informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Na stronie znajdziesz najświeższe aktualności dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Sztuka Osób Niepełnosprawnych - rozstrzygnięcie etapu wojewódzkiego

Komisja konkursu "Sztuka Osób Niepełnosprawnych" obradowała dziś w siedzibie Oddziału Zachodniopomorskiego PFRON, aby dokonać wyboru najlepszych prac nadesłanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowe Domy Samopomocy oraz Domy Pomocy Społecznej w ramach etapu wojewódzkiego konkursu. Komisja wybrała piętnaście najlepszych prac w pięciu kategoriach oraz przyznała pięć wyróżnień.

Pokaż zdjęcie: Obrady komisji

W środę, 7 sierpnia o godzinie 10.00 rozpoczęły się obrady komisji konkursowej w skład której weszli: Dorota Obukowicz-Szafrańska, Anna Gniazdowska, Paweł Klimek, Inga Mikee, Kornelia Tumanowicz oraz Barbara Wujec-Hasinec.

Do udziału w konkursie zgłoszonych zostało aż 79 prac w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, rysunek i grafika, tkanina i aplikacja oraz fotografia. Autorami prac byli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy i Domów Pomocy Społecznej. Z racji wysokiego poziomu nadesłanych prac, zadanie wyboru najlepszych było bardzo trudne. Oto lista nagrodzonych prac:


KATEGORIA MALARSTWO I WITRAŻ

Miejsce I

Tytuł: „Być wolnym i podróżować jak ptak”

Autor/Autorzy:  Piotr Paszkowski
Terapeuta/ Instruktor:  Artur Groszkowski

Placówka (pełna nazwa): Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie

Adres placówki: ul. Drawieńska 52, 73-200 Choszczno

Miejsce II

Tytuł: „Wymarzona podróż pociągiem”
Autor/Autorzy: Jarosław Leszczyński

Terapeuta/ Instruktor: Lucyna Wiatr

Placówka (pełna nazwa): Warsztat Terapii Zajęciowej w Wolinie PSONI Koło w Wolinie

Adres placówki: ul. Mickiewicza 14, 72-510 Wolin

Miejsce III

Tytuł: „Wyprawa do pałacu marzeń”

Autor/Autorzy: Dawid Gregorek, Katarzyna Leończyk

Terapeuta/ Instruktor: Andrzej Hłyniański

Placówka (pełna nazwa): Warsztat Terapii Zajęciowej w Goszkowie Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk”

Adres placówki: Goszków 12a 74-505 Mieszkowice

Miejsce III (ex aequo)

Tytuł: „Wymarzone dalekie nieznane”

Autor/Autorzy:  Stanisław Kułaga

Terapeuta/ Instruktor: Anna Chmielewska

Placówka (pełna nazwa): Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Pomocy w Rozwoju Społecznym i Zawodowym Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie 

Adres placówki: ul. Przyszłości 21, 70-893 Szczecin

 

Wyróżnienie:

Tytuł: „ Wycieczka do Dubaju”

Autor/Autorzy: Piotr Gajda

Terapeuta/ Instruktor:  

Placówka (pełna nazwa): Środowiskowy Dom Samopomocy w Mielęcin PSONI Koło w Pyrzyce

Adres placówki: ul. Główna 42, 74-230 Mielęcin

Wyróżnienie:

Tytuł: „ Podróż w świat komputerów”

Autor/Autorzy: Robert Mazur

Terapeuta/ Instruktor:  Anna Kucharczyk

Placówka (pełna nazwa): Warsztat Terapii Zajęciowej w Szczecinie PSONI Koło w Szczecinie

Adres placówki: ul. Wieniawskiego 25, Szczecin

 

KATEGORIA GRAFIKA I RYSUNEK

Miejsce I

Tytuł: „Rower jest wielce ok rower to jest świat”

Autor/Autorzy:  Tadeusz Talik

Terapeuta/ Instruktor: Artur Groszkowski

Placówka (pełna nazwa): Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie

Adres placówki: ul. Drawieńska 52, 73-200 Choszczno

Miejsce II

Tytuł: „ Ja i Bella Roma”

Autor/Autorzy: Henryk Żurawski

Terapeuta/ Instruktor: Cezary Makowski

Placówka (pełna nazwa): Środowiskowy Dom Samopomocy „Radość” w Połczynie Zdroju

Adres placówki: ul. Koszalińska 1a, 78-320 Połczyn Zdrój

 

Miejsce III

Tytuł: „Podróż w kosmos”

Autor/Autorzy: Krzysztof Stasiak

Terapeuta/ Instruktor: Elwira Najdora

Placówka (pełna nazwa): Warsztat Terapii Zajęciowej w  Piaseczniku

Adres placówki: Piasecznik 82, 73- 200 Choszczno

 

Wyróżnienie:

Tytuł: „Tatry”

Autor/Autorzy: Anna Pyczek

Terapeuta/ Instruktor:  Elżbieta Śledź

Placówka (pełna nazwa): Warsztat Terapii Zajęciowej w  Sławnie Stowarzyszenia AKSON 

Adres placówki: ul. Chełmońska 30, 76 -100 Sławno

 

 

KATEGORIA TKANINA I APLIKACJA

Miejsce I

Tytuł: „Bajkowa podróż”

Autor/Autorzy: Jacek i Tomasz Drabik

Terapeuta/ Instruktor: Artur Groszkowski

Placówka (pełna nazwa): Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie

Placówka: ul. Drawieńska 52, 73-200 Choszczno

Adres placówki: Choszczno

Miejsce II

Tytuł: „Dzień w cyrku”/ „Wycieczka w góry”

Autor/Autorzy: Zofia Górniak

Terapeuta/ Instruktor: Marta Karasiewicz

Placówka (pełna nazwa): Środowiskowy Dom Samopomocy w Mielęcin PSONI Koło w Pyrzyce

Adres placówki: ul. Główna 42, 74-230 Mielęcin

Miejsce III

Tytuł: „Podróż na wyspy”

Autor/Autorzy: Agnieszka Majchrzak

Terapeuta/ Instruktor:  Elwira Najdora

Placówka (pełna nazwa):  Warsztat Terapii Zajęciowej w  Piaseczniku

Adres placówki:  Piasecznik 82, 73- 200 Choszczno

 

Wyróżnienie:

Tytuł: „Zwiedzam Polskę”

Autor/Autorzy: Marcin Pawłowski

Terapeuta/ Instruktor:

Placówka (pełna nazwa): Warsztat Terapii Zajęciowej  w Nowielinie

Adres placówki: Nowielin

 

KATEGORIA RZEŹBA KAMERALNA I PŁASKORZEŹBA

Miejsce I

Tytuł: Powrót do zielonego portu

Autor/Autorzy: Arleta Szulińska

Terapeuta/ Instruktor: Lucyna Wiatr

Placówka (pełna nazwa): Warsztat Terapii Zajęciowej w Wolinie

Adres placówki: ul. Mickiewicza 14, 72-510 Wolin

Miejsce II

Tytuł: „W drodze”

Autor/Autorzy: Grzegorz Przepiórka

Terapeuta/ Instruktor: Anna Chmielewska

Placówka (pełna nazwa): Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Pomocy w Rozwoju Społecznym i Zawodowym Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie 

Adres placówki: ul. Przyszłości 21, 70-893 Szczecin

Miejsce III

Tytuł: „Wymarzona podróż Brata Obieżyświata”

Autor/Autorzy: Adam Kmita

Terapeuta/ Instruktor: Artur Groszkowski

Placówka (pełna nazwa): Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie

Adres placówki: ul. Drawieńska 52, 73-200 Choszczno

 

Wyróżnienie:

Tytuł: „Pierwszy krok”

Autor/Autorzy: Natalia Majchrzak

Terapeuta/ Instruktor:  Edyta Lapczyk-Lew

Placówka (pełna nazwa): Warsztat Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Stargardzie

Adres placówki: ul. Generała Sikorskiego 16, 73-110  Stargard

 

KATEGORIA FOTOGRAFIA

Miejsce I

Tytuł: „Autostop”

Autor/Autorzy: :  Marcin Mrożewski

Terapeuta/ Instruktor: Anna Świerszcz

Placówka (pełna nazwa): Środowiskowy Dom Samopomocy Dzienny Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Wałczu

Adres placówki:  ul. Nowomiejska 4, 78-602 Wałcz

Miejsce II

Tytuł: „Podróż w kosmos”

Autor/Autorzy: Szymon Pińczuk

Terapeuta/ Instruktor: Sylwester Pińczuk

Placówka (pełna nazwa): Warsztat Terapii Zajęciowej w Gryfinie PSONI Koło w Gryfinie

Adres placówki:  ul. Szczecińska 33 74-100 Gryfino

Miejsce II (ex aequo)

Tytuł: Podróż w przeszłość & lata 20 lata30

Autor/Autorzy: Łukasz Bartoś

Terapeuta/ Instruktor: Sylwester Pińczuk

Placówka (pełna nazwa): Warsztat Terapii Zajęciowej w Gryfinie PSONI Koło w Gryfinie

Adres placówki:  ul. Szczecińska 33 74-100 Gryfino



Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i przygotowanie prac na bardzo wysokim poziomie, a laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie ogólnopolskim!

Galeria zdjęć

Data publikacji: 2019-08-07
Oddział Zachodniopomorski PFRON
Autor: Daniel Kapała

Inne aktualności z tej kategorii