informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Aktualności

Na stronie znajdziesz najświeższe aktualności dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Lista laureatów XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH” Przewiń do tłumaczenia na język migowy

I. Kategoria malarstwo i witraż

  1. Miejsce I - Tytuł: „Droga wolna”, Autor/Autorzy: Ryszard Zięba, 5 Dom Pomocy Społecznej w Łodzi,
  2. Miejsce II - Tytuł: „Latawce Niepodległości”, Autor/Autorzy: Piotr Paszkowski, Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie,
  3. Miejsce III - Tytuł: „Nasza Polska – tu jesteśmy szczęśliwi”, Autor/Autorzy: Teresa Stołecka, Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie.

Wyróżnienie:

  • Tytuł: „Od morza do Tatr”, Autor/Autorzy: Dorota Szpak, Warsztat Terapii Zajęciowej w Grabowicy,
  • Tytuł: „Cała Polska się raduje”, Autor/Autorzy: Agnieszka Jasińska, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Kraków - Nowa Huta, Warsztat Terapii Zajęciowej
    w Krakowie,
  • Tytuł: „Od Bałtyku po Tatry – Polska”, Autor/Autorzy: Kamila Betcher, Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrówce Królewskiej,
  • Tytuł: „Polska bez barier”, Autor/Autorzy: Adam Śleziona, Warsztat Terapii Zajęciowej Unikat w Katowicach,
  • Tytuł: „Lajkonikiem przez Polskę”, Autor/Autorzy: Kinga Widło, Warsztat Terapii Zajęciowej Brzesko,
  • Tytuł: „Mój cały świat”, Autor: Aleksandra Styn, Warsztat Terapii Zajęciowej, Puckie Stowarzyszenie Wspierające Osoby Niepełnosprawne Umysłowo „RAZEM” w Pucku,
  • Tytuł: „Niepodległa od morza do Tatr”, Autor/Autorzy: Adam Budziszewski, Warsztat Terapii Zajęciowej w Owińskach - Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu,
  • Tytuł: „Na skrzydłach polskiego orła”, Autor/Autorzy: Natalia Dzimiszkiewicz, Adam Tołkiewicz, Środowiskowy Dom Samopomocy „Tęcza” w Szczecinie.

 II. Kategoria rysunek i grafika

  1. Miejsce I - Tytuł: „Taki pejzaż”, Autor/Autorzy: Joanna Zimoch, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu,
  2. Miejsce II - Tytuł: „Ściany mojego domu”, Autor/Autorzy: Marek Betko, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Radość Życia” Warsztat Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Białostockiej,
  3. Miejsce III - Tytuł: „Cegiełki Polskości”, Autor/Autorzy: Marek Bielski, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Radość Życia” Warsztat Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Białostockiej.

 Wyróżnienie:

  • Tytuł: „Życie w Niepodległej”, Autor/Autorzy: Karolina Żuk, Fundacja im. Brata Alberta, Warsztat Terapii Zajęciowej „Bratanki” w Toruniu,
  • Tytuł: „Moja Ojczyzna”, Autor/Autorzy: Patryk Trusz, Warsztat Terapii Zajęciowej przy I.S.O.N. „Prometeusz” w Chełmie,
  • Tytuł: „Nasze wycieczki - jak Polska długa i szeroka”, Autor/Autorzy: Damian Kania, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu,
  • Tytuł: „Jestem wolna - mogę wszystko”, Autor/Autorzy: Andrzej Kowalczyk, Adrian Wacławik, Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie,
  • Tytuł: „Pod skrzydłami od morza do Tatr”, Autor: Anna Drozdowska, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zgierzu.

 III.  Kategoria rzeźba kameralna i płaskorzeźba

  1. Miejsce I - Tytuł: „Polska na talerzu”, Autor/Autorzy: Lucyna Kubiak, Stowarzyszenie Charytatywne „Żyć Godnie”, Warsztat Terapii Zajęciowej
    w Polkowicach,
  2. Miejsce II - Tytuł: ,,Piękna Nasza Polska cała”, Autor/Autorzy: Łukasz Minciel, Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek św. Faustyna, Warsztat Terapii Zajęciowej w Tychach,
  3. Miejsce III - „Gdzie Polska tam ja”, Autor/Autorzy: Agnieszka Kotlińska, Katarzyna Niwińska, Adrian Paluchowski, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu.

Wyróżnienie:

  • Tytuł: „POLSKA JEST TEŻ MOJĄ UKOCHANĄ OJCZYZNĄ”, Autor/Autorzy: Tadeusz Olszowski, Środowiskowy Dom Samopomocy przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „GNIAZDO” w Starym Sączu,
  • Tytuł: „Moja niepodległa”, Autor/Autorzy: Mariusz Balcarek, Warsztat Terapii Zajęciowej Unikat w Katowicach,
  • Tytuł: „Wznoszę się ponad barierami”, Autor/Autorzy: Dorota Kluz, Środowiskowy Dom Samopomocy Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu,
  • Tytuł: „Solidarni bez barier”, Autorzy: Dariusz Nakielski, Leszek Wincza, Paweł Rybak, Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzony przez Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w Gdańsku.

IV. Kategoria tkanina i aplikacja

  1. Miejsce I - Tytuł: „Rodzinne świętowanie”, Autor/Autorzy: Danuta Sałaja, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Kraków - Nowa Huta Warsztat Terapii Zajęciowej w Krakowie,
  2. Miejsce II - Tytuł: „Walka o niezależność”, Autor/Autorzy: Ewa Tuła, Środowiskowy Dom Samopomocy Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu,
  3. Miejsce III - Tytuł: „Wolna i niezależna”, Autorzy: Mariola Romejko, Władysław Tyszkiewicz, 5 Dom Pomocy Społecznej w Łodzi.

Wyróżnienie: 

  • Tytuł: „Piękna nasza Polska cała”, Autor/Autorzy: Alicja Popławska, Środowiskowy Dom Samopomocy „Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych” Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman w Toruniu,
  • Tytuł: „Jesteś sterem”, Autor: Ewa Klawikowska, Warsztat Terapii Zajęciowej w Bojanie, Fundacja Szczęśliwa Rodzina im. Św. Faustyny Kowalskiej w Koleczkowie,
  • Tytuł: „Niepodległa bez barier od morza do Tatr”, Autor/Autorzy: Marta Górska, Warsztat Terapii Zajęciowej Unikat w Katowicach,
  • Tytuł: „Jesteśmy wolni, równi i szczęśliwi”, Autor/Autorzy: Paulina Brylewska, Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie,
  • Tytuł: „Przez życie z nadzieją”, Autor/Autorzy: Paulina Ćwiek, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Osinach.

 V. Kategoria fotografia i film

  1. 1. Miejsce I - Tytuł: „Z życiem”, Autor: Ewa Kołodziejczak, Przemysław Latusek, Ewelina Mierzwa, Środowiskowy Dom Samopomocy - Polskie Stowarzyszenie
    na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gorzowie Wielkopolskim,
  2. 2. Miejsce II - Tytuł: „Jedna droga – jeden cel”, Autor/Autorzy: Łukasz Radzik, Warsztat Terapii Zajęciowej FELICITAS w Czechowicach-Dziedzicach,
  3. 3. Miejsce III - Tytuł: „Niepodległa bez barier”, Autor/Autorzy: Beata Bujalska, Krzysztof Kurdek, Jacek Krul, Środowiskowy Dom Samopomocy w Stargardzie.

 Wyróżnienie:

  • Tytuł: „NIEmy”, Autor/Autorzy: Łukasz Wiśniewski, Sławomir Pakuła, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grodzisku Wielkopolskim - Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Grodzisku Wielkopolskim,
  • Tytuł: „Depesz - historia wolności”, Autor: Paweł Łukasik, ŚDS w Opocznie,
  • Tytuł: „Mój kraj i morze możliwości”, Autor: Józef Barczyński, 5 Dom Pomocy Społecznej w Łodzi.

 

 

Tłumaczenie na język migowy

Data publikacji: 2018-11-20
-
liczba wyświetleń: 1434