Na stronie znajdziesz najświeższe aktualności dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Sukcesy lubelskich sportowców z niepełnosprawnościami

Zawodnicy Kolarskiego Klubu Tandemowego HETMAN w Lublinie osiągnęli bardzo dobre wyniki na ostatnich Mistrzostwach Świata w paraolimpijskiej dyscyplinie kolarstwo tandemowe w konkurencjach szosowych. Mistrzostwa Świata odbyły się w dniach 30 sierpnia - 4 września 2017 roku w RPA w Pietermaritzburgu.

Męska załoga Marcin Polak z pilotem Michałem Ładoszem zdobyła złoto i tytuł Mistrzów Świata w indywidualnej jeździe na czas na dystansie 30 km oraz brąz w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 104 km.

Damska załoga Iwona Podkościelna z pilotem Aleksandrą Tecław zdobyły srebrny medal i tytuł Wicemistrzyń Świata w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 70 km oraz brąz w jeździe indywidualnej na czas na dystansie ok. 30 km. Panie są aktualnymi Mistrzyniami Olimpijskimi w wyścigu ze startu wspólnego, medal zdobyły na XV  Igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 r.

Obie załogi od 6 ostatnich lat są w ścisłej czołówce światowej zdobywając tytuły mistrzów świata w konkurencjach szosowych i torowych. Łącznie zdobyły 6 złotych medali, 1 srebrny i 4 brązowe.

Data publikacji: 2017-09-21