informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Konkursy

Organizujemy konkursy, które mają zwrócić uwagę świata sztuki, środowiska naukowego na sprawy osób z różnymi dysfunkcjami. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi „Sztuki osób niepełnosprawnych” i „Otwartych drzwi”.

Skład Wojewódzkich Komisji Konkursowych XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”

1. Oddział Dolnośląski

  • Pan Mariusz Gorzelak – przewodniczący Komisji, absolwent i pracownik Wydziału Grafiki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych,
  • Pan Marcin Pazurek – Zastępca Dyrektora Oddziału Dolnośląskiego PFRON,
  • Pani Joanna Repelowska – przedstawiciel Oddziału Dolnośląskiego PFRON,
  • Pani Agnieszka Herman-Migdalewicz – przedstawiciel Oddziału Dolnośląskiego PFRON,

2. Oddział Kujawsko-Pomorski

  • Pani Aleksandra Gierej – Dyrektor Oddziału Kujawsko-Pomorskiego PFRON,
  • Pani Agata Durka – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, plastyk, animator kultury, prowadząca zajęcia dla dzieci i młodzieży wMłodzieżowym Domu Kultury w Toruniu,
  • Pani Marta Kowaliszyn – przedstawiciel Wąbrzeskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski,
  • Pan Maciej Nienartowicz – przedstawiciel Oddziału Kujawsko-Pomorskiego PFRON,

3. Oddział Lubelski

  • Pani Janina Włodarczyk – przewodnicząca Komisji, przedstawiciel Oddziału Lubelskiego PFRON,
  • Pan Grzegorz Lipiński – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy PSOUU Koło w Świdniku, ul. Kościuszki 8,
  • Pani Anna Marszałek – Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Lublinie, ul. Doświadczalna 46,
  • Pani Agnieszka Szymańska – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy PSOUU Koło w Lublinie, ul. Rogowskiego 5.

4. Oddział Lubuski

  • Pani Agata Tumińska – artysta plastyk,
  • Pani Elżbieta Tomaszewska
  • Pani Angelika Steć – przedstawiciel Oddziału Lubuskiego PFRON,

5. Oddział Łódzki

  • Pan Krzysztof Cwynar – Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Studio Integracji”,
  • Pani Małgorzata Siedlecka – nauczyciel wychowania przedszkolnego w Fundacji Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”,
  • Pan Jarosław Madaj – przedstawiciel Oddziału Łódzkiego PFRON,

6. Oddział Małopolski

  • Pani Helena Maślana – przedstawiciel organizacji pozarządowej,
  • Pani Anna Kwiatek – artysta plastyk,
  • Pani Renata Krzemińska – przedstawiciel Oddziału Małopolskiego PFRON,

7. Oddział Mazowiecki

  • Pani Beata Noceń – przewodnicząca Komisji, przedstawiciel Oddziału Mazowieckiego PFRON,
  • Pani Katarzyna Haber – Kurator Galerii „Apteka Sztuki”,
  • Pani Aleksandra Chmielnicka-Plaskota – Instytut Edukacji Artystycznej APS,
  • Pan Piotr Kowalski – przedstawiciel Oddziału Mazowieckiego PFRON.

8. Odział Opolski

  • Pani Joanna Preuhs – przewodnicząca Komisji, nauczyciel malarstwa i rysunku w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu,
  • Pani Anita Jonczyk – instruktor ds. kulturalno-oświatowych w Stowarzyszeniu Zwykłym Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Arkadia” w Opolu,
  • Pani Joanna Niedźwiedź – Dyrektor Oddziału Opolskiego PFRON,
  • Pani Jolanta Nowak – pracownik Oddziału Opolskiego PFRON,
  • Pani Maria Salatycka – pracownik Oddziału Opolskiego PFRON,

9. Oddział Podkarpacki

  • Pani Barbara Smoczeńska – przewodnicząca Komisji, artysta plastyk,
  • Pani Małgorzata Balawender-Hübsch – artysta plastyk,
  • Pan Piotr Rędziniak – artysta plastyk,
  • Pani Małgorzata Magdoń – przedstawiciel Oddziału Podkarpackiego PFRON,

10. Oddział Podlaski

  • Pan Adam Wiński – przewodniczący Komisji, Dyrektor Oddziału Podlaskiego PFRON,
  • Pani Lila Wyszkowska – plastyk,
  • Pani Barbara Łuczaj – przedstawiciel Stowarzyszenia „My dla innych”,
  • Pani Grażyna Bogdańska – przedstawiciel Oddziału Podlaskiego PFRON,

11. Oddział Pomorski

  • Pani dr Anna Kobylańska – starszy wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego, Wydziału Nauk Społecznych, Wydziału Pedagogiki Specjalnej,
  • Pani Małgorzata Mikołajewska – przedstawiciel Oddziału Pomorskiego PFRON,
  • Pani Sylwia Konpa – przedstawiciel Oddziału Pomorskiego PFRON,
  • Pani Joanna Schroeder – przedstawiciel Oddziału Pomorskiego PFRON,

12. Oddział Śląski

  • Pani Sonia Wilk – przewodnicząca Komisji, reprezentująca Stowarzyszenie Twórców Sztuki „NA POGRANICZU” w Katowicach, ul. PCK 19,
  • Pani Karina Gorol – reprezentująca PSOUU Koło w Chorzowie, WTZ, Chorzów, ul. Beskidzka 6,
  • Pan Bolesław Kasza – reprezentujący Powiatowy Dom Pomocy Społecznej „FENIKS” w Skoczowie, Skoczów, ul. Sportowa 13,
  • Pan Adam Plackowski – artysta plastyk, reprezentujący Stowarzyszenie Animacji i Rozwoju Malarstwa Emocjonalnego w Sztuce i Terapii wMysłowicach, ul. Działkowa 29,
  • Pani Gabriela Knapik – przedstawiciel Oddziału Śląskiego PFRON,

13. Oddział Świętokrzyski

  • Pani Wioletta Socha – przewodnicząca Komisji, mgr Pedagogiki, absolwent Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach, nauczyciel tkaniny artystycznej, członek Stowarzyszenia PRO ARTE,
  • Pani Ewa Preisner – artysta plastyk, malarka,
  • Pani Jadwiga Irla – p.o. Dyrektora Oddziału Świętokrzyskiego PFRON,
  • Pani Magda Klimczak – przedstawiciel Oddziału Świętokrzyskiego PFRON,

14. Oddział Warmińsko – Mazurski

  • Pani Urszula Dudko – przewodnicząca Komisji, artysta plastyk,
  • Pan Józef Mika – artysta plastyk,
  • Pan Wiesław Wachowski – artysta plastyk,
  • Pani Joanna Bularz – przedstawiciel Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PFRON,

15. Oddział Wielkopolski

  • Pan Grzegorz Naranowicz – przewodniczący Komisji, Dyrektor Oddziału Wielkopolskiego PFRON,
  • Pani Natalia Rejmaniak – WTZ ,,Śmiałek” z Poznania,
  • Pani Małgorzata Szaefer – Stowarzyszenie ,,Na Tak” z Poznania,
  • Pani Agnieszka Frankowska – PSOUU Warsztat Terapii Zajęciowej wPoznaniu,
  • Pani Jolanta Rojewska – przedstawiciel Oddziału Wielkopolskiego PFRON,
  • Pani Ewa Haba – przedstawiciel Oddziału Wielkopolskiego PFRON,
  • Pani Izabella Sell – przedstawiciel Oddziału Wielkopolskiego PFRON,

16. Oddział Zachodniopomorski

  • Pani Alina Szkolnicka – przewodnicząca Komisji, instruktor prac plastycznych wTowarzystwie Walki z Kalectwem,
  • Pani Urszula Tadych – członek komisji, nauczyciel malarstwa w Towarzystwie Walki z Kalcetwem,
  • Pani Dorota Obukowicz-Szafrańska – członek komisji, artysta plastyk wPolskim Związku Głuchych,
  • Pani Barbara Wujec-Hasinec – przedstawiciel Oddziału Zachodniopomorskiego PFRON.