Tutaj można się dowiedzieć, jakie to projekty, co jest ich celem i na jakim są etapie. Więcej informacji, czyli szczegółowe opisy, linki do dokumentów i konsultacji, można znaleźć klikając na tytuły.



Punkty kontaktowe
Punkty kontaktowe przeznaczone dla pracodawców zatrudniających lub zamierzających zatrudnić osoby niepełnosprawne, w których przeszkoleni pracownicy regionalnych oddziałów PFRON będą udzielali informacji na temat modelu, możliwości uzyskania dofinansowania itp.
Punkty zlokalizowane zostaną w oddziałach PFRON w każdym województwie.
W każdym z oddziałów PFRON wydzielony zostanie punkt, w którym pracodawcy będą mogli:
- pozyskać najważniejsze informacje dotyczące dostosowania stanowiska pracy,
- pozyskać informacje dotyczące modelu wsparcia,
- skorzystać z interaktywnych narzędzi wypracowanych w ramach projektu,
- zapoznać się z poradnikami,
- poznać dobre praktyki związane z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych,
- poznać dobre praktyki związane z dostosowaniem stanowisk pracy,
- pozyskać informacje na temat możliwości dofinansowania na zatrudnienie osób niepełnosprawnych oraz dostosowania do jej potrzeb stanowiska pracy
- w przypadku potrzeby pozyskania szerszej informacji w zakresie oceny możliwości zatrudniania oraz dostosowania stanowiska pracy do możliwości i potrzeb osób niepełnosprawnych, także umożliwienie kontaktu z innymi członkami sieci (ZID, ZPD, eksperci BHP)
- podnieść swoją wiedzę dotyczącą zatrudnienia osób niepełnosprawnych poprzez udział w spotkaniach informacyjnych dotyczących możliwości pozyskania dofinansowania na zatrudnienie osób niepełnosprawnych, dostosowania do jej potrzeb stanowiska pracy czy też zapoznania z narzędziami wypracowanymi w ramach projektu.
Sieć oparta będzie na pracownikach poszczególnych oddziałów. W każdym oddziale PFRON jedna lub dwie osoby realizować będą działania informacyjne i wspierające pracodawców. Do zadań punktów będzie również należało cykliczne organizowanie spotkań informacyjnych. Na spotkaniach w PK przedstawione będą pozytywne aspekty zatrudnienia osób niepełnosprawnych czy tez dobre praktyki w tym zakresie.