Na stronie znajdziesz najświeższe aktualności dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON sygnatariuszem „Partnerstwa na rzecz dostępności”
Dołączenie PFRON do „Partnerstwa na rzecz dostępności” jest przypieczętowaniem działań, które Fundusz podejmuje w obszarze dostępności od dłuższego czasu. Od września ubiegłego roku dbamy o tych, którzy zgłaszają się do nas z potrzebą uzyskania dostępności w dowolnym podmiocie publicznym, prowadzimy postępowania skargowe. Realizujemy szkolenia dla pracowników transportu zbiorowego w zakresie prawidłowej obsługi osób ze szczególnymi potrzebami, na każdym etapie podróży. Uruchamiamy programy zapewniające budynki bez barier, a prowadząc program stabilne zatrudnienie finansujemy dostosowywanie warunków pracy dla osób z niepełnosprawnościami w administracji i służbie publicznej. Naszą aktywnością chcemy wzmacniać działania Partnerstwa. - powiedział Prezes Zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz.
To dla nas niezwykle ważne, że PFRON - nasz wieloletni partner w budowaniu i wdrażaniu Programu Dostępność Plus, przystępuje dziś do Partnerstwa. Potwierdza tym swoje zaangażowanie i współpracę na rzecz dostępności – podkreśliła wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
„Partnerstwo na rzecz dostępności” jest wspólną inicjatywą przedstawicieli instytucji administracji publicznej, samorządów, biznesu, organizacji pozarządowych oraz środowiska osób z niepełnosprawnościami i seniorów. Sygnatariusze dokumentu kierując się ideą dostępności i równego traktowania wspólnie dążą do wyrównywania szans i dostępu wszystkich obywateli do otoczenia fizycznego, społecznego, kulturalnego, rekreacji, wypoczynku, sportu, opieki zdrowotnej, edukacji, pracy, transportu, informacji i środków komunikacji.

