informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Na stronie znajdziesz najświeższe aktualności dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Wielkopolscy laureaci XIX edycji konkursu plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

Pokaż zdjęcie:

„To, co kocham” to hasło przewodnie tegorocznej edycji konkursu plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Przedsięwzięcie organizowane od 19 lat przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem. Jego adresatami są uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawni mieszkańcy domów pomocy społecznej.

Głównym celem konkursu jest promowanie i nagradzanie działalności artystycznej osób niepełnosprawnych obdarzonych niezwykłymi zdolnościami twórczymi. Tegoroczna edycja konkursu obfitowała w piękne obrazy, witraże, rzeźby, czy też fotografie, które stały się małymi dziełami sztuki.

Prace zostały ocenione przez Wojewódzką Komisję Konkursową. Kapituła przy wyborze prac zwracała szczególną uwagę na kreatywność oraz indywidualny sposób interpretacji tematu.

Wszystkim uczestnikom XIX edycji konkursu plastycznego dziękujemy za liczny udział, gratulując jednocześnie twórczej wyobraźni.

Zwycięzcy z regionu mają szansę zdobyć wyróżnienie na ogólnopolskim etapie konkursu.

Pełna lista laureatów z województwa wielkopolskiego prezentuje się następująco (prace nagrodzone w poszczególnych kategoriach opublikujemy wkrótce):

  1. Kategoria malarstwo i witraż:

Miejsce I:

Tytuł pracy: „Kocham moje życie”

Autor: Weronika Matysiak ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu

Miejsce II:

Tytuł pracy: „Cuda natury”

Autor: Dorota Gronostaj ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Koninie

Miejsce III:

Tytuł pracy: „Moja mała Ojczyzna”

Autor: Sylwia Ziółkowska ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Krobi

Wyróżnienie:

Tytuł pracy: „Wędrówka w czasie”

Autor: Adam Mucha ze Środowiskowego Domu Samopomocy im. Świętego Jana Pawła II w Międzychodzie

Wyróżnienie:

Tytuł pracy: „Toskańskie lato”

Autor: Agnieszka Cabańska z Domu Pomocy Społecznej w Psarach

Wyróżnienie:

Tytuł pracy: „Kocham zachody słońca”

Autor: Monika Kram z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Tarnowie Podgórnym prowadzonego przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin ROKTAR w Rokietnicy

  1. Kategoria rysunek i grafika:

Miejsce I:

Tytuł pracy: „Kocham rysować”

Autor: Ewa Zawieja z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach prowadzonych przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kreatywni”

Miejsce II:

Tytuł pracy: „Tam gdzie serce, tam mój dom”

Autor: Ewa Majchrzak z Warsztatu Terapii Zajęciowej „Śmiałek” w Poznaniu prowadzonego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Młodzieży Sprawnej Inaczej „Śmiałek”

Miejsce III:

Tytuł pracy: „Kocham sztukę”

Autor: Mikołaj Borowiak z Warsztatu Terapii Zajęciowej POMOST w Poznaniu

  1. Kategoria tkanina i aplikacja:

Miejsce I:

Tytuł pracy: „Las”

Autor: Jacek Styburski z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kuźnicy Grabowskiej prowadzonego przez Fundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu

Miejsce II:

Tytuł pracy: „Muzyka, muzyka, muzyka…”

Autor: Zdzisława Janicka z Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie

Miejsce III:

Tytuł pracy: „Ikona Matka Boska z Dzieciątkiem”

Autor: Aleksy Nowaczyk z Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie

Wyróżnienie:

Tytuł pracy: „W splocie z naturą”

Autor: Agata Ziółkowska z Warsztatu Terapii Zajęciowej SINTUR w Turku prowadzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej SINTUR

  1. Kategoria rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

Miejsce I:

Tytuł pracy: „Dary morza”

Autorzy: Władysław Stasiak i Arkadiusz Marczak z Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie

Miejsce II:

Tytuł pracy: „Drzemka w lesie”

Autor: Piotr Maćkowiak z Warsztatu Terapii Zajęciowej „PROMYK” w Konarzewie

Miejsce III: 

Tytuł pracy: „Muzyka i ja”

Autor: Jacek Cierniak ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Czerminie

Wyróżnienie:

Tytuł pracy: „Mój ukołysany spokój”

Autor: Kamil Ratajczak z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kościanie prowadzonych przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Światło Nadziei”

  1. Kategoria fotografia:

Miejsce I:

Tytuł pracy: „Letnie koncertowanie”

Autor: Joanna Żelichowska ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu

Miejsce II:

Tytuł pracy: „Strach na wróble”

Autor: Karolina Żętkowska ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Gołańczy

Miejsce III:

Tytuł pracy: „Moja beztroska”

Autorzy: Tomasz Bałasz i Grzegorz Szymanowski z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grodzisku Wielkopolskim prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Koło w Grodzisku Wielkopolskim

Wyróżnienie:

Tytuł pracy: „Ołówek Marzeń”

Autor: Mateusz Nowacki ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Dom Tęcza” w Gnieźnie

Galeria zdjęć

Data publikacji: 2021-11-22
Oddział Wielkopolski PFRON
Autor: Oddział Wielkopolski PFRON

Inne aktualności z tej kategorii