Na stronie znajdziesz najświeższe aktualności dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

8 medali w Paralekkoatletycznych MŚ juniorów w Nottwil 2019!

10. osobowa Reprezentacja Polski zajęła 12. miejsce w klasyfikacji generalnej Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata Juniorów w szwajcarskim Nottwil, zdobywając aż 8 medali. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych gratuluje sukcesów wszystkim zawodnikom.

Pokaż zdjęcie:

-Składam szczere gratulacje dla wszystkich reprezentantów, trenerów i działaczy Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Wyrażam głębokie uznanie dla wspaniałych osiągnięć i ciężkiej pracy zawodników, którzy w swoim życiu staczają walki nie tylko sportowe, ale i osobiste. Dziękując za Państwa zaangażowanie oraz sukcesy, z których dziś się cieszymi i jesteśmy dumni, życzę dalszego spełniania sportowych marzeń oraz wszelkiej pomyślności.” – mówi Marlena Maląg Prezes Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wszyscy zawodnicy Reprezentacji Polski, biorący udział w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Świata juniorów w Nottwil pobili swoje rekordy życiowe. Najwięcej medali, we wszystkich kolorach zdobył Łukasz Czarnecki,  zawodnik Startu Gorzów Wielkopolski, startujący w kat. F35-38. Paralekkoatleta wywalczył złoty krążek w rzucie oszczepem, srebrny w rzucie dyskiem i brązowy w pchnięciu kulą. Z kolei najbardziej utytułowaną polską paralekkoatletką została Faustyna Kotłowska (Start Gorzów Wielkopolski). W kat. F45-64 zdobyła po dwa złote medale: w pchnięciu kulą, pobijając tym samym rekord Europy i w rzucie dyskiem.

Poniżej prezentujemy wyniki osiągnięte przez wszystkich polskich reprezentantów:

6. Agata Gałan 14.37

200 m kobiet T45-64 (U17)1. Sydney Barta, USA 28.232. Maria Augusto Da Silva, Brazylia 27.173. Ida-Louise Overland, Norwegia 27.21…6. Agata Gałan 28.15

Data publikacji: 2019-08-08