w Strzelcach Opolskich,
  2. G. Rosianowski, G. Frydmański - ŚDS w Opolu,
  3. Bartek Pietrzak – Warsztaty Terapii Zajęciowej Olesno.

Oddział Podkarpacki PFRON

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Janusz Puchalik - WTZ w Rymanowie,
  2. Marek Urban - WTZ przy Spółdzielni Niewidomych START w Przemyślu,
  3. Sławomir Cichoń - WTZ w Zgłobniu,

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Elwira Żurawska - WTZ przy MOPS w Stalowej Woli,
  2. Krystian Sojka - WTZ przy MOPS w Stalowej Woli,
  3. Michał Tutka - WTZ w Tarnobrzegu,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Maria Siuśko, Jacek Szczur – ŚDS w Sędziszowie Małopolskim,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Krystian Grzeszyk – WTZ w Sanoku, ul. Ogrodowa 18,
  2. Zofia Biało, Barbara Dec - Warsztat Terapii zajęciowej w Tarnobrzegu,
  3. Piotr Wójcik - WTZ w Korytnikach Krasiczynie.

Oddział Podlaski PFRON

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Elżbieta Poulakowska - WTZ Filipów,
  2. Agnieszka Godlewska - WTZ Kozarze,
  3. Anna Stryczula - WTZ Filipów,

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Stanisław Tokarzewski - Środowiskowy Dom Samopomocy w Augustowie,
  2. Ewa Grodzka - WTZ Kozarze,
  3. Marta Żebrowska - WTZ Kozarze,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Stanisław Rogalski - WTZ Kozarze,
  2. Bogdan Kuźnicki - Środowiskowy Dom Samopomocy w Augustowie.

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Iwona Malinowska - WTZ Kozarze,
  2. Zofia Jankowska - DPS Kozarze,
  3. Błażej Poulakowski - WTZ Filipów,
  4. Irena Stryczula - WTZ Filipów,

Oddział Pomorski PFRON

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Wojciech Rubik - WTZ przy PSOUU w Gdańsku, ul. Tysiąclecia 24,
  2. Ryszard Kruszewski, Beniamin Kierył, Kamil Matecki, Paweł Stanisławczyk, Jakub Radziemski - WTZ PSOUU Gdańsk ul. Tysiąclecia 24,
  3. Ryszard Czynszak - Dzienny Ośrodek Adaptacyjny w Sopocie, ul.Kolejowa 14,

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Grzegorz Pliszka - WTZ PSOUU w Tczewie, ul. Wigury 84,
  2. Marek Chmielewski – WTZ Fundacji Edukacji Ekologicznej i Promocji Zdrowia w Gdańsku,
  3. Dariusz Foltyński - ŚDS Słupsku,

W kategorii rzeźba i płaskorzeźba:

  1. Józef Pestka, Kazimierz Sikorski - DPS Chojnice ul. Leśna 12,
  2. Agnieszka Kordowska, Sławomir Kłoss - WTZ Malborku,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Beata Miętkiewska, Justyna Dominiak, Piotr Bukowski, Piotr – Ośrodek Adaptacyjny w Starogardzie Gdańskim,
  2. Marcin Sołtysiak, Agnieszka Szałajda - WTZ Fundacji Edukacji Ekologicznej i Promocji Zdrowia w Gdańsku,
  3. Joanna Moroz - DPS w Chojnicach.

OddziałŚląski PFRON

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Monika Dąbek – WTZ „Otwarte serce z Dąbrowy Górniczej,
  2. Agata Oczkowska - WTZ „Otwarte serce z Dąbrowy Górniczej,
  3. Paweł Biesok – WTZ Feniks przy PDPS w Skoczowie,

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Marcin Chrobok - Warsztat Terapii Zajęciowej „Unikat” w Katowicach,
  2. Monika Janton Warsztat Terapii Zajęciowej w Czerwionce Leszczyny,
  3. Katarzyna Iwańska - ŚDS„Integracja” w Bytomiu,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Sebastian Chybiorz, Józef Chybiorz - PDPS „ Feniks” – WTZ w Chybiu,
  2. Grzegorz Mól - PSOUU Koło w Rybniku, WTZ nr 1,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Krystyna Kubicz - Dom Pomocy Społecznej w Zawierciu,
  2. Praca Zbiorowa - PSOUU koło Jaworzno Środowiskowy Dom Samopomocy w Jaworznie.

Oddział Świętokrzyski PFRON

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Tomasz Rebisz - WTZ przy Stowarzyszeniu Integracja w Sandomierzu,
  2. Izabela Kwiecień - WTZ przy Parafii Św. Judy Tadeusza w Starachowicach,
  3. Grzegorz Wójcicki – ŚDS we Włoszczowej,

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Monika Kryczka – WTZ ul. Słoneczna 9 w Kielcach
  2. Tomasz Dziura – WTZ przy Parafii Św. Judy Tadeusza w Starachowicach,
  3. Rafał Kiliański - przy Stowarzyszeniu Integracja w Sandomierzu,

W Kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Ryszard Rowiński – WTZ przy Stowarzyszeniu Integracja w Sandomierzu,
  2. Renata Halczak – WTZ przy Parafii Św. Judy Tadeusza w Starachowicach,
  3. Danuta Grzesik – WTZ przy Stowarzyszeniu Integracja w Sandomierzu,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Jan Obierzyński – DPS, ul. Jagiellońska 76 w Kielcach,
  2. Krzysztof Markiewicz – DPS Łagiewniki.

Oddział Warmińsko-Mazurski PFRON

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Barbara Tęcza - WTZ w Kamienniku Wielkim,
  2. Jacek Szczygło - PSOUU WTZ Koło w Dobrym Mieście
  3. Aneta Neuman - WTZ Olsztyn ul. Traktorowa 35,

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Ewa Babiel - WTZ przy Stowarzyszeniu. na rzecz Osób Niepełnosprawnych w Szczytnie,
  2. Mariusz Błaszczyk - WTZ Olsztyn ul. Traktorowa 35,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Piotr Kant - WTZ Olsztyn ul. Traktorowa 35,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Agnieszka Sitek, Waldemar Juniewicz - WTZ Orneta ,
  2. Joanna Biełucha - WTZ w Morągu.

Oddział Wielkopolski PFRON

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Gabriela Kubisiak – ŚDS w Rawiczu,
  2. Szymon Pawlak - WTZ przy Stowarzyszeniu Światło Nadziei w Kościanie,
  3. Marek Banasiak – ŚDS w Nowych Skalmierzycach,

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Tomasz Henglewicz, Damian Banasiak, Łukasz Osiewała, Zbigniew Cicharski, Maciej Szukalski - ŚDS w Nowych Skalmierzycach,
  2. Wojciech Marszałek –ŚDS w Gostyniu,
  3. Dorota Witczak – DPS w Psarach,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Damian Kefler, Monika Prugar, Krzysztof Chmiel, Mieczysław Janusz – ŚDS w Nowym Tomyślu,
  2. Krzysztof Dropiński - WTZ w Rzadkowie,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Maciej Szukalski, Zbigniew Cicharski, Łukasz Osiewała, Wojciech Maciejewski, Damian Banasiak, Paweł Lehman – ŚDS w Nowych Skalmierzycach,
  2. Piotr Jasiecki – WTZ w Rzadkowie,
  3. Magdalena Zgoła – WTZ przy Stowarzyszeniu Światło Nadziei w Kościanie.

Oddział Zachodniopomorski PFRON

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Krzysztof Kaman - ŚDS w Wałczu,
  2. Wioleta Bielawska - ŚDS w Chojnie,
  3. Roman Cudek - ŚDS w Świdwinie,

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Stanisław Dorosławski - DPS w Darskowowie,
  2. Jacek Szumiński - DPS w Nowogardzie,
  3. Bolesław Jakubski - DPS w Resku.

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Eugeniusz Glamowski - DPS w Wałczu,
  2. Adam Jałtuchowski - WTZ przy DPS Modrzewcu,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Adam Kmita - ŚDS w Choszcznie,
  2. Danuta Domańska - WTZ Piaseczniku,
  3. Irena Kawecka - DPS Śniatowie.