informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Konkursy

Organizujemy konkursy, które mają zwrócić uwagę świata sztuki, środowiska naukowego na sprawy osób z różnymi dysfunkcjami. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi „Sztuki osób niepełnosprawnych” i „Otwartych drzwi”.

Rozstrzygnięcie etapu wojewódzkiego XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” – 2014 r. PIĘKNO NATURY

Województwo Dolnośląskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Paweł Steinbach – „Ptaki”, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach
  2. Katarzyna Pawłów – „Leśniczówka”, Warsztat Terapii Zajęciowej „U Ojca Damiana” we Wrocławiu
  3. Arleta Bilicz – „Papugi moich marzeń”, Środowiskowy Dom Samopomocy Filia wPiersnie

Wyróżnienie

  • Sebastian Folta – „Ptaki”, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach

  • Krystian Kadecki – „Rzeka”, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Arka” – Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Głogowie

  • Tadeusz Lizakowski – „Sowiogórska zima”, NZOZ Sudeckie Centrum Zdrowia Oddział Dzienny Psychiatryczny Rehabilitacyjny -Warsztat Terapii Zajęciowej w Pieszycach

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Dorota Greszczeszyn – „Wierzby rosochate”, Środowiskowy Dom Samopomocy wBolesławcu
  2. Andrzej Greszczeszyn – „Połów ryb”, Środowiskowy Dom Samopomocy wBolesławcu
  3. Sylwia Welenc – „Sowy”, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Słoneczko” - Stowarzyszenie Przyjaciół i Rodziców Osób Niepełnosprawnych „Równe Szanse” wLubinie

Wyróżnienie

  • Joanna Charaśna – „Wiosenna łąka”, Warsztaty Terapii Zajęciowej Trzebnickiego Stowarzyszenia „Uśmiech Dziecka” w Trzebnicy

  • Paweł Lisak – „Ptak”, Środowiskowy Dom Samopomocy – Stowarzyszenie „W Naszym Domu” we Wrocławiu

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Aleksander Witczak – „Rajski Ogród”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego w Pilawie Górnej
  2. Katarzyna Pala – „Wiosenny zapach kwiatów”, Warsztat Terapii Zajęciowej przySpecjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego wPilawie Górnej
  3. Wioletta Solińska – „Łąka”, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy wGłogowie

Wyróżnienie

  • Anna Bielińska, Wioletta Pawłowska – „Wiosenna łąka”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Muminki”, Fundacja im. Brata Alberta we Wrocławiu
  • Ryszard Konopka – „Papierowy pejzaż”, Środowiskowy Dom Samopomocy wŻmigrodzie
  • Adrian Azarewicz – „Motyl”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Św.Celestyna w Mikoszowie

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Agnieszka Bączek – „Bocian”, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach
  2. Katarzyna Przysłup – „Karaś-Carassius auratus”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Muminki”, Fundacja im. Brata Alberta we Wrocławiu
  3. Tomasz Maciąg – „Piaskowy pejzaż”, Środowiskowy Dom Samopomocy wŻmigrodzie

Wyróżnienie

  • Dominika Klipitelis – „Głębia oceanu”, Warsztat Terapii Zajęciowej Trzebnickiego Stowarzyszenia „Uśmiech Dziecka”
  • Paweł Cieślak, Antonina Sudoł – „Magiczne drzewo”, Środowiskowy Dom Samopomocy Filia w Piersnie
  • Tadeusz Pietrzyk – „Małe jest piękne”, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy wGłogowie

Województwo Kujawsko-Pomorskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Sławomir Czapla – „Podróż ślimaka morskiego”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych” Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy SzumanwToruniu
  2. Maria Tutak – „Rozlewisko”, Warsztat Terapii Zajęciowej „PRZYSTAŃ” przyStowarzyszeniu Na Rzecz Pomocy Dzieciom i Ich Rodzinom „PRZYSTAŃ” wBydgoszczy
  3. ex aequo:
  • Arkadiusz Domek – „Pejzaż z wiatrakiem”, Warsztat Terapii Zajęciowej „PRZYSTAŃ” przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Pomocy Dzieciom i Ich Rodzinom „PRZYSTAŃ” wBydgoszczy
  • Mariusz Grzemski – „Lisek”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Wąbrzeskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Wąbrzeźnie

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Joanna Grygoleit – „Drzewo”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Tęcza” Caritas Diecezji Bydgoskiej
  2. ex aequo:
  • Marcin Robaczewski – „Fantastyczna ryba”, Świetlica „PRACOWNIA” Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy SzumanwToruniu
  • Renata Jagielska – „Wiśnie”, Fundacja im. Brata Alberta, Warsztat Terapii Zajęciowej „Bratanki” w Toruniu
  1. Sławomir Mianowicz – „Irysy”, Warsztat Terapii Zajęciowej „mega-Art” przyPolskim Związku Niewidomych w Bydgoszczy

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. ex aequo:
  • Ewelina Grabowska, Krzysztof Tybura – „Przypływ”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Tęcza” Caritas Diecezji Bydgoskiej
  • Anna Kałczyńska, Anna Jurkiewicz – „Oaza”, Warsztat Terapii Zajęciowej przyWąbrzeskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Wąbrzeźnie
  1. Mirosława Weichert – „Polskie brzozy”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych” Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy SzumanwToruniu
  2. Marek Urbański – „Słoneczny ogród”, Warsztat Terapii Zajęciowej „mega-Art” przyPolskim Związku Niewidomych w Bydgoszczy

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Jarosław Borowski – „Serce góry”, Warsztat Terapii Zajęciowej „mega-Art” przyPolskim Związku Niewidomych w Bydgoszczy
  2. Tomasz Kaczmarek – „Jaszczur”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Wojewódzkim Ośrodku Kultury i Sztuki„Stara Ochronka” w Bydgoszczy
  3. Grzegorz Ciszewski – „Ptaszek na gałęzi”, Dom Pomocy Społecznej w Suchorączku

Województwo Lubelskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Tadeusz Chodor – „Wspomnienie z dzieciństwa”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Hrubieszowie
  2. Eugeniusz Banaszek – „Moje kwiaty”, Dom Pomocy Społecznej w Majdanie Wielkim
  3. Łukasz Czapski – „Letnia łąka”, Warsztat Terapii Zajęciowej Ośrodka „Misericordia” Caritas w Białej Podlaskiej

Wyróżnienie

  • Agnieszka Ginalska – „Drzewny świat”, Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Lublinie

  • Maria Bednarczyk, Sylwia Szuster – „Powitanie nocy letniej”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy PSOUU Koło w Lublinie

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Mirosław Mostieńczuk – „Koty”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Lublinie, ul.Abramowicka 2
  2. Krystyna Błachewicz – „Ptasie rozmowy”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przyPSOUU Koło w Lublinie
  3. Mateusz Kawarski – „Piękno tkwi w szczegółach”, Środowiskowy Dom Samopomocy wHrubieszowie

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Edyta Magier, Bożena Łupawka – „Szum potoku”, Warsztat Terapii Zajęciowej wKodniu
  2. Dariusz Dworniczak – „Czapla”, Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim
  3. Anna Karaś – „Drzewo mojego życia”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Integracyjnym Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych "Prometeusz" w Chełmie

Wyróżnienie

  • Kamil Skowron – „Żaby i ryby”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Wojsławicach

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Magda Szczęśniak, Mariusz Luty – „Zorza polarna”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji” OPP w Łukowie
  2. Waldemar Butkiewicz – „Drzewo”, Warsztat Terapii Zajęciowej Ośrodka „Misericordia” Caritas w Białej Podlaskiej
  3. Bartłomiej Lachowski – ”Maki na łące”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PSOUU Koło w Świdniku

Wyróżnienie

  • Magdalena Kowalska – „Maki”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Nałęczowskim Stowarzyszeniu Charytatywnym
  • Małgorzata Pruchniak - „Jaszczurki w słońcu”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 w Lublinie

Województwo Lubuskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Violetta Machowska „Majowy deszczyk”, Warsztat Terapii Zajęciowej przyStowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek” weWschowie
  2. Wojciech Bryczkowski „Morskie życie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Żarach
  3. Józef Steinke „Cud natury”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Wiechlicach przy Szprotawskim Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Anna Kacprzak, Aneta Żuk, Paweł Kunowski, Marcin Podolski, Dorian Owczarek „Mój widok z okna”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Krośnie Odrzańskim
  2. Krzysztof Wojcieszyk „Liście na gałęzi”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek” we Wschowie
  3. Piotr Kołodziejski „Trzciniak”, Dom Pomocy Społecznej w Rokitnie

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Aneta Rynkiewicz „Natura jesieni”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Żarach
  2. Mariola Łapo „Krowa na wypasie”, Warsztat Terapii Zajęciowej „8 kroków” wStrzelcach Krajeńskich
  3. Dąbrowski Paweł, Maciej Wierzbicki „Strzeleckie szuwary dredami malowane”, Warsztat Terapii Zajęciowej „8 kroków” w Strzelcach Krajeńskich

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Marcin Majak „Sowa mądra głowa”, Warsztat Terapii Zajęciowej „8 kroków” wStrzelcach Krajeńskich
  2. Andrzej Malinowski – „Las”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Chwalęcicach
  3. Marcin Majak „Drzewo nadziei”, Warsztat Terapii Zajęciowej „8 kroków” wStrzelcach Krajeńskich

Województwo Łódzkie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Dariusz Lewandowski – „Wiosna”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Łęczycy przySpółdzielni Inwalidów „TĘCZA”
  2. Ryszard Noszczyński – „Leśny potok”, Środowiskowy Dom Samopomocy wPabianicach
  3. Rafał Domaszewicz – „Wodny świat”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Usług Techniczno-Handlowych i Wdrożeń „ORPEL” w Łodzi

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Łukasz Dąbkowski – „Moje paranoje”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Koniczynka” w Bełchatowie
  2. Marcin Kukulski – „Wspomnienie z wakacji”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Koniczynka” w Bełchatowie
  3. Jan Maciaszek – „Eden istnienia”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Łasku

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Madzia Czerwińska, Iwona Wołowska, Marcin Chojnacki – „Nasze drzewo”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących naPadaczkę – Oddział Łódzki w Ozorkowie
  2. Dariusz Bijak – „Wielki Kanion Kolorado”, Warsztat Terapii Zajęciowej przyMiędzynarodowym Stowarzyszeniu Pomocy „Słyszę Serce” w Łodzi
  3. Wanda Sawicka – „W dolinie zapomnienia”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Koniczynka” w Bełchatowie

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Tomasz Wasiak, Agnieszka Zadrożna, Rafał Bielecki, Marcin Liziniewicz, Alicja Grzelec – „Spotkanie przy drzewie życia”, Warsztat Terapii Zajęciowej przySpółdzielni Usług Techniczno-Handlowych i Wdrożeń „ORPEL” w Łodzi
  2. Emilia Rędzikowska – „Motyli dom”, Środowiskowy Dom Samopomocy wSędziejowicach
  3. Tomasz Mirowski – „Matecznik”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy S.O.S.W. nr. 3 wŁodzi

Województwo Małopolskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Elżbieta Bieniek, Paweł Zygmunt „Widok z okna”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Nadzieja” w Nowym Sączu
  2. Marzena Zendak „Żubr”, Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes w Krakowie
  3. Marcin Stanak „Drzewa w słońcu”, Środowiskowy Dom Samopomocy wTomaszkowicach

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Elżbieta Pająk „Martwa natura z owocami”, Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przy Fundacji Rozwoju, Edukacji, Pracy, Integracji w Tarnowie
  2. Henryk Jaskólski „Zachód słońca w Afryce”, Warsztat Terapii Zajęciowej przyDomu Pomocy Społecznej w Krakowie
  3. Jacek Nowak „Gniazdo”, Warsztat Terapii Zajęciowej, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej w Krakowie

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Barbara Dziadoń „Przyjaźń – Kocia Natura”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu ,,REMEDIUM’’ w Tymbarku
  2. Barbara Mrożek „Przelot nad łąkami”, Środowiskowy Dom Samopomocy ,,CHATKA” przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – Koło w Nowym Targu
  3. Ewa Wąs „Poziomkowy gaj”, Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Weronika Lech „Staw”, Środowiskowy Dom Samopomocy ,,CHATKA’’ przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – Koło wNowym Targu
  2. Agata Baran „Ptaki w zaroślach”, Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach
  3. Łukasz Palonek „Dzika kaczka”, Środowiskowy Dom Samopomocy wTomaszkowicach

Województwo Mazowieckie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Grzegorz Kaczmarczyk „Skały”, Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Radzyminie
  2. Marcin Piórkowski „Rajski ogród”, Dom Pomocy Społecznej „Nad Jarem” wNowym Miszewie
  3. Dariusz Szarowski „Żyć w zgodzie z naturą”, Dom Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” w Płocku

Wyróżnienie

  • Klaudiusz Grabisna – „Wiosna”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Jutrzenka” w Sochaczewie

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Tomasz Michalski „Podwodny świat”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Społeczna Pomoc – Stowarzyszenie Dom” w Sadowej, Łomianki
  2. praca zbiorowa „Chwila po zachodzie słońca”, Warsztat Terapii Zajęciowej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawa
  3. Elżbieta Piechota „Gęstwina”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Techniczna” w Józefowie k/Otwocka

Wyróżnienie

  • Krzysztof Matuła – „Żubrza rodzina”, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej

  • Jarosław Świderski – „Domy, domki”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Techniczna” w Józefowie k/Otwocka

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Piotr Trociński „Mecz piłki nożnej za bramką”, Warsztat Terapii Zajęciowej przyMGOPS w Kozienicach
  2. Tomasz Kuksa „Senny las”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Techniczna” w Józefowie k/Otwocka
  3. praca zbiorowa „Czekając na złotą rybkę”, Warsztat Terapii Zajęciowej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawa

Wyróżnienie

  • Ewa Krzemińska – „Lato”, Warsztat Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia naRzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Radomiu

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Janusz Lis, Robert Kowalski „Paw”, Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Radzyminie
  2. Monika Soszyńska „Matka natura”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Techniczna” w Józefowie k/Otwocka
  3. Radosław Brzezicki „Trele”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Techniczna” w Józefowie k/Otwocka

Wyróżnienie

  • Władysław Szymczyk – „Na lianie”, Dom Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie

Województwo Opolskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Elżbieta Żurawicz „Barwy wiosny”, Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób zZaburzeniami Psychicznymi „Magnolia” w Opolu
  2. Maria Kozaczek „Niespodziewany gość”, Środowiskowy Dom Samopomocy wPrudniku
  3. Joanna Kmita „Wodny świat”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Caritas Diecezji Opolskiej Rejon Nysa

Wyróżnienie

  • Elżbieta Żurawicz – „Jesień”, Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób zZaburzeniami Psychicznymi „Magnolia” w Opolu

  • Teresa Gutowska – „Późne popołudnie na łące”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Caritas Diecezji Opolskiej Rejon Nysa

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Krystyna Sutkowska „Meandry Amazonki”, Ośrodek Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich
  2. Janina Całkosińska „Nieokiełznana natura”, Ośrodek Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich
  3. Andrzej Makowski – „Góry”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Krapkowicach

Wyróżnienie

  • Violetta Franik – „Widok z okna”, Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Nysie prowadzony przez Kongregację Sióstr Św. Karola Boromeusza w Trzebnicy

  • Zuzanna Gołaszewska-Siwiak – „Jak ryba w wodzie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji DOM w Opolu

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Anna Mientus „Gdy strumyk płynie z wolna”, Ośrodek Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich
  2. Katarzyna Paszowska „Afrykański zachód słońca”, Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Jadwigi w Czarnowąsach
  3. Marcin Malinowski „Natura, radość dla moich oczu”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji DOM w Opolu

Wyróżnienie

  • Wanda Jankowska – „Maki”, Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Opolu
  • Dorota Kandzia – „Polska wieś”, Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób zZaburzeniami Psychicznymi „Nadzieja” w Kluczborku
  • Marianna Marszałek, Maria Gubała – „Eden”, Dom Pomocy Społecznej „Promyk” wKamiennej

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Arkadiusz Młot „Ptak I” „Ptak II”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Caritas Diecezji Opolskiej Rejon Nysa
  2. Damian Kania „Dzięcioł w lesie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji DOM w Opolu
  3. Piotr Wasyliszyn „Jezioro marzeń”, Środowiskowy Dom Samopomocy Fundacji DOM w Opolu

Wyróżnienie

  • Poninska Dorota – „Krajobraz górski”, Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób zZaburzeniami Psychicznymi „Nadzieja” w Kluczborku
  • Czesław Kołodziej – „Motyl – cud natury”, Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Magnolia” w Opolu

Województwo Podkarpackie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Renata Zaremba „W zgodzie z naturą”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Starej Wsi
  2. Piotr Wódz „Natura mojej tęsknoty”, Środowiskowy Dom Samopomocy wTarnobrzegu
  3. Magdalena Antosiewicz „Podniebny taniec”, Warsztat Terapii Zajęciowej PSOUU Koło w Jarosławiu

Wyróżnienie

  • Magdalena Garwona – „Pąk”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Niewidomych "START" w Przemyślu

  • Wiesław Różycki – „Kwiatowo mi”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Sarzynie

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Paulina Jaśkowska „Przed burzą”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli
  2. Maciej Kaweński „W głąb”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Niewidomych "START" w Przemyślu
  3. Janusz Gacek „Ławica”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Sanockim Towarzystwie Oświatowym

Wyróżnienie

  • Henryk Duliban – „Brzezina”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Przeworsku
  • Artur Lipianin – „Mrowisko”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Nadzieja w Stalowej Wol

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Ewelina Pyziak „Zimowy las”, Dom Pomocy Społecznej Warsztat Terapii Zajęciowej w Rzeszowie
  2. ex aequo
  • Dorota Wałach „Sianokosy”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PSOUU wRymanowie
  • Agnieszka Łukasik – „Paw”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Gorzycach
  1. Paweł Majchrowski „Melancholia”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Niewidomych "START" w Przemyślu

Wyróżnienie

  • Wiesława Gutman – „Bocian w szuwarach”, Dom Pomocy Społecznej wFoluszu
  • Izabela Duda-Baran – „Słowik”, Warsztat Terapii Zajęciowej wHuzelachk/Leska

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Stanisław Jeż „W cieniu drzewa”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli
  2. Magdalena Baran „Nocne ptaki”, Środowiskowy Dom Samopomocy im. Anny wIzdebkach
  3. Dariusz Stanek „Las mieszany”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Wsi

Wyróżnienie

  • Agata Cieplińska – „W lazurowej otchłani”, Środowiskowy Dom Samopomocy wPrzeworsku

Województwo Podlaskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Władysław Wróblewski – „Kobieta-piękna z natury”, Dom Gościnny s.c. wDzięciołówce
  2. Karol Rozwadowski – „Piękno jesieni”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Grajewie
  3. Elżbieta Poulakowska – „Wiosna”, Warsztat Terapii Zajęciowej im. Ks. Prałata Hamerszmita w Filipowie działający przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości wSuwałkach

Wyróżnienie

  • Maciej Stawicki – „Konie w galopie”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Ogrodniczkach

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Irena Kibitlewska – „Moja natura”, Warsztat Terapii Zajęciowej im. Ks. Prałata Hamerszmita w Filipowie działający przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości wSuwałkach
  2. Rojek Łukasz – „Wąż i koń”, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Warsztat Terapii Zajęciowej w Suwałkach
  3. Justyna Czaplicka – „Życie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu NaRzecz Osób Niepełnosprawnych „Radość Życia” w Dąbrowie Białostockiej

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Beata Fiećko – „Jak to ze lnem było”, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Warsztat Terapii Zajęciowej w Suwałkach
  2. Beata Żukowska – „Nie ma króla Lwa, tutaj rządzę Ja”, Warsztat Terapii Zajęciowej- Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Bielsku Podlaskim
  3. Robert Iwanicki –„Jesień”, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Warsztat Terapii Zajęciowej w Suwałkach

Wyróżnienie

  • Alicja Seredyka – „W sadzie”, Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Augustowie

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Joanna Lejmel – „Leśny duszek”, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Warsztat Terapii Zajęciowej w Suwałkach
  2. Maria Jeglińska – „Wiejski pejzaż”, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Warsztat Terapii Zajęciowej w Suwałkach
  3. Cecylia Turowska – Sójka”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Augustowie

Wyróżnienie

  • Karol Rybowiak – „Kogut”, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Białostockiej

Województwo Pomorskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Dawid Przyborski, Tomasz Grzelakowski „Egzotyczne papugi”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Stowarzyszeniu Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w Gdańsku
  2. Michał Kruszniewski „W dżungli”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Centrum Pomocowym Caritas im. Św. O. Pio w Gdyni, Caritas Archidiecezji Gdańskiej
  3. Łukasz Wolek „Motyle”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Jesteśmy” w Bytowie

Wyróżnienie

  • Dariusz Foltyński – „La’pantera”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Słupsku

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Mariola Smyczka „Wrony”, Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji „Sprawni Inaczej” w Gdańsku
  2. Anna Żukiewicz „Papuga”, Środowiskowy Dom Samopomocy NOWINY Fundacji Rozwoju Integracji Społecznej AKCES w Gdańsku
  3. Marcin Poterała „Koń by się uśmiał”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Tratwa” „Pol-West” Sp. z o.o. w Gdańsku

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Rafał Barkowski „Orłowski dzień”, Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji „Szczęśliwa Rodzina” im. Św. Faustyny Kowalskiej w Bojanie
  2. Bernadeta Okrój, Paweł Milewski, Agnieszka Pikuła, Anna Celban „Piękno pawich piór”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Potęgowie przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Potęgowie
  3. Dorota Kieruzal „Kolorowy raj”, Dom Pomocy Społecznej w Lubuczewie

Wyróżnienie

  • Grzegorz Wojciechowski – „Zaczarowana łąka”, Warsztat Terapii Zajęciowej Polskiego Związku Niewidomych w Słupsku

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Justyna Gawłowska, Wanda Kasperek, Sławomir Konarski „Ptasi raj”, Warsztat Terapii Zajęciowej Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym w Gdańsku
  2. Kamil Niedojadło „Indor”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Centrum im. św. Siostry Faustyny w Rumi, Caritas Archidiecezji Gdańskiej
  3. Zbigniew Pakizer „Ptaki”, Środowiskowy Dom Samopomocy im. Jana Pawła II wGdańsku

Województwo Śląskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Jadwiga Sadowska, Patrycja Krzewińska „Gdyby tygrysy jadły irysy”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego TEATR GRODZKI Bielsko-Biała
  2. Joanna Sakaluk „Rafa koralowa – impresja”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego TEATR GRODZKI
  3. Beata Nowak „Piękny inaczej”, Warsztat Terapii Zajęciowej „UNIKAT” przy Stowarzyszeniu Wspierania Działań Twórczych "UNIKAT" w Katowicach

Wyróżnienie

  • Iwona Chyrowska – „Wiosenne kwiaty”, Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Św. Faustyna, Warsztat Terapii Zajęciowej w Tychach

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Krzysztof Matuszewski „Zakwitłam”, Warsztat Terapii Zajęciowej „UNIKAT” przyStowarzyszeniu Wspierania Działań Twórczych "UNIKAT" w Katowicach
  2. Witold Paliwoda „Jeleń na rykowisku”, Warsztat Terapii Zajęciowej „OTWARTE SERCA” w Dąbrowie Górniczej
  3. Maciej Poździak –„Czy to tak naprawdę bywa?”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego TEATR GRODZKI

Wyróżnienie

  • Katarzyna Nocoń – „Naturalne szaleństwo”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przySalezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Joanna Szczygieł „Kobieta”, Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym, Warsztat Terapii Zajęciowej w Zawierciu
  2. Halina Stachniewicz, Magdalena Wałoszek „Nasze góry”, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Chorzowie, Warsztat Terapii Zajęciowej
  3. Maria Morciniec „Jeleń”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Raciborzu

Wyróżnienie

  • Bolesław Smugała – „Moje miejsce”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „BĄDŹ Z NAMI” w Będzinie

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Sebastian Chybiorz „Zakochane ptaki”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Drogomyślu prowadzony przez Powiatowy Dom Pomocy Społecznej „Feniks” w Skoczowie
  2. Michał Żyrek „Początek”, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Oddział Miejski Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Sosnowcu
  3. Damian Sowa „Narodziny życia”, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób zUpośledzeniem Umysłowym Koło w Chorzowie Warsztat Terapii Zajęciowej

Wyróżnienie

  • Łukasz Pląskowski, Oskar Nowak, Tomasz Różycki, Piotr Nowak – „Ulotność”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym wTarnowskich Górach
  • Piotr Gogulski – „Konie”, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Częstochowskie Centrum dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi

Województwo Świętokrzyskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Ilona Żelichowska – „Mój świat”, Środowiskowy Dom Samopomocy weWłoszczowie
  2. Artur Piętak – „Latawce”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy DPS im. Jana Pawła II wKielcach
  3. Waldemar Rękawik – „Pamiętajmy o urodzie świata”, Dom Pomocy Społecznej wŁagiewnikach

Wyróżnienie

  • Aneta Ślawska – „Mój dom”, Środowiskowy Dom Samopomocy weWłoszczowie

  • Anna Woźniak – „Letni pejzaż”, S.R.K.G.P.P Warsztat Terapii Zajęciowej w Pińczowie

  • Przemysław Wojnarowski – „Zza okna”, WTZ przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w.Św.Judy Tadeusza w Starachowicach

  • Jacek Cierlik – „Ukwiecona łąka”, S.R.K.G.P.P Warsztat Terapii Zajęciowej w Pińczowie

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Anita Cepil – „Łąka z motylami”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Busku-Zdroju
  2. Agnieszka Artwik – „Zebry”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu NaRzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „TRATWA” w Sandomierzu
  3. Tadeusz Tokarski – „W zgodzie z naturą”, Dom Pomocy Społecznej „RELAX” wBrodach

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Agnieszka Grochal – „Powiew lata”, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy wStąporkowie
  2. Tomasz Dziura – „Im starszy, tym piękniejszy”, WTZ przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w.Św.Judy Tadeusza w Starachowicach
  3. Monika Kryczka, Agnieszka Dąbal – „W zaczarowanym ogrodzie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy DPS im. Jana Pawła II w Kielcach

Wyróżnienie

  • Anna Matuszewska, Jadwiga Młynarczyk, Janina Jarząb, Iwona Krasnowska – „Ważki”, MOPR w Kielcach – Środowiskowy Dom Samopomocy Typu A

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Agnieszka Pogoda – „Ryba”, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy wKazimierzy Wielkiej
  2. Anna Matysek – „Na kamieniach kwiaty nie rosną!!!”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy DPS im. Jana Pawła II w Kielcach
  3. Jadwiga Grabowska – „Góry Pieprzowe nad Wisłą”, Sandomierskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Upośledzeniem Umysłowym, Środowiskowy Dom Samopomocy wKleczanowie

Wyróżnienie

  • Justyna Majchrowska – „Kleczanowski folklor”, Sandomierskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Upośledzeniem Umysłowym, Środowiskowy Dom Samopomocy wKleczanowie

Województwo Warmińsko-Mazurskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Sylwia Kurowska – „Jabłoniowy sad”, WTZ Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób zUpośledzeniem Umysłowym w Olsztynie
  2. Urszula Siurnicka – „Leśna polana”, Warsztat Terapii Zajęciowej przyStowarzyszeniu Pomocy na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Szczytnie
  3. nie przyznano III miejsca

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Agnieszka Szczepanik – „Na ziemi i w chmurach”, WTZ Polskie Stowarzyszenie NaRzecz Osób zUpośledzeniem Umysłowym w Olsztynie
  2. Aneta Dąbkowska – „Spacer po lesie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przyStowarzyszeniu Pomocy na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Szczytnie
  3. nie przyznano III miejsca

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Anna Bułak, Artur Grzejka – „Moje wspomnienie”, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Dworek” w Olsztynie
  2. Agnieszka Sitek, Waldemar Juniewicz – „Tajemniczy ogród”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Orneckim Stowarzyszeniu Wspierania Osób Niepełnosprawnych
  3. Katarzyna Jurkiewicz – „Ptasie radio”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Orneckim Stowarzyszeniu Wspierania Osób Niepełnosprawnych

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Krzysztof Zdunek – „Skamieliny”, Środowiskowy Dom Samopomocy wMarcinkowie im. Św. Marcina
  2. Zbigniew Golon – „Kot”, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Biskupcu Warsztat Terapii Zajęciowej
  3. Włodzimierz Ważny – „Orka”, Środowiskowy Dom Samopomocy „BARKA” wOlsztynie

Województwo Wielkopolskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Dariusz Patyk – ,,Wodny Świat", Warsztat Terapii Zajęciowej w Rudzie Komorskiej
  2. Tomasz Łechtański – ,,Maj", Gmina Września Warsztat Terapii Zajęciowej
  3. Rafał Kwiatkowski – ,,Wypas", Gmina Września Warsztat Terapii Zajęciowej

Wyróżnienie

  • Andrzej Wróblewski – ,,Wodospad”, Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ,,RAZEM", Warsztaty Terapii Zajęciowej w Drzązgowie

  • Marlena Chuda – ,,Drzewo”, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu

  • Julia Sołtysiak – ,,Piękno zza kamuflażu", Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodek Rehabilitacyjny w Kościanie

  • Małgorzata Sołtysiak – ,,Krajobraz z wodospadem", Środowiskowy Dom Samopomocy wNowych Skalmierzycach

  • Janusz Pietrzak – ,,Podhalańskie ukojenie", Stowarzyszenie Przyjaciół Niewidomych iSłabowidzących w Poznaniu

  • Ewa Kwiatkowska – ,,Lawendowe pole", Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu Warsztat Terapii Zajęciowej w Owińskach

  • Daniel Nowak – ,,Brzozy", Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Anna Lorenc – ,,Piękno natury-zachód słońca", Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom iMłodzieży Niepełnosprawnej ,,Światło Nadziei" Warsztaty Terapii Zajęciowej wKościanie
  2. Urszula Galińska – ,,Śmieszny jeż, ptak i pawie piórka", Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin ,,ROKTAR" Warsztat Terapii Zajęciowej wBaranowie
  3. Marcin Zawal –,,Wiosna", Gmina Września Warsztat Terapii Zajęciowej

Wyróżnienie

  • Anna Jankowska, Zdzisława Janicka, Mikołaj Jankowski – ,,Tysiące barw motyli", Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Mariusz Jabłoński – ,,Zorza polarna", Warsztaty Terapii Zajęciowej Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Szamotułach
  2. Justyna Nowak –,,Kwiaty do kawy", Warsztaty Terapii Zajęciowej Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Psychicznie Chorych i Niepełnosprawnych Intelektualnie ,,Empatia" w Gębicach
  3. Zdzisława Janicka, Adrian Wacławik – ,,W blasku słońca", Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie

Wyróżnienie

  • Ewa Jankowska – ,,Morski świat", Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu, Warsztat Terapii Zajęciowej w Owińskach
  • Grzegorz Strzyżykowski – ,,Maki", Warsztat Terapii Zajęciowej w Rudzie Komorskiej
  • Magdalena Jezierska – ,,Tęczowa dolina", Warsztaty Terapii Zajęciowej Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Szamotułach
  • Sylwia Adamkiewicz – ,,Krajobraz”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Nowolipsku

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Karina Kominek, Piotr Banaszak, Krystyna Banaszak, Paulina Pawlik, Honorata Łąkowska, Łukasz Alter, Tomasz Niemojewski, Daria Gołębiewska, Małgorzata Gołębiewska – ,,Każdy widzi swoje", Środowiskowy Dom Samopomocy w Kórniku
  2. Kinga Kortyla, Michał Pietrucha – ,,Powrót do korzeni", Warsztat Terapii Zajęciowej w Dusznikach
  3. Jerzy Wróbel – ,,Wiejska chata", Dom Pomocy Społecznej w Rzetni

Wyróżnienie

  • Daniel Kortyla – ,,Żaby Daniela", Warsztat Terapii Zajęciowej w Dusznikach

Województwo Zachodniopomorskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Patrycja Piotrowiak „Wodospad nocą”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Dębnie
  2. Lidia Baran „Noc Świętojańska”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Odnowa” wBobolicach
  3. Katarzyna Waszkiewicz „Ryby”, Warsztat Terapii Zajęciowej, Stowarzyszenie Pomocy w Rozwoju Społecznym i Zawodowym Osób Niepełnosprawnych wSzczecinie

Wyróżnienie

  • Anna Budnik, Andrzej Nowak, Marian Zwierzyński – „Irysy z naszego ogródka”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Sławnie

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Kamil Drachal „Pory roku”, Fundacja na Rzecz Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „NOWE ŻYCIE”, Środowiskowy Dom Samopomocy Filia „Odrodzenie” wKoszalinie
  2. Mariusz Wyżychowski „Drzewo”, Warsztat Terapii Zajęciowej, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób zUpośledzeniem Umysłowym Koło w Szczecinie
  3. Karolina Florczyk, Rafał Jarczyński „Jesienny sad”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Andrzej Maciejewicz „Piękno wsi”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Dębnie
  2. Paulina Nowak „Tajemniczy ogród”, Warsztat Terapii Zajęciowej, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób zUpośledzeniem Umysłowym Koło w Szczecinie
  3. Agnieszka Stępień „Irysy”, Warsztat Terapii Zajęciowej, Stowarzyszenie Pomocy wRozwoju Społecznym i Zawodowym Osób Niepełnosprawnych wSzczecinie

Wyróżnienie

  • Daniel Król - „Pejzaż górski”, Towarzystwo Rozwoju Gminy Marianowo, Warsztat Terapii Zajęciowej w Dzwonowie

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Adam Kmita, Andrzej Kmita „Pani Natura”, Środowiskowy Dom Samopomocy wChoszcznie
  2. Danuta Domańska „Wodny świat”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Piaseczniku
  3. Donata Stankowska „Ptaki”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wolinie

Wyróżnienie

  • Adam Kmita, Andrzej Kmita – „Odrobina piękna w betonowej pustce”, Środowiskowy Dom Samopomocy wChoszcznie

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przypomina, że prace nienagrodzone i niewyróżnione w etapie wojewódzkim (nie wymienione na ww. liście), można odebrać wOddziałach PFRON wterminie do 30 dni od daty ukazania się niniejszego ogłoszenia o rozstrzygnięciu etapu wojewódzkiego Konkursu.

Uroczystość wręczenia nagród, Laureatom wojewódzkiego etapu konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” w łódzkim oddziale PFRON