informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Konkursy

Organizujemy konkursy, które mają zwrócić uwagę świata sztuki, środowiska naukowego na sprawy osób z różnymi dysfunkcjami. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi „Sztuki osób niepełnosprawnych” i „Otwartych drzwi”.

Lista laureatów XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH” - moduł B programu „Wsparcie inicjatyw”

1. Kategoria malarstwo i witraż

  1. I miejsce (nagroda 6 000 zł) – Mariusz Grzemski za pracę „Gucio”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Wąbrzeskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Wąbrzeźnie (woj.kujawsko-pomorskie),
  2. II miejsce (nagroda 5 000 zł) –Mariola Romejko zapracę „Jabłuszko i cytryna”, 5 Dom Pomocy Społecznej w Łodzi (woj. łódzkie),
  3. III miejsce (nagroda 4 000 zł) –Przemysław Niburski za pracę „Nasza miłość i przyjaźń”, Środowiskowy Dom Samopomocy we Włoszczowie (woj.świętokrzyskie),
  4. Wyróżnienia:
  • Jadwiga Nawodzińska za pracę „Połowa dla mnie połowa dla Ciebie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „TRATWA” w Sandomierzu (woj. świętokrzyskie),
  • Jacek Zdanowski za pracę „W gronie przyjaciół”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PSOUU w Lublinie (woj. lubelskie),
  • Damian Frankiewicz za pracę „Moi przyjaciele”, Środowiskowy Dom Samopomocy przy Fundacji „Żyć Godnie” w Kolniku ( woj. pomorskie),
  • Teresa Strojna za pracę „Kocia przyjaźń”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Tomaszkowicach (woj. małopolskie),
  • Marcin Malinowski za pracę „Przyjaźń do grobowej deski”, Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji „Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym” w Opolu (woj. opolskie),
  • Adam Śleziona za pracę „Razem”, WTZ „UNIKAT”, przy Stowarzyszeniu Wspierania Działań Twórczych UNIKAT w Katowicach (woj. śląskie).

2. Kategoria rysunek i grafika:

  1. I miejsce (nagroda 6 000 zł) - Iwona Chyrowska za pracę „Szmacianka przytulanka”, Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Św. Faustyna WTZ Tychy (woj. śląskie),
  2. II miejsce (nagroda 5 000 zł) – Iwona Mendrek za pracę „Zwierzęta moi przyjaciele. Ja i moja Kicia”, Dom Pomocy Społecznej im. Św. Kazimierza w Radomiu (woj. mazowieckie),
  3. III miejsce (nagroda 4 000 zł) –Krzysztof Szajko za pracę „Koty”, Dom Pomocy Społecznej w Gdańsku (woj. pomorskie),
  4. Wyróżnienia:
  • Katarzyna Mądrawska za pracę ,,Razem łatwiej", Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenie na Rzecz Osób Psychicznie Chorych i Niepełnosprawnych Intelektualnie ,,Empatia" w Gębicach (woj. wielkopolskie),
  • Jacek Szczur, Tadeusz Miś za pracę „Portret podwójny”, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Sędziszowie Młp., Środowiskowy Dom Samopomocy, (woj.podkarpackie),
  • Damian Kania za pracę „Las przyjaciół”, Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu (woj. opolskie)
  • Paweł Biesok za pracę „Nierozłączni”, WTZ przy PDPS „Feniks” w Drogomyślu (woj. śląskie).

3. Kategoria tkanina i aplikacja:

  1. I miejsce (nagroda 6 000 zł) –Aneta Adamczyk za pracę „W jednym zaprzęgu”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Judy Tadeusza w Starachowicach (woj. świętokrzyskie),
  2. II miejsce (nagroda 5 000 zł) –Bożena M. za pracę „Książka, przyjaciel na całe życie”, Warsztat Terapii Zajęciowej Instytutu Psychiatrii i Neurologii (woj. mazowieckie),
  3. III miejsce (nagroda 4 000 zł) –Agnieszka Wrona za pracę „Tęczowa przyjaźń”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Remedium” w Tymbarku (woj. małopolskie),
  4. Wyróżnienia:
  • Monika Biszkont za pracę „Wierni przyjaciele”, Warsztaty Terapii Zajęciowej PSOUU Koło w Świdniku (woj. lubelskie),
  • Renata Jajko za pracę „Razem nie straszne nam burze”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Gorzycach (woj.podkarpackie),
  • Ewa Turan za pracę „Oczy przyjaciela”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Marcinkowie (woj. warmińsko-mazurskie),
  • Jolanta Dąbrowska za pracę „Marzenie Rybaka”, Warsztaty Terapii Zajęciowej „8 kroków” w Strzelcach Krajeńskich (woj. lubuskie)

4. Kategoria rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. I miejsce (nagroda 6 000 zł) – Konrad Miazek za pracę „Zaplątani w przyjaźni”, WTZ przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem” w Koluszkach (woj. łódzkie),
  2. II miejsce (nagroda 5 000 zł) –Grzegorz Gawryła za pracę „Przyjaźń z ptakami”, Warsztat Terapii Zajęciowej im. Brata Alberta w Radwanowicach (woj. małopolskie),
  3. III miejsce (nagroda 4 000 zł) –Łukasz Kwaśny za pracę „Skrzydlaci przyjaciele”, WTZ „Jesteś potrzebny!” przy Bielskim Stowarzyszeniu Artystycznym TEATR GRODZKI Bielsko-Biała (woj.śląskie),
  4. Wyróżnienia:
  • Adam Pycior za pracę „Dwie małe dziewczynki” wg Van Goga”, Warsztat Terapii Zajęciowej „mega-Art” przy Polskim Związku Niewidomych Bydgoszcz (woj.kujawsko-pomorskie),
  • Dariusz Stanek za pracę ,,Trzej muszkieterowie”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Wsi (woj.podkarpackie),
  • Łukasz Bartos, Grzegorz Jędryka, Marcin Kubik, Sławomir Kacprzak, Paweł Sylwestrzak za pracę „Abi i ja”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Jutrzenka” w Sochaczewie (woj.mazowieckie),
  • Władysław Szymczyk za pracę „Prawdziwa przyjaźń”, Dom Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie (woj. mazowieckie)
  • Angelika Szneider za pracę „Przyjaźń” WTZ „UNIKAT”, przy Stowarzyszenie Wspierania Działań Twórczych UNIKAT w Katowicach (woj. śląskie),