Organizujemy konkursy, które mają zwrócić uwagę świata sztuki, kultury i środowiska naukowego na sprawy osób z różnymi dysfunkcjami. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi „Sztuki Osób Niepełnosprawnych”, „Otwartych Drzwi” i „Kultury Wrażliwej”.
Wyniki etapu wojewódzkiego X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” – 2012 r.
Województwo Dolnośląskie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Magdalena Ślipeńczuk – „Świat wokół igrzysk”, Dolnośląskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży z MPD „Ostoja” we Wrocławiu
- Piotr Gałązka – „Do boju”, Dolnośląskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom iMłodzieży z MPD „Ostoja” we Wrocławiu
- Wanda Zawrotniak, Norbert Bilicz, Anna Kaczmarek, Irena Ignatowicz, Marta Durtka, Andrzej Greszczeszyn, Dorota Greszczeszyn, Norbert Bagłaj, Teresa Walas – „Kaukaz 2014”, I Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu
Wyróżnienie
Dorota Szwed – „Bieg po zwycięstwo”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Rodziców Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Bolesławcu
W kategorii grafika i rysunek:
- Żaklina Bukowiec – „Mistrzowski skok w dal”, I Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu
- Monika Basińska – „ Zwycięstwo”, Środowiskowy Dom Samopomocy w „Pałacyk” w Żmigrodzie
- Dorota Greszczeszyn – „Trening przed olimpiadą”, I Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Karolina Liszcz, Agnieszka Kolińska – „Olimpiada naszym sukcesem”, II Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu
- Stanisław Skowron – „Znicz”, Dom Pomocy Społecznej w Nielestnie
- Agnieszka Adamowicz – „Bieg po zwycięstwo”, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Świdnickiej w Starym Wielisławiu
Wyróżnienie
Małgorzata Pludra – „Olimpijskie wrażenia”, Warsztat Terapii Zajęciowej Trzebnickiego Stowarzyszenia „Uśmiech dziecka” w Trzebnicy
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Piotr Suppan – „Kulomiot”, Fundacja im. Brata Alberta WTZ „Muminki” we Wrocławiu
- Sławomir Hęciek – „Majewski”, Warsztat Terapii Zajęciowej Trzebnickiego Stowarzyszenia „Uśmiech dziecka” w Trzebnicy
- Tomasz Maciąg – „Dyskobol”, Środowiskowy Dom Samopomocy "Pałacyk" w Żmigrodzie
Województwo Kujawsko- Pomorskie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Sebastian Ciegielski – „Zapaśniczki”, Warsztat terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Medar” w Bydgoszczy
- Marcin Lewandowski - „Skok o tyczce”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kowalu
- Sylwia Pułkowska - „Medaliści”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Modrzew” przy Lidze Kobiet Polskich w Bydgoszczy
W kategorii grafika i rysunek:
- Renata Jagielska - „Sztafeta”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Bratanki” w Toruniu
- Krzysztof Bruździński - „Łuczniczka”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Tęcza” Caritas Diecezji Bydgoskiej w Bydgoszczy
- Krzysztof Kunca - „Rzucający młotem 1”, „Rzucający młotem 2”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Niezapominajka” w Bydgoszczy
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Zdzisław Flieger- „Pchniecie kulą”, Dom Pomocy Społecznej w Inowrocławiu
- Piotr Skrzypczak, Marcin Osiadło, Adam Szczepański - „Biegacze”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Wrzos” w Bydgoszczy
- Bogusław Sabatowski - „Monachium 1972”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Więcborku
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Mirosława Weichert - „Bieg po złoto”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Pracownia rozwijania twórczości osób niepełnosprawnych” w Toruniu
- Marek Urbański - „Szermierz”, Warsztat Terapii Zajęciowej „mega-Art.” Przy Polskim Związku Niewidomych w Bydgoszczy
- Alicja Popławska - „Karate na olimpiadzie”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Pracownia rozwijania twórczości osób niepełnosprawnych” w Toruniu
Województwo Lubelskie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Ewa Śledź - „Duch Olimpiady”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji OPP” w Łukowie
- Gustaw Mędrek- „Kibice, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie
- Krzysztof Sykała - „Biegacze”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rozłopach
W kategorii grafika i rysunek:
- Piotr Maciąg - „Medaliści”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rozłopach
- Dorota Szpak - „Najlepsi z najlepszych”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grabowicy
- Jacek Zdanowski - „Zwycięscy”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Lublinie
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Stanisława Kotowska i Magdalena Karpiarz - „Sen o Olimpiadzie”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji OPP” w Łukowie
- Urszula Dzida - „Polska Gola”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grabowicy
- Jacek Sadło, Michał Wolny - „Wszyscy jesteśmy zwycięzcami”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji OPP” w Łukowie
\W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Anna Zdanikowska, Magdalena Grzywacz, Renata Denis - „Otylia płyń po złoto”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji OPP” w Łukowie
- Piotr Hołowieniec, Mateusz Świątkowski, Wojciech Świątkowski - „Piłka Nożna”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy SOSW Nr 1 w Lublinie
- Jarosław Nicpoń - „Symbol”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kocku
Województwo Lubuskie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Radosław Siewruk - „Tenis stołowy”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PPH „Postęp” S.A. w Świebodzinie
- Anna Berezowska - „Piłka”, Dom Pomocy Społecznej w Toporowie
- Mateusz Żodzik - „Bieg przez płotki”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PPH „Postęp” S.A. w Świebodzinie
W kategorii grafika i rysunek:
- Adam Kuka - „Sport jednoczy – rywalizacja bez przemocy”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PPH „Postęp” S.A. w Świebodzinie
- Przemysław Płaza - „Mecz piłki nożnej”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PPH „Postęp” S.A. w Świebodzinie
- Mariusz Lachowicz - „Olimpiada Nadziei”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Chwalęcicach
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Anna Jurgielewicz - „Igrzyska w Starożytnej Grecji”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Chwalęcicach
- Anna Haliczanowska - „Olimpijczyk”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Chwalęcicach
- Marcin Majak - „Znicz Olimpijski”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Strzelcach Krajeńskich
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Anna Prozner, Piotr Ćwiszewski - „Pięciu Wspaniałych”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Szprotawskim Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych w Szprotawie
- Radosław Eszman - „Żeglarstwo”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PPH „Postęp” S.A. w Świebodzinie
- Tomasz Domagała - „Przez mękę”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Nasz Ośrodek" we Wschowie
Województwo Łódzkie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Marek Wasiak – „Konkurencje Olimpijskie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy SOSW nr 3 w Łodzi
- Justyna Radecka – „Olimpijczyk”, Środowiskowy Dom Samopomocy przy PSOUU Koło w Aleksandrowie Łódzkim
- Przemysław Bednarczyk – „Sport Bez Barier”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy SOSW nr 3 w Łodzi
W kategorii grafika i rysunek:
- Grzegorz Krawczyk – „Niepełnosprawni Olimpijczycy”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy SOSW nr 3 w Łodzi
- Marcin Nowak – „Polska Gola”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy SOSW nr 3 w Łodzi
- Monika Łakomiec – „Olimpijskie Figury”, Dom Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych w Łodzi
W kategorii tkanina i aplikacja :
- Marcin Piątek – „My też jesteśmy Olimpijczykami”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielczych Zakładach Chemicznych „MORS” w Łodzi
- Monika Olbromska, Jacek Lewandowski – „Olimpiada w Londynie Nasze Marzenie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielczych Zakładach Chemicznych „MORS” w Łodzi
- Agata Moder, Elwira Jagiełło – „Płomień Olimpisjki”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Łasku
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Ewa Gendek – „Olimpijczyk”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Mokrsku
- Michał Koliński – „Kajakarze”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Łasku
- Ewa Kowalczyk – „Rzut po Medal”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Łasku
Województwo Małopolskie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Iwona Gąsiorowska - „Skok w dal”, Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Integracji oraz Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych „Emaus” w Krakowie
- Janusz Suwaj - „Z piłką do nieba”, „Zwyciężymy”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Szpitalu Specjalistycznym im. J. Babińskiego w Krakowie
- Monika Kośmider - „Piłka w grze”, Środowiskowy Dom Samopomocy ChSON „Ognisko” w Krakowie
W kategorii grafika i rysunek:
- Alicja Mamak – „Olimpiada i olimpijczycy – piękno sportu”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Remedium” w Tymbarku
- Karolina Narożnowska - „Być jak Radwańska”, Warsztat Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Krakowie
- Janusz Mierzwa - „RZUT OSZCZEPEM”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Krakowie
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Karolina Nowotarska – „Kajakarstwo”, Warsztaty Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Integracji oraz Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych „Emaus” w Krakowie
- Stanisław Szczurek , Zbigniew Michalski - „Orzeł z Wisły”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Nadzieja” w Nowym Sączu
- Magdalena Ciurys - „Skok wzwyż”, Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Integracji oraz Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych „Emaus” w Krakowie
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Łukasz Szewczyk - „Żużel”, Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Integracji oraz Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych „Emaus” w Krakowie
- Anna Gołąb - „Skoczek”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Brzesku
- Monika Targosz - „Dyskobol”, Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Integracji oraz Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych „Emaus” w Krakowie
Województwo Mazowieckie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Klaudiusz Grabisna - „Olimpiada”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Jutrzenka” w Sochaczewie
- Rafał Wyrzykowski - „Siłacz”, Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Radzyminie
- Grzegorz Ładno - „Skok życia”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Otwocku
Wyróżnienie:
Karolina Lewandowska - „Ulubiony sportowiec”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Olszynka” w Białobrzegach
W kategorii grafika i rysunek:
- praca zbiorowa - „Jestem olimpijczykiem”, Warsztat Terapii Zajęciowej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie,
- Edyta Fastyn – „Maraton”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej „Na Przedwiośniu” Warszawa-Międzylesie
- Iwona Zielińska - „Olimpiada, stadion, mecz”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Społeczna pomoc- Stowarzyszenie Dom” Łomianki-Sadowa
Wyróżnienie:
Łukasz Ługowski - „Olimpiada-żagle”, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Magda Miąskiewicz - „Kolarz”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej „Na Przedwiośniu” Warszawa-Międzylesie
- Maria Jarema - „Olimpiada u nas”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Przasnyszu
- Grzegorz Szczygieł - „Płomień równego sportu”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Otwocku
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba :
- Władysław Szymczyk - „ Płomień olimpijski”, Dom Pomocy Społecznej „Nad Jarem” Nowe Miszewo
- Roman Bacławski - „Ogień olimpijski”, Dom Pomocy Społecznej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Ostrołęce
Województwo Opolskie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Dagmara Biała - „Olimpiada w dużych Krajach Europejskich i w mniejszych Państwach Europejskich”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie
- Szczepan Kuczewski - „Razem zwyciężymy” - Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Kadłubie
- Mariusz Popiel - „Bieg po zwycięstwo”, Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Magnolia” w Opolu
W kategorii grafika i rysunek:
- Ewa Tuła - „Sportowcy ćwiczą na okrągło”, Środowiskowy Dom Samopomocy przy Fundacji Dom w Opolu
- Kazimierz Jagas - „Gimnastyka artystyczna”, Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Magnolia” w Opolu
- Piotr Chmielnicki - „Każdy ma szanse”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji Dom w Opolu
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Mateusz Mleczko - „Olimpijskie połączenie”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie
- Krzysztof Popiołek, Tomasz Dziemba, Krzysztof Szynklarz , Marcin Trybuszewski – „Razem możemy wiele”, Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Kadłubie
- Michalina Popławska- „Barwy sportu”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Kędzierzynie - Koźlu
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Natalia Grega, Natalia Atamańczuk - „Zwycięzca”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji Dom w Opolu
- Grzegorz Zawadzki - „Razem zwyciężymy”, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Opolskiej Rejon Nysa
Województwo Podkarpackie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Agnieszka Rogowska - „Zdobyć medal”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Białobrzegach
- Urszula Powęska - „Pływaczka”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy MOPS w Stalowej Woli
- Adam Sołopa - "Sport bez granic", Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu
W kategorii grafika i rysunek:
- Janusz Uberman - "Polska gola", Środowiskowy Dom Samopomocy w Przeworsku
- Piotr Ceglarz - "W drodze", Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu
- Wojciech Koczera – "Koszykarz", Warsztat Terapii Zajęciowej przy Sanockim Towarzystwie Oświatowym w Sanoku
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Katarzyna Kaczmarz - „Celny rzut”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Niewidomych „START” w Przemyślu
- Agata Barć - „Olimpijczycy’’, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Wsi
- Mateusz Solarz - „Na szczycie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Niewidomych „START” w Przemyślu
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Bronisław Chudzik - "Skok wzwyż", Środowiskowy Dom Samopomocy w Woli Raniżowskiej
- Zygmunt Bobola - "Letnie Igrzyska", Środowiskowy Dom Samopomocy im. Anny w Izdebkach
- Piotr Nowak, Grzegorz Pilipowski - "Każdy może zostać olimpijczykiem", Środowiskowy Dom Samopomocy w Cieszanowie
Województwo Podlaskie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Jan Zawalich – „Też olimpijczyk”, Dom Gościnny w Dzięciołówce
- Diana Porębska - „ Gimnastyczka”, Warsztaty Terapii Zajęciowej wn Ogrodniczkach
- Maria Pień – „Gimnastyczka”, Dom Pomocy Społecznej w Choroszczy
W kategorii grafika i rysunek:
- Artur Szatkowski – „Biegacze”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Ogrodniczkach
- Paulina Grabowska - „Siatkówka”, Warsztat Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach
- Krzysztof Raczyński - „Olimpijska rywalizacja”, Dom Gościnny w Dzięciołówce
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Mirosława Masłowska - „ Taniec z szarfą”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Ogrodniczkach
- Paweł Zabrocki, Irena Dawidowska, Joanna Skóra, Marta Misiuk, Joanna Zdanowicz – „ Nasze Marzenia”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Bielsku Podlaskim
- Ryszard Wasilewski - „Igrzyska”, Dom Pomocy Społecznej w Czerewkach
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Franciszek Duda - „Pływanie”, Dom Gościnny w Dzięciołówce
- Daniel Dzięgielewski, Marcin Iwaniuk, Anna Bochenko, Urszula Matys - „Dyskobol”, Ośrodek Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Stopniu Znacznym i Głębokim prowadzony przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Niepełnosprawnych Intelektualnie „Aktywni” w Białymstoku
- Maria Jeglińska - „Olimpijczycy”, Warsztat Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach
Województwo Pomorskie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Magdalena Urbaniak – „Irena Szewińska – bieg po złoto”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Nowiny” w Gdańsku
- Janusz Jakubowski, Andrzej Łoboda – „Pokój naszym zwycięstwem”, Dom Pomocy Społecznej w Chojnicach
- Marek Chmielewski - „Siatkarze”, Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji Edukacji Ekologicznej i Promocji Zdrowia w Gdańsku
W kategorii grafika i rysunek:
- Dariusz Foltyński, Ewa Wiśniewska, Michał Bonder – „Jadę po złoto”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Słupsku
- Daniel Strzelczak, Dariusz Wencel, Rafał Bartecki – „Sportowcy świata łączcie się”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Słupsku
- Kamil Potaczek – „Zwycięzca”, Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Edukacji Ekologicznej i Promocji Zdrowia w Gdańsku
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Józef Pestka – „Dyskobol”, Dom Pomocy Społecznej w Chojnicach
- Michał Nowicki – „Zapaśnik”, Środowiskowy Dom Samopomocy im. Jana Pawła II, Fundacji Marcus w Gdańsku,
- Ex equo:
Zbigniew Pakizer – „Ciężarowiec”, Środowiskowy Dom Samopomocy im. Jana Pawła II, Fundacji Marcus w Gdańsku,
Dawid Molski – „Znicz olimpijski”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Brusach
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Ewelina Wachowicz – „Społeczność olimpijska”, Dom Pomocy Społecznej w Machowinku
- Anna Jażdżewska – „Rycerze w bieli”, Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Edukacji Ekologicznej i Promocji Zdrowia w Gdańsku
- Ex equo:
Barbara Hinc – „Mały olimpijczyk”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kobysewie
Lucyna Leszek – „Może kiedyś w przyszłości...”, Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji „Żyć Godnie” w Kolniku
Województwo Śląskie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Anna Cholewa – „Olimpiada”, Warsztat Terapii Zajęciowej Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym w Zawierciu
- Rafał Dyrda - „Tomasz Majewski w akcji”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Unikat” w Katowicach przy Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Twórczych
- Andrzej Sówka – „Sport integruje”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy PSOUU w Jaworznie
W kategorii grafika i rysunek:
- Maciej Poździak – „Autoportret”, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Jesteś potrzebny” przy Bielskim Stowarzyszeniu Artystycznym „Teatr Grodzki” w Bielsku-Białej
- Paweł Biesok – „Dyskobole”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Drogomyślu przy Powiatowym Domu Pomocy Społecznej „Feniks”
- Adam Śleziona – „Mecz w kosza”, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Unikat” przy Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Twórczych w Katowicach
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Michał Francuz – „Olimpiada, Olimpijczycy”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Bądź z nami” w Będzinie
- Lilianna Dudek i Gabriela Grzechnik – „Olimpiadę czas zacząć”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kaletach przy Śląskim Oddziale Regionalnym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
- Sylwester Kołodziejski – „Olimpiada, Olimpijczycy”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Łazach przy Chrześcijańskim Stowarzyszeniu Dobroczynnym Klucze
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Sebastian Jackowski – „Stadion olimpijski”, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Unikat” przy Stowarzyszeniu Wpierania Inicjatyw Twórczych w Katowicach
- Tomasz Kuna – „Niepokonany w 317 walkach”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Otwarte Serce” w Dąbrowie Górniczej
- Andrzej Chrapek – „Jestem siłaczem”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Drogomyślu przy Powiatowym Domu Pomocy Społecznej „Feniks”
Województwo Świętokrzyskie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Tomasz Majczak - ”Wszyscy jesteśmy zwycięzcami”, Stowarzyszenie Pomoc Niepełnosprawnym Warsztat Terapii Zajęciowej w Osinach
- Grzegorz Wójcicki - „Rydwan” Środowiskowy Dom Samopomocy we Włoszczowej
- Ewa Pawłowska - ”Z górki na pazurki”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach
Wyróżnienie
Ilona Żelichowska - „Wyścig”, Środowiskowy Dom Samopomocy we Włoszczowej
W kategorii grafika i rysunek:
- Anna Majda - „Rowerzyści na start!”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach
- Ewa Kuraś - „W stronę słońca”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Tratwa” w Sandomierzu
- Dorota Słoń - ”Wodny taniec”, Dom Pomocy Społecznej w Zborowie
Wyróżnienie
Karolina Figiel - ”W górę Olimpiado”, Dom Pomocy Społecznej w Opatowie
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Piotr Zięba - ”Sportowiec”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy ZOZ w Końskich
- Izabela Maciantowicz - „Ale ciężar...”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach
- Beata Bakalarz - „Piramida radości”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach
Wyróżnienie
Robert Młynarczyk - „Puchar olimpijski”, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Końskich
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Anna Starz - „Jak ryby w wodzie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach
- Rafał Lisowski - „Olimpijskie światła”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Judy Tadeusza w Starachowicach
- Paulina Leszczyńska - „My na regatach”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Judy Tadeusza w Starachowicach
Województwo Warmińsko- Mazurskie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Aneta Neuman, Justyna Nydzińska – „Płomień roznieca w nas żar”, Warsztat Terapii Zajęciowej "Zielone Wzgórze" przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Olsztynie
W kategorii grafika i rysunek:
- Mariusz Błaszczyk – „Wspólni silni”, Warsztat Terapii Zajęciowej"Zielone Wzgórze" przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Olsztynie
- Walenty Górnecki – „Rozgrywka”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Pomocy na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Szczytnie
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Krzysztof Wiktorzak – „Kalejdoskop”, Warsztat Terapii Zajęciowej "Zielone Wzgórze" przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Olsztynie
- Antoni Zalewski – „Wszyscy mamy wspólny cel”, Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Szczytnie
- Jerzy Neca – „Olimpiada łączy”, Dom Pomocy Społecznej w Jonkowie
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Piotr Kant – „Olimpiada dla wszystkich”, Warsztat Terapii Zajęciowej "Zielone Wzgórze" przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Olsztynie
- Agnieszka Milewska, Radosław Pałęga – „Dyscypliny Igrzysk XXX Olimpiady”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Olecku
Województwo Wielkopolskie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Zdzisława Janicka – „Olimpijczycy”, Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie
- Jan Szurgot – „Wioska olimpijska”, Warsztat Terapii Zajęciowej we Wrześni
- Jacek Szkudlarek - „Sportowa rywalizacja”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowych Skalmierzycach
Wyróżnienia
Kamila Gibka – „Gimnastyka artystyczna”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Promyk” przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Dopiewcu
Roman Misiaczyk – „Gwiezdny szlak”, Dzienny Dom Pomocy Społecznej nr 2 w Poznaniu
W kategorii grafika i rysunek:
- Mikołaj Jankowski – „Olimpijska trójka”, Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie
- Piotr Grygorcewicz – „Płomień nadziei”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii p.w. Św. Mikołaja w Ujściu
- Marcin Doliński – „Skok wzwyż”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowych Skalmierzycach
Wyróżnienia
Zbigniew Borycki – „Piłka nożna”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Pomocy Osobom Chorym Psychicznie w Koninie
Kazimierz Popiela – „Najszybszy, najlepszy” , Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie
Maria Pilich – „Olimpiada i Olimpijczycy”, Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji ,,Miłosierdzie" w Kaliszu
Łukasz Chudy – „Dyskobol”, Warsztat Terapii Zajęciowej we Wrześni
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Anna Jankowska – „Peleton olimpijski”, Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie
- Karolina Bartłomiejczyk – „Żeglarskie zmagania”, Warsztat Terapii Zajęciowej ,,Pawełek" w Owińskach
- Ewa Mączko, Marita Napierała, Marcin Kasperski –„Olimpiada”, Warsztat Terapii Zajęciowej ,,Promyk” przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Dopiewcu
Wyróżnienia
Laura Patraś – „Sprawni niepełnosprawni”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kaliszu
W kategorii r zeźba k ameralna i płaskorzeźba:
- Waldemar Stachowiak – „Olimpiada”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie
- Marcin Zawal – „Biegi”, Warsztat Terapii Zajęciowej we Wrześni
- Piotr Dudziński, Jarosław Lektarski, Maciej Bździel – „Abyśmy byli jednością”, Warsztat Terapii Zajęciowej Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Szamotułach
Wyróżnienia
Dorota Gradowska – „Stokrotka na Olimpiadzie”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kaczorach przy Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie
Paweł Pańczak – „Siłacz”, Warsztat Terapii Zajęciowej we Wrześni
Województwo Zachodniopomorskie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Genowefa Mitrowicz – „Siła jest w każdym z nas”, Dom Pomocy Społecznej w Gryficach
- Jarosław Forysiak – „Niezwykli olimpijczycy”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie
- Magdalena Wierzbicka, Renata Kaczmarska, Piotr Raczyński – „Olimpiada i olimpijczycy”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzęcinie
Wyróżnienie:
Izabela Pycia – „Sport – to zdrowa rywalizacja”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Uśmiech” w Wałczu
W kategorii grafika i rysunek:
- Daniel Śliwiński – „Bezsilność”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Wałczu
- Andrzej Kmita – „Olimpijskie złoto”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie
- Teresa Symonowska – „Pchnięcie kulą”, Dom Pomocy Społecznej Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej w Szczecinie
Wyróżnienia
Marian Szumiński – „Celny Strzał”, Dom Pomocy Społecznej w Nowogardzie
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Stanisław Kułaga – „Międzynarodowa rywalizacja” Stowarzyszenie Pomocy w Rozwoju Społecznym i Zawodowym Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie
- Żanetta Żeliszczak – „Cudowny gol”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Iskierka” w Karlinie
- Stefania Karpińska – „Mój pierwszy mecz – drogą do Europy”, Dom Pomocy Społecznej w Bornem-Sulinowie
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Agnieszka Wilczyńska – „Sportowy uścisk”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Wałczu
- Adam Kmita – „Igrzyska łączą ludzi”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie
- Tomasz Urbaniak – „Być olimpijczykiem”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Piaseczniku
Wyróżnienia
Tadeusz Wilichowski – „Puchar olimpijski”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Szczecinie