informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Na stronie znajdziesz najświeższe aktualności dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Lista laureatów XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH” - moduł B programu „Wsparcie inicjatyw”

1. Kategoria malarstwo i witraż

  1. I miejsce (nagroda 6 000 zł) – Mariusz Grzemski za pracę „Gucio”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Wąbrzeskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Wąbrzeźnie (woj.kujawsko-pomorskie),
  2. II miejsce (nagroda 5 000 zł) –Mariola Romejko zapracę „Jabłuszko i cytryna”, 5 Dom Pomocy Społecznej w Łodzi (woj. łódzkie),
  3. III miejsce (nagroda 4 000 zł) –Przemysław Niburski za pracę „Nasza miłość i przyjaźń”, Środowiskowy Dom Samopomocy we Włoszczowie (woj.świętokrzyskie),
  4. Wyróżnienia:
  • Jadwiga Nawodzińska za pracę „Połowa dla mnie połowa dla Ciebie”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „TRATWA” w Sandomierzu (woj. świętokrzyskie),
  • Jacek Zdanowski za pracę „W gronie przyjaciół”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PSOUU w Lublinie (woj. lubelskie),
  • Damian Frankiewicz za pracę „Moi przyjaciele”, Środowiskowy Dom Samopomocy przy Fundacji „Żyć Godnie” w Kolniku ( woj. pomorskie),
  • Teresa Strojna za pracę „Kocia przyjaźń”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Tomaszkowicach (woj. małopolskie),
  • Marcin Malinowski za pracę „Przyjaźń do grobowej deski”, Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji „Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym” w Opolu (woj. opolskie),
  • Adam Śleziona za pracę „Razem”, WTZ „UNIKAT”, przy Stowarzyszeniu Wspierania Działań Twórczych UNIKAT w Katowicach (woj. śląskie).

2. Kategoria rysunek i grafika:

  1. I miejsce (nagroda 6 000 zł) - Iwona Chyrowska za pracę „Szmacianka przytulanka”, Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Św. Faustyna WTZ Tychy (woj. śląskie),
  2. II miejsce (nagroda 5 000 zł) – Iwona Mendrek za pracę „Zwierzęta moi przyjaciele. Ja i moja Kicia”, Dom Pomocy Społecznej im. Św. Kazimierza w Radomiu (woj. mazowieckie),
  3. III miejsce (nagroda 4 000 zł) –Krzysztof Szajko za pracę „Koty”, Dom Pomocy Społecznej w Gdańsku (woj. pomorskie),
  4. Wyróżnienia:
  • Katarzyna Mądrawska za pracę ,,Razem łatwiej", Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenie na Rzecz Osób Psychicznie Chorych i Niepełnosprawnych Intelektualnie ,,Empatia" w Gębicach (woj. wielkopolskie),
  • Jacek Szczur, Tadeusz Miś za pracę „Portret podwójny”, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Sędziszowie Młp., Środowiskowy Dom Samopomocy, (woj.podkarpackie),
  • Damian Kania za pracę „Las przyjaciół”, Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu (woj. opolskie)
  • Paweł Biesok za pracę „Nierozłączni”, WTZ przy PDPS „Feniks” w Drogomyślu (woj. śląskie).

3. Kategoria tkanina i aplikacja:

  1. I miejsce (nagroda 6 000 zł) –Aneta Adamczyk za pracę „W jednym zaprzęgu”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Judy Tadeusza w Starachowicach (woj. świętokrzyskie),
  2. II miejsce (nagroda 5 000 zł) –Bożena M. za pracę „Książka, przyjaciel na całe życie”, Warsztat Terapii Zajęciowej Instytutu Psychiatrii i Neurologii (woj. mazowieckie),
  3. III miejsce (nagroda 4 000 zł) –Agnieszka Wrona za pracę „Tęczowa przyjaźń”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Remedium” w Tymbarku (woj. małopolskie),
  4. Wyróżnienia:
  • Monika Biszkont za pracę „Wierni przyjaciele”, Warsztaty Terapii Zajęciowej PSOUU Koło w Świdniku (woj. lubelskie),
  • Renata Jajko za pracę „Razem nie straszne nam burze”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Gorzycach (woj.podkarpackie),
  • Ewa Turan za pracę „Oczy przyjaciela”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Marcinkowie (woj. warmińsko-mazurskie),
  • Jolanta Dąbrowska za pracę „Marzenie Rybaka”, Warsztaty Terapii Zajęciowej „8 kroków” w Strzelcach Krajeńskich (woj. lubuskie)

4. Kategoria rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. I miejsce (nagroda 6 000 zł) – Konrad Miazek za pracę „Zaplątani w przyjaźni”, WTZ przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem” w Koluszkach (woj. łódzkie),
  2. II miejsce (nagroda 5 000 zł) –Grzegorz Gawryła za pracę „Przyjaźń z ptakami”, Warsztat Terapii Zajęciowej im. Brata Alberta w Radwanowicach (woj. małopolskie),
  3. III miejsce (nagroda 4 000 zł) –Łukasz Kwaśny za pracę „Skrzydlaci przyjaciele”, WTZ „Jesteś potrzebny!” przy Bielskim Stowarzyszeniu Artystycznym TEATR GRODZKI Bielsko-Biała (woj.śląskie),
  4. Wyróżnienia:
  • Adam Pycior za pracę „Dwie małe dziewczynki” wg Van Goga”, Warsztat Terapii Zajęciowej „mega-Art” przy Polskim Związku Niewidomych Bydgoszcz (woj.kujawsko-pomorskie),
  • Dariusz Stanek za pracę ,,Trzej muszkieterowie”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Wsi (woj.podkarpackie),
  • Łukasz Bartos, Grzegorz Jędryka, Marcin Kubik, Sławomir Kacprzak, Paweł Sylwestrzak za pracę „Abi i ja”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Jutrzenka” w Sochaczewie (woj.mazowieckie),
  • Władysław Szymczyk za pracę „Prawdziwa przyjaźń”, Dom Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie (woj. mazowieckie)
  • Angelika Szneider za pracę „Przyjaźń” WTZ „UNIKAT”, przy Stowarzyszenie Wspierania Działań Twórczych UNIKAT w Katowicach (woj. śląskie),
Data publikacji: 2015-08-07
Wydział Komunikacji Społecznej
Autor: Sławomira Zielińska