informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Konkursy

Organizujemy konkursy, które mają zwrócić uwagę świata sztuki, środowiska naukowego na sprawy osób z różnymi dysfunkcjami. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi „Sztuki osób niepełnosprawnych” i „Otwartych drzwi”.

Lista Laureatów IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaakceptował werdykt Centralnej Komisji Konkursowej i przyznał nagrody finansowe w IX edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH” – moduł B programu „Wsparcie inicjatyw” (uchwała nr 150/2011 z dnia 21 lipca 2011 r.).

Zgodnie z § 7 ust. 2 Regulaminu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego nagrody pieniężne otrzymują placówki, z których pochodzą nagrodzone prace.

  1. Autorzy prac w kategorii malarstwo i witraż:
    1. I miejsce – Marcin Krok, za pracę pt. „Pojadę autostopem przez Europę”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Wsi (nagroda 6 000 zł),
    2. II miejsce – Magdalena Antosiewicz, za pracę pt. „Poza ścianami”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PSOUU w Jarosławiu (nagroda 5 000 zł),
    3. III miejsce – Adam Posała, za pracę pt. „Autostradą do Europy”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Słupsku (nagroda 4 000 zł),
    4. Wyróżnienie:
      1. Anna Piechowiak, za pracę pt. „Żeby nie zabrakło żywności i każdy miał co jeść”, Środowiskowy Dom Samopomocy przy Fundacji Dom w Opolu,
      2. Ewa Zawadzka, Wiesława Staszewska, Krzysztof Wiktorzak – za pracę pt. „Za życia docenieni”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Zielone Wzgórze” przy PSOUU w Olsztynie.
  1. Autorzy prac w kategorii rysunek i grafika:
    1. I miejsce – Ewa Tuła, za pracę pt. „Wieża Babel ... żeby wszyscy się rozumieli”, Środowiskowy Dom Samopomocy przy Fundacji Dom w Opolu (nagroda 6 000 zł),
    2. II miejsce – Żaneta Karasińska, za pracę pt. „Nasza trudna Droga do Europy” Warsztat Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół „Dom na Osiedlu” w Łodzi (nagroda 5 000 zł),
    3. III miejsce – Piotr Żurek-Raczyński, za pracę pt. „Elektrownia wiatrowa”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Jesteś potrzebny” przy Bielskim Stowarzyszeniu Artystycznym „Teatr Grodzki” w Bielsku-Białej (nagroda 4 000 zł),
    4. Wyróżnienie:
      1. Michał Szkurłat, za pracę pt. „Komiks o bracie Bartku i jego pracy w kasynie w Londynie”, Środowiskowy Dom Samopomocy II przy MOPS w Gdańsku,
      2. Tomasz Krawczyk, za pracę pt. „Silnik Europy”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Gdańsku,
      3. Paweł Biesok, za pracę pt. „Europa miejscem spotkań”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Drogomyślu przy Domu Pomocy Społecznej FENIKS w Skoczowie.
  1. Autorzy prac w kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
    1. I miejsce – Natalia Grega, Piotr Chmielnicki, za pracę pt. „Marzenia o Europie”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Opolu (nagroda 6 000 zł),
    2. II miejsce – Piotr Kant, za pracę pt. „Moje miejsce na ławeczce”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PSOUU w Olsztynie (nagroda 5 000 zł),
    3. III miejsce – Halina Trus, za pracę pt. „Marzenie o Europie”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Białostockiej (nagroda 4 000 zł),
    4. Wyróżnienie:
      1. Mariusz Grzyb, za pracę pt. „Europe is fun”, ŚDS w Ostrołęce,
      2. Maciej Toka, za pracę pt. „Europa dla wszystkich”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie.
  1. Autorzy prac w kategorii tkanina i aplikacja:
    1. I miejsce – Łukasz Januszewski, za pracę pt. „Razem utkamy nasz kobierzec w lot”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli (nagroda 6 000 zł),
    2. II miejsce – Agnieszka Majcher, za pracę pt. „Powroty”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy w Stalowej Woli (nagroda 5 000 zł),
    3. III miejsce – Agnieszka Szałajda, za pracę pt. „Marzenie o Barcelonie”, Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Edukacji Ekologicznej i Promocji Zdrowia w Gdańsku (nagroda 4 000 zł),
    4. Wyróżnienie:
      1. Anna Kałczyńska, Anna Jurkiewicz, Michalina Łączna, za pracę pt. „W obłokach Europy”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Wąbrzeskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Wąbrzeźnie,
      2. Magdalena Karpiarz, Mariusz Luty, za pracę pt. „Marzenia o Euro 2012”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji w Łukowie,
      3. Teresa Runkowska, za pracę pt. „Wymarzone osiedle europejskie”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kamieniu Wielkim.