Na stronie znajdziesz najświeższe aktualności dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski sukcesem lubuskich drużyn

19-21 lipca w Bydgoszczy odbyły się 47. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski zorganizowane przez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”. To prestiżowe wydarzenie sportowe, które w tym roku połączone było również z World Para Athletics Grand Prix – po raz pierwszy odbywające się w Polsce.

Aż 30 medali z Mistrzostwa przywieźli zawodnicy Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”.

Kopiec Michał - kula.

Nieźle zaprezentowali się również zawodnicy „Start” Zielona Góra.

Paweł Suchecki, który w skoku w dal zajął I miejsce osiągając odległość 3,99m w grupie startowej T-35 zyskując tym samym 895 punktów rankingowych. Natomiast w kolejnej konkurencji - biegu na 100 m uplasował się tuż za podium zajmując IV pozycję wynikiem 16,91.

Kolejnym medalistą jest Michał Krajda startujący w grupie T-11 – zawodników niewidomych wraz z przewodnikiem Michałem Majewskim, którzy w biegu na 200 m zajęli III miejsce z czasem 28,66s. W biegu na 100 m. uplasowali się na IV pozycji osiągając czas 13,36s.

Dobrze rokującymi na przyszłość wynikami może pochwalić się również Natalia Pawlak, która w pchnięciu kulą w grupie startowej T/F-37 osiągnęła rezultat 6,03 m i zajęła IV miejsce oraz V miejsce w skoku w dal z rezultatem 2,83m.

Wartym zauważenia jest również występ Dawida Sykały który w rzucie oszczepem w niezwykle silnej grupie F-57 zajął VI miejsce 15,67.

Data publikacji: 2019-07-25