informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Organizujemy konkursy, które mają zwrócić uwagę świata sztuki, środowiska naukowego na sprawy osób z różnymi dysfunkcjami. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi „Sztuki osób niepełnosprawnych” i „Otwartych drzwi”.

Wyniki wojewódzkiego etapu Konkurus "SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH"

Oddział Dolnosląski PFRON

W kategorii malarstwo i witraż :

  1. Anna Kardyś, Ewa Wesołowska, Elżbieta Morawska - „Pomyślne łowy”, WTZ Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Jeleniej Górze,
  2. Maria Litwinów - „Słoneczniki Marii”, WTZ „Akademia Życia” w Lubinie,
  3. Krystyna Lenart - „Żółty dzień” - WTZ „Wspólnota” we Wrocławiu,

W kategoriirysunek i grafika:

  1. Mariola Kornacka - „Dziś zamieszkał ze mną Mruczek – miły pyszczek”, Środowiskowy Dom Samopomocy MOPS w Bolesławcu,
  2. Waldemar Surmacz – „Dzień w Legolandzie”, DPS Janowice Wielkie,
  3. Barbara Jeż - „W Bielicach”, WTZ „Wspólnota” we Wrocławiu.

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Mariusz Miętus - „Zakwitły moje kochane kwiaty”, DPS w Szarocinie,
  2. Bartłomiej Baran „Ja i mój łabędź”, WTZ „Akademia Życia” w Lubinie,
  3. Dorota Wrześniak - „Mój pierwszy rajd pieszy w góry”, DPS w Szarocinie,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba :

  1. Patrycja Półjan - „Wyzdrowienie przyjaciela”, DPS w Szarocinie,
  2. Marek Tatarek – „Legnica 2 czerwca 1977” - DPS w Jaskulinie.

Oddział Kujawsko – Pomorski PFRON

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Leszek Bicki - „Cudowna podróż”, ŚDS „Pracownia rozwijania twórczości osób niepełnosprawnych” Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman,
  2. Jarosław Latowski - „Mój teatr”, ŚDS „Pracownia rozwijania twórczości osób niepełnosprawnych” Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman,
  3. Robert Kałużny – „Na wakacjach” WTZ przy Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Bydgoszczy

W kategoriirysunek i grafika:

  1. Piotr Zagrabski- „Głową w chmurach”, ŚDS „Pracownia rozwijania twórczości osób niepełnosprawnych” Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman,
  2. Krzysztof Bruździński – „Moja pierwsza komunia święta”, WTZ „Tęcza” Caritas Diecezji Bydgoskiej w Bydgoszczy,
  3. Joanna Grygoleit – „Kiedy urodził się mój brat...”, WTZ „Tęcza” Caritas Diecezji Bydgoskiej w Bydgoszczy,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Anna Wernerowska – „Wczasy pod gruszą”, DPS w Mgoszczu,
  2. Marek Urbański – „Miasto w słońcu”, WTZ „mega-Art.” przy Polskim Związku Niewidomych w Bydgoszczy,
  3. Marek Chojnacki – „Wizyta wz o o”, ŚDS „Pracownia rozwijania twórczości osób niepełnosprawnych” Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba :

  1. Patryk Gieryna – „Widok z okna”, WTZ „mega-Art.” przy Polskim Związku Niewidomych w Bydgoszczy,
  2. Adam Pycior – „Katedra”, WTZ „mega-Art.” przy Polskim Związku Niewidomych w Bydgoszczy,

Oddział Lubelski PFRON

W kategorii malarstwo i witraż :

  1. Sławomir Misiurek - „Mój rejs”, WTZ Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdniku,
  2. Teresa Kikłowicz - „Mój najpiękniejszy dzień w życiu”, ŚDS dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kodniu,
  3. Ryszard Stawiarski, Katarzyna Skarżyńska, Patryk Trusz – „Nad morzem”, WTZ przy Integracyjnym Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Prometeusz” w Chełmie,

W kategoriirysunek i grafika:

  1. Agnieszka Jamrowska – „Moje miasto”, WTZ przy Polskim Stowarzyszeniu Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Lublinie,
  2. Krystyna Błachewicz – „Rodzina”, WTZ przy Polskim Stowarzyszeniu Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Lublinie,
  3. Krzysztof Gugała – „Niezapomniany taniec”, WTZ przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Edukacyjnych „Pro Educatio” w Ostrowie Lubelskim,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Halina Bocian – „Moja pierwsza komunia święta”, Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie,
  2. Agnieszka Markiewicz – „Poranny promyk nadziei”, WTZ przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Edukacyjnych „Pro Educatio” w Ostrowie Lubelskim,
  3. Justyna Krekora – „Moje wspomnienie z wakacji”, WTZ Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba :

  1. Barbara Pietraś – „Wizyta w stadninie”, Warsztaty Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdniku,
  2. Anna Jędral, Norbert Pasik – „Zabawa w chowanego”, WTZ przy Stowarzyszeniu „Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji” w Łukowie,

Oddział Lubuski PFRON

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Ewelina Turczyńska - ŚDS w Słubicach,
  2. Mieczysław Slachciński WTZ w Kamieniu Wielkim,
  3. Jolanta Dąbrowska - WTZ w Strzelcach Krajeńskich,

W kategoriirysunek i grafika:

  1. Tomasz Laskowski - DPS w Toporowie,
  2. Andrzej, Adam Skupień - DPS w Toporowie,
  3. Adam Kuka - WTZ w Świebodzinie,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Anna Jurgielewicz - WTZ w Chwalęcicach,
  2. Danuta Kieszkowska - WTZ w Gubinie,
  3. Bogusław Szaroszyk - ŚDS w Ośnie Lubuskim,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba :

  1. Piotr Waśków - WTZ w Kamieniu Wielkim,
  2. Wojciech Mosiejko - WTZ w Nowej Soli,

Oddział Łódzki PFRON

W kategorii malarstwo i witraż :

  1. Andrzej Leder - „Święta”, WTZ w Bełchatowie przy TPD Oddział Powiatowy w Bełchatowie,
  2. Bogumił Machnikowski - „Konna przejażdżka”, Ośrodek Integracji z Osobami Niepełnosprawnymi przy Stowarzyszeniu „Czuję Sercem” w Konstantynowie Łódzkim,
  3. Agnieszka Lewandowska - „Spacer z mamą”, WTZ przy Stowarzyszeniu „Nowa Zorza” w Łodzi,

Wyróżnienie

  1. Janina Michalak pt. „Drzewo” -Środowiskowy Dom Samopomocy w Łasku,
  2. Marzena Birunt pt. „Zakochani” -Środowiskowy Dom Samopomocy w Łasku,

W kategoriirysunek i grafika:

  1. Marcin Bartnik - „Kolacja”, WTZ przy TPD Oddział Powiatowy w Bełchatowie,
  2. Piotr Szlapiński - „Noc w zamku”, WTZ przy S.I. „Zgoda” w Konstantynowie Łódzkim,
  3. Tomasza Rybusa - „Lokomotywa”, WTZ w Parmie,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Karolina Wiatrowska - „Najlepszy przyjaciel”, WTZ w Pabianicach,
  2. Marcin Piątka - „Znalazłem swojego anioła ”, WTZ przy Spółdzielni Zakładów Chemicznych „Mors” ” w Łodzi,
  3. Aneta Palińska, - „Złota rybka, która spełniła moje życzenie”, Dzienny Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci i Młodzieży w Łodzi,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Rafał Polita - „Wygrana w Warszawie ”, WTZ przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Słyszę Serce ” w Łodzi,
  2. Paweł Grabowski - „Zdobywam szczyty ”, WTZ w Poddębicach,

Wyróżnienie:

  • Janina Michalak, Stefan Woźnica, Emilia Szczepaniak, Ryszard Gawrosiński pt. „Dom marzeń ”- Środowiskowy Dom Samopomocy w Łasku,

Województwo Małopolskie:

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Marzena Zendak – „Bliskość”, WTZ przy Stowarzyszeniu Dobrej Nadziei w Krakowie,
  2. Sławomir Mika – „Ognisko”, WTZ w Odrowążu Podhalańskim,
  3. Alicja Biegańska – „Na podwórku”, WTZ przy Stowarzyszeniu Pomocy Socjalnej „Gaudium et Spes” w Krakowie,

W kategoriirysunek i grafika:

  1. Patryk Szpak – „Spacer po stasninie”, WTZ w Chełmku przy Fundacji Brata Alberta,
  2. Katarzyna Gryz –„Ja i mój Tomek”, WTZ w Krakowie,
  3. Agnieszka Wąsik – „Jesteśmy razem...”, WTZ przy Stowarzyszeniu Dobrej Nadziei w Krakowie,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Paweł Opozda – „Na karuzeli”, ŚDS ”Chatka” w Nowym Targu,
  2. Maria Gaudyn – „Na huśtawce”, ŚDS „Chatka” w Nowym Targu,
  3. Maria Ryba, Agnieszka Gawor – „Wakacje moich marzeń”, WTZ ”Nadzieja”w Nowym Sączu,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba

  1. Paweł Kasprzak – Rejs statkiem”, WTZ Zakopane,
  2. Renata Szumal – „Zabawa z pieskami”, ŚDS „Chatka” w Nowym Targu,

Oddział Mazowiecki PFRON

W kategorii malarstwo i witraż

  1. Andrzej Wyszyński - „Dzień w Wenecji”, ŚDS przy MOPR w Siedlcach,
  2. Przemysław Dybcio - „Ja i moja dziewczyna”, ŚDS Caritas DWP w Radzyminie,
  3. Andrzej Patkowski - „Paryż moja miłość”, ŚDS nr 2 Warszawa,

W kategoriirysunek i grafika:

  1. Stanisław Dębowski - „Niezapomniane Święta”, ŚDS Osrtów Mazowiecka,
  2. Daniel Murawski - „Moja Pierwsza Miłość”, ŚDS Osrtów Mazowiecka,
  3. Radosław Pytelewski - „Sen”, DPS "Nad Jarem"Nowe Miszewo,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Wacława Nagiel - „Spacer o zachodzie”, Dom Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii,
  2. Anna Borzymowska - „U Babci”, WTZ przy PZG Odział Mazowiecki T.O.R i W.S.N w Radomiu,
  3. Praca zbiorowa - „Wypad za miasto”, WTZ przy IPIN w Warszawie,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Anna Chabiera - „Spotkanie”, WTZ przy TPD w Płocku,
  2. Władysław Szymczyk - „Kobieta z dzbankiem”, DPS "Nad Jarem" Nowe Miszewo,

Oddział Opolski PFRON

W kategorii malarstwo i witraż :

  1. Grzegorz Rosianowski - „Wieczór w Pradze”, ŚDS w Opolu,
  2. Janina Całkosińska - „Tatrzański koloryt”, Ośrodek Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich,
  3. Ewa Lejczak - „Bajkowy ogród”, WTZ w Głuchołazach,

W kategoriirysunek i grafika:

  1. Krystyna Sutkowska - „Uśmiech życia”, Ośrodek Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich,
  2. Arek Soluch - „Na wsi wśród zwierząt”, ŚDS w Opolu,
  3. Tomasz Syrek, - „Jestem pszczelarzem”, DPS w Kadłubie,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Jan Dyrda - „Wyjazd za miasto”, WTZ w Krapkowicach,
  2. Janina Całkosińska - „Wiejskie klimaty”, Ośrodek Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich,
  3. Edyta Gołębiowska - „Wyprawa w góry”, WTZ w Kluczborku,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Paweł Siwy - „Lot samolotem”, WTZ w Nysie,
  2. Emilia Tworzewska, Michał Kotala, Agnieszka Forst, Ewa Tuła - „Wesele”, WTZ w Opolu,

Oddział Podkarpacki PFRON

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Aleksander Kupczyk – „Rozmowa z papużką”, DPS Zakonu Bonifratrów,
  2. Monika Walczyszyn – „Ulotne wspomnienie”, WTZ PSOUU Koło w Jarosławiu,
  3. Daniel Lis – „Pierwszy dzień wiosny” Środowiskowy Dom Samopomocy, Woliczka,

W kategoriirysunek i grafika:

  1. Marcin Łoboda - „Przyjście wiosny do mojego ogrodu”, ŚDS Woliczka,
  2. Grzegorz Marcjaniak – „Znalazłem przyjaciela”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy MOPS w Stalowej Woli,
  3. Janusz Kolbusz – „Wiosenna wycieczka” WTZ w Ustrzykach Dolnych,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Agnieszka Majcher, Małgorzata Gietka - „Mój pierwszy bal”, WTZ przy MOPS w Stalowej Woli,
  2. Jolanta Kosiba – „Znalazłem przyjaciół”, WTZ Bobrowa Wola,
  3. Kazimierz Wawrzaszek – „Dzień w Rabkolandzie”, DPS dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Tarnobrzegu,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Mariusz Jagielski,, Tadeusz Korczak, Michał Tutka – „Majowy spacer”, WTZ w Tarnobrzegu przy parafii M.B. Nieustającej Pomocy,
  2. Jan Zięba – „Wśród egzotycznych zwierząt”, ŚDS w Nowej Wsi,

Oddział Podlaski PFRON

W kategorii malarstwo i witraż :

  1. Artur Szatkowski - „Na zawodach w Kolnie” –WTZ – Ogrodniczki
  2. Katarzyna Sznajder -„Dmuchawce – latawce-wiatr” –WTZ -Filipów
  3. Paweł Wilczyński - „Mój dom” –Caritas- Białystok

Wyróżnienie

  • Diana Porębska - „Spacer po Supraslu” WTZ - Ogrodniczki
  • Krzysztof Gieniusz -„Rejs po jeziorze augustowskim- WTZ - Sokółka
  • Aneta Dembska - „Spacer z Łukaszem”WTZ- Suwałki

W kategoriirysunek i grafika:

  1. Łukasz Rojek -„Rejs”- WTZ -Suwałki
  2. Sławomir Adrian - Toczydłowski „Wakacje na wsi” –WTZ – Czarna Białostocka
  3. Krzysztof Tomczuk - „Pierwszy dzień na własnych nogach” – WTZ - Ogrodniczki

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Krystyna Żukowska - „Wolność” – WTZ w Filipowie
  2. Mirosław Rydzewski - „ Na huśtawce” – WTZ – Czarna Białostocka
  3. Magdalena Bokuniewicz - „Romantyczny spacer”-WTZ – Augustów

Wyróżnienie

  • Ewa Szulińska „Rodzinne wakacje” – DPS -Łomża

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Anna Trus „Serce zostawiłam na górze” – WTZ- Dąbrowa Białostocka
  2. Halina Trus „ Biegłam po medal” – WTZ – Dąbrowa Białostocka

OddziałPomorski PFRON

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Małgorzata Justa - „Mama i ja w ogrodzie” – WTZ PSOUU -Tczew
  2. Bartłomiej Koliński -„Jedziemy na wycieczkę” - WTZ PZN - Słupsk
  3. Łukasz Jeliński - „Hurra! Zrobiłem robota!!!” – WTZ Fundacji „Sprawni Inaczej” - Gdańsk

W kategorii rysunek i grafika:

  1. Dariusz Foltyński - „Ulubione chwile w moim domu” – ŚDS - Słupsk
  2. Stanisław Kotowski - „...śpiew ptaków, szum drzew i świat znów nabrał barw. Gdy dostałem koła, na skrzydłach ruszyłem w świat” – DPS - Chojnice
  3. Michał Krawczyk - „Mój Tata kupił samochód” – WTZ Fundacji „Sprawni Inaczej” - Gdańsk

W kategorii rzeźba i płaskorzeźba:

  1. Krzysztof Gajtkowski - „Na falach morskiej przygody” – DPS- Chojnice
  2. Marek Żuber - „Tancerka na wózku” – WTZ ZPCh „Pol-West” - Gdańsk

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Justyna Bielecka - „Oceanarium” – WTZ PSOUU - Tczew
  2. Łukasz Kaśków - „Dam radę – zdobędę szczyt” – WTZ Gdyńskiego Stowarzyszenia Integracyjnego „Promyk” - Gdynia
  3. Marek Chmielewski - „Urodziny” – WTZ Fundacji Edukacji Ekologicznej i Promocji Zdrowia - Gdańsk

Oddział Śląski PFRON

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Anna Giel – „W wesołym miasteczku”, ŚDS Ośrodek Św. Faustyna Tychy,
  2. Arkadiusz Mazur – „Spotkanie z gwiazdą pop”, WTZ „Otwarte serce” w Dąbrowie Górniczej,
  3. Sebastian Szykowski – „Rowerowa wycieczka”, WTZ Stowarzyszenie „Tęcza” w Pyskowicach,

W kategoriirysunek i grafika:

  1. Maria Grzesik – „Zaproszenie do tańca” WTZ przy OPS w Raciborzu,
  2. Stanisław Stopka – „Spacer”, WTZ prowadzony przez PSOUU koło w Jaworznie,
  3. Paweł Biesok – „Wizyta w oceanarium” WTZ prowadzony przez Powiatowy Dom Pomocy Społecznej „ FENIKS” w Skoczowie,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Anna Meszek - „Afrykańskie odkrycie”, DPS Zawiercie,
  2. Anna Ficek - „Moje miejsce”, WTZ prowadzony przez Stowarzyszenie „Bądź z nami” z Będzina,
  3. Łukasz Kmiecik - : „Spotkanie z moją królewną”, WTZ prowadzony przez PSOUU Koło Piekary Śląskie,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Michał Kaczmarek –„Mój sen o faraonie”, WTZ „Otwarte Serca” w Dąbrowie Górniczej,
  2. Marek Klawinowski – „Tyski patriota”, Caritas Archidiecezji Katowickiej - Ośrodek św. Faustyna w Tychach- WTZ,

Oddział Świętokrzyski PFRON

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Waldemar Rękawik - „Okolice Raju”, Dom Pomocy Społecznej w Łagiewnikach,
  2. Karol Susło - „Tam ją znalazłem”, WTZ przy Parafii Św. Judy Tadeusza w Starachowicach,
  3. Bernard Szczęsny - „Kobieta z koszulami”, ŚDS przy Ośrodku Pomocy przy Społecznej w Staszowie,

Wyróżnienie:

  • Tomasz Majczak - „ Droga do ...”, Stowarzyszenie Pomoc Niepełnosprawnym WTZ w Osinach,

W kategoriirysunek i grafika:

  1. Monika Ciapciak - „Kręciła się karuzela”, WTZ w Kielcach,
  2. Artur Serafin - „W poszukiwaniu kwiatu paproci”, WTZ przy Parafii Św. Judy Tadeusza w Starachowicach,
  3. Karol Susło - „Wakacje z babcia i dziadkiem”, WTZ przy Parafii Św. Judy Tadeusza w Starachowicach,

Wyróżnienie:

  • Piotr Talaska- – „Zakochanie”, WTZ w Jędrzejowie,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Ksenia Lipa - „Przytulił się do mnie”, WTZ przy Parafii Św. Judy Tadeusza w Starachowicach
  2. Ewelina Piotrowska - „Byłam pierwsza”, WTZ w Kielcach,
  3. Agnieszka Wróbel - „Sen o lecie”, WTZ przy DPS w Zochcinku,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Grzegorz Zwierzchowski – „Adopcja”, ŚDS w Starachowicach,

Oddział Warmińsko-Mazurski PFRON

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Agnieszka Strąk - „Dzień z Panem Twardowskim”, WTZ PSOUU Koło w Elblągu,
  2. Aneta Neuman - „Wśród kwiatów i motyli”, WTZ Olsztyn,
  3. Sylwia Kurowska - „Szczęśliwy dzień z rodziną”, WTZ Olsztyn,

W kategoriirysunek i grafika:

  1. Mariusz Błaszczyk - „Spacer o zmierzchu”, WTZ Olsztyn,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Izabela Oleszczuk- Kamila Siemion, Jacek Piwoński, Bernika Strehlau, Marcin Falkiewicz - „Anioł”, WTZ PSOUU Koło w Elblągu,
  2. Paweł Liber - „Przełamując fale”, WTZ Olsztyn,
  3. Renata Matys - „Rejs”, WTZ Dobre Miasto

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Anna Kukuk - „Zauroczenie”, WTZ Olsztyn,
  2. Adam Wiśniewski - "Rycerz", ŚDS - PSOUU koło w Elblągu

Oddział Wielkopolski PFRON

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Barbara Idkowiak - ,,Zachód słońca nad morzem", ŚDS przy MGOPS , Krzywiń,
  2. Kamila Gomółka - ,,Tego dnia poczułam się częścią czegoś wielkiego, częścią przyrody – cudownie”, ŚDS Nowe Skalmierzyce,
  3. Piotr Chruścielski - ,,Morski Rejs", WTZ nr 12 przy Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Osobom Chorym Psychicznie,

W kategoriirysunek i grafika:

  1. Zbigniew Cicharski – „To była podróż mojego życia. Zwiedziłem, poznałem, zawarłem przyjaźnie", ŚDS Nowe Skalmierzyce,
  2. Jacek Piękniewski – „Poznanie", ŚDS przy Zespole Placówek Wspierania Rodziny „SZANSA” w Kosewie,
  3. Łukasz Chmielecki – „Nad jeziorem”, ŚDS przy Gminno-Miejskim-Centrum Pomocy ,,Wiara-Nadzieja-Miłość", Odolanów,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Natalia Grabowska – „SIEDLISKO”, WTZ przy Stowarzyszeniu Mieszkańcom Gminy Gołuchów ,
  2. Justyna Koralewska – „Góry moje góry-przejazd kolejką linową”, WTZ w Paprotni,
  3. Daria Kwiatkowska - ,,Mój najpiękniejszy dzień w życiu", WTZ przy Kolskim Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych,

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Łukasz Osiewała, Damian Banasiak, Wojciech Maciejewski – „Nagle odkryłem, że nie jestem sam, że są dobrzy ludzie wokół mnie oni dodają mi nadziei”, ŚDS Nowe Skalmierzyce,
  2. Wioletta Wojciechowska – „Moja nadzieja, moje nowe życie” - ŚDS przy MGOPS -Krzywiń,
  3. Jacek Błaszkiewicz – „Wspomnienie z Mielna”, - ŚDS przy MGOPS -Krzywiń,

Oddział Zachodniopomorski PFRON

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Jadwiga Obielak - „Chwila Relaksu”, WTZ Dębno,
  2. Jarosław Forysiak– „Dzień, w którym uświadomiłem sobie, że ja też mogę tworzyć - autoportret” ŚDS Choszczno,

W kategoriirysunek i grafika:

  1. Julia Trojda - „Pierwsza Komunia Święta”, DPS Gryfice,
  2. Monika Janaszak - „Dzień, gdy odnalazłam przyjaciela”, ŚDS Choszczno,

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Andrzej Kmita - „Wycieczka do Wrocławia”, ŚDS Choszczno,
  2. Teodora Sebzda - „Mój dom”, WTZ Piasecznik,

Wyróżnienia:

  • Gryz Joanna - „Paleta barw mojego najpiękniejszego dnia”, ŚDS Szczecin,
  • Katarzyna Damasiewicz - „14 lutego 1999”, WTZ Stargard Szczeciński,
  • Marian Jacek Szumiński – „Olśnienie”, DPS Nowogard,
  • Wojciech Bogacki –„Narodziny”, WTZ Dębno

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Adam Kmita - „Najpiękniejszy dzień to ten, w którym okazano mi pomoc”, ŚDS Choszczno,
  2. Maciej Toka – „Chwila, gdy przestałem być sam”, ŚDS Choszczno,