informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Organizujemy konkursy, które mają zwrócić uwagę świata sztuki, środowiska naukowego na sprawy osób z różnymi dysfunkcjami. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi „Sztuki osób niepełnosprawnych” i „Otwartych drzwi”.

Wyniki etapu wojewódzkiego XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” – 2013 r.

Wyniki etapu wojewódzkiego XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” – 2013 r. KWIATY MOJEGO ŻYCIA

Województwo Dolnośląskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Marta Durtka, Bożena Ginter, Dorota Greszczeszyn, Teresa Walas – „Łąka mojej młodości”, I Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu
  2. Izabela Halska – „W mojej głowie wiosna”, Fundacja im. Brata Alberta, Warsztat Terapii Zajęciowej „Muminki” we Wrocławiu
  3. Andrzej Greszczeszyn – „Bajeczna łąka”, I Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu

Wyróżnienie

  • Danuta Brzezińska – „Łąka”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Środzie Śląskiej z filią w Piersnie

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Bożena Ginter – „Kwiaty Polskie”, I Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu
  2. Jadwiga Hudecka – „Moje róże”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Środzie Śląskiej z filią w Piersnie
  3. Anna Sierakowska – „Kalejdoskop Życia”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Żmigrodzie

Wyróżnienie

  • Konrad Dąbrowski – „Moja mama-mój kwiat”, Trzebnickie Stowarzyszenie „Uśmiech Dziecka” Warsztaty Terapii Zajęciowej w Trzebnicy

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Małgorzata Konopka, Józef Bilakiewicz – „Papierowe Kwiaty”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Żmigrodzie
  2. Maria Cieczka – „Moja Magnolia”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej
  3. Iwona Mroczkowska – „Słoneczniki”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Żmigrodzie

Wyróżnienie

  • Agnieszka Kolińska – „Kwiatki nadziei”, II Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Zofia Pełka – „Cały jestem w kwiatach”, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Głogowie
  2. Ryszard Konopka – „Tajemnica mojego ogrodu”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Żmigrodzie
  3. Piotr Kuna – „Słoneczniki z mojego ogrodu”, Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej w Środzie Śląskiej z filią w Piersnie

Wyróżnienia

  • Tadeusz Pietrzyk – „Takie ziółko...”, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Głogowie
  • Sławomir Hęciek – „Irys”, Trzebnickie Stowarzyszenie „Uśmiech Dziecka” Warsztaty Terapii Zajęciowej w Trzebnicy

Województwo Kujawsko- Pomorskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Iwona Baron – „Kwiaty mojego życia”, Fundacja im. Brata Alberta, Warsztat Terapii Zajęciowej ”Bratanki” w Toruniu
  2. 2. Ex equo: Arkadiusz Domek – „Niebieskie Tulipany”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Przystań” w Bydgoszczy Mariusz Grzemski – „ Kolory lata”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Wąbrzeskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Wąbrzeźnie
  3. Krzysztof Porębski – „Kwiaty Polskie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Wąbrzeskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Wąbrzeźnie

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Ewelina Ratkowska – „Róża”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Rypinie
  2. Jarosław Latowski – „Girlanda uwielbienia”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych” Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman w Toruniu
  3. Sławomira Gulajczyk – „Kwiaty mojego życia”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Świeciu nad Osą

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Bartłomiej Wolan – „Śniadanie Wioletty i Bartka”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Tęcza” Caritas Diecezji Bydgoskiej
  2. Sławomir Rafiński – „Kwiaty mojej mamy”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Tęcza” Caritas Diecezji Bydgoskiej
  3. Mirosław Kaczmarczyk – „Wiosna... Wiosna...”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Wąbrzeskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Wąbrzeźnie

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Teresa Karpuk – „Lilie w dzbanku”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Wojewódzkim Ośrodku Kultury i Sztuki „Stara Ochronka” w Bydgoszczy
  2. Maciej Taczkowski, Iwona Machowska, Monika Karczewska, Krystian Maziarski, Anna Wilmańska – „Kwiatowe nastroje”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Chełmnie
  3. Żaneta Lewandowska – „Z mamą w ogrodzie”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych” Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman w Toruniu

Województwo Lubelskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Anna Mazur – „Maki”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Grabowicy
  2. Anna Koba – „Taniec w kwiatach”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Hrubieszowie
  3. Anna Binkiewicz – „Kwiaty”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PSOUU koło w Świdniku

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Dorota Szpak – „Bukiet uczuć”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Grabowicy
  2. Piotr Maciąg – „Kwiaty przy drodze”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Rozłopach
  3. Anna Cioczek – „Kwiaty mojego życia – Rodzina i ja”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy SOSW nr 1 w Lublinie

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Joanna Nieoczym – „Maki”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Lubelskim Towarzystwie Dobroczynności
  2. Anna Mitura – „Kwiaty moja pasja”, Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem w Kocku, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kocku
  3. Ewa Śledź, Piotr Borkowski, Magdalena Karpiarz – „W tajemniczym ogrodzie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji” w Łukowie

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Andrzej Szymański – „Polny bukiet”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PSOUU koło w Świdniku
  2. Karolina Ratajewska –„Kwiaty mojego życia – Lawenda”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy SOSW nr 1 w Lublinie
  3. Anna Jędral –„Czarodziejski kwiat paproci”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji” w Łukowie

Województwo Lubuskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. 1. Marta Wiktorowicz – „Ogród mojego dzieciństwa”, Środowiskowy Dom Sampomocy w Zielonej Górze
  2. Ewelina Banaszak – „Kwiaty w mojej wyobraźni”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Tęcza” przy Katolickim Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Tęcza" Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej
  3. Ewelina Mierzwa – „Kwiaty mojego życia”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Fundacji „Złota Jesień” w Gorzowie Wielkopolskim

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Janusz Ordon – „Tajemniczy ogród”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek” we Wschowie
  2. Zbyszek Bulak, Aneta Żuk – „Tulipany w wazonie”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Krośnie Odrzańskim
  3. Violetta Machowska – „Jaka Róża, taki cierń”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek” we Wschowie

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Janik Roman – „Maki to moja miłość”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Strzelcach Krajeńskich
  2. Andrzej Jung, Marta Kothe – „Jesteśmy szczęśliwi dzięki”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Szprotawskim Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych
  3. Ireneusz Piędel – „Początek”, Dom Pomocy Społecznej, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kamieniu Wielkim

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Sylwia Kukulska, Paweł Kopaczel, Henryk Sienkiewicz – „Z widokiem… na wspomnienia”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Tęcza” przy Katolickim Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Tęcza" Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej
  2. Irena Cendal – „Ogród mojego serca… jestem pięknym kwiatem”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Tęcza” przy Katolickim Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Tęcza" Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej
  3. Agnieszka Karczmarzewska –„Rozwija się róża rozwija się życie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Urzędzie Gminy Kłodawa w Chwalęcicach

Województwo Łódzkie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Paweł Maciaszek – „Kwiaty dla Bożenki”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Łasku
  2. Michał Racki – „Moje magiczne maki”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Zgoda” w Konstantynowie Łódzkim
  3. Teresa Kapuścińska – „Rajskie wspomnienie”, 5 Dom Pomocy Społecznej w Łodzi

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Krzysztof Piechota – „Ogród mojego życia”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy S.O.S.W. nr 3 w Łodzi
  2. Adam Jedynak – „Zielnik”, Towarzystwo Przyjaciół Domu na Osiedlu w Łodzi
  3. Teresa Kapuścińska – „Wiosna, Lato, Jesień, Zima”, 5 Dom Pomocy Społecznej w Łodzi

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Barbara Pietras – „Matematyczne bukiety”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Usług Techniczno-Handlowych i Wdrożeń „ORPEL” w Łodzi
  2. Helena Majewska – „Echo ukwieconej łąki”, Dom Pomocy Społecznej w Łodzi
  3. Dorota Karolak – „Kwiat paproci”, Towarzystwo Przyjaciół Domu na Osiedlu w Łodzi

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Monika Kwapisz – „Malwy za moim oknem”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Koluszkach przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „RAZEM”
  2. Rafał Szymczak – „Dla Niej”, Stowarzyszenie Gospodarczo-Edukacyjne, Warsztat Terapii Zajęciowej w Poddębicach
  3. Stanisław Niewiarowski – „Kwiecista podróż”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Ozorkowie przy Polskim Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących na Padaczkę, Oddział Łódzki

Województwo Małopolskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Dawid Kupiec – „Maki”, Fundacja im. Brata Alberta Warsztat Terapii Zajęciowej w Chełmku Filia Przeciszów
  2. Aneta Bagier – „Kwiaty”, Warsztat Terapii Zajęciowej Chełmek Filia Oświęcim
  3. Ewelina Migoń – „W moim magicznym ogrodzie”, Warsztaty Terapii Zajęciowej Przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Tarnowie

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Beata Kleszcz – „Za dużo kwiatów na obiad”, Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Dobrej Nadziei w Krakowie
  2. Agnieszka Wąsik – „Okno w nocy”, Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Dobrej Nadziei w Krakowie
  3. Monika Woźniak – „Między nami storczykami”, Warsztat Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Krakowie

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Barbara Mrożek – „Najpiękniejsze wspomnienia”, Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Nowym Targu, Środowiskowy Dom Samopomocy „Chatka”
  2. Irena Wątroba – „Matka Boża-kwiat mojej duszy”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „REMEDIUM” w Tymbarku
  3. Romana Szymańska – „Bukiet Złoty”, Dom Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Aleksandra Domek, Paweł Opozda – „Moja rodzina”, Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Nowym Targu, Środowiskowy Dom Samopomocy „Chatka”
  2. Łukasz Kołodziej – „Kwiaty mojego życia-Razem”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych, Opiekunów i Wolontariuszy OSTOJA w Brzesku
  3. Weronika Lech – „Stokrotki”, Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Nowym Targu, Środowiskowy Dom Samopomocy „Chatka”

Województwo Mazowieckie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Agnieszka Jaszczuk – „Rabatka – kwiaty w moim ogrodzie”, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej
  2. Aldona Pietrusiak – „Moi przyjaciele”, Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Radzyminie
  3. Wojciech Nidziński – „Moje kwiaty”, Dom Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie

Wyróżnienia

  • Marcin Michalak – „Pole tulipanów”, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej
  • Michał Florczak – „Kwiaty mojego życia”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Jutrzenka” w Sochaczewie

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Edyta Fastyn – „Sen”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej „Na Przedwiośniu” w Warszawie
  2. Krzysztof Paul – „To co w mojej głowie”, Dom Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie
  3. Stanisław Zera – „Przebudzenie I i II”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Ostrołęce

Wyróżnienie

  • Małgorzata Kozłowska – „Kwiatowa planeta”, Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie, praca zbiorowa uczestników WTZ – „Buszowanie w zbożu”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Maria Gołyńska – „Kwiaty z mojego ogródka”, Dom Pomocy Społecznej im Św. Franciszka Salezego w Warszawie
  2. Marzena Kuba, Andrzej Łukasiak, Dariusz Kowalczyk – „W moim ogrodzie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Techniczna” w Józefowie k/Otwocka,
  3. Jan Wasilewski – „Maki”, Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku

Wyróżnienia

  • Władysław Tontarski – „Kwiaty mojego życia”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Pułtusku, praca zbiorowa uczestników WTZ – „Zbierane na łące”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Wiktoria Kuszaj – „Kwiaty mojego życia. Pożegnanie ojca”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Jutrzenka” w Sochaczewie
  2. Robert Drożdżal, Izabela Szabłowska-Lepak – „Flower”, Dom Pomocy Społecznej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Ostrołęce
  3. Bogusława Pietrzak – „Świat przyrody”, Środowiskowy Dom Samopomocy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Ząbkach

Wyróżnienia

  • Mariusz Grzyb – „Jestem bo jesteś”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Ostrołęce
  • Agnieszka Chajęcka, Maria Zub, Artur Saniewski – „Ogród z dzieciństwa”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej „Na Przedwiośniu” w Warszawie

Województwo Opolskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Ewa Tuła – „Przyjaciele są jak kwiaty”, Środowiskowy Dom Samopomocy Fundacji DOM w Opolu
  2. Wiesława Paczkowska – „Damy wśród kwiatów”, Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Kietrzu
  3. Dariusz Konefał – „Moje kwiaty dla Ciebie”, Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi, Kadłub

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Anna Lech, Tomasz Syrek – „W moim domu wszystko kwitnie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji DOM w Opolu
  2. Anna Sędłak – „Ukwiecone życie”, Środowiskowy Dom Samopomocy Fundacji DOM w Opolu
  3. Krystyna Sutkowska – „Zapatrzenie”, Ośrodek Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Grzegorz Frydmański – „Kwiaty we włosach”, Środowiskowy Dom Samopomocy Fundacji DOM w Opolu
  2. Zuzanna Gołaszewska-Siwiak – „Bukiet z wakacji”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji DOM w Opolu

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Janusz Stanisławski – „Wszystko to co najlepsze”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Caritas Diecezji Opolskiej Rejon Nysa
  2. Marcin Malinowski, Agata Olczyk – „Moja łąka”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji DOM w Opolu
  3. Jarosław Kolasa, Piotr Chmielnicki – „Nieziemski kwiat”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji DOM w Opolu

Województwo Podkarpackie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Ela Zięba – „Nie znam żadnego polityka ale znam po imieniu wszystkie kwiatki z mojego ogródka", Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społeczej w Rzeszowie
  2. Andrzej Wytrwał – „Tulipan”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Wsi
  3. Daniel Lis – „Irysy", Środowiskowy Dom Samopomocy w Woliczce

Wyróżnienia

  • Anna Pityńska – „Kwiaty mojego życia", Środowiskowy Dom Samopomocy w Nisku
  • Paulina Potaczała – „Kolorowa łączka", Warsztat Terapii Zajęciowej w Leżajsku
  • Edyta Pigoń – „Melodia łąki", Środowiskowy Dom Samopomocy w Bliznem

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Bartosz Trelka – „W moim ogrodzie", Warsztat Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu
  2. Marta Maruszak – „W ogródku u babci”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli
  3. Elżbieta Gackowska – „Kadry z życia", Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu

Wyróżnienia

  • Jarosław Barciak – „W moim ogrodzie", Warsztat Terapii Zajęciowej w Krośnie
  • Piotr Krochmal – „Święty kwiat wschodu - lotos", Dom Pomocy Społecznej w Foluszu
  • Agata Cieplińska – „Łąka", Środowiskowy Dom Samopomocy w Przeworsku
  • Janusz Uberman – „Rabatka", Środowiskowy Dom Samopomocy w Przeworsku
  • Helena Winnik – „Orchidea", Środowiskowy Dom Samopomocy w Woliczce

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Helena Bąk – „Kwiaty na łące”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Woliczce
  2. Renata Lecyk –„Kiełkujące uczucie”, Warsztat Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu
  3. Agnieszka Sławęcka – „Rajskie kwiaty”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Brzozowie

Wyróżnienia

  • Tomasz Chęć – „Pejzaż barw ", Środowiskowy Dom Samopomocy w Bliznem
  • Maria Siuśko – „Romantyczny spacer z kwiatem mojego życia", Środowiskowy Dom Samopomocy w Sędziszowie Małopolskim
  • Ewelina Pyziak – „Łąka z kwiatami za moim domem", Warsztat Terapii Zajęciowej w Rzeszowie

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Marcin Krok – „Kwiaty przyjaźni", Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Wsi
  2. Krystyna Wójcik – „Wspomnienie dzieciństwa - Makowa Panienka", Środowiskowy Dom Samopomocy w Gorzycach
  3. Marek Oczkowski – „Z kwiatem przez życie", Warsztat Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli

Wyróżnienia

  • Agata Cieplińska – „Tulipany Holandii", Środowiskowy Dom Samopomocy w Przeworsku
  • Anna Gawińska, Paweł Buda – „Kwiat", Warsztat Terapii Zajęciowej w Zgłobieniu

Województwo Podlaskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Jolanta Butkiewicz – „Makowa łąka”, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Suwałkach – Warsztat Terapii Zajęciowej
  2. Krzysztof Dąbrowski – „Kwiaty mojego życia na skrzydłach anioła”, Dom Pomocy Społecznej w Białymstoku
  3. Irena Kibitlewska – „To co jest we mnie”, Warsztat Terapii Zajęciowej im ks. Prałata K. Hamerszmita w Filipowie działający przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach

Wyróżnienie

  • Elżbieta Poulakowska – „Dary losu”, Warsztat Terapii Zajęciowej im. Ks. Prałata K. Hamerszmita w Filipowie, działający przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach.

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Magdalena Sobolewska – „Tulipanowy Świat”, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Suwałkach – Warsztat Terapii Zajęciowej
  2. Agata Dzierżek – ”Słodkie fiołki w deszczu”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Białymstoku – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
  3. Agnieszka Bielińska – „Kwiat mojego życia-moja córka Ania”, Dom Pomocy Społecznej pw. Św. Franciszka z Asyżu, Caritas Diecezji Łomżyńskiej

Wyróżnienie

  • Irena Kibitlewska – „Mój dom na ziemi”, Warsztat Terapii Zajęciowej im. Ks. Prałata Kazimierza Hamerszmita w Filipowie, działający przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Maria Jeglińska – „Kwiaty z sukienki mojej mamy”, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Suwałkach – Warsztat Terapii Zajęciowej
  2. Cecylia Turowska – „Wspomnienie kwiecistej łąki”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Augustowie
  3. Wioleta Rusiłowska – „Kwiaty mojego dzieciństwa”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Augustowie

Wyróżnienie

  • Emilia Cimochowska – „Stokrotka i Tulipan”, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Suwałkach – Warsztat Terapii Zajęciowej

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Sebastian Pogroszewski, Anna Żochowska, Anna Kucharewicz, Anna Szyszkowska – „Wiosenne kwiaty w wazonie”, Warsztat Terapii Zajęciowej Zgromadzenia Sióstr Służek NMPM w Szumowie
  2. Mirosława Masłowska – ”Maki”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Orodniczkach
  3. Agnieszka Skomin – „Kwiat od ukochanego”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Dąbrowie Białostockiej

Wyróżnienie

  • Irena Styrczula – „Kwiatowa pasja”, Warsztat Terapii Zajęciowej im. Ks. Prałata K. Hamerszmita w Filipowie działający przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach

Województwo Pomorskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Józef Kiełpin – „Moje szczęście”, Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Gdańskiej, Centrum Caritas im. bł. Matki Teresy z Kalkuty
  2. Anna Szeracka – „Kwiaty życia”, Warsztaty Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie
  3. Rafał Karpiński – „Wspomnienia z dzieciństwa”, Środowiskowy Dom Samopomocy przy MOPR w Słupsku

Wyróżnienie

  • Marek Chmielewski – „Moje wymarzone wesele”, Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Edukacji Ekologicznej i Promocji Zdrowia w Gdańsku

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Anna Idźkowska, Damian Rogala, Dariusz Wencel – „Księżycowe maki”, Środowiskowy Dom Samopomocy przy MOPR w Słupsku
  2. Jarosław Mosiński – „Całe moje kwieciste życie”, Środowiskowy Dom Samopomocy Fundacji „Żyć Godnie” w Kolniku
  3. Andżela Prątnicka – „Wszystkie kwiaty w mojej głowie”, Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Edukacji Ekologicznej i Promocji Zdrowia w Gdańsku

Wyróżnienie

  • Agnieszka Bielaszewska – „Latorośl”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Czerninie przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Sztumie

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Mariusz Tłoczyński, Marcin Sołtysiak – „Ogród moich wspomnień”, Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Edukacji Ekologicznej i Promocji Zdrowia w Gdańsku
  2. Damian Błażejewicz, Mieczysław Konopa, Nina Karpińska, Aneta Szeel – „Kwiaty mojego życia”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Potęgowie
  3. Małgorzata Jabłońska – „Haftowany krzew”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Gdańsku

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Kazimierz Gołąbek, Sławomir Bystram, Natalia Pionke, Karolina Bielicka – „Makowy Anioł”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Somoninie
  2. Rafał Damaske, Sławomir Kłoss, Dariusz Romanowski, Roksana Szymańska, Artur Przedwojewski – „Kwiaty w koszyku”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Malborku
  3. Marzena Portas – „Kalie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Pomocy Głuchoniewidomym w Gdańsku

Wyróżnienie

  • Wanda Kasperek – „Łąka”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Pomocy Głuchoniewidomym w Gdańsku

Województwo Śląskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Bożena Grabarczuk – „Kwiaty dla damy”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Drogomyślu, przy Powiatowym Domu Pomocy Społecznej „Feniks” w Skoczowie
  2. Łukasz Szczyrba – „Mama – kwiat życia”, Ośrodek św. Faustyna Warsztat Terapii Zajęciowej w Tychach
  3. Lucyna Front – „Tajemniczy Ogród”, Powiatowy Dom Pomocy Społecznej „Feniks” w Skoczowie

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Anita Wiewióra – „Człowiek, kwiaty, owoce”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego TEATR GRODZKI
  2. Paweł Biesok – „Kwiecisty dom”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Drogomyślu, przy Powiatowym Domu Pomocy Społecznej „Feniks” w Skoczowie
  3. Krzysztof Matuszewski – „Bukiet osobliwości”, Warsztat Terapii Zajęciowej „UNIKAT” w Katowicach

Wyróżnienie

  • Marcin Chrobok – „Przyjęcie z przyjaciółmi i kwiatami”, Warsztat Terapii Zajęciowej „UNIKAT” w Katowicach

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Sylwia Sękowska – „Dotyk”, Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym Warsztat Terapii Zajęciowej Zawiercie
  2. Barbara Niziol – „Anioł na łące z kwiatami”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich
  3. Mariola Proske – „Dziewczyna w kwiatach”, Warsztaty Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Świętochłowicach

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Rafał Borowiak – „Na ul. Kwiatów Mojego Życia”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego TEATR GRODZKI
  2. Marcin Ogrodny – „Człowiek w kwiatach”, Warsztat Terapii Zajęciowej „UNIKAT” w Katowicach
  3. Paweł Mitka – „...Cool na maxa, full i exstra ... (...) Rower to jest świat...”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Otwarte Serca” w Dąbrowie Górniczej

Województwo Świętokrzyskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Wioletta Pakaszewska – „Kwiaty mojego życia”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Mnichowie
  2. Agnieszka Bożejko – „Kwiatowy autoportret”, Środowiskowy Dom Samopomocy przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Staszowie
  3. Karolina Krzewicka – „Letnia nadzieja”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Judy Tadeusza w Starachowicach

Wyróżnienie

  • Łukasz Zięba – „Kwiaty w wazonie”, S.R.K.G.P.P. Warsztat Terapii Zajęciowej w Pińczowie

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Patrycja Forc – „Życie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Integracja” w Sandomierzu
  2. Tadeusz Tokarski – „Kobiety są jak kwiaty”, Dom Pomocy Społecznej „RELAX”, Brody
  3. Renata Sałek – „Ulotne emocje”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Judy Tadeusza w Starachowicach

Wyróżnienie

  • Monika Ciapciak – „Moje kwiatki”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Anna Przynarowska – „Kwiaty mojego życia 1”, „Kwiaty mojego życia 2”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci, Busko-Zdrój
  2. Monika Bielecka – „Królowa kwiatów”, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Końskich
  3. Anna Matysek – „Taniec w kwiatach”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Anna Matuszewska – „Kwiaty dniem”, „Kwiaty nocą”, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi Typu A w Kielcach
  2. Karolina Bocheńska – „Dar Serca”, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Końskich
  3. Monika Bielecka – „Wodny taniec”, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Końskich

Wyróżnienie

  • Anna Starz – „Droga do domu”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach

Województwo Warmińsko- Mazurskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Wiesław Kamiński – „Życie jest kruche, delikatne…tak jak kwiaty”, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Iławie
  2. Krzysztof Bender – „Kwiaty mojego życia”, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Dobrym Mieście
  3. Ewa Zawadzka – „Mój kwiat, moje życie”, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Warsztaty Terapii Zajęciowej w Olsztynie

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Halina Szymkowicz – „Mandale moich marzeń”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Rozwoju i Przedsiębiorczości Ziemi Suskiej
  2. Agnieszka Szczepanik – „Lili – wśród lilii”, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Warsztaty Terapii Zajęciowej w Olsztynie
  3. Krzysztof Ręgiel – „Kwiaty mojego życia”, Polskie Stowarzyszenie na Przecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Dobrym Mieście

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Artur Grzejka, Piotr Andruszkiewicz – „Łąka kwiatów”, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Dworek” w Olsztynie
  2. Anna Bułak, Barbara Kamińska, Teresa Żebrowska – „Kwiatowa zaduma”, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Dworek” w Olsztynie
  3. Maria Wasilewska – „Kwiaty w zbożu”, Środowiskowy Dom Samopomocy przy" RYSIPON - DAR SERCA" w Rynie

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Marek Dudarewicz – „Sielanka”, Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Warsztaty Terapii Zajęciowej w Olsztynie
  2. Marcin Kobryś – „Moje Kwiaty”, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Dworek” w Olsztynie
  3. Agnieszka Wanek – „Kwiaty mojego życia”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Sielanka” w Henrykowie przy Caritas Przemysko-Warszawskiej

Województwo Wielkopolskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Dariusz Patyk – „Rolnictwo, ogrodnictwo i sadownictwo współczesne środki ochrony roślin”, Stowarzyszenie Oświaty Społecznej, Warsztat Terapii Zajęciowej w Rudzie Komorskiej
  2. Monika Szczepańska, Przemysław Odwrot – „Holenderska wiosna”, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Szamotułach
  3. Irena Gieorgiew – „Sen”, Dom Pomocy Malatańskiej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Puszczykowie

Wyróżnienie

  • Adrian Wacławik – „ONA”, Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Kazimierz Popiela – „Najpiękniejsze chwile”, Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie
  2. Mikołaj Jankowski – „Piorun i Śliczna”, Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie
  3. Hanna Bogdańska – „Matka”, MGOPS Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu

Wyróżnienia

  • Joanna Król – „JAK W BAJCE”, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Szamotułach
  • Łukasz Kwiatecki – „KWIETNIK”, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Szamotułach

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Piotr Hofman – „KWIATY JESIENI”, Caritas Diecezji Kalskiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Słupii pod Kępnem
  2. Arleta Prętka – „Zapach lata”, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Tęcza", Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kwilczu
  3. Zdzisława Janicka –„MUZYKA-MOJE ŻYCIE”, Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie

Wyróżnienie

  • Bartosz Kaźmierczak – „Storczyk”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Nowolipsku

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Marcin Skibiński – „Wspomnienie lata”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kórniku
  2. Karina Kominek – „Był NASZ – Jest WAZ”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Korniku
  3. Zdzisława Janicka, Paweł Seher – „Rozkwitnąć w Tańcu”, Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie

Wyróżnienie

  • Adam Budziszewski, Artur Woś – „Królowa kwiatów”, Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu, Warsztat Terapii Zajęciowej ,,PAWEŁEK” w Owińskach

Województwo Zachodniopomorskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Jarosław Forysiak – „Kwiaty Pana Stasysa”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie
  2. Agnieszka Wilczyńska, Ireneusz Wieczorek – „Tango z królową kwiatów”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Wałczu
  3. Agnieszka Maślana – „Margerytka”, Dom Pomocy Społecznej w Moryniu

Wyróżnienie

  • Wojciech Chełstowski – „Słonecznikowe pożegnanie lata”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Dzwonowie

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Emilia Staśkiewicz – „Nektar Życia”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Wolinie
  2. Monika Janaszak – „Macierzyństwo”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie
  3. Anna Marsula – „Stokrotnie za życie”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Szczecinie

Wyróżnienie

  • Jarosław Leszczyński – „Bukiet Życia”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Wolinie

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Wioletta Cieślińska, Ewa Kłobukowska – „Kwiatowy sen”, Warsztat Terapii Zajęciowej Nr 1 przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Koszalinie
  2. Przemysław Szymczak – „Maki z mojej łąki”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie
  3. Wojciech Kujawka – „Ulotna chwila”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Modrzewcu

Wyróżnienie

  • Piotr Stańczyk – „W drodze do marzeń”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Piaseczniku

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Marian Szmurło – „Ach … Kobiety”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Szczecinie
  2. Adam Kmita, Andrzej Kmita – „Mój kwiatuszek”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie
  3. Anna Bronka, Zdzisława Seroń, Jarosław Brzeziński, Ryszard Wiglusz – „Wśród darów Twych, rozkwitam ja”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Promyk” w Gościnie

Wyróżnienie

  • Damian Waszkiel – „Kwiatek dla ukochanej”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie