Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
DZIEŃ SENIORA W ZUS
Wydarzeniu towarzyszył panel dyskusyjny, podczas którego zaproszeni specjaliści informowali o warunkach nabywania uprawnień do emerytur i rent oraz o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, a także o rehabilitacji leczniczej oraz o zagrożeniach w szczególności dotyczących osób starszych.
- Do lubelskiego oddziału ZUS wpłynęło najwięcej wniosków o 500 plus dla osób niesamodzielnych, obecnie jest ich ponad 9 500 tysiąca– mówił Piotr Waszak, Dyrektor Oddziału ZUS w Lublinie.
Wśród prelegentów obecni byli przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, a także przewodnicząca zarządu oddziału okręgowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Lublinie. W czasie spotkania pracownik merytoryczny Oddziału Lubelskiego PFRON zaprezentował formy wsparcia seniorów ze środków PFRON przekazywanych do samorządów powiatowych oraz z Programu wyrównywania różnic między regionami III w zakresie likwidacji barier architektonicznych w budynkach wielorodzinnych.
W ramach wydarzenia zapewniono również bezpłatne porady ekspertów, w tym badania dermatoskopem, pomiary ciśnienia, cukru i samobadania piersi oraz wsparcie w zakresie zakładania Internetowego Konta Pacjenta i kart EKUZ.

