informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Fundusz

Misją Funduszu jest ułatwianie osobom niepełnosprawnym pełnego uczestnictwa w życiu zawodowym i społecznym.

Laureaci Statuetek Zarządu PFRON

LAUREACI STATUETEK ZARZĄDU PFRON kolejność chronologiczna

W roku 2004 przyznano statuetki:

  1. Dziennik Polski
  2. Gazeta Prawna
  3. Magazyn „Integracja” – TVP1
  4. Magazyn Młodzieżowy „Raj” – TVP1
  5. Magazyn „Spróbujmy Razem” - TVP 2
  6. Magazyn Zakłady Pracy Chronionej
  7. Nasze Sprawy
  8. Pani Domu
  9. Polskie Radio Lublin
  10. Polskie Radio Program 3
  11. Radio Bis
  12. Radio Dla Ciebie
  13. Redakcja Czterech Pór Roku, PR Program 1
  14. Redakcja Programów Katolickich TVP
  15. Redakcja Reportażu TVP
  16. Radio RMF FM
  17. Rzeczpospolita
  18. Telewizja Polska Program 2
  19. Telewizja Polska Program 3 Regionalny

W roku 2005 przyznano statuetki:

  1. prof. Bassam Auil – psycholog - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  2. Donata Baraniewska – dziennikarka TVP
  3. Kardynał Stanisław Dziwisz – metropolita krakowski
  4. Kardynał Zenon Grocholewski – prefekt watykańskiej kongregacji ds. wychowania
  5. prof. Zbigniew Izdebski – psycholog – seksuolog - Uniwersytet Zielonogórski
  6. prof. Krystyna Kościelska – psycholog - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  7. Jolanta Kwaśniewska - Małżonka Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej,
  8. Czesław Majewski – muzyk, animator kultury muzycznej młodzieży niepełnosprawnej
  9. Dorota Stalińska – aktorka, Prezes Fundacji „Nadzieja”
  10. prof. Andrzej Zoll – Rzecznik Praw Obywatelskich
  11. Regionalna Spółdzielnia Usług Rehabilitacyjno – Socjalnych RESURS we Wrocławiu
  12. Spółdzielnia ŁUKSJA im. Gen. Kleeberga w Łukowie –Zakład Pracy Chronionej
  13. Wielkopolskie Zaplecze Rehabilitacyjno – Techniczne Spółdzielni Inwalidów w Poznaniu.
  14. Caritas Archidiecezji Krakowskiej
  15. Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR”
  16. Fundacja im. Brata Alberta z Radwanowic
  17. Fundacja Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych PRO OMNIBUS z Ciechocinka
  18. Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” z Kalisza
  19. Fundacja Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Św. St. Kostki z Katowic
  20. Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach
  21. Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach
  22. Krajowa Izba Gospodarczo-Rehabilitacyjna
  23. Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Inwalidów i Spółdzielni Niewidomych
  24. Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych
  25. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym
  26. Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie,
  27. Towarzystwo Walki z Kalectwem
  28. Stowarzyszenie Abstynentów Klubu „Opoka” z Przysuchy
  29. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu
  30. Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Szansa” ze Stalowej Woli
  31. Stowarzyszenie na rzecz Integracji i Usamodzielniania „Dom w Głogowie”
  32. Stowarzyszenie Osób z Wadą Słuchu „Cisza” z Gdyni
  33. Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji z Warszawy
  34. Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Autystycznych z Gorzowa Wielkopolskiego
  35. Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi” z Warszawy
  36. Świętokrzyskie Stowarzyszenie „Niepełnosprawni PLUS” ze Starachowic
  37. Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych
  38. Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych

W roku 2006 przyznano statuetki:

  1. Maria Kaczyńska – Małżonka Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej
  2. Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Proboszcz Parafii pw. Piotra i Pawła w Ciechocinku
  3. Michał Zalewski – Prezydent Torunia
  4. Barbara Tuptyńska – Dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego Osób Niepełnosprawnych w Brodnicy
  5. Leszek Dzierżewicz – Burmistrz Ciechocinka
  6. Ks. Prałat Henryk Błaszczyk – Kapelan Delegatury Warmińskiej Związku Polskich Kawalerów Maltańskich
  7. Lucyna Jędryczka – Przewodnicząca Stowarzyszenia Integracji osób Niepełnosprawnych w Bartoszycach
  8. Tadeusz Milewski – Prezes Warmińsko – Mazurskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych
  9. Ewa Sprawka – Szefowa Elbląskiej Rady Konsultacyjnej
  10. Zofia Trochimowicz-Warga – Przewodnicząca Koła PSOUU w Tarnobrzegu

W roku 2007 przyznano statuetki:

  1. Ks. Stanisław Łada – Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim
  2. Fundacja dla Dzieci Niepełnosprawnych „Nadzieja” z siedzibą w Słupsku
  3. Helena Feldheim – Przewodnicząca Ligi Kobiet Polskich – Zarząd Wojewódzki w Bydgoszczy
  4. Zespół PARTITA
  5. Bp. Alojzy Mering – Diecezja Włocławska
  6. Zygmunt Kapuścik – prezes firmy KARTONEX z Krasnegostawu
  7. Erich Geike - Dyrektor Donau-Ries-Werkstatten GmbH der Lebenshilfe w Nordlingen
  8. Johann Uhl - Dyrektor Nordschwabishe Werkstatten GmbH der Lebenshilfe w Dillingen
  9. Spółdzielnia MUSI w Lublinie
  10. Jan Kazimierz Kowalski – Trener osób niepełnosprawnych w klubie START Jelenia Góra
  11. Jane Cordell – Pierwsza Sekretarz Ambasady Wielkiej Brytanii w Warszawie
  12. Krystyna Mrugalska – Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym
  13. Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Chorych z Zespołem Downaz Łodzi
  14. Stowarzyszenie "Studio Integracji" z Łodzi

W roku 2008 przyznano statuetki:

  1. Elżbieta Głogowska – Prezes Fundacji Aktywnej Rehabilitacji w Warszawie
  2. Krystyna Grabowska – Prezes Centrum Rehabilitacji im. Ks. Bsp. Jana Chrapka w Grudziądzu
  3. Włodzimierz Krupa – Prezes Stowarzyszenia Klubu Abstynentów OPOKA w Przysusze
  4. Stowarzyszenie „Centrum Niezależnego Życia” w Ciechocinku
  5. Stowarzyszenie Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych (ERKON) w Elblągu
  6. Stanisław Kowalski – Prezes Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.
  7. dr Bożena Stępnik-Świątek - kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach.
  8. dr Leszek Ploch

W roku 2009 przyznano statuetki:

  1. Marek Winiarczyk - Prezes Mazurskiej Szkoły Żeglarstwa w Giżycku
  2. Stanisław Świderski - Prezes Zarządu Komitetu Nowojorskiego Pomocy dla Niewidomych w Polsce
  3. Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego
  4. Michał Wroniszewski -Prezes Zarządu Fundacji SYNAPSIS.
  5. Biblioteka Śląska w Katowicach,
  6. Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach,
  7. Redakcja Audycji „Gdzieś obok nas” w Katowicach.

W roku 2010 przyznano statuetki:

  1. Janina Rzeźnik - Prezes Ostrowskiego Stowarzyszenia Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Ostrowie Wielkopolskim
  2. Grzegorz Stanisław Chwiałkowski -Prezes Zarządu Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Bank Chleba” w Kaliszu.