Organizujemy konkursy, które mają zwrócić uwagę świata sztuki, kultury i środowiska naukowego na sprawy osób z różnymi dysfunkcjami. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi „Sztuki Osób Niepełnosprawnych”, „Otwartych Drzwi” i „Kultury Wrażliwej”.
Wyniki etapu wojewódzkiego XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” – 2013 r.
Wyniki etapu wojewódzkiego XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” – 2013 r. KWIATY MOJEGO ŻYCIA
Województwo Dolnośląskie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Marta Durtka, Bożena Ginter, Dorota Greszczeszyn, Teresa Walas – „Łąka mojej młodości”, I Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu
- Izabela Halska – „W mojej głowie wiosna”, Fundacja im. Brata Alberta, Warsztat Terapii Zajęciowej „Muminki” we Wrocławiu
- Andrzej Greszczeszyn – „Bajeczna łąka”, I Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu
Wyróżnienie
- Danuta Brzezińska – „Łąka”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Środzie Śląskiej z filią w Piersnie
W kategorii grafika i rysunek:
- Bożena Ginter – „Kwiaty Polskie”, I Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu
- Jadwiga Hudecka – „Moje róże”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Środzie Śląskiej z filią w Piersnie
- Anna Sierakowska – „Kalejdoskop Życia”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Żmigrodzie
Wyróżnienie
- Konrad Dąbrowski – „Moja mama-mój kwiat”, Trzebnickie Stowarzyszenie „Uśmiech Dziecka” Warsztaty Terapii Zajęciowej w Trzebnicy
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Małgorzata Konopka, Józef Bilakiewicz – „Papierowe Kwiaty”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Żmigrodzie
- Maria Cieczka – „Moja Magnolia”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej
- Iwona Mroczkowska – „Słoneczniki”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Żmigrodzie
Wyróżnienie
- Agnieszka Kolińska – „Kwiatki nadziei”, II Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Zofia Pełka – „Cały jestem w kwiatach”, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Głogowie
- Ryszard Konopka – „Tajemnica mojego ogrodu”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Żmigrodzie
- Piotr Kuna – „Słoneczniki z mojego ogrodu”, Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej w Środzie Śląskiej z filią w Piersnie
Wyróżnienia
- Tadeusz Pietrzyk – „Takie ziółko...”, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Głogowie
- Sławomir Hęciek – „Irys”, Trzebnickie Stowarzyszenie „Uśmiech Dziecka” Warsztaty Terapii Zajęciowej w Trzebnicy
Województwo Kujawsko- Pomorskie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Iwona Baron – „Kwiaty mojego życia”, Fundacja im. Brata Alberta, Warsztat Terapii Zajęciowej ”Bratanki” w Toruniu
- 2. Ex equo: Arkadiusz Domek – „Niebieskie Tulipany”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Przystań” w Bydgoszczy Mariusz Grzemski – „ Kolory lata”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Wąbrzeskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Wąbrzeźnie
- Krzysztof Porębski – „Kwiaty Polskie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Wąbrzeskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Wąbrzeźnie
W kategorii grafika i rysunek:
- Ewelina Ratkowska – „Róża”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Rypinie
- Jarosław Latowski – „Girlanda uwielbienia”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych” Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman w Toruniu
- Sławomira Gulajczyk – „Kwiaty mojego życia”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Świeciu nad Osą
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Bartłomiej Wolan – „Śniadanie Wioletty i Bartka”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Tęcza” Caritas Diecezji Bydgoskiej
- Sławomir Rafiński – „Kwiaty mojej mamy”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Tęcza” Caritas Diecezji Bydgoskiej
- Mirosław Kaczmarczyk – „Wiosna... Wiosna...”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Wąbrzeskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Wąbrzeźnie
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Teresa Karpuk – „Lilie w dzbanku”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Wojewódzkim Ośrodku Kultury i Sztuki „Stara Ochronka” w Bydgoszczy
- Maciej Taczkowski, Iwona Machowska, Monika Karczewska, Krystian Maziarski, Anna Wilmańska – „Kwiatowe nastroje”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Chełmnie
- Żaneta Lewandowska – „Z mamą w ogrodzie”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych” Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman w Toruniu
Województwo Lubelskie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Anna Mazur – „Maki”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Grabowicy
- Anna Koba – „Taniec w kwiatach”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Hrubieszowie
- Anna Binkiewicz – „Kwiaty”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PSOUU koło w Świdniku
W kategorii grafika i rysunek:
- Dorota Szpak – „Bukiet uczuć”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Grabowicy
- Piotr Maciąg – „Kwiaty przy drodze”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Rozłopach
- Anna Cioczek – „Kwiaty mojego życia – Rodzina i ja”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy SOSW nr 1 w Lublinie
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Joanna Nieoczym – „Maki”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Lubelskim Towarzystwie Dobroczynności
- Anna Mitura – „Kwiaty moja pasja”, Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem w Kocku, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kocku
- Ewa Śledź, Piotr Borkowski, Magdalena Karpiarz – „W tajemniczym ogrodzie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji” w Łukowie
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Andrzej Szymański – „Polny bukiet”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PSOUU koło w Świdniku
- Karolina Ratajewska –„Kwiaty mojego życia – Lawenda”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy SOSW nr 1 w Lublinie
- Anna Jędral –„Czarodziejski kwiat paproci”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji” w Łukowie
Województwo Lubuskie
W kategorii malarstwo i witraż:
- 1. Marta Wiktorowicz – „Ogród mojego dzieciństwa”, Środowiskowy Dom Sampomocy w Zielonej Górze
- Ewelina Banaszak – „Kwiaty w mojej wyobraźni”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Tęcza” przy Katolickim Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Tęcza" Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej
- Ewelina Mierzwa – „Kwiaty mojego życia”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Fundacji „Złota Jesień” w Gorzowie Wielkopolskim
W kategorii grafika i rysunek:
- Janusz Ordon – „Tajemniczy ogród”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek” we Wschowie
- Zbyszek Bulak, Aneta Żuk – „Tulipany w wazonie”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Krośnie Odrzańskim
- Violetta Machowska – „Jaka Róża, taki cierń”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek” we Wschowie
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Janik Roman – „Maki to moja miłość”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Strzelcach Krajeńskich
- Andrzej Jung, Marta Kothe – „Jesteśmy szczęśliwi dzięki”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Szprotawskim Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych
- Ireneusz Piędel – „Początek”, Dom Pomocy Społecznej, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kamieniu Wielkim
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Sylwia Kukulska, Paweł Kopaczel, Henryk Sienkiewicz – „Z widokiem… na wspomnienia”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Tęcza” przy Katolickim Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Tęcza" Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej
- Irena Cendal – „Ogród mojego serca… jestem pięknym kwiatem”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Tęcza” przy Katolickim Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Tęcza" Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej
- Agnieszka Karczmarzewska –„Rozwija się róża rozwija się życie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Urzędzie Gminy Kłodawa w Chwalęcicach
Województwo Łódzkie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Paweł Maciaszek – „Kwiaty dla Bożenki”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Łasku
- Michał Racki – „Moje magiczne maki”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Zgoda” w Konstantynowie Łódzkim
- Teresa Kapuścińska – „Rajskie wspomnienie”, 5 Dom Pomocy Społecznej w Łodzi
W kategorii grafika i rysunek:
- Krzysztof Piechota – „Ogród mojego życia”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy S.O.S.W. nr 3 w Łodzi
- Adam Jedynak – „Zielnik”, Towarzystwo Przyjaciół Domu na Osiedlu w Łodzi
- Teresa Kapuścińska – „Wiosna, Lato, Jesień, Zima”, 5 Dom Pomocy Społecznej w Łodzi
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Barbara Pietras – „Matematyczne bukiety”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Usług Techniczno-Handlowych i Wdrożeń „ORPEL” w Łodzi
- Helena Majewska – „Echo ukwieconej łąki”, Dom Pomocy Społecznej w Łodzi
- Dorota Karolak – „Kwiat paproci”, Towarzystwo Przyjaciół Domu na Osiedlu w Łodzi
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Monika Kwapisz – „Malwy za moim oknem”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Koluszkach przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „RAZEM”
- Rafał Szymczak – „Dla Niej”, Stowarzyszenie Gospodarczo-Edukacyjne, Warsztat Terapii Zajęciowej w Poddębicach
- Stanisław Niewiarowski – „Kwiecista podróż”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Ozorkowie przy Polskim Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących na Padaczkę, Oddział Łódzki
Województwo Małopolskie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Dawid Kupiec – „Maki”, Fundacja im. Brata Alberta Warsztat Terapii Zajęciowej w Chełmku Filia Przeciszów
- Aneta Bagier – „Kwiaty”, Warsztat Terapii Zajęciowej Chełmek Filia Oświęcim
- Ewelina Migoń – „W moim magicznym ogrodzie”, Warsztaty Terapii Zajęciowej Przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Tarnowie
W kategorii grafika i rysunek:
- Beata Kleszcz – „Za dużo kwiatów na obiad”, Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Dobrej Nadziei w Krakowie
- Agnieszka Wąsik – „Okno w nocy”, Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Dobrej Nadziei w Krakowie
- Monika Woźniak – „Między nami storczykami”, Warsztat Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Krakowie
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Barbara Mrożek – „Najpiękniejsze wspomnienia”, Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Nowym Targu, Środowiskowy Dom Samopomocy „Chatka”
- Irena Wątroba – „Matka Boża-kwiat mojej duszy”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „REMEDIUM” w Tymbarku
- Romana Szymańska – „Bukiet Złoty”, Dom Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Aleksandra Domek, Paweł Opozda – „Moja rodzina”, Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Nowym Targu, Środowiskowy Dom Samopomocy „Chatka”
- Łukasz Kołodziej – „Kwiaty mojego życia-Razem”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych, Opiekunów i Wolontariuszy OSTOJA w Brzesku
- Weronika Lech – „Stokrotki”, Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Nowym Targu, Środowiskowy Dom Samopomocy „Chatka”
Województwo Mazowieckie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Agnieszka Jaszczuk – „Rabatka – kwiaty w moim ogrodzie”, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej
- Aldona Pietrusiak – „Moi przyjaciele”, Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Radzyminie
- Wojciech Nidziński – „Moje kwiaty”, Dom Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie
Wyróżnienia
- Marcin Michalak – „Pole tulipanów”, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej
- Michał Florczak – „Kwiaty mojego życia”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Jutrzenka” w Sochaczewie
W kategorii grafika i rysunek:
- Edyta Fastyn – „Sen”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej „Na Przedwiośniu” w Warszawie
- Krzysztof Paul – „To co w mojej głowie”, Dom Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie
- Stanisław Zera – „Przebudzenie I i II”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Ostrołęce
Wyróżnienie
- Małgorzata Kozłowska – „Kwiatowa planeta”, Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie, praca zbiorowa uczestników WTZ – „Buszowanie w zbożu”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Maria Gołyńska – „Kwiaty z mojego ogródka”, Dom Pomocy Społecznej im Św. Franciszka Salezego w Warszawie
- Marzena Kuba, Andrzej Łukasiak, Dariusz Kowalczyk – „W moim ogrodzie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Techniczna” w Józefowie k/Otwocka,
- Jan Wasilewski – „Maki”, Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku
Wyróżnienia
- Władysław Tontarski – „Kwiaty mojego życia”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Pułtusku, praca zbiorowa uczestników WTZ – „Zbierane na łące”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Wiktoria Kuszaj – „Kwiaty mojego życia. Pożegnanie ojca”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Jutrzenka” w Sochaczewie
- Robert Drożdżal, Izabela Szabłowska-Lepak – „Flower”, Dom Pomocy Społecznej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Ostrołęce
- Bogusława Pietrzak – „Świat przyrody”, Środowiskowy Dom Samopomocy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Ząbkach
Wyróżnienia
- Mariusz Grzyb – „Jestem bo jesteś”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Ostrołęce
- Agnieszka Chajęcka, Maria Zub, Artur Saniewski – „Ogród z dzieciństwa”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej „Na Przedwiośniu” w Warszawie
Województwo Opolskie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Ewa Tuła – „Przyjaciele są jak kwiaty”, Środowiskowy Dom Samopomocy Fundacji DOM w Opolu
- Wiesława Paczkowska – „Damy wśród kwiatów”, Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Kietrzu
- Dariusz Konefał – „Moje kwiaty dla Ciebie”, Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi, Kadłub
W kategorii grafika i rysunek:
- Anna Lech, Tomasz Syrek – „W moim domu wszystko kwitnie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji DOM w Opolu
- Anna Sędłak – „Ukwiecone życie”, Środowiskowy Dom Samopomocy Fundacji DOM w Opolu
- Krystyna Sutkowska – „Zapatrzenie”, Ośrodek Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Grzegorz Frydmański – „Kwiaty we włosach”, Środowiskowy Dom Samopomocy Fundacji DOM w Opolu
- Zuzanna Gołaszewska-Siwiak – „Bukiet z wakacji”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji DOM w Opolu
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Janusz Stanisławski – „Wszystko to co najlepsze”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Caritas Diecezji Opolskiej Rejon Nysa
- Marcin Malinowski, Agata Olczyk – „Moja łąka”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji DOM w Opolu
- Jarosław Kolasa, Piotr Chmielnicki – „Nieziemski kwiat”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji DOM w Opolu
Województwo Podkarpackie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Ela Zięba – „Nie znam żadnego polityka ale znam po imieniu wszystkie kwiatki z mojego ogródka", Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społeczej w Rzeszowie
- Andrzej Wytrwał – „Tulipan”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Wsi
- Daniel Lis – „Irysy", Środowiskowy Dom Samopomocy w Woliczce
Wyróżnienia
- Anna Pityńska – „Kwiaty mojego życia", Środowiskowy Dom Samopomocy w Nisku
- Paulina Potaczała – „Kolorowa łączka", Warsztat Terapii Zajęciowej w Leżajsku
- Edyta Pigoń – „Melodia łąki", Środowiskowy Dom Samopomocy w Bliznem
W kategorii grafika i rysunek:
- Bartosz Trelka – „W moim ogrodzie", Warsztat Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu
- Marta Maruszak – „W ogródku u babci”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli
- Elżbieta Gackowska – „Kadry z życia", Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu
Wyróżnienia
- Jarosław Barciak – „W moim ogrodzie", Warsztat Terapii Zajęciowej w Krośnie
- Piotr Krochmal – „Święty kwiat wschodu - lotos", Dom Pomocy Społecznej w Foluszu
- Agata Cieplińska – „Łąka", Środowiskowy Dom Samopomocy w Przeworsku
- Janusz Uberman – „Rabatka", Środowiskowy Dom Samopomocy w Przeworsku
- Helena Winnik – „Orchidea", Środowiskowy Dom Samopomocy w Woliczce
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Helena Bąk – „Kwiaty na łące”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Woliczce
- Renata Lecyk –„Kiełkujące uczucie”, Warsztat Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu
- Agnieszka Sławęcka – „Rajskie kwiaty”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Brzozowie
Wyróżnienia
- Tomasz Chęć – „Pejzaż barw ", Środowiskowy Dom Samopomocy w Bliznem
- Maria Siuśko – „Romantyczny spacer z kwiatem mojego życia", Środowiskowy Dom Samopomocy w Sędziszowie Małopolskim
- Ewelina Pyziak – „Łąka z kwiatami za moim domem", Warsztat Terapii Zajęciowej w Rzeszowie
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Marcin Krok – „Kwiaty przyjaźni", Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Wsi
- Krystyna Wójcik – „Wspomnienie dzieciństwa - Makowa Panienka", Środowiskowy Dom Samopomocy w Gorzycach
- Marek Oczkowski – „Z kwiatem przez życie", Warsztat Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli
Wyróżnienia
- Agata Cieplińska – „Tulipany Holandii", Środowiskowy Dom Samopomocy w Przeworsku
- Anna Gawińska, Paweł Buda – „Kwiat", Warsztat Terapii Zajęciowej w Zgłobieniu
Województwo Podlaskie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Jolanta Butkiewicz – „Makowa łąka”, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Suwałkach – Warsztat Terapii Zajęciowej
- Krzysztof Dąbrowski – „Kwiaty mojego życia na skrzydłach anioła”, Dom Pomocy Społecznej w Białymstoku
- Irena Kibitlewska – „To co jest we mnie”, Warsztat Terapii Zajęciowej im ks. Prałata K. Hamerszmita w Filipowie działający przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach
Wyróżnienie
- Elżbieta Poulakowska – „Dary losu”, Warsztat Terapii Zajęciowej im. Ks. Prałata K. Hamerszmita w Filipowie, działający przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach.
W kategorii grafika i rysunek:
- Magdalena Sobolewska – „Tulipanowy Świat”, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Suwałkach – Warsztat Terapii Zajęciowej
- Agata Dzierżek – ”Słodkie fiołki w deszczu”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Białymstoku – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
- Agnieszka Bielińska – „Kwiat mojego życia-moja córka Ania”, Dom Pomocy Społecznej pw. Św. Franciszka z Asyżu, Caritas Diecezji Łomżyńskiej
Wyróżnienie
- Irena Kibitlewska – „Mój dom na ziemi”, Warsztat Terapii Zajęciowej im. Ks. Prałata Kazimierza Hamerszmita w Filipowie, działający przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Maria Jeglińska – „Kwiaty z sukienki mojej mamy”, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Suwałkach – Warsztat Terapii Zajęciowej
- Cecylia Turowska – „Wspomnienie kwiecistej łąki”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Augustowie
- Wioleta Rusiłowska – „Kwiaty mojego dzieciństwa”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Augustowie
Wyróżnienie
- Emilia Cimochowska – „Stokrotka i Tulipan”, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Suwałkach – Warsztat Terapii Zajęciowej
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Sebastian Pogroszewski, Anna Żochowska, Anna Kucharewicz, Anna Szyszkowska – „Wiosenne kwiaty w wazonie”, Warsztat Terapii Zajęciowej Zgromadzenia Sióstr Służek NMPM w Szumowie
- Mirosława Masłowska – ”Maki”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Orodniczkach
- Agnieszka Skomin – „Kwiat od ukochanego”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Dąbrowie Białostockiej
Wyróżnienie
- Irena Styrczula – „Kwiatowa pasja”, Warsztat Terapii Zajęciowej im. Ks. Prałata K. Hamerszmita w Filipowie działający przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach
Województwo Pomorskie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Józef Kiełpin – „Moje szczęście”, Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Gdańskiej, Centrum Caritas im. bł. Matki Teresy z Kalkuty
- Anna Szeracka – „Kwiaty życia”, Warsztaty Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie
- Rafał Karpiński – „Wspomnienia z dzieciństwa”, Środowiskowy Dom Samopomocy przy MOPR w Słupsku
Wyróżnienie
- Marek Chmielewski – „Moje wymarzone wesele”, Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Edukacji Ekologicznej i Promocji Zdrowia w Gdańsku
W kategorii grafika i rysunek:
- Anna Idźkowska, Damian Rogala, Dariusz Wencel – „Księżycowe maki”, Środowiskowy Dom Samopomocy przy MOPR w Słupsku
- Jarosław Mosiński – „Całe moje kwieciste życie”, Środowiskowy Dom Samopomocy Fundacji „Żyć Godnie” w Kolniku
- Andżela Prątnicka – „Wszystkie kwiaty w mojej głowie”, Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Edukacji Ekologicznej i Promocji Zdrowia w Gdańsku
Wyróżnienie
- Agnieszka Bielaszewska – „Latorośl”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Czerninie przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Sztumie
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Mariusz Tłoczyński, Marcin Sołtysiak – „Ogród moich wspomnień”, Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Edukacji Ekologicznej i Promocji Zdrowia w Gdańsku
- Damian Błażejewicz, Mieczysław Konopa, Nina Karpińska, Aneta Szeel – „Kwiaty mojego życia”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Potęgowie
- Małgorzata Jabłońska – „Haftowany krzew”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Gdańsku
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Kazimierz Gołąbek, Sławomir Bystram, Natalia Pionke, Karolina Bielicka – „Makowy Anioł”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Somoninie
- Rafał Damaske, Sławomir Kłoss, Dariusz Romanowski, Roksana Szymańska, Artur Przedwojewski – „Kwiaty w koszyku”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Malborku
- Marzena Portas – „Kalie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Pomocy Głuchoniewidomym w Gdańsku
Wyróżnienie
- Wanda Kasperek – „Łąka”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Pomocy Głuchoniewidomym w Gdańsku
Województwo Śląskie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Bożena Grabarczuk – „Kwiaty dla damy”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Drogomyślu, przy Powiatowym Domu Pomocy Społecznej „Feniks” w Skoczowie
- Łukasz Szczyrba – „Mama – kwiat życia”, Ośrodek św. Faustyna Warsztat Terapii Zajęciowej w Tychach
- Lucyna Front – „Tajemniczy Ogród”, Powiatowy Dom Pomocy Społecznej „Feniks” w Skoczowie
W kategorii grafika i rysunek:
- Anita Wiewióra – „Człowiek, kwiaty, owoce”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego TEATR GRODZKI
- Paweł Biesok – „Kwiecisty dom”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Drogomyślu, przy Powiatowym Domu Pomocy Społecznej „Feniks” w Skoczowie
- Krzysztof Matuszewski – „Bukiet osobliwości”, Warsztat Terapii Zajęciowej „UNIKAT” w Katowicach
Wyróżnienie
- Marcin Chrobok – „Przyjęcie z przyjaciółmi i kwiatami”, Warsztat Terapii Zajęciowej „UNIKAT” w Katowicach
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Sylwia Sękowska – „Dotyk”, Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym Warsztat Terapii Zajęciowej Zawiercie
- Barbara Niziol – „Anioł na łące z kwiatami”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich
- Mariola Proske – „Dziewczyna w kwiatach”, Warsztaty Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Świętochłowicach
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Rafał Borowiak – „Na ul. Kwiatów Mojego Życia”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego TEATR GRODZKI
- Marcin Ogrodny – „Człowiek w kwiatach”, Warsztat Terapii Zajęciowej „UNIKAT” w Katowicach
- Paweł Mitka – „...Cool na maxa, full i exstra ... (...) Rower to jest świat...”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Otwarte Serca” w Dąbrowie Górniczej
Województwo Świętokrzyskie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Wioletta Pakaszewska – „Kwiaty mojego życia”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Mnichowie
- Agnieszka Bożejko – „Kwiatowy autoportret”, Środowiskowy Dom Samopomocy przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Staszowie
- Karolina Krzewicka – „Letnia nadzieja”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Judy Tadeusza w Starachowicach
Wyróżnienie
- Łukasz Zięba – „Kwiaty w wazonie”, S.R.K.G.P.P. Warsztat Terapii Zajęciowej w Pińczowie
W kategorii grafika i rysunek:
- Patrycja Forc – „Życie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Integracja” w Sandomierzu
- Tadeusz Tokarski – „Kobiety są jak kwiaty”, Dom Pomocy Społecznej „RELAX”, Brody
- Renata Sałek – „Ulotne emocje”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Judy Tadeusza w Starachowicach
Wyróżnienie
- Monika Ciapciak – „Moje kwiatki”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Anna Przynarowska – „Kwiaty mojego życia 1”, „Kwiaty mojego życia 2”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci, Busko-Zdrój
- Monika Bielecka – „Królowa kwiatów”, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Końskich
- Anna Matysek – „Taniec w kwiatach”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Anna Matuszewska – „Kwiaty dniem”, „Kwiaty nocą”, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi Typu A w Kielcach
- Karolina Bocheńska – „Dar Serca”, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Końskich
- Monika Bielecka – „Wodny taniec”, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Końskich
Wyróżnienie
- Anna Starz – „Droga do domu”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach
Województwo Warmińsko- Mazurskie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Wiesław Kamiński – „Życie jest kruche, delikatne…tak jak kwiaty”, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Iławie
- Krzysztof Bender – „Kwiaty mojego życia”, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Dobrym Mieście
- Ewa Zawadzka – „Mój kwiat, moje życie”, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Warsztaty Terapii Zajęciowej w Olsztynie
W kategorii grafika i rysunek:
- Halina Szymkowicz – „Mandale moich marzeń”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Rozwoju i Przedsiębiorczości Ziemi Suskiej
- Agnieszka Szczepanik – „Lili – wśród lilii”, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Warsztaty Terapii Zajęciowej w Olsztynie
- Krzysztof Ręgiel – „Kwiaty mojego życia”, Polskie Stowarzyszenie na Przecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Dobrym Mieście
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Artur Grzejka, Piotr Andruszkiewicz – „Łąka kwiatów”, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Dworek” w Olsztynie
- Anna Bułak, Barbara Kamińska, Teresa Żebrowska – „Kwiatowa zaduma”, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Dworek” w Olsztynie
- Maria Wasilewska – „Kwiaty w zbożu”, Środowiskowy Dom Samopomocy przy" RYSIPON - DAR SERCA" w Rynie
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Marek Dudarewicz – „Sielanka”, Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Warsztaty Terapii Zajęciowej w Olsztynie
- Marcin Kobryś – „Moje Kwiaty”, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Dworek” w Olsztynie
- Agnieszka Wanek – „Kwiaty mojego życia”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Sielanka” w Henrykowie przy Caritas Przemysko-Warszawskiej
Województwo Wielkopolskie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Dariusz Patyk – „Rolnictwo, ogrodnictwo i sadownictwo współczesne środki ochrony roślin”, Stowarzyszenie Oświaty Społecznej, Warsztat Terapii Zajęciowej w Rudzie Komorskiej
- Monika Szczepańska, Przemysław Odwrot – „Holenderska wiosna”, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Szamotułach
- Irena Gieorgiew – „Sen”, Dom Pomocy Malatańskiej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Puszczykowie
Wyróżnienie
- Adrian Wacławik – „ONA”, Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie
W kategorii grafika i rysunek:
- Kazimierz Popiela – „Najpiękniejsze chwile”, Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie
- Mikołaj Jankowski – „Piorun i Śliczna”, Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie
- Hanna Bogdańska – „Matka”, MGOPS Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu
Wyróżnienia
- Joanna Król – „JAK W BAJCE”, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Szamotułach
- Łukasz Kwiatecki – „KWIETNIK”, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Szamotułach
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Piotr Hofman – „KWIATY JESIENI”, Caritas Diecezji Kalskiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Słupii pod Kępnem
- Arleta Prętka – „Zapach lata”, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Tęcza", Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kwilczu
- Zdzisława Janicka –„MUZYKA-MOJE ŻYCIE”, Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie
Wyróżnienie
- Bartosz Kaźmierczak – „Storczyk”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Nowolipsku
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Marcin Skibiński – „Wspomnienie lata”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kórniku
- Karina Kominek – „Był NASZ – Jest WAZ”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Korniku
- Zdzisława Janicka, Paweł Seher – „Rozkwitnąć w Tańcu”, Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie
Wyróżnienie
- Adam Budziszewski, Artur Woś – „Królowa kwiatów”, Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu, Warsztat Terapii Zajęciowej ,,PAWEŁEK” w Owińskach
Województwo Zachodniopomorskie
W kategorii malarstwo i witraż:
- Jarosław Forysiak – „Kwiaty Pana Stasysa”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie
- Agnieszka Wilczyńska, Ireneusz Wieczorek – „Tango z królową kwiatów”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Wałczu
- Agnieszka Maślana – „Margerytka”, Dom Pomocy Społecznej w Moryniu
Wyróżnienie
- Wojciech Chełstowski – „Słonecznikowe pożegnanie lata”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Dzwonowie
W kategorii grafika i rysunek:
- Emilia Staśkiewicz – „Nektar Życia”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Wolinie
- Monika Janaszak – „Macierzyństwo”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie
- Anna Marsula – „Stokrotnie za życie”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Szczecinie
Wyróżnienie
- Jarosław Leszczyński – „Bukiet Życia”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Wolinie
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Wioletta Cieślińska, Ewa Kłobukowska – „Kwiatowy sen”, Warsztat Terapii Zajęciowej Nr 1 przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Koszalinie
- Przemysław Szymczak – „Maki z mojej łąki”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie
- Wojciech Kujawka – „Ulotna chwila”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Modrzewcu
Wyróżnienie
- Piotr Stańczyk – „W drodze do marzeń”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Piaseczniku
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Marian Szmurło – „Ach … Kobiety”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Szczecinie
- Adam Kmita, Andrzej Kmita – „Mój kwiatuszek”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie
- Anna Bronka, Zdzisława Seroń, Jarosław Brzeziński, Ryszard Wiglusz – „Wśród darów Twych, rozkwitam ja”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Promyk” w Gościnie
Wyróżnienie
- Damian Waszkiel – „Kwiatek dla ukochanej”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie