Na stronie znajdziesz najświeższe aktualności dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Migają i tańczą w Krakowie
4 kwietnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niesłyszących im. Janusza Korczaka w Krakowie odbyły się warsztaty teatru tańca. Młodych uczestników projektu Miganiec odwiedziła Marta Mordarska, dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON.
Miganiec jest projektem edukacyjnym z zakresu teatru tańca, jego adresatami jest niesłysząca młodzież. Projekt finansowany jest z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Miganiec to szereg działań o charakterze artystycznym mających na celu aktywizację i włączenie osób niesłyszących do czynnej aktywności teatru tańca.
Projekt realizowany jest przez tancerki Agnieszkę Janię i Anetę Orlik. Oddział Małopolski PFRON miał już okazję współpracować z Agnieszką Janią. Widzowie mogli zobaczyć Jej spektakl teatru tańca „Zrozumieć ciszę” w trakcie zorganizowanego przez Oddział I Małopolskiego Dnia Osób Niepełnosprawnych w Krakowie.

