informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Konkursy

Organizujemy konkursy, które mają zwrócić uwagę świata sztuki, środowiska naukowego na sprawy osób z różnymi dysfunkcjami. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi „Sztuki osób niepełnosprawnych” i „Otwartych drzwi”.

Skład Wojewódzkich Komisji Konkursowych XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”

Skład Wojewódzkich Komisji Konkursowych XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”

  1. Oddział Dolnośląski

    • Pan Mariusz Gorzelak – przewodniczący Komisji, absolwent i pracownik Wydziału Grafiki Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych,
    • Pan Marcin Pazurek – Zastępca Dyrektora Oddziału Dolnośląskiego PFRON,
    • Pani Joanna Repelowska – przedstawiciel Oddziału Dolnośląskiego PFRON,
    • Pani Ewa Słobodzian – przedstawiciel Oddziału Dolnośląskiego PFRON,
  2. Oddział Kujawsko-Pomorski

    • Pani Aleksandra Gierej – Dyrektor Oddziału Kujawsko-Pomorskiego PFRON,
    • Pani Agata Durka – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, plastyk, animator kultury, prowadząca zajęcia dla dzieci i młodzieży wMłodzieżowym Domu Kultury w Toruniu,
    • Pan Zenon Nienartowicz – absolwent Wydziału Rzeźby i Edukacji Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, przewodniczący zarządu „JESTEM” Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Osobom Potrzebującym Wsparcia,
    • Pan Piotr Kopyciński – przedstawiciel Oddziału Kujawsko-Pomorskiego PFRON,
  3. Oddział Lubelski

    • Pani Janina Włodarczyk – przewodnicząca Komisji, przedstawiciel Oddziału Lubelskiego PFRON,
    • Pani Agnieszka Szymańska – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy PSOUU Koło w Lublinie, ul. Rogowskiego 5,
    • Pani Katarzyna Stec – Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Lublinie, ul. Doświadczalna 46,
    • Pani Maria Witkowska – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy PSOUU Koło wŚwidniku, ul. Kościuszki 8,
    • Pani Maria Budzyńska – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Fundacji Teatroterapia Lubelska, ul. Jastrzębia 3,
  4. Oddział Lubuski

    • Pani Agata Tumińska – artysta plastyk,
    • Pani Diana Tumińska,
    • Pani Kamila Protasewicz – przedstawiciel Oddziału Lubuskiego PFRON,
  5. Oddział Łódzki

    • Pani Tamara Sass – dr artysta grafik pedagog sztuki adiunkt Wydziału Sztuk Pięknych i Projektowych Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi, wykładowca i metodyk w Katedrze Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Łódzkiego,
    • Pani Renata Pawlak – Kierownik Biura Regionalnego w Łodzi, Fundacja Szansa dla Niewidomych,
    • Pan Krzysztof Cwynar – Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Studio Integracji”,
    • Pan Jarosław Madaj – przedstawiciel Oddziału Łódzkiego PFRON
  6. Oddział Małopolski

    • Pani Helena Maślana – przedstawiciel organizacji pozarządowej,
    • Pani Anna Kwiatek – artysta plastyk,
    • Pani Joanna Kołdras – przedstawiciel Oddziału Małopolskiego PFRON,
  7. Oddział Mazowiecki

    • Pani Beata Noceń – przewodnicząca Komisji, przedstawiciel Oddziału Mazowieckiego PFRON,
    • Pani Agnieszka Zawadowska – Konsultant Artystyczny Teatru STUDIO,
    • Pani Elżbieta Król – malarka abstrakcjonistka, absolwentka ASP,
    • Pani Małgorzata Krasucka – malarka, projektantka, ilustratorka książek,
    • Pani Aleksandra Chmielnicka-Plaskota – Instytut Edukacji Artystycznej APS,
    • Pani Katarzyna Haber – Kurator Galerii „Apteka Sztuki”,
    • Pan Piotr Kowalski – przedstawiciel Oddziału Mazowieckiego PFRON.
  8. Odział Opolski

    • Pani Pani Małgorzata Futkowska – artysta plastyk , doktorantka wydziału malarstwa na ASP w Katowicach, członek zarządu Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Opolski,
    • Pani Joanna Wrześniewska – artysta plastyk, nauczyciel tkaniny artystycznej i technik scenograficznych w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu jako przedstawicielka Zespołu,
    • Pani Anita Jonczyk – instruktor ds. kulturalno-oświatowych w Stowarzyszeniu Zwykłym Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Arkadia” w Opolu,
    • Pani Beata Piaszczyk kierownik Działu Realizacji Pomocy Publicznej Oddziału Opolskiego PFRON,
    • Pani Alicja Minkowska-Klemens – pracownik Oddziału Opolskiego PFRON,
  9. Oddział Podkarpacki

    • Pani Barbara Smoczeńska – artysta plastyk – przewodnicząca Komisji,
    • Pani Małgorzata Magdoń – przedstawiciel Oddziału Podkarpackiego PFRON,
    • Pani Małgorzata Balawender-Hübsch – artysta plastyk,
    • Pan Piotr Rędziniak – artysta plastyk,
  10. Oddział Podlaski

    • Pan Adam Wiński – przewodniczący Komisji, Dyrektor Oddziału Podlaskiego PFRON,
    • Pani Lila Wyszkowska – plastyk,
    • Pani Barbara Łuczaj – przedstawiciel Stowarzyszenia „My dla innych”,
    • Pani Grażyna Bogdańska – przedstawiciel Oddziału Podlaskiego PFRON,
  11. Oddział Pomorski

  • Pani dr Anna Kobylańska – starszy wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego, Wydziału Nauk Społecznych, Wydziału Pedagogiki Specjalnej,
  • Pani Małgorzata Mikołajewska – przedstawiciel Oddziału Pomorskiego PFRON,
  • Pani Sylwia Konpa – przedstawiciel Oddziału Pomorskiego PFRON,
  • Pani Joanna Schroeder – przedstawiciel Oddziału Pomorskiego PFRON,
  1. Oddział Śląski

  • Pani Sonia Wilk – przewodnicząca Komisji, reprezentująca Stowarzyszenie Twórców Sztuki „NA POGRANICZU” w Katowicach, ul. PCK 19,
  • Pani Karina Gorol – reprezentująca PSOUU Koło w Chorzowie, WTZ, Chorzów, ul. Beskidzka 6,
  • Pan Bolesław Kasza – reprezentujący Powiatowy Dom Pomocy Społecznej „FENIKS” w Skoczowie, Skoczów, ul. Sportowa 13,
  • Pan Adam Plackowski – artysta plastyk, reprezentujący Stowarzyszenie Animacji i Rozwoju Malarstwa Emocjonalnego w Sztuce i Terapii wMysłowicach, ul. Działkowa 29,
  • Pani Gabriela Knapik – przedstawiciel Oddziału Śląskiego PFRON,
  1. Oddział Świętokrzyski

  • Pani Magda Klimczak – przedstawiciel Oddziału Świętokrzyskiego PFRON,
  • Pani Jadwiga Irla – p.o. Dyrektora Oddziału Świętokrzyskiego PFRON,
  • Pani Oliwia Hildebrandt – Zastępca Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach, artysta plastyk, prowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą,
  • Pani Magdalena Kubacka – mgr sztuki, nauczyciel rysunku i malarstwa w Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach, członek Stowarzyszenia PRO ARTE,
  • Pani Wioletta Socha – przewodnicząca Komisji, mgr pedagogiki, absolwent Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach, nauczyciel tkaniny artystycznej, członek Stowarzyszenia PRO ARTE,
  1. Oddział Warmińsko – Mazurski

    • Pani Urszula Dudko – przewodnicząca Komisji, artysta plastyk,
    • Pan Józef Mika – artysta plastyk,
    • Pan Wiesław Wachowski – artysta plastyk,
    • Pani Joanna Bularz – przedstawiciel Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PFRON,
  2. Oddział Wielkopolski

    • Pan Ferdynand Łukanowski – p.o. Dyrektora Oddziału Wielkopolskiego PFRON,
    • Pani Anna Leonowicz – Stowarzyszenie ,,Na Tak” z Poznania,
    • Pani Agnieszka Frankowska – PSOUU Warsztat Terapii Zajęciowej w Poznaniu,
    • Pani Jolanta Rojewska – przedstawiciel Oddziału Wielkopolskiego PFRON,
    • Pani Natalia Rejmaniak – Warsztat Terapii Zajęciowej ,,Śmiałek” z Poznania,
    • Pani Izabella Sell – przedstawiciel Oddziału Wielkopolskiego PFRON,
  3. Oddział Zachodniopomorski

    • Pani Alina Szkolnicka – przewodnicząca Komisji, instruktor prac plastycznych w Towarzystwie Walki z Kalectwem,
    • Pani Urszula Tadych – członek komisji, nauczyciel malarstwa w Towarzystwie Walki z Kalectwem,
    • Pani Barbara Wujec-Hasinec – przedstawiciel Oddziału Zachodniopomorskiego PFRON