Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

6 medali tenisistów „Start” Zielona Góra w China Open

W chińskim Hangzhou odbył się turniej tenisa stołowego osób niepełnosprawnych - China Open 2019. To wysoko punktowany turniej dla zawodników, którzy zdobywają kwalifikacje na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020.

Miłą niespodziankę sprawili zawodnicy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra. Wszyscy (4 osoby) wrócili z medalami z tej prestiżowej imprezy sportowej. Zdobyli ogółem aż 6 medali (1 złoty, 3 srebrne, 2 brązowe), co stanowi połowę medali zdobytych przez reprezentację Polski.

Wspaniale zaprezentowali się podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka, w szczególności Igor Misztal, który w klasie 10-tej nie dał szans zawodnikom zdobywając złoty medal w turnieju indywidualnym oraz srebrny w turnieju drużynowym wraz z Anglikiem Joshua Stacey. Swoją grą indywidualną, przerwał hegemonię Chińczyków, którzy stanowią silną reprezentację, w grze drużynowej musieli uznać wyższość zespołowi Chin, po wyrównanej grze przegrali 1:2.  Nie zawiedli utytułowani zawodnicy w klasie 8-mej, indywidualnie Marcin Skrzynecki zdobył srebrny medal, natomiast Piotr Grudzień brązowy. Miejsca na podium w tej klasie podzielili z Chińczykami.

W turnieju drużynowym, w którym wystąpili wspólnie, zdobyli medal brązowy, gdzie nie dali rady również Chińczykom, którzy dominowali w prawie wszystkich klasach startowych podczas całego turnieju. Bardzo dobrze wypadł w klasie 1-2 (zawodnicy na wózkach) Tomasz Jakimczuk, którego trenerem jest Jacek Kaczmarek. Wspólnie z Rafałem Czuperem („Start” Białystok) od paru lat stanowią czołowy zespół na świecie w tej klasie startowej. Udowodnili to zdobywając srebrny medal, ulegając tylko w finale drużynie z Rosji 1:2. Natomiast w turnieju indywidualnym Tomasz Jakimczuk zajął wysokie miejsce 5-8.

Data publikacji: 2019-11-12