informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Na stronie znajdziesz najświeższe aktualności dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Lista laureatów XII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH” - moduł B programu „Wsparcie inicjatyw”.

Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaakceptował werdykt Centralnej Komisji Konkursowej i przyznał nagrody finansowe w XII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH” – moduł B programu „Wsparcie inicjatyw” (uchwała nr 61/2014 z dn. 21 sierpnia 2014 r.).

Zgodnie z § 7 ust. 2 Regulaminu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego nagrody pieniężne otrzymują placówki, z których pochodzą nagrodzone prace.

1. Kategoria malarstwo i witraż:

  1. I miejsce (nagroda 6 000 zł) – Michał Kruszniewski za pracę „Wdżungli”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Centrum Pomocowym Caritas im. Św. O. Pio w Gdyni, Caritas Archidiecezji Gdańskiej (woj.pomorskie),
  2. II miejsce (nagroda 5 000 zł) – Jadwiga Sadowska, Patrycja Krzewińska zapracę „Gdyby tygrysy jadły irysy”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego TEATR GRODZKI wBielsku-Białej (woj. śląskie),
  3. III miejsce (nagroda 4 000 zł) – Dariusz Szarowski za pracę „Żyć wzgodzie znaturą”, Dom Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” w Płocku (woj.mazowieckie),
  4. Wyróżnienia:
    • Janusz Pietrzak za pracę ,,Podhalańskie ukojenie", Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Przyjaciół Niewidomych i Słabowidzących wPoznaniu (woj.wielkopolskie).
    • Rafał Kwiatkowski za pracę ,,Wypas", Warsztat Terapii Zajęciowej weWrześni (woj. wielkopolskie),
    • Dariusz Patyk za pracę ,,Wodny Świat", Warsztat Terapii Zajęciowej wRudzie Komorskiej (woj. wielkopolskie),
    • Sylwia Kurowska za pracę „Jabłoniowy sad”, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Polskie Stowarzyszenie naRzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym wOlsztynie (woj. warmińsko-mazurskie),
    • Arkadiusz Domek za pracę „Pejzaż z wiatrakiem”, Warsztat Terapii Zajęciowej „PRZYSTAŃ” przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Pomocy Dzieciom i Ich Rodzinom „PRZYSTAŃ” wBydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie),
    • Elżbieta Poulakowska za pracę „Wiosna”, Warsztat Terapii Zajęciowej im.Ks. Prałata Hamerszmita w Filipowie działający przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach (woj. podlaskie)
    • Marcin Piórkowski za pracę „Rajski ogród”, Dom Pomocy Społecznej „NadJarem” w Nowym Miszewie (woj.mazowieckie),
    • Piotr Wódz za pracę „Natura mojej tęsknoty”, Środowiskowy Dom Samopomocy wTarnobrzegu (woj. podkarpackie),
    • Ilona Żelichowska za pracę „Mój świat”, Środowiskowy DomSamopomocy weWłoszczowie (woj. świętokrzyskie),

2. Kategoria rysunek i grafika:

  1. I miejsce (nagroda 6 000 zł) – Agnieszka Artwik za pracę „Zebry”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu NaRzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „TRATWA” w Sandomierzu (woj.świętokrzyskie),
  2. II miejsce (nagroda 5 000 zł) – Mariola Smyczka za pracę „Wrony”, Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji „Sprawni Inaczej” w Gdańsku (woj. pomorskie),
  3. III miejsce (nagroda 4 000 zł) – Witold Paliwoda za pracę „Jeleń narykowisku”, Warsztat Terapii Zajęciowej „OTWARTE SERCA” wDąbrowie Górniczej (woj. śląskie),
  4. Wyróżnienia:
    • Mirosław Mostieńczuk za pracę „Koty”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Lublinie (woj. lubelskie),
    • Tomasz Michalski za pracę „Podwodny świat”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Społeczna Pomoc – Stowarzyszenie Dom” w Sadowej, Łomianki (woj.mazowieckie),
    • Maciej Poździak za pracę „Czy to tak naprawdę bywa?”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego TEATR GRODZKI w Bielsku-Białej (woj. śląskie),
    • Urszula Galińska za pracę ,,Śmieszny jeż, ptak i pawie piórka", Warsztat Terapii Zajęciowej wBaranowie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin ,,ROKTAR" (woj. wielkopolskie).

3. Kategoria tkanina i aplikacja:

  1. I miejsce (nagroda 6 000 zł) – Dorota Wałach za pracę „Sianokosy”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PSOUU wRymanowie (woj. podkarpackie),
  2. II miejsce (nagroda 5 000 zł) – Kamil Skowron za pracę „Żaby i ryby”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Wojsławicach (woj. lubelskie),
  3. III miejsce (nagroda 4 000 zł) – Beata Fiećko za pracę „Jak to ze lnem było”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Suwałkach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci (woj. podlaskie),
  4. Wyróżnienia:
    • Dariusz Dworniczak za pracę „Czapla”, Dom Pomocy Społecznej wOstrowie Lubelskim (woj. lubelskie),
    • Tomasz Dziura za pracę „Im starszy, tym piękniejszy”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w.Św.Judy Tadeusza wStarachowicach (woj.świętokrzyskie ),
    • Agnieszka Łukasik za pracę „Paw”, Środowiskowy Dom Samopomocy wGorzycach (woj. podkarpackie),
    • Piotr Trociński za pracę „Mecz piłki nożnej za bramką”, Warsztat Terapii Zajęciowej przyMGOPS w Kozienicach (woj. mazowieckie),
    • Bernadeta Okrój, Paweł Milewski, Agnieszka Pikuła, Anna Celban za pracę „Piękno pawich piór”, Środowiskowy Dom Samopomocy przyGminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Potęgowie (woj. pomorskie),
    • Mariola Łapo za pracę „Krowa na wypasie”, Warsztat Terapii Zajęciowej „8kroków” wStrzelcach Krajeńskich (woj. lubuskie),
    • Agnieszka Sitek, Waldemar Juniewicz za pracę „Tajemniczy ogród”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Ornecie przy Orneckim Stowarzyszeniu Wspierania Osób Niepełnosprawnych (woj. warmińsko-mazurskie)
    • Ewa Jankowska za pracę ,,Morski świat", Warsztat Terapii Zajęciowej wOwińskach Wielkopolskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu, (woj.wielkopolskie),
    • Marcin Malinowski za pracę „Natura, radość dla moich oczu”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji DOM w Opolu (woj. opolskie).

4. Kategoria rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. I miejsce (nagroda 6 000 zł) – Zbigniew Golon za pracę „Kot”, Warsztat Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło wBiskupcu (woj. warmińsko-mazurskie),
  2. II miejsce (nagroda 5 000 zł) – Sebastian Chybiorz za pracę „Zakochane ptaki”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Drogomyślu prowadzony przez Powiatowy Dom Pomocy Społecznej „Feniks” w Skoczowie (woj. śląskie),
  3. III miejsce (nagroda 4 000 zł) – Zbigniew Pakizer za pracę „Ptaki”, Środowiskowy Dom Samopomocy im. Jana Pawła II wGdańsku (woj.pomorskie),
  4. Wyróżnienia:
    • Janusz Lis, Robert Kowalski za pracę „Paw”, Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Radzyminie (woj.mazowieckie),
    • Monika Soszyńska za pracę „Matka natura”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Techniczna” w Józefowie k/Otwocka (woj.mazowieckie),
    • Radosław Brzezicki za pracę „Trele”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Techniczna” w Józefowie k/Otwocka (woj.mazowieckie),
    • Marcin Majak za pracę „Sowa mądra głowa”, Warsztat Terapii Zajęciowej „8kroków” wStrzelcach Krajeńskich (woj. lubuskie),
    • Arkadiusz Młot za pracę „Ptak I”, „Ptak II”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Caritas Diecezji Opolskiej Rejon Nysa (woj. opolskie),
    • Damian Kania za pracę „Dzięcioł w lesie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji DOM w Opolu (woj. opolskie),
    • Agnieszka Bączek za pracę „Bocian”, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach (woj. dolnośląskie).
Data publikacji: 2014-08-25
Wydział Realizacji Programów
Autor: Karolina Szymańska

Inne aktualności z tej kategorii