Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
54. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski już w ten weekend
Po raz pierwszy gospodarzem mistrzostw będzie Zamość, który przez trzy dni stanie się stolicą polskiego sportu osób z niepełnosprawnościami. Na stadionie OSiR przy ul. Królowej Jadwigi 8 rywalizować będzie ponad 240 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Sportowcy powalczą o medale oraz tytuły mistrzów Polski, dostarczając kibicom wielu emocji i inspirujących sportowych historii. Osoby, które nie będą mogły pojawić się na stadionie, mogą śledzić zawody na żywo za pośrednictwem transmisji internetowej dostępnej na platformie YouTube. Aktualne wyniki zawodów będzie można śledzić na stronie meets rosterathletics.
Dodatkową atrakcją mistrzostw będzie Piknik Paralimpijski organizowany przez Polski Komitet Paralimpijski.
W sobotę, 27 czerwca, w godzinach od 10.00 do 17.00 w Parku Miejskim obok stadionu na odwiedzających czekać będą liczne atrakcje, możliwość poznania sportu paralimpijskiego oraz aktywności przygotowane dla całych rodzin. 54. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski to nie tylko rywalizacja na najwyższym krajowym poziomie, ale także promocja aktywności fizycznej, integracji społecznej oraz przełamywania barier poprzez sport. Zachęcamy do śledzenia zawodów i kibicowania uczestnikom podczas tego wyjątkowego wydarzenia.

