informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Konkursy

Organizujemy konkursy, które mają zwrócić uwagę świata sztuki, środowiska naukowego na sprawy osób z różnymi dysfunkcjami. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi „Sztuki osób niepełnosprawnych” i „Otwartych drzwi”.

Skład Wojewódzkich Komisji Konkursowych XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

1. Oddział Dolnośląski

  • Pan Mariusz Gorzelak - przewodniczący Komisji, absolwent i pracownik Wydziału Grafiki Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych,
  • Pan Marcin Pazurek - Zastępca Dyrektora Oddziału Dolnośląskiego PFRON,
  • Pani Joanna Repelowska - przedstawiciel Oddziału Dolnośląskiego PFRON,
  • Pani Ewa Słobodzian – przedstawiciel Oddziału Dolnośląskiego PFRON,

2. Oddział Kujawsko-Pomorski

  • Pani Aleksandra Gierej – Dyrektor Oddziału Kujawsko-Pomorskiego PFRON,
  • Pani Małgorzata Wojnowska-Sobecka - artysta rzeźbiarz oraz grafik, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu,
  • Pan Dariusz Przewięźlikowski – artysta, rzeźbiarz, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku,
  • Pan Marek Szary - kierownik pracowni rysunku klasycznego w Zakładzie Rysunku Instytutu Artystycznego, absolwent Wydziału Sztuk Pieknych UMK w Toruniu,
  • Pani Karolina Glinkau – pracownik Oddziału Kujawsko-Pomorskiego PFRON,

3. Oddział Lubelski

  • Pani Janina Włodarczyk - przewodnicząca Komisji, przedstawiciel Oddziału Lubelskiego PFRON,
  • Pan Marcin Ziółkowski – asystent w pracowni rysunku i malarstwa w Wydziale Sztuk Pięknych UMCS,
  • Pani Mirosława Sienkiewicz – pracownik WTZ przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Lublinie, instruktor w Pracowni Technik Artystycznych,
  • Pani Agnieszka Wójtowicz – artysta-plastyk, instruktor w pracowni dekoracji i kostiumów w Fundacji Teatroterapia Lubelska, kurator w Galerii Art. Brut, członkini ZPAP. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych,
  • Pani Anna Staniak – absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, członek Rady Fundacji Teatrikon oraz Zarządu Fundacji SADownia,

4. Oddział Lubuski

  • Pani Agata Tumińska - studiowała malarstwo i architekturę, malarka, która specjalizuje się w malarstwie obrazów olejnych. W pracach komisji konkursowej bierze udział od kilku lat,
  • Pani Elżbieta Tomaszewska - organizatorka wielu wystaw artystycznych, m.in. prac osób niepełnosprawnych, pracownik Towarzystwa Integracji Społecznej,
  • Pani Kamila Protasewicz - pracownik Oddziału Lubuskiego PFRON,

5. Oddział Łódzki

  • Pani Tamara Sass – dr artysta grafik pedagog sztuki adiunkt Wydziału Sztuk Pięknych i Projektowych Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi, wykładowca i metodyk w Katedrze Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Łódzkiego,
  • Pani Renata Pawlak – Kierownik Biura Regionalnego w Łodzi, Fundacja Szansa dla Niewidomych,
  • Pan Krzysztof Cwynar – Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Studio Integracji”,
  • Pan Jarosław Madaj – przedstawiciel Oddziału Łódzkiego PFRON,

6. Oddział Małopolski

  • Pani Justyna Kieresińska - artysta plastyk,
  • Pan Wojciech Jaskółka - artysta plastyk,
  • Pani Helena Maślana - przedstawiciel organizacji pozarządowej,
  • Pani Joanna Kołdras - przedstawiciel Oddziału Małopolskiego PFRON,

7. Oddział Mazowiecki

  • Pani Beata Noceń – przewodnicząca Komisji, przedstawiciel Oddziału Mazowieckiego PFRON,
  • Pani Agnieszka Zawadowska – konsultant artystyczny Teatru STUDIO,
  • Pani Aleksandra Chmielnicka - Plaskota – Instytut Edukacji Artystycznej APS,
  • Pani Katarzyna Haber – kurator Galerii „Apteka Sztuki”,
  • Pani Iwona Bartczak – przedstawiciel Oddziału Mazowieckiego PFRON,

8. Oddział Opolski

  • Karina Krajczy - artysta plastyk, absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego - jako przedstawicielka Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Opolski - członek komisji.
  • Michał Przyszlak - student w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, pracownik Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu jako przedstawiciel Zespołu - członek komisji.
  • Anita Jonczyk - instruktor ds. kulturalno-oświatowych w Stowarzyszeniu Zwykłym Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych "Arkadia" w Opolu - członek komisji,
  • Anna Adasik - pracownik Oddziału Opolskiego PFRON - członek komisji,
  • Łukasz Żmuda - dyrektor Oddziału Opolskiego PFRON - przewodniczący komisji.

9. Oddział Podkarpacki

  • Pani Barbara Smoczeńska – artysta-plastyk, absolwentka ASP w Krakowie Wydział Grafiki, stypendystka Rządu Francuskiego 1975,
  • Pani Małgorzata Magdoń – przedstawiciel Oddziału Podkarpackiego PFRON,
  • Pani Małgorzata Balawender-Hübsch – absolwentka PWSSP we Wrocławiu – Wydział Projektowania Ceramiki i Szkła,
  • Pan Piotr Rędziniak – artysta- plastyk, absolwent PWSSP w Łodzi Wydział Tkaniny i Ubioru, członek ZPAP, pracownik Biura Wystaw Artystycznych w Rzeszowie,

10. Oddział Podlaski

  • Pan Adam Wiński – przewodniczący Komisji, Dyrektor Oddziału Podlaskiego PFRON,
  • Pani Lila Wyszkowska - plastyk, pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury,
  • Pani Barbara Łuczaj - plastyk, przedstawiciel Stowarzyszenia "My dla Innych",
  • Pani Grażyna Bogdańska – przedstawiciel Oddziału Podlaskiego PFRON,

11. Oddział Pomorski

  • Pani dr Anna Kobylańska – starszy wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego, Wydziału Nauk Społecznych, Wydziału Pedagogiki Specjalnej, tyflopedagog,
  • Pani Urszula Kufel – artysta plastyk, malarka aktywna społecznie,
  • Pani Sylwia Konpa – przedstawiciel Oddziału Pomorskiego PFRON,
  • Pani Joanna Schroeder – przedstawiciel Oddziału Pomorskiego PFRON,
  • Pani Anna Zaremba – przedstawiciel Oddziału Pomorskiego PFRON,

12. Oddział Śląski

  • Pani Sonia Wilk – przewodnicząca Komisji, teoretyk sztuki, kierownik Działu Plastyki Nieprofesjonalnej Muzeum Śląskiego w Katowicach. Reprezentuje Stowarzyszenie Twórców Sztuki „Na Pograniczu”,
  • Pani Karina Gorol – terapeuta w pracowni rękodzieła, świecy i znicza oraz introligatorskiej. Reprezentuje PSOUU Koło w Chorzowie, WTZ, Chorzów,
  • Pani Gabriela Raszka – mgr sztuki i edukacji artystycznej. Reprezentuje Powiatowy Dom Pomocy Społecznej „Feniks”, WTZ, Drogomyśl,
  • Pan Adam Plackowski – artysta plastyk, pracownik Muzeum Miasta Mysłowice. Reprezentuje Stowarzyszenie Animacji i Rozwoju Malarstwa Emocjonalnego w Sztuce i Terapii w Mysłowicach,
  • Pani Aleksandra Buczek – pracownik Oddziału Śląskiego PFRON,

13. Oddział Świętokrzyski

  • Pan Andrzej Michalski – przewodniczący Komisji, p.o. Dyrektora Oddziału Świętokrzyskiego PFRON,
  • Pani Wioletta Socha – mgr pedagogiki, absolwentka Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach, nauczyciel tkaniny artystycznej, członek Stowarzyszenia PRO ARTE,
  • Pani Agnieszka Orłowska – mgr historii sztuki, kurator Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej „Dom Praczki” w Kielcach,
  • Pani Agnieszka Kucharska – absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, instruktor warsztatów artystycznych, pracownik Domu Środowisk Twórczych im. Tomasz Zielińskiego w Kielcach,
  • Pani Magdalena Karyś – przedstawiciel Oddziału Świętokrzyskiego PFRON,

14. Oddział Warmińsko-Mazurski

  • Pani Urszula Dudko – przewodnicząca Komisji, malarka, Prezes Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, Wiceprezes Warmińsko-Mazurskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, członek Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi” w Olsztynie,
  • Pan Józef Mika – malarz, rzeźbiarz, animator lokalnego ruchu plastycznego, współpracownik Radia Olsztyn,
  • Pan Wiesław Wachowski – członek Związku Polskich Artystów Plastyków,
  • Pani Joanna Bularz – przedstawiciel Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PFRON,

15. Oddział Wielkopolski

  • Pani dr Anna Skupień – Dyrektor Oddziału Wielkopolskiego PFRON,
  • Pani Marzena Filipiak – terapeuta w pracowni krawieckiej – WTZ we Wrześni,
  • Pani Hanna Rynowiecka – instruktor terapii zajęciowej z pracowni rękodzieła artystycznego – Stowarzyszenie Na Tak, WTZ „Przylesie” w Poznaniu,
  • Pan Tomasz Popadowski – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ISKRA, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy ISKRA – PSOUU WTZ w Poznaniu,
  • Pan Wojciech Łukaszek – wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ISKRA, psycholog w Środowiskowym Domu Samopomocy ISKRA w Poznaniu,
  • Pani Jolanta Rojewska – przedstawiciel Oddziału Wielkopolskiego PFRON,
  • Pani Izabella Sell - przedstawiciel Oddziału Wielkopolskiego PFRON,

16. Oddział Zachodniopomorski

  • Pani Dorota Obukowicz – Szafrańska – przewodnicząca Komisji, artysta plastyk w Polskim Związku Głuchych, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych,
  • Pani Małgorzata Majcherek - nauczyciel w Zespole Szkół Specjalnych nr 12 w Szczecinie – florystyka,
  • Pani Elwira Rewcio - kierownik Oddziału Zachodniopomorskiego Polskiego Związku Głuchych – plastyk,
  • Pani Barbara Wujec-Hasinec – przedstawiciel Oddziału Zachodniopomorskiego PFRON.