informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Konkursy

Organizujemy konkursy, które mają zwrócić uwagę świata sztuki, środowiska naukowego na sprawy osób z różnymi dysfunkcjami. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi „Sztuki osób niepełnosprawnych” i „Otwartych drzwi”.

Lista laureatów XII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH” - moduł B programu „Wsparcie inicjatyw”.

Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaakceptował werdykt Centralnej Komisji Konkursowej i przyznał nagrody finansowe w XII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH” – moduł B programu „Wsparcie inicjatyw” (uchwała nr 61/2014 z dn. 21 sierpnia 2014 r.).

Zgodnie z § 7 ust. 2 Regulaminu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego nagrody pieniężne otrzymują placówki, z których pochodzą nagrodzone prace.

1. Kategoria malarstwo i witraż:

  1. I miejsce (nagroda 6 000 zł) – Michał Kruszniewski za pracę „Wdżungli”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Centrum Pomocowym Caritas im. Św. O. Pio w Gdyni, Caritas Archidiecezji Gdańskiej (woj.pomorskie),
  2. II miejsce (nagroda 5 000 zł) – Jadwiga Sadowska, Patrycja Krzewińska zapracę „Gdyby tygrysy jadły irysy”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego TEATR GRODZKI wBielsku-Białej (woj. śląskie),
  3. III miejsce (nagroda 4 000 zł) – Dariusz Szarowski za pracę „Żyć wzgodzie znaturą”, Dom Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” w Płocku (woj.mazowieckie),
  4. Wyróżnienia:
    • Janusz Pietrzak za pracę ,,Podhalańskie ukojenie", Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Przyjaciół Niewidomych i Słabowidzących wPoznaniu (woj.wielkopolskie).
    • Rafał Kwiatkowski za pracę ,,Wypas", Warsztat Terapii Zajęciowej weWrześni (woj. wielkopolskie),
    • Dariusz Patyk za pracę ,,Wodny Świat", Warsztat Terapii Zajęciowej wRudzie Komorskiej (woj. wielkopolskie),
    • Sylwia Kurowska za pracę „Jabłoniowy sad”, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Polskie Stowarzyszenie naRzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym wOlsztynie (woj. warmińsko-mazurskie),
    • Arkadiusz Domek za pracę „Pejzaż z wiatrakiem”, Warsztat Terapii Zajęciowej „PRZYSTAŃ” przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Pomocy Dzieciom i Ich Rodzinom „PRZYSTAŃ” wBydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie),
    • Elżbieta Poulakowska za pracę „Wiosna”, Warsztat Terapii Zajęciowej im.Ks. Prałata Hamerszmita w Filipowie działający przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach (woj. podlaskie)
    • Marcin Piórkowski za pracę „Rajski ogród”, Dom Pomocy Społecznej „NadJarem” w Nowym Miszewie (woj.mazowieckie),
    • Piotr Wódz za pracę „Natura mojej tęsknoty”, Środowiskowy Dom Samopomocy wTarnobrzegu (woj. podkarpackie),
    • Ilona Żelichowska za pracę „Mój świat”, Środowiskowy DomSamopomocy weWłoszczowie (woj. świętokrzyskie),

2. Kategoria rysunek i grafika:

  1. I miejsce (nagroda 6 000 zł) – Agnieszka Artwik za pracę „Zebry”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu NaRzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „TRATWA” w Sandomierzu (woj.świętokrzyskie),
  2. II miejsce (nagroda 5 000 zł) – Mariola Smyczka za pracę „Wrony”, Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji „Sprawni Inaczej” w Gdańsku (woj. pomorskie),
  3. III miejsce (nagroda 4 000 zł) – Witold Paliwoda za pracę „Jeleń narykowisku”, Warsztat Terapii Zajęciowej „OTWARTE SERCA” wDąbrowie Górniczej (woj. śląskie),
  4. Wyróżnienia:
    • Mirosław Mostieńczuk za pracę „Koty”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Lublinie (woj. lubelskie),
    • Tomasz Michalski za pracę „Podwodny świat”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Społeczna Pomoc – Stowarzyszenie Dom” w Sadowej, Łomianki (woj.mazowieckie),
    • Maciej Poździak za pracę „Czy to tak naprawdę bywa?”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego TEATR GRODZKI w Bielsku-Białej (woj. śląskie),
    • Urszula Galińska za pracę ,,Śmieszny jeż, ptak i pawie piórka", Warsztat Terapii Zajęciowej wBaranowie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin ,,ROKTAR" (woj. wielkopolskie).

3. Kategoria tkanina i aplikacja:

  1. I miejsce (nagroda 6 000 zł) – Dorota Wałach za pracę „Sianokosy”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PSOUU wRymanowie (woj. podkarpackie),
  2. II miejsce (nagroda 5 000 zł) – Kamil Skowron za pracę „Żaby i ryby”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Wojsławicach (woj. lubelskie),
  3. III miejsce (nagroda 4 000 zł) – Beata Fiećko za pracę „Jak to ze lnem było”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Suwałkach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci (woj. podlaskie),
  4. Wyróżnienia:
    • Dariusz Dworniczak za pracę „Czapla”, Dom Pomocy Społecznej wOstrowie Lubelskim (woj. lubelskie),
    • Tomasz Dziura za pracę „Im starszy, tym piękniejszy”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w.Św.Judy Tadeusza wStarachowicach (woj.świętokrzyskie ),
    • Agnieszka Łukasik za pracę „Paw”, Środowiskowy Dom Samopomocy wGorzycach (woj. podkarpackie),
    • Piotr Trociński za pracę „Mecz piłki nożnej za bramką”, Warsztat Terapii Zajęciowej przyMGOPS w Kozienicach (woj. mazowieckie),
    • Bernadeta Okrój, Paweł Milewski, Agnieszka Pikuła, Anna Celban za pracę „Piękno pawich piór”, Środowiskowy Dom Samopomocy przyGminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Potęgowie (woj. pomorskie),
    • Mariola Łapo za pracę „Krowa na wypasie”, Warsztat Terapii Zajęciowej „8kroków” wStrzelcach Krajeńskich (woj. lubuskie),
    • Agnieszka Sitek, Waldemar Juniewicz za pracę „Tajemniczy ogród”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Ornecie przy Orneckim Stowarzyszeniu Wspierania Osób Niepełnosprawnych (woj. warmińsko-mazurskie)
    • Ewa Jankowska za pracę ,,Morski świat", Warsztat Terapii Zajęciowej wOwińskach Wielkopolskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu, (woj.wielkopolskie),
    • Marcin Malinowski za pracę „Natura, radość dla moich oczu”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji DOM w Opolu (woj. opolskie).

4. Kategoria rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. I miejsce (nagroda 6 000 zł) – Zbigniew Golon za pracę „Kot”, Warsztat Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło wBiskupcu (woj. warmińsko-mazurskie),
  2. II miejsce (nagroda 5 000 zł) – Sebastian Chybiorz za pracę „Zakochane ptaki”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Drogomyślu prowadzony przez Powiatowy Dom Pomocy Społecznej „Feniks” w Skoczowie (woj. śląskie),
  3. III miejsce (nagroda 4 000 zł) – Zbigniew Pakizer za pracę „Ptaki”, Środowiskowy Dom Samopomocy im. Jana Pawła II wGdańsku (woj.pomorskie),
  4. Wyróżnienia:
    • Janusz Lis, Robert Kowalski za pracę „Paw”, Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Radzyminie (woj.mazowieckie),
    • Monika Soszyńska za pracę „Matka natura”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Techniczna” w Józefowie k/Otwocka (woj.mazowieckie),
    • Radosław Brzezicki za pracę „Trele”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Techniczna” w Józefowie k/Otwocka (woj.mazowieckie),
    • Marcin Majak za pracę „Sowa mądra głowa”, Warsztat Terapii Zajęciowej „8kroków” wStrzelcach Krajeńskich (woj. lubuskie),
    • Arkadiusz Młot za pracę „Ptak I”, „Ptak II”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Caritas Diecezji Opolskiej Rejon Nysa (woj. opolskie),
    • Damian Kania za pracę „Dzięcioł w lesie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji DOM w Opolu (woj. opolskie),
    • Agnieszka Bączek za pracę „Bocian”, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach (woj. dolnośląskie).