informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Organizujemy konkursy, które mają zwrócić uwagę świata sztuki, środowiska naukowego na sprawy osób z różnymi dysfunkcjami. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi „Sztuki osób niepełnosprawnych” i „Otwartych drzwi”.

Skład wojewódzkich komisji konkursu „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”

  1. Oddział Dolnośląski
    • Marcin Pazurek- przewodniczący, z-ca Dyrektora Oddziału Dolnośląskiego PFRON,
    • Elżbieta Niezgaj - artysta plastyk,
    • Agnieszka Paczkowska - terapeuta WTZ,
    • Dariusz Rybacki – przedstawiciel Oddziału Dolnośląskiego PFRON,
  2. Odział Kujawsko – Pomorski
    • Mariola Ficner – przedstawiciel Oddziału Kujawsko-Pomorskiego PFRON,
    • Anna Bochenek – artysta plastyk,
    • Marta Kowaliszyn - przedstawiciel Wąbrzeskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom,
    • Maciej Nienartowicz – przedstawiciel Oddziału Pomorskiego PFRON,
  3. Oddział Lubelski
    • Aleksander Piechnik - Dyrektor Oddziału Lubelskiego PFRON,
    • Iwona Malinowska – plastyk WTZ Teatroterapia,
    • Anna Branicka - plastyk WTZ „Źródło”,
    • Krzysztof Witaszek - plastyk ŚDS „Roztocze”,
    • Anna Łubiarz – przedstawiciel Oddziału Lubelskiego PFRON,
  4. Oddział Lubuski
    • Anna Tubisz – artysta-plastyk,
    • Beata Kot – artysta-plastyk,
    • Anna Ginibor – przedstawiciel Lubuskiego Oddziału PFRON,
  5. Oddział Łódzki
    • Maria Kaliska – przedstawiciel Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Łódzki,
    • Krzysztof Cwynar - przewodniczący Stowarzyszenia „Studio Integracji”;
    • Mirosław Cieślik - przewodniczący Stowarzyszenia Wspierającego Twórczość Artystyczną Osób Niepełnosprawnych „Marzenia”,
    • Bożena Roguś - członek Zarządu Łódzkiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych;
    • Marzena Zuchniewicz – przedstawiciel Oddziału Łódzkiego PFRON,
  6. Odział Małopolski
    • Justyna Kieresińska - przewodnicząca, artysta plastyk,
    • Helena Maślana- przedstawiciel organizacji pozarządowej,
    • Lucyna Zamorska - przedstawiciel Oddziału Małopolskiego PFRON,
  7. Oddział Mazowiecki
    • Beata Sondej – przewodnicząca, przedstawiciel Oddziału Mazowieckiego PFRON,
    • Aleksandra Chmielnicka – Plaskota - adiunkt Zakładu Arteterapii Instytutu Edukacji Artystycznej APS,
    • Szymon Domian - absolwent ASP, specjalista terapii zajęciowej WTZ przy Instytucie Psychiatrii i Neurologii,
    • Piotr Wójcik - przedstawiciel Oddziału Mazowieckiego PFRON,
    • Mateusz Seroka - przedstawiciel Oddziału Mazowieckiego PFRON,
    • Krzysztof Czechowski - przedstawiciel Oddziału Mazowieckiego PFRON, fotograf, plastyk,
  8. Oddział Opolski
    • Andrzej Synowiec - przewodniczący, przedstawiciel Oddziału Opolskiego PFRON,
    • Elżbieta Sobolewska - Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Autyzmu „ Uczmy się żyć razem” w Opolu,
    • Kamila Dziedzic - przedstawiciel Związku Polskich Artystów Plastyków
    • Małgorzata Futkowska - przedstawiciel Związku Polskich Artystów Plastyków,
  9. Oddział Podkarpacki
    • Romana Irzeńska- przewodnicząca, przedstawiciel Oddziału Podkarpackiego PFRON,
    • Barbara Smoczeńska - artysta plastyk,
    • Małgorzata Balawender-Hübsch - artysta plastyk,
  10. Oddział Podlaski
    • Adam Wiński – Dyrektor Oddziału Podlaskiego PFRON,
    • Lila Wyszkowska – artysta plastyk,
    • Grażyna Bogdańska - przedstawiciel Oddziału Podlaskiego, PFRON,
  11. Oddział Pomorski
    • Sylwia Konpa – przewodnicząca, przedstawiciel Oddziału Pomorskiego PFRON,
    • Małgorzata Mikołajewska - przedstawiciel Oddziału Pomorskiego PFRON,
    • Piotr Sosiński - artysta plastyk,
    • Iwona Sosińska – artysta plastyk,
  12. Oddział Śląski
    • Bolesław Kasza - przewodniczący, artysta pastyk, krytyk sztuki,
    • Dariusz Janeczko – technik plastyk,
    • Aleksandra Fila – terapeuta w WTZ „PROMYK” w Katowicach,
    • Beata Czop - przedstawiciel Oddziału Pomorskiego PFRON,
  13. Oddział Świętokrzyski
    • Wioletta Socha - nauczyciel tkaniny artystycznej,
    • Iwona Stachura - artysta plastyk,
    • Magda Klimczak - przedstawiciel Oddziału Świętokrzyska PFRON,
  14. Oddział Warmińsko - Mazurski
    • Wiesław Wachowski – przewodniczący, artysta plastyk,
    • Renata Pugowska - artysta plastyk,
    • Józef Mika - artysta plastyk,
    • Joanna Bularz - przedstawiciel Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PFRON,
  15. Oddział Wielkopolski
    • Andrzej Grzelachowski-Aga - artysta plastyk,
    • Jolanta Rojewska - przedstawiciel Oddziału Wielkopolskiego PFRON,
    • Izabela Sell - przedstawiciel Oddziału Wielkopolskiego PFRON,
  16. Oddział Zachodniopomorski
    • Marzena Loduchowska - przewodnicząca, artysta plastyk,
    • Marta Sendłak - artysta plastyk
    • Katarzyna Gotłas - przedstawiciel Oddziału Wielkopolskiego PFRON.