Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
II nabór wystąpień w programie „Zajęcia klubowe w WTZ” rusza już 1 czerwcu br.
Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną w kraju zajęcia klubowe mogą być prowadzone w warsztatach także w formie zdalnej. Zbliżająca się tura naboru wystąpień o przyznanie środków finansowych dotyczy zajęć klubowych, które mają zostać uruchomione i prowadzane od drugiej połowy roku realizacyjnego tzn. od 01 sierpnia 2020r. do 31 stycznia danego roku realizacyjnego.
Celem programu jest przede wszystkim wsparcie osób z niepełnosprawnością w utrzymaniu samodzielności i niezależności w życiu społecznym i zawodowym poprzez prowadzenie przez Warsztaty Terapii Zajęciowej zajęć klubowych jako zorganizowanej formy rehabilitacji.
Zapraszamy samorządy powiatowe do uczestnictwa w ww. programie i składania we wskazanym terminie przedmiotowych wystąpień.
Zachęcamy również do zapoznania się z treścią programu „Zajęcia klubowe w WTZ” i procedurami jego realizacji, które zostały udostępnione na stronie internetowej Funduszu w zakładce "Programy realizowane obecnie".

