Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Dwa medale lekkoatletów Zielonogórskiego „START-u” podczas Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych
W Krakowie 20-23 sierpnia odbyły się 48. Paralekkotletyczne Mistrzostwa Polski. W zawodach wzięła udział 7-osobowa reprezentacja Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra, podopieczni Jerzego Walczaka i Ewy Zielińskiej. Do grona medalistów weszli Agata Woźniak i Nikodem Prządka zdobywając dwa brązowe medale.
Agata Woźniak startująca w gr.55 medal brązowy zdobyła w pchnięciu kulą – wynikiem 4,21 m. Kolejny brązowy krążek dołożył Nikodem Prządka w rzucie oszczepem – wynikiem 18,24 m.
Pozostali zawodnicy Stowarzyszenia: Marlena Przeździęk, Natalia Pawlak, Roman Olech, Tomasz Kozak uplasowali się na dalszych pozycjach w konkurencjach rzutowych, zajmując swoje najlepsze miejsca. Marlena Przeździęk – pchnięcie kulą – 4 miejsce, Natalia Pawlak – rzut dyskiem – 5 miejsce, Roman Olech – rzut oszczepem – 7 miejsce, Tomasz Kozak – rzut oszczepem – 7 miejsce.

