Do Oddziału Wielkopolskiego PFRON prowadzą dwa wejścia:
- od ul. Lindego 6,
- od ul. Kajki.
Wejście od ul. Lindego 6.
Do wejścia głównego prowadzi utwardzona i częściowo pokryta kostką brukową pochylnia. Do budynku prowadzą dwie pary oszklonych drzwi. Przy wejściu nie ma zainstalowanego domofonu. W budynku dyżuruje portier, który służy pomocą osobom z niepełnosprawnościami.
Pomiędzy drzwiami zachowaliśmy przestrzeń manewrową, którą wyłożyliśmy twarda gumową wycieraczką. Zamontowaliśmy tez w holu rozproszone oświetlenie
Wejście od ul. Kajki.
Przed wejściem znajduje się podjazd o niewielkim kącie nachylenia. Infrastruktura nawierzchni oraz chodniki prowadzące do wejścia do siedziby Oddziału z poziomu „-1” (piwnicy) może sprawić utrudnienia.
Oddział Wielkopolski PFRON mieści się na dwóch kondygnacjach: 1 i 2 piętrze. Aby dostać się do Oddziału można skorzystać z klatki schodowej lub windy.
Krawędzie końcowych stopni każdego biegu schodów oznaczyliśmy żółtym kolorem, a na poręczach zamontowaliśmy tabliczki informacyjne z napisami w alfabecie Braille’a.
Windę dostosowaliśmy do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wyposażyliśmy ją w sygnalizacje dźwiękową, a panel sterowania posiada wypukłe klawisze.
Na korytarzu położyliśmy antypoślizgowe płytki, które zostały skontrastowane kolorystycznie ze ścianami. Wszystkie pokoje posiadają oznaczenia w powiększonej czcionce i kontrastowym kolorze.
Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami.
Przy wyjściu z holu na korytarz znajduje się toaleta dostosowana dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wejście do niej oznaczyliśmy napisami w języku Braille’a oraz piktogramami.
Miejsca parkingowe.
Przy wejściu głównym do siedziby Oddziału znajduje się jedno miejsce parkingowe, które jest zlokalizowane przy pochylni. Miejsce to oznakowaliśmy zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Komunikacja miejska.
Do Oddziału możesz dojechać komunikacja miejską:
- od północy autobusem linii 191 i 193, wysiadasz na przystanku: Dąbrowskiego;
- od południa tramwajem linii 18, 17, 7 i 2, wysiadasz na przystanku: Żeromskiego;
- od zachodu tramwajem linii 18, 17, 7 i 2;
- od wschodu tramwajem linii 7, wysiadasz na przystanku: Żeromskiego;
- od dworca głównego tramwajem linii 18.
Udogodnienia dla osób głuchych i słabosłyszących.
Tłumacz online języka migowego.
W Oddziale zapewniamy usługę tłumaczenia on-line na PJM.
Pętla indukcyjna.
Oddział wyposażyliśmy w pętle indukcyjną, którą zainstalowaliśmy w pomieszczeniu Centrum Informacyjno-Doradczego (CIDON) - pokój numer 110.
Informacje dla osób niewidomych i słabowidzących.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących.
Na drzwiach pomieszczeń Funduszu zamontowaliśmy tabliczki informują one o numerze i funkcji pomieszczenia. Wykonane są w powiększonym i kontrastowym druku wypukłym, zawierają oznaczenia w alfabecie Braille’a oraz znacznik NFC.
Opis przestrzenny siedziby Oddziału.
Powiadamianie alarmowe, ewakuacja.
W budynku wykonaliśmy sygnalizację dźwiękową, która informuje o zagrożeniach.
Budynek siedziby Oddziału Wielkopolskiego PFRON
Wejście główne do siedziby Oddziału Wielkopolskiego PFRON