informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

I Grand Prix Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym

Pokaż zdjęcie: Tenisistka stołowa podczas gry, przy stole, na tle ścianki promującej zawody, odbija piłeczkę

W Gdańsku, w dniach 16-18 września 2022 r., odbyło się I Grand Prix Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

Dużym sukcesem może pochwalić się najmłodsza zawodniczka ZSR „START” Zielona Góra, zaledwie 15-letnia Magdalena Pawłasek. Zwyciężyła w swojej klasie 7-8, pokonując starsze i bardziej doświadczone zawodniczki. W grupie eliminacyjnej pewnie pokonała 3:0 Katarzynę Musielak (Zduńska Wola) oraz 3:0 Monikę Borewicz (Radom). W półfinale pokonała 3:1 Jolantę Kopaczyńską (Wrocław), a w finale ponownie zmierzyła się z Moniką Borewicz zwyciężając po emocjonującym pojedynku 3:2. Jest to pierwsze zwycięstwo tej młodej utalentowanej zawodniczki w Grand Prix Polski w barwach ZSR „START” Zielona Góra. 

Zwycięzcami w swoich klasach startowych pewnie zostali również: paraolimpijczyk Piotr Grudzień klasa 8 oraz kadrowicz Igor Misztal w klasie 10-ej. W tej samej klasie Hubert Morusiewicz zajął 3 miejsce. Patryk Gatner (klasa 9 ) zajął miejsca 5-6.

Galeria zdjęć

Data publikacji: 2022-09-26
Oddział Lubuski PFRON
Autor: Oddział Lubuski PFRON

Inne aktualności z tej kategorii