informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Konkursy

Organizujemy konkursy, które mają zwrócić uwagę świata sztuki, środowiska naukowego na sprawy osób z różnymi dysfunkcjami. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi „Sztuki osób niepełnosprawnych” i „Otwartych drzwi”.

Rozstrzygnięcie etapu wojewódzkiego XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

Województwo dolnośląskie:

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Józef Grudziński „Park kwitnący muzyką”, Dom Pomocy Społecznej w Szczytnie
  2. Norbert Bagłaj „Trzy Gracje”, I Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu
  3. Barbara Liszkiewicz i Maria Wójcik „Leśny taniec”, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Uśmiech” w Ścinawie

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Daria Dyba „Ale Jazz”, Warsztaty Terapii Zajęciowej Dolnośląskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży z MPDz „ Ostoja” we Wrocławiu.
  2. Wiesław Chwastyk i Ewa Biernat „Kolory muzyki”, Centrum Opieki Caritas Archidiecezji Wrocławskiej Warsztaty Terapii Zajęciowej w Małkowicach
  3. Wiesław Chwastyk „Kwitnące skrzypce”, Centrum Opieki Caritas Archidiecezji Wrocławskiej Warsztaty Terapii Zajęciowej w Małkowicach

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Katarzyna Bazan i Łukasz Gil „Natura cała w nutach”, Centrum Opieki Caritas Archidiecezji Wrocławskiej Warsztaty Terapii Zajęciowej w Małkowicach
  2. Magdalena Nowacka „Ogród muzyki”, Środowiskowy Dom Samopomocy Ostoja Dolnośląskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży z MPDz
  3. Ewa Kazimierczak „Melodią przewiązane”, Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Małgorzata Piorun „Gdy w sercu kwitnie muzyka”, Środowiskowy Dom Samopomocy Ostoja Dolnośląskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży z MPDz
  2. Mariusz Szyłak „Grajek”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Środzie Śląskiej z filią w Piersnie
  3. Anna Dudzińska „Muzyka z serca”, Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach

Województwo kujawsko – pomorskie:

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Michał Nowak – „Uliczni muzykanci”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Arkadia”
  2. Andrzej Nowatkowski – „Wesoło mi”, Środowiskowy Dom Samopomocy Rypin
  3. Renata Jagielska – „Biesiadnicy”, Fundacja im. Brata Alberta, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Bratanki”

Wyróżnienia:

  1. Agnieszka Pasik – „Grające kwiaty”, Środowiskowy Dom Samopomocy Nowa Wieś Wielka
  2. Krzysztof Gadaliński – „Radość”, Fundacja im. Brata Albarta, Dom Pomocy Społecznej w Toruniu
  3. Genowefa Magiera – „Co gra w duszy Geni”, Dom Pomocy Społecznej w Wielkiej Nieszawce

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Renata Jagielska – „Zakochani w muzyce”, Fundacja im. Brata Alberta, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Bratanki”
  2. Bartosz Pastuszak – „W stronę miłości i muzyki”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Wąbrzeskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Wąbrzeźnie
  3. Agata Miszewska – „Cała jestem w muzyce”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych” Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman w Toruniu

Wyróżnienie:

Przemysław Marciniszyn – „Miłosne wzruszenia”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Wąbrzeskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Wąbrzeźnie

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Wojciech Sosnowski – „Wiosna, ach to ty”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych” Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman w Toruniu
  2. Krzysztof Doman, Robert Kosater – „Moja Muzyka”, Środowiskowy Dom Samopomocy Nowa Wieś Wielka
  3. Mirosława Weichert – „Na koncercie”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych” Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman w Toruniu

Wyróżnienia:

Grzegorz Grzanka – „Aż chce się grać”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Związku Niewidomych we Włocławku

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Ewa Nendza, Agnieszka Żuchowska, Mateusz Klaban, Tomasz Kłósek, Mariusz Kowalski – „Ptasia muzyka w lesie”, Fundacja na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Arkadia” Warsztat Terapii Zajęciowej
  2. Stanisław Chabowski – „Muzyka łączy w pary”, Fundacja im. Brata Alberta, Dom Pomocy Społecznej w Toruniu
  3. Katarzyna Staszak, Agnieszka Paśniewska, Anna Kryczka – „Rozkwitają pąki czarnych nut…”, Fundacja im. Brata Alberta, Dom Samopomocy w Toruniu

Wyróżnienia:

Mirosław Kaczmarczyk – „Miłość jest muzyką”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Wąbrzeskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Wąbrzeźnie

Województwo lubelskie:

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Dorota Szpak – „Kapela”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grabowicy
  2. Tadeusz Chodor – „Taniec melodii”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Hrubieszowie
  3. Krzysztof Jabłoński – „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Rozłopach

Wyróżnienia:

Robert Daciuk – „Emocje”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Hrubieszowie

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Rafał Rokosz – „Muzyczne uniesienie”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Zamościu
  2. Paweł Zarychta – „Kompozytorzy polscy”, Fundacja Teatroterapia Lubelska
  3. Anna Wojtaszek – „Tango”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Rozłopach

Wyróżnienia:

Mariusz Tyliński – „Wiejska kapela”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdniku

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Zofia Werner, Agnieszka Zając – „Ciało tańczy dusza śpiewa”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdniku
  2. Justyna Czerwonka – „Muzyka gra w kolorach tęczy”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wojsławicach
  3. Robert Chmiel, Andrzej Piasecki – „Księżycowy koncert”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Rozłopach

Wyróżnienia:

Artur Stępniak – „W mojej duszy melodia. W Twoich rękach skrzypce…”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Integracji Społecznej Mełgiew

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Stanisława Kotowska, Daniel Czajka, Katarzyna Kwiatkowska – „Śpiewające fortepiany”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji”
  2. Katarzyna Wasiura – „Słowiki”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grabowicy
  3. Bogusław Machnik – „Tylko mnie poproś do tańca…”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Annopolu

Wyróżnienia:

Piotr Chołowieniec, Marcin Banach, Piotr Wójcik, Michał Gajowniczek – „Kolorowa muzyka”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr. 1 w Lublinie

Województwo lubuskie:

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Janusz Ordon – „Życie jest muzyką”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Wschowa
  2. Beata Kupiec – „Tańczą we śnie”, Dom Pomocy Społecznej Warsztat Terapii Zajęciowej Witnica
  3. Piotr Rudolf – „Serduszko puka w rytmie cza-cza”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PPH „Postęp” S.A.

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Paulina Grzywińska – „Wewnętrzne słyszenie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PPH „Postęp” S.A.
  2. Bogusław Olbratowski – „Zaczarowany ogród”, Dom Pomocy Społecznej w Lubsku
  3. Arkadiusz Adamczyk – „W rytmie serca”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Żabicach

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Karolina Mizerska – „Noc Kupały”, Warsztat Terapii Zajęciowej Gorzów Wielkopolski
  2. Piotr Grobys – „Nuty”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy PPH POSTĘP S.A.
  3. Teresa Kapuścik – „Muzyka lipcowej nocy”, Dom Pomocy Społecznej Witnica

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Andrzej Malinowski – „Motyli Band”, Warsztat Terapii Zajęciowej Kłodawa
  2. Agnieszka Świniuch – „Śpiewajmy wszyscy razem”, Dom Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim
  3. Marcin Majak – „Nie rzeką a ogniem, muzyka z serca płynie”, Warsztat Terapii Zajęciowej Strzelce Krajeńskie

Województwo łódzkie:

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Piotr Trościankowski „Mój Raj”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy S.O.S. W. NR 3 w Łodzi
  2. Karolina Kieszkowska „Muzyka mojego miasta”, Warsztat Terapii Zajęciowej Polskie Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zgierzu
  3. Iwona Kołodziejczak „Zasłuchanie”, 5 Dom Pomocy Społecznej w Łodzi

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Łukasz Włodarczyk „Będzie zabawa”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Międzynarodowym Stowarzyszeniu Pomocy „Słyszę Serce” w Łodzi
  2. Marek Wasiak „Muzyka mojego życia”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy S.O.S. W. NR 3 Łodzi
  3. Bogumił Kaszewski „JA FRUWAM, FRUWAM”, Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Łowickiej w Urzeczu

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Ryszard Szpakowski „Muzyka wolności”, Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji „Jaś i Małgosia”
  2. Roksana Weszczak „Ptaszek”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielczych Zakładach Chemicznych „Mors”
  3. Grzegorz Suwald „Tańczący z kwiatami”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Łask

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Agnieszka Bylebyt, Sylwia Pokorska, Jacek Lewandowski „Kolorowa muzyka”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielczych Zakładach Chemicznych „Mors”
  2. Marcelina Staciwa, Tomasz Mańka, Adrianna Mruzgała „Gdy w sercu kwitnie muzyka to…”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Międzynarodowym Stowarzyszeniu Pomocy „Słyszę Serce” w Łodzi
  3. Komisja konkursowa nie przyznała III miejsca

Województwo małopolskie:

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Barbara Sierawska – „Wiolonczelistki”, Warsztat Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
  2. Gertruda Calik – „Jazz”, Warsztat Terapii Zajęciowej os. Wandy
  3. Teresa Strojna – „Dwie gitary”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Tomaszkowicach

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Barbara Leśniak – „Dyptyk: Pieśni Stepowe I, Pieśni Stepowe II”, Warsztat Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
  2. Paweł Banaś „Muzyka mojego miasta”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Dobrej Nadziei
  3. Agnieszka Wąsik – „Gdy w sercu jest muzyka to ja też kwitnę”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Dobrej Nadziei

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Agnieszka Wrona „Moje Buena Vista”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Remedium
  2. Alicja Mamak – „Śpiewam w rytm motylich skrzydeł”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Remedium
  3. Marcin Gęborski – „Ptaki śpiewają na księżycu”, Fundacja Brata Alberta Warsztat Terapii Zajęciowej w Trzebini

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Łukasz Kołodziej – „Wiolonczelista”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Brzesku
  2. Sławomir Gnyla – „Anielskie granie”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Brzesku
  3. Monika Karwala, Marcin Kozak, Paweł Zygmunt – „Moje serce to jest muzyk”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Nadzieja”

Województwo mazowieckie:

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Dariusz Szarowski – „Gra prosto z serca”, Dom Pomocy Społecznej „Przyjaznych serc” w Płocku
  2. Krzysztof Matuła – „Szczęśliwa rodzina – Gdy w sercu kwitnie muzyka”, Caritas Diecezji Siedleckiej – Warsztat Terapii Zajęciowej
  3. Włodzimierz Piórkowski – „Dyskoteka gra”, Dom Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie

Wyróżnienia:

  1. Robert Kotowski – „W moim sercu muzyka”, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Sokołowie Podlaskim
  2. Kamil Biernacki – „Gdy w sercu kwitnie muzyka – Kwiaty mają duszę”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Jutrzenka”

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Włodek S – „Wspólne pląsy i śpiew z Delfinem”, Warsztat Terapii Zajęciowej Instytutu Psychiatrii i Neurologii
  2. Katarzyna Ołtarzewska – „Serdeczny koncert”, Warsztat Terapii Zajęciowej Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej
  3. Magdalena Chylińska – „Roztańczona muzyką”, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej

Wyróżnienia:

  1. Małgorzata Szyszko – „Co mi w duszy gra”, Warszawskie Towarzystwo Pomocy Lekarskiej i Opieki nad Psychicznie i Nerwowo Chorymi
  2. Alek Z. – „Chłopak z gitarą”, Warsztat Terapii Zajęciowej Instytutu Psychiatrii i Neurologii

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Magda B. – „Gitara to moje serce, które stuka w rytm”, Warsztat Terapii Zajęciowej Instytutu Psychiatrii i Neurologii
  2. Katarzyna Cis – „Mamma Mia”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Radomiu
  3. Patrycjusz Witczak – „Kermit Blues”, Warsztat Terapii Zajęciowej osób niepełnosprawnych ruchowo przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Płocku

Wyróżnienia:

  1. Michał Gos – „Melodia z serca”, Warszawski Oddział Terenowy Krajowego Towarzystwa Autyzmu
  2. Małgorzata Stolarska – „Muzyka serca”, Warszawskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Środowiskowy Dom Samopomocy

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Jan Chudek – „Prześliczna wiolonczelistka”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Techniczna”
  2. Piotr Paweł Wiśniewski – „Melodia zapisana w moim sercu”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej „Na Przedwiośniu”
  3. Celina Borowa – „The Renifers”, Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Czarnowie

Wyróżnienia:

  1. Kamil Bonk – „Śpiew Amazonki”, Warszawski Oddział Terenowy Krajowego Towarzystwa Autyzmu
  2. Wiktoria Kuszaj – „Wjeżdżam w kałużę barw”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Jutrzenka”

Województwo opolskie:

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Małgorzata Złośnik, Joanna Palmowska – „Mruczanka”, Środowiskowy Dom Samopomocy Fundacji „Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym” w Opolu
  2. Piotr Matusiak – „Gdy w sercu gra muzyka”, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie
  3. Krzysztof Benicki – „Ognista Harfistka”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Promyczek” w Kędzierzynie – Koźlu

Wyróżnienia:

  1. Jan Sałanowski – „Podniebny taniec”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kluczborku z Filią w Kuniowie
  2. Anna Mientus – „Radość, miłość, muzyka”, Ośrodek Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich
  3. Grzegorz Kalinowski – „Gitara elektryczna”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Chorych „Nadzieja” w Namysłowie
  4. Stanisław Klepacz – „Jej portret”, Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Magnolia” w Opolu

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Marcin Malinowski – „Przyjaciel Pani Muzyki”, Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu
  2. Marek Mleczek – „Muzyka w sercu miasta czyli Festiwal Opolski”, Środowiskowy Dom Samopomocy Fundacji „Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym” w Opolu
  3. Krystyna Sutkowska – „Nuty błogostanu”, Ośrodek Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich

Wyróżnienia:

  1. Anna Sędłak – „Z muzyką przez życie”, Środowiskowy Dom Samopomocy Fundacji „Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym” w Opolu
  2. Stanisław Klepacz – „Wariacje”, Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Magnolia” w Opolu

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Adam Malik – „Rozkwitam na parkiecie”, Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu
  2. Elżbieta Materac – „Wiosna mojego serca”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kluczborku z Filią w Kuniowie
  3. Wanda Jankowska – „Moja symfonia”, Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Opolu

Wyróżnienia:

  1. Beata Jastrzębska – „Polka z przytupem”, Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu
  2. Barbara Malik – „Wesołe nutki mojego serca”, Ośrodek Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Joanna Palmowska – „Coś mi w duszy gra”, Środowiskowy Dom Samopomocy Fundacji „Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym” w Opolu
  2. Mateusz Zapotoczny – „Nadzieja”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kluczborku z Filią w Kuniowie
  3. Mira Porębska – „W sercu jest miłość i muzyka”, Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie

Wyróżnienia:

Natalia Atamańczuk, Grzegorz Tomaszewski, Damian Kania – „Szopen to miał fajnie”, Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu

Województwo podkarpackie:

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Daniel Lis – „Anuli w sercu gra muzykant”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Woliczce
  2. Piotr Łuksik – „Moja muzyka”, Dom Pomocy Społecznej, Warsztat Terapii Zajęciowej Rzeszów
  3. Artur Gajda, Rafał Komaniecki – „Na klawiaturze serca”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu

Wyróżnienia:

  1. Marian Dryka – „Macierzyństwo”, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło Rymanów WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ
  2. Renata Zaremba – „Radosna chwila”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Starej Wsi

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Maciej Kaweński – „Co w trawie piszczy”, WTZ przy Spółdzielni Niewidomych „START” w Przemyślu
  2. Andrzej Bełzak – „Koncert w cieniu góry”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli
  3. Grzegorz Sikora – „Koncert”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli

Wyróżnienia:

  1. Edyta Kwiecińska – „Muzyka i Ja”, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Rymanowie ŚRODOWISKOWY DOM SAPOMOMOCY
  2. Piotr Krochmal – „Latający fortepian”, Dom Pomocy Społecznej w Foluszu

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Magdalena Kozdęba – „Tancerka”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Woliczce
  2. Joanna Murias – „Roztańczona-zakręcona”, Dom Pomocy Społecznej Warsztat Terapii Zajęciowej Rzeszów
  3. Maria Szelest, Elżbieta Olszówka – „Pod jaworem”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli

Wyróżnienia:

  1. Anna Fendryk – „Prosto z serca”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Wsi
  2. Dorota Krok – „Siła muzyki”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Wsi

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Edyta Niemiec – „Muzyki czar”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Radość"
  2. Paweł Lipiec – „…ku wolności”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu
  3. Edward Stelmach – „Urodzony by grać”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Baranowie Sandomierskim

Wyróżnienia:

  1. Lucyna Skakuj – „Orkiestra podwórkowa”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli
  2. Michał Tutka – „Sen o muzyce”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu
  3. Katarzyna Kędzior – „Anielskie wspomnienia”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Radość"

Województwo podlaskie:

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Joanna Klimuszko –„W rytmie disco polo”, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Radość Życia”, Warsztat Terapii Zajęciowej
  2. Artur Szatkowski – „Koncert”, Warsztat Terapii Zajęciowej Ogrodniczki, ul. Białostocka 62
  3. Katarzyna Sznajder, Krystyna Żukowska – „Spacer nad miastem”, Warsztat Terapii Zajęciowej im.Ks.Pralata Kazimierza Hamerszmita w Filipowie działający przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach

Wyróżnienia:

Justyna Szymczuk, Wioletta Radkiewicz, Łukasz Twarowski, Tomasz Kalinowski – „Jestem szczęśliwy”, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Karol Rozwadowski – „Serce kwitnące muzyką”, Warsztat Terapii Zajęciowej Grajewo, Oś. Południe 61
  2. Diana Porębska – „Weseli muzykanci”, Warsztat Terapii Zajęciowej Ogrodniczki, ul. Białostocka 62
  3. Piotr Czaczkowski – „Słoneczne piosenki.”, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Białymstoku, Środowiskowy Dom Samopomocy

Wyróżnienia:

Aneta Jańczuk – „Dosięgam gwiazd”, Warsztat Terapii Zajęciowej im.ks. Prałata Kazimierza Hamerszmita

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Rafał Szoda – „Język muzyki”, Warsztat Terapii Zajęciowej Czarna Białostocka, ul. P. Czajkowskiego 9
  2. Monika Romanowska, Anna Berkowska – „Rajski ogród”, Caritas Archidiecezji Białostockiej, Warsztat Terapii Zajęciowej
  3. Marek Betko – „Ty jesteś moją melodią”, Warsztat Terapii Zajęciowej Dąbrowa Białostocka ul. Gen.N. Sulika 1

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Anna Trus – „Taniec połamaniec”, Warsztat Terapii Zajęciowej Dąbrowa Białostocka, ul. Gen.N.Sulika 1
  2. Robert Jakończuk – „Co mi w sercu gra”, Caritas Archidiecezji Białostockiej, Środowiskowy Dom Samopomocy im. ks. Michała Sopoćki.
  3. Agnieszka Kotik – „Ja i moje dźwięki”, Caritas Archidiecezji Białostockiej, Środowiskowy Dom Samopomocy im. ks. Michała Sopoćki

Wyróżnienia:

Edmund Bujwicki – „Aura dźwięku”, Warsztat Terapii Zajęciowej Czarna Białostocka, ul. Czajkowskiego 9

Województwo pomorskie:

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Magdalena Urbaniak – „Błękitna orkiestra”, Środowiskowy Dom Samopomocy NOWINY Fundacji Rozwoju Integracji Społecznej AKCES
  2. Marek Chmielewski – „Koncert wieczorny”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji Edukacji Ekologicznej i Promocji Zdrowia
  3. Adrian Polejowski – „W sercu gra muzyka”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Łapinie przy Caritas Archidiecezji Gdańskiej

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Grzegorz Boćkowski – „Kolorowe muzykowanie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Caritas Archidiecezji Gdańskiej
  2. Dawid Krawczyk – „Muzyka gra, dusza czuje, człowiek się zamyśla”, Warsztat Terapii Zajęciowej, Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tczewie
  3. Michał Szkurłat – „Fryderyk Chopin koncertujący”, Środowiskowy Dom Samopomocy NOWINY Fundacji Rozwoju Integracji Społecznej AKCES

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Rafał Barkowski – „Wiosna Vivaldiego”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji Szczęśliwa Rodzina im. Św. Faustyny Kowalskiej
  2. Andrzej Bajorek – „Wiosenna muzyka”, Warsztat Terapii Zajęciowej, Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tczewie
  3. Bernadeta Okrój, Damian Błażejewicz – „Zatopić myśli w muzyce”, Środowiskowy Dom Samopomocy przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Potęgowo

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Daria Krefta – „W objęciach”, Warsztat Terapii Zajęciowej Somonino
  2. Mirela Szarmach – „Gdy w sercu kwitnie muzyka”, Warsztat Terapii Zajęciowej, Caritas Archidiecezji Gdańskiej, Centrum Caritas im. Błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty
  3. Sławomir Leman – „Mechanik muzyki”, Warsztat Terapii Zajęciowej, Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tczewie

Wyróżnienia:

Waldemar Kierszkowski – „Gdy muzyka gra”, Dom Pomocy Społecznej w Gdańsku

Województwo śląskie:

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Dorota Kusz – „Narodziny melodii”, Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Św. Faustyna Środowiskowy Dom Samopomocy
  2. Kamila Uchyła – „Gra płótna z muzyką”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Drogomyślu prowadzony przez Powiatowy Dom Pomocy Społecznej „Feniks” w Skoczowie
  3. Adam Śleziona – „Chory na bluesa”, Warsztat Terapii Zajęciowej UNIKAT przy Stowarzyszeniu Wspierania Działań Twórczych Osób Niepełnosprawnych Unikat

Wyróżnienia:

Jadwiga Sadowska – „Z Tobą chcę oglądać świat”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego TEATR GRODZKI

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Krzysztof Matuszewski – „Na cołki karpyntel/Na cały głos”, Warsztat Terapii Zajęciowej UNIKAT przy Stowarzyszeniu Wspierania Działań Twórczych Osób Niepełnosprawnych Unikat
  2. Jakub Karczmarczyk – „Śpiewać każdy może”, Warsztat Terapii Zajęciowej UNIKAT przy Stowarzyszeniu Wspierania Działań Twórczych Osób Niepełnosprawnych Unikat
  3. Anna Giel – „Fortepianowy blues”, Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Św. Faustyna Środowiskowy Dom Samopomocy

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Leszek Adamczyk – „Muzyka która porusza nas”, Warsztat Terapii Zajęciowej UNIKAT przy Stowarzyszeniu Wspierania Działań Twórczych Osób Niepełnosprawnych Unikat
  2. Marcin Jermakow – „Elvis wiecznie żywy”, Warsztat Terapii Zajęciowej UNIKAT przy Stowarzyszeniu Wspierania Działań Twórczych Osób Niepełnosprawnych Unikat
  3. Aleksandra Janus – „Cztery pory roku – lato”, Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Gliwickiej w Zabrzu

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Władysław Tytyk – „Unisono serca”, „CENTRUM” Środowiskowy Dom Samopomocy w Bielsku-Białej
  2. Paweł Nocoń – „Rzępoł”, Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym. Warsztat Terapii Zajęciowej w Zawierciu
  3. Grzegorz Smoleń – „Co mi w duszy gra…”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Drogomyślu prowadzony przez Powiatowy Dom Pomocy Społecznej „Feniks” w Skoczowie

Województwo świętokrzyskie:

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Przemysław Wojnarowski – „Dmuchawce, latawce, wiatr …”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Judy Tadeusza
  2. Waldemar Rękawik – „Jazz”, Dom Pomocy Społecznej w Łagiewnikach
  3. Grzegorz Wójcicki – „Trwa zabawa”, Środowiskowy Dom Samopomocy Włoszczowa

Wyróżnienia:

  1. Przemysław Kuleta – „Czarodziejka serc”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Wspierania Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka” w Końskich
  2. Jolanta Kosmala – „W sosnowym amfiteatrze”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Judy Tadeusza
  3. Krystyna Uliasz – „Muzyczne wariacje”, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – Środowiskowy Dom Samopomocy Starachowice

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Mirosław Bryła – „Muzyka jak ocean”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „INTEGRACJA” w Sandomierzu
  2. Krzysztof Szymacha – „Jest mi dobrze”, Środowiskowy Dom Samopomocy Włoszczowa
  3. Iwona Kot – „Leśne echa”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach

Wyróżnienia:

Karolina Krzewicka – „Gdy łany szumią …”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Judy Tadeusza

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Anna Szczerba – „Pola, lasy …”, Środowiskowy Dom Samopomocy Włoszczowa
  2. Krystyna Dąbrowska – „Spokój”, Środowiskowy Dom Samopomocy Włoszczowa
  3. Magdalena Bassa, Maciej Cisło, Artur Gimel, Monika Świtek, Monika Kołbuc, Urszula Witkowska, Janina Iwan, Janusz Danek, Jan Błosiński, Krzysztof Siwonia – „Kolory muzyki”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Ośrodku Twórczości Ludowej w Sędku

Wyróżnienia:

Monika Rutka – „Muzyka mnie uskrzydla”, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie – Środowiskowy Dom Samopomocy Typu A

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Anna Przynarowska – „W sercu kwitnie muzyka”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci
  2. Anna Matysek, Ewelina Piotrowska – „Koncert na dwa świerszcze”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach
  3. Ryszard Rowiński – „Muzyka moim światłem”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „INTEGRACJA” w Sandomierzu

Wyróżnienia:

  1. Stanisław Babula – „Gdybym miał gitarę…”, Dom Pomocy Społecznej w Zochcinku
  2. Ewa Kurś – „Roztańczyć wszystkie pieśni gwiazd i świerszczy”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „TRATWA” w Sandomierzu

Województwo warmińsko – mazurskie:

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Agnieszka Szczepanik – „Wiosenne przytupywanie”, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Warsztaty Terapii Zajęciowej
  2. Ewa Turan – „Breakdance na szkle”, Środowy Dom Samopomocy Purda Marcinkowo 67
  3. Leszek Oborski – „Moja radość”, Mazurskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Warsztat Terapii Zajęciowej

Wyróżnienia:

Bolesław Gaudyński – „Break Dance, Hip Hop”, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Koło w Dobrym Mieście

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Krzysztof Wiktorzak – „Muzykanci”, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Warsztaty Terapii Zajęciowej
  2. Halina Cymerman – „Cyganie”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Familia” Centrum Rehabilitacji i Wsparcia
  3. Aneta Neuman – „Pieśń”, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Warsztaty Terapii Zajęciowej

Wyróżnienia:

Michał Baranowski – „Jaka to melodia”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Familia” Centrum Rehabilitacji i Wsparcia

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Agnieszka Sitek, Waldemar Juniewicz – „Muzyka duszy”, Warsztat Terapii Zajęciowej Orneta ul. Przemysłowa 15
  2. Stanisława Błażewicz – „Kolorowy świat”, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Koło w Dobrym Mieście
  3. Sławomir Rudak – „Szepty natury”, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Anna Kukuk, Maja Maciejczyk, Marek Dudarewicz, Piotr Kant – „Uliczna kapela”, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Warsztaty Terapii Zajęciowej
  2. Ryszard Thoms – „Muzyka z serca”, Środowiskowy Dom Samopomocy „LAZARUS”
  3. Maria Wasilewska – „Białe tango”, Środowiskowy Dom Samopomocy przy Ryńskim Stowarzyszeniu Integracji Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Dar Serca”

Wyróżnienia:

Wojciech Kociba – „Prosto z serca”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Marcinkowie prowadzony przez Europejskie Centrum Wsparcia Społecznego Helper

Województwo wielkopolskie:

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. ex aequo Paulina Wolna – „Słoneczne dźwięki”, Beata Miszczuk Instruktor Terapii Zajęciowej, Warsztat Terapii Zajęciowej w Dusznikach
  2. ex aequo Patrycja Sawicka – „Wolna muzyka”, Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenie Razem Łatwiej
  3. Małgorzata Mania – „Z muzyką jest tak mi lekko”, Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i młodzieży Zgromadzenie Córek Matki Bożej Bolesnej ,,SERAFITKI"

Wyróżnienia:

Katarzyna Oszejko – „,Galaktyczny jazz”, Środowiskowy Dom Samopomocy ,,Kamyk" Stowarzyszenie ,,Na Tak"

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Sylwester Świłło – „Marzenia”, Środowiskowy Dom Samopomocy ,,Dom Anki"
  2. Andrzej Kowalczyk, Mikołaj Jankowski – „W jazzowym nastroju”, Dom Pomocy Społecznej Ślesin ul. Kościelna 46
  3. Nikola Łukaszewicz – „Z muzyką jest mi wesoło”, Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i młodzieży Zgromadzenie Córek Matki Bożej Bolesnej ,,SERAFITKI"

Wyróżnienia:

  1. Grzegorz Ignasiak – „Księżycowy hejnał”, Warsztat Terapii Zajęciowej Duszniki ul. Jana Pawła 10b
  2. Mariola Kubiak – „Muzyka w sercu”, Warsztat Terapii Zajęciowej ,,PROMYK"
  3. Kamil Jastrzębski, Mikołaj Jankowski – „Człowiek orkiestra”, Dom Pomocy Społecznej Ślesin ul. Kościelna 46
  4. Przemysław Czubek – „Bez tytułu”, Warsztat Terapii zajęciowej ,,Krzemień"

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Ewa Seher, Zdzisława Janicka – „Bo w muzyce taka siła jest…”, Dom Pomocy Społecznej Ślesin ul. Kościelna 46
  2. Anna Wilkońska – „Śpiew lata”, Dom Pomocy Społecznej Sióstr Urszulanek U.R.
  3. Natalia Duber – „Miłość niejedno ma imię”, Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenie Razem Łatwiej

Wyróżnienia:

  1. Natalia Gmerek – „Wiruje wszystko w rytmie cha-cha”, Warsztat Terapii Zajęciowej Września ul. Gen. Sikorskiego 36
  2. Marzena Pawlak – „Saksofon pełen kwiatowych melodii”, Środowiskowy Dom Samopomocy Stowarzyszenie na Rzecz Osób Psychicznie chorych i Niepełnosprawnych ,,Radość"
  3. Joanna Glapa – „Serce szalone muzyką przepełnione”, Warsztat Terapii Zajęciowej Polskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Grodzisku Wielkopolskim

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Barbara Juś, Łukasz Dubiński – „Co nam w duszy gra”, Warsztat Terapii Zajęciowej Duszniki ul. Jana Pawła 10b
  2. Jakub Buliński, Jarosław Sznajder – „Słodziejka”, Warsztat Terapii Zajęciowej ,,PRZYLESIE"
  3. Dariusz Garstecki – „Anielski śpiew”, Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenie Na rzecz Osób Psychicznie chorych i Niepełnosprawnych Intelektualnie ,,Empatia"

Wyróżnienia:

  1. Agnieszka Nawrot, Monika Olejniczak, Regina Bańda – „Anioł grający sercem”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Św. Mikołaja
  2. Henryk Karwowski, Damian Kopeczek – „Muzyka otwarta na świat”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Św. Mikołaja
  3. Zbigniew Chomicz – „Grające serce”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Nowolipsku

Województwo zachodniopomorskie

W kategorii malarstwo i witraż:

  1. Magdalena Maksymowicz – „Nuty mojej duszy”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Szczecinie
  2. Piotr Paszkowski – „Harmonia duszy”, Środowiskowy Dom Samopomocy Choszczno
  3. Stanisław Kułaga – „Miłość od pierwszego wejrzenia”, Stowarzyszenie Pomocy w Rozwoju Społecznym i Zawodowym Osób Niepełnosprawnych, Warsztat Terapii Zajęciowej Szczecin

W kategorii grafika i rysunek:

  1. Sonia Dreliszak – „Kolor muzyki w sercu”, Warsztat Terapii Zajęciowej Wolin
  2. Monika Jackiewicz – „Miłość, śpiew i taniec”, Dom Pomocy Społecznej Moryń
  3. Łukasz Ziemian – „Dzień z muzyką”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Od nowa”

Wyróżnienia:

Dorota Zakrzewska – „Muzyka na niepogodę”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Turowie

W kategorii tkanina i aplikacja:

  1. Agnieszka Stempień, Anna Połońska, Marta Mazurkiewicz, Monika Kaftańska, Adam Bończa – „Zakręcona”, Stowarzyszenie Pomocy w Rozwoju Społecznym i Zawodowym Osób Niepełnosprawnych, Warsztat Terapii Zajęciowej Szczecin
  2. Paulina Kupczak – „Gdy śpiewam moje życie rozkwita”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Odnowa”
  3. Sylwia Sulecka – „Gdy w mym sercu kwitnie muzyka – śpiewam i tańczę”, Warsztat Terapii Zajęciowej Wolin

Wyróżnienia:

Agnieszka Lieder – „Ptasia muzyka”, Dom Pomocy Społecznej Moryń

W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. Anna Kaźmierczak – „Sercowa sonata”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Wałczu
  2. Tomasz Drabik, Jacek Drabik – „Śpiew ptaków to muzyka o poranku”, Środowiskowy Dom Samopomocy Choszczno
  3. Daniel Śliwiński – „Kardiofonia”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Wałczu

Wyróżnienia:

  1. Adam Kmita, Andrzej Kmita – „Muzyka prosto z serca”, Środowiskowy Dom Samopomocy Choszczno
  2. Piotr Kondarewicz – „Oto ja”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Dzieci Niepełnosprawnych UŚMIECH