informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Organizujemy konkursy, które mają zwrócić uwagę świata sztuki, środowiska naukowego na sprawy osób z różnymi dysfunkcjami. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi „Sztuki osób niepełnosprawnych” i „Otwartych drzwi”.

Skład wojewódzkich komisji konkursu „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”

  1. Oddział Dolnośląski
    • Marcin Pazurek – przewodniczący, przedstawiciel Oddziału Dolnośląskiego PFRON,
    • Elżbieta Niezgaj – plastyk,
    • Agnieszka Paczkowska – terapeuta WTZ,
    • Dariusz Rybacki - przedstawiciel Oddziału Dolnośląskiego PFRON,
  2. Oddział Kujawsko – Pomorski
    • · Aleksandra Gierej – Dyrektor Oddziału Kujawsko – Pomorskiego PFRON,
    • Zofia Skuza – przedstawiciel Oddziału Kujawsko – Pomorskiego PFRON,
    • Marta Kowaliszyn – przedstawiciel Wąbrzeskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski,
    • Zenon Nienartowicz –rzeźbiarz, specjalista edukacji artystycznej,
  3. Oddział Lubelski
    • Aleksander Piechnik – Dyrektor Oddziału Lubelskiego PFRON,
    • Anna Łubiarz - przedstawiciel Oddziału Lubelskiego PFRON,
    • Anna Sadowska – plastyk,
    • Maria Budzyńska – WTZ „Teatroterapia”,
    • Barbara Maślik - Środowiskowy Dom Samopomocy "Misericordia"
  4. 4. Oddział Lubuski
    • Marta Sendłak – Marcula – plastyk
    • Patrycja Wilczek – artystka plastyk,
    • Anna Ginibor - przedstawiciel Oddziału Lubuskiego PFRON
  5. Oddział Łódzki
    • Małgorzata Gołąbczak – przedstawiciel Oddziału Łódzkiego PFRON,
    • Ryszard Szymanowski – przedstawiciel Stowarzyszenia „Studio Integracji”,
    • Małgorzata Dzieciuchowicz – przedstawiciel Stowarzyszenia Wspierajacego Twórczość Artystyczną Osób Niepełnosprawnych „Marzenia”,
    • Bożena Roguś – przedstawiciel Łódzkiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych,
  6. Oddział Małopolski
    • Justyna Kieresińska – artysta plastyk,
    • Helena Maślana – przedstawiciel organizacji pozarządowej,
    • Lucyna Zamorska – przedstawiciel Oddziału Małopolskiego PFRON,
  7. Oddział Mazowiecki
    • Beata Sondej – przewodnicząca, przedstawiciel Oddziału Mazowieckiego PFRON,
    • Hanna Fedorowicz – artysta malarz,
    • Kamil Sipowicz – artysta plastyk, poeta, filozof sztuki,
    • Krzysztof Pułtorak – przedstawiciel Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi” – Galerii Apteka Sztuki, artysta plastyk,
    • Leszek Ploch – Prezes Fundacji Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych,
  8. Oddział Opolski
    • Sylwia Lewandowska – przewodnicząca, przedstawiciel Oddziału Opolskiego PFRON,
    • Anna Golis - przewodnicząca, przedstawiciel Oddziału Opolskiego PFRON,
    • Joanna Lewandowska – przedstawiciel Związku Artystów Plastyków w Opolu,
    • Izabela Gajdamowicz – kierownik WTZ,
    • Aneta Kukulska - przedstawiciel Związku Artystów Plastyków w Opolu.
  9. Oddział Podkarpacki
    • Romana Irzeńska - przedstawiciel Oddziału Podkarpackiego PFRON,
    • Barbara Smoczeńska – artysta plastyk,
    • Małgorzata Balawender – Hübsch – plastyk,
    • Janusz Zacharzewski - terapeuta zajęciowy,
  10. Oddział Podlaski
    • Adam Wiński –Dyrektor Oddziału Podlaskiego PFRON,
    • Grażyna Bogdańska – przedstawiciel Oddziału Podlaskiego PFRON,
    • Jan Korotkiewicz – artysta plastyk,
  11. Oddział Pomorski
    • Sylwia Konpa - przedstawiciel Oddziału Pomorskiego PFRON,
    • Małgorzata Mikołajewska - przedstawiciel Oddziału Pomorskiego PFRON,
    • Piotr Sosiński – artysta plastyk,
    • Iwona Sosińska – artysta plastyk,
  12. Oddział Śląski
    • Bolesław Kasza – przewodniczący, artysta plastyk, krytyk sztuki,
    • Marta Szlęzak – Studia Plastyczne
    • Dariusz Janeczko – technik plastyk,
    • Beata Czop – przedstawiciel Oddziału Śląskiego PFRON.
  13. Oddział Świętokrzyski
    • Wioletta Socha – nauczyciel tkaniny artystycznej,
    • Iwona Stachura – artysta plastyk
    • Magdalena Klimczak - przedstawiciel Oddziału Świętokrzyskiego PFRON,
    • Katarzyna Łopińska - przedstawiciel Oddziału Świętokrzyskiego PFRON,
  14. Oddział Warmińsko – Mazurski
    • Wiesław Wachowski – przewodniczący, artysta plastyk,
    • Urszula Dudko – artysta plastyk,
    • Józef Mika – artysta plastyk,
    • Joanna Bularz – przedstawiciel Oddziału Warmińsko – Mazurskiego PFRON,
  15. Oddział Wielkopolski
    • Andrzej Grzelachowski – Aga – artysta plastyk,
    • Bolesław Pawlicki – artysta plastyk, pedagog kwalifikowany,
    • Izabella Sell - przedstawiciel Oddziału Wielkopolskiego PFRON,
  16. Oddział Zachodniopomorski
    • Małgorzata Wąsicka – Łyżwa – przewodnicząca, artysta plastyk,
    • Halina Olszewska – przedstawiciel Oddziału Zachodniopomorskiego PFRON,
    • Katarzyna Gotłas - przedstawiciel Oddziału Zachodniopomorskiego PFRON.