Organizujemy konkursy, które mają zwrócić uwagę świata sztuki, kultury i środowiska naukowego na sprawy osób z różnymi dysfunkcjami. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi „Sztuki Osób Niepełnosprawnych”, „Otwartych Drzwi” i „Kultury Wrażliwej”.
Skład wojewódzkich komisji Konkursu „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”
- Oddział Dolnośląski
- Pan Marcin Sokołowski – Dyrektor Oddziału Dolnośląskiego PFRON,
- Pan Mariusz Gorzelak – przewodniczący Komisji, absolwent i pracownik Wydziału Grafiki Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych,
- Pani Nina Kulikowska – przedstawiciel Oddziału Dolnośląskiego PFRON,
- Oddział Kujawsko-Pomorski
- Pani Aleksandra Gierej – Dyrektor Oddziału Kujawsko-Pomorskiego PFRON,
- Pani Agata Durka – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, plastyk, animator kultury, prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży wMłodzieżowym Domu Kultury w Toruniu,
- Pani Marta Kowaliszyn – przedstawiciel Wąbrzeskiego Stowarzyszenia Pomocy Maciej Nienartowicz – przedstawiciel Oddziału Kujawsko-Pomorskiego PFRON,
- Oddział Lubelski
- Pani Janina Włodarczyk – przewodnicząca, przedstawiciel Oddziału Lubelskiego PFRON,
- Pani Małgorzata Ostrowska – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kęble,
- Pani Beata Łobko – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy ul. Wallenroda 2a wLublinie,
- Pani Ewa Maińska-Makuch – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy SOSW wLublinie, ul. Spółdzielczości Pracy 62,
- Oddział Lubuski
- Pani Agata Tumińska – artysta plastyk,
- Pani Elżbieta Tomaszewska
- Pani Angelika Steć – przedstawiciel Oddziału Lubuskiego PFRON,
- Oddział Łódzki
- Pan Krzysztof Cwynar – Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Studio Integracji”,
- Pani Dorota Miszczak-Bojanowska – Koordynator ds. działalności projektowo-statutowej Fundacji „Kolorowy Świat”,
- Pan Konrad Komornicki – przedstawiciel Oddziału Łódzkiego PFRON,
- Oddział Małopolski
- Pani Justyna Kieresińska – przewodnicząca, artysta plastyk,
- Pani Helena Maślana – przedstawiciel organizacji pozarządowej,
- Pani Joanna Kołdras – przedstawiciel Oddziału Małopolskiego PFRON,
- Oddział Mazowiecki
- Pani Beata Noceń – przewodnicząca, przedstawiciel Oddziału Mazowieckiego PFRON,
- Pani Katarzyna Haber – Kurator Galerii „Apteka Sztuki”,
- Pani Marta Elas – Asystent Muzealny Dyrektora Państwowego Muzeum Etnograficznego wWarszawie,
- Pani Agnieszka Górniak – przedstawiciel Oddziału Mazowieckiego PFRON,
- Odział Opolski
- Pani Joanna Niedźwiedź – Dyrektor Oddziału Opolskiego PFRON,
- Pani Izabela Gajdamowicz – przewodnicząca, przedstawiciel Fundacji „Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym” zOpola,
- Pani Beata Wiewiórka – przedstawiciel Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg w Opolu,
- Pani Jolanta Nowak – pracownik Działu Realizacji Pomocy Publicznej Oddziału Opolskiego PFRON,
- Pani Danuta Muzolf-Gajda – pracownik Działu Realizacji Pomocy Publicznej Oddziału Opolskiego PFRON,
- Oddział Podkarpacki
- Pani Barbara Smoczeńska – przewodnicząca, artysta plastyk,
- Pani Małgorzata Balawender-Hübsch – artysta plastyk,
- Pan Piotr Rędziniak – artysta plastyk,
- Pani Małgorzata Magdoń – przedstawiciel Oddziału Podkarpackiego PFRON,
- Oddział Podlaski
- Pan Adam Wiński – przewodniczący, Dyrektor Oddziału Podlaskiego PFRON,
- Pani Lila Wyszkowska – artysta plastyk,
- Pani Barbara Łuczaj – przedstawiciel Stowarzyszenia „My dla innych”,
- Pani Grażyna Bogdańska – przedstawiciel Oddziału Podlaskiego PFRON,
- Oddział Pomorski
- Pani Joanna Rajszczak-Borkowska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, artysta plastyk,
- Pani Anna Dudzińska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, artysta plastyk,
- Pani Sylwia Konpa – przedstawiciel Oddziału Pomorskiego PFRON,
- Pani Joanna Schroeder – przedstawiciel Oddziału Pomorskiego PFRON,
- Oddział Śląski
- Pani Sonia Wilk – przewodnicząca, reprezentująca Stowarzyszenie Twórców Sztuki „NA POGRANICZU” w Katowicach, ul. PCK 19,
- Pani Karina Gorol – reprezentująca PSOUU Koło w Chorzowie, WTZ, Chorzów, ul. Beskidzka 6,
- Pan Bolesław Kasza – reprezentujący Powiatowy Dom Pomocy Społecznej „FENIKS” w Skoczowie,
- Pan Adam Plackowski – artysta plastyk, reprezentujący Stowarzyszenie Animacji i Rozwoju Malarstwa Emocjonalnego w Sztuce i Terapii wMysłowicach, ul. Działkowa 29,
- Pani Gabriela Knapik - przedstawiciel Oddziału Śląskiego PFRON,
- Oddział Świętokrzyski
- Pani Jadwiga Irla – p.o. Dyrektora Oddziału Świętokrzyskiego PFRON,
- Pani Wioletta Socha – przewodnicząca, mgr Pedagogiki, absolwent Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach, nauczyciel tkaniny artystycznej, członek Stowarzyszenie PRO ARTE,
- Pani Ewa Preisner – artysta plastyk, malarka,
- Pani Magda Klimczak – przedstawiciel Oddziału Świętokrzyskiego PFRON,
- Oddział Warmińsko – Mazurski
- Pani Urszula Dudko – przewodnicząca, artysta plastyk,
- Pan Wiesław Wachowski – artysta plastyk,
- Pan Józef Mika – artysta plastyk,
- Pani Joanna Bularz – przedstawiciel Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PFRON,
- Oddział Wielkopolski
- Pani Natalia Rejmaniak – WTZ ,,Śmiałek” z Poznania,
- Pani Anna Leonowicz – Stowarzyszenie ,,Na Tak” z Poznania,
- Pani Agnieszka Frankowska – PSOUU Warsztat Terapii Zajęciowej w Poznań,
- Pani Iwona Witkowska – przedstawiciel Oddziału Wielkopolskiego PFRON,
- Pani Barbara Pińska – przedstawiciel Oddziału Wielkopolskiego PFRON,
- Pani Izabella Sell – przedstawiciel Oddziału Wielkopolskiego PFRON,
- Oddział Zachodniopomorski
- Pani Alina Szkolnicka – przewodniczący,
- Pani Joanna Antoniewicz – członek komisji,
- Pani Barbara Wujec-Hasinec – przedstawiciel Oddziału Zachodniopomorskiego PFRON.