informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Wyłoniono laureatów regionalnego etapu XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. ,,To, co kocham"

W dniu 12.10.2020 r. Wojewódzka Komisja Konkursowa w składzie:

  1. Aleksandra Gierej – Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału PFRON – przewodnicząca Komisji
  2. Magdalena Polakowska – artysta plastyk, edukatorka artystyczna, w trakcie studiów doktoranckich, właściciel studia graficznego
  3. Agata Durka – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, plastyk, animator kultury, prowadząca zajęcia dla dzieci i młodzieży w Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu
  4. Paulina Gołoś - absolwentka Mediów Rysunkowych, na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na UMK w Toruniu. Łączy działalność artystyczną z pasją edukacyjną, zawodowo związana z Katedrą Rysunku UMK oraz Młodzieżowym Domem Kultury w Toruniu

oceniła 69 prac z 19 placówek z całego województwa kujawsko-pomorskiego, nadesłanych na XIX edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” pt. ”To co kocham”. Spośród nich Komisja wyłoniła laureatów etapu regionalnego, których prace zostały nagrodzone i zakwalifikowały się do finału konkursu:

KATEGORIA MALARSTWO I WITRAŻ

Miejsce I ex aequo

Tytuł:     „Łąki umajone”

Autor:     Renata Jagielska

Placówka: Fundacja im. Brata Alberta Warsztat Terapii Zajęciowej „Bratanki” Toruń

Tytuł:     „Dom z dziecięcych lat”

Autor:      Mariusz Kowalski

Placówka:  Fundacja im. Brata Alberta Warsztat Terapii Zajęciowej „Bratanki” Toruń

Miejsce II

Tytuł:                                    „Kocham Cię życie…”

Autor:                                   Krzysztof Tybura

Placówka:                           Warsztat Terapii Zajęciowej „Tęcza” Caritas Diecezji Bydgoskiej

Miejsce III

Tytuł:                                    „Statek na wzburzonym morzu”                             

Autor:                                   Marcin Kierna

Placówka:                           Warsztat Terapii Zajęciowej „Przystań” w Bydgoszczy

Wyróżnienia:

Tytuł:                                    „Aby dojść do nieba, najpierw trzeba odbić się od ziemi…”

Autor:                                   Sebastian Florkiewicz

Placówka:                           Warsztaty Terapii Zajęciowej w Tucholi

Tytuł:                                    „Wizyta z kosmosu” oraz „Loty kosmitów”

Autor:                                   Dariusz Kamiński

Placówka:                           Warsztat Terapii Zajęciowej „Przystań”

Tytuł:                                    „Wyobraźnia – dwa psy i kot w butach”

Autor:                                   Oliwia Mierzejewska

Placówka:                           Środowiskowy Dom Samopomocy Solec Kujawski

KATEGORIA GRAFIKA I RYSUNEK

Miejsce I

Tytuł:                                    „Włochate, garbate, dzikie – kocham wszystkie”

Autor:                                   Julita Rydzyńska

Placówka:                           WTZ przy WSPDST w Wąbrzeźnie

Miejsce II ex aequo

Tytuł:                                    „Mój kochany Toruń”

Autor:                                   Karolina Baran

Placówka:                           Fundacja im. Brata Alberta Warsztat Terapii Zajęciowej „Bratanki” Toruń

Tytuł:                                    „Moja kochana mama”

Autor:                                   Renata Jagielska

Placówka:                           Fundacja im. Brata Alberta Warsztat Terapii Zajęciowej „Bratanki” Toruń

Miejsca III nie przyznano.

Wyróżnienia:

Tytuł:                                                    „Sen o Afryce”

Autor:                                                   Mariusz Meller

Placówka:                                           Placówka:                                           ŚDS przy Toruńskim Stowarzyszeniu „Współpraca”

Tytuł:                                                    „Żuraw gdański nad Motławą” oraz „Ratusz we Wrocławiu”

Autor:                                                   Sebastian Cegielski

Placówka:                                           Warsztat Terapii Zajęciowej „Przystań” w Bydgoszczy

Tytuł:                                                   „Figa i Czesław – moja kocia rodzina”

Autor:                                                  Magdalena Rutkowska

Placówka:                                           Dom Pomocy Społecznej w Grudziądzu

Tytuł:                                                   „Budowa”

Autor:                                                  Andrzej Kisser  

Placówka:                                           WTZ przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy

KATEGORIA TKANINA I APLIKACJA

Miejsce I ex aequo

Tytuł:                                    „Mój idol”                        

Autor:                                   Alicja Popławska

Placówka:                           ŚDS "Pracownia Rozwijania Twórczości ON” Katolickiego Stowarzyszenia ON Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman

Tytuł:                                    „Leniwiec”                       

Autor:                                   Marzena Zarembska

Placówka:                           Warsztat Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie

Miejsce II                           

Tytuł:                                    „Przez pola, na przełaj”

Autor:                                   Anna Gwiazdowska

Placówka:                           Warsztat Terapii Zajęciowej „Tęcza” Caritas Diecezji Bydgoskiej

Miejsce III                         

Tytuł:                                    „Mój ogród”

Autor:                                   Donata Rybczyńska

Placówka:                           Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Wsi Wielkej

Wyróżnień nie przyznano.

KATEGORIA RZEŹBA KAMERALNA I PŁASKORZEŹBA

Miejsce I                                                           

Tytuł:                                    „Dziewczyna na wyspie”

Autor:                                  Maja Wilento                                   

Placówka:                           WTZ przy Fundacji na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Arkadia” w Toruniu

Miejsce II                                                          

Tytuł:                                    „Życie nocą”     

Autor:                                  Krzysztof Porębski         

Placówka:                           Warsztat Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie                        

Miejsca III i wyróżnień nie przyznano.                         

KATEGORIA FOTOGRAFIA

Miejsce I                                                           

Tytuł:                                    „Bliskość przyrody”                                                     

Autor:                                  Andrzej Kafarski             

Placówka:                           Środowiskowy Dom Samopomocy w Czarnem

Miejsce II                                          

Tytuł:                                    „Mój portret”                                 

Autor:                                  Krzysztof Gierej                

Placówka:                           Fundacja im. Brata Alberta Warsztat Terapii Zajęciowej „Bratanki” Toruń

Miejsce III                                                         

Tytuł:                                    „To co lubię” dyptyk cz. 1 i 2                                    

Autor:                                  Marcin Kierna                                  

Placówka:                           Warsztat Terapii Zajęciowej „Przystań” w Bydgoszczy

Wyróżnień nie przyznano.

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie ogólnopolskim!

W kolejnych tygodniach zaprezentujemy poszczególne prace naszych laureatów.

Galeria zdjęć

Data publikacji: 2021-10-15
Oddział Kujawsko-Pomorski PFRON
Autor: Oddział Kujawsko-Pomorski PFRON