informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

IV Podlaski Konwent Osób z Niepełnosprawnościami

W Białymstoku w dniu 26 września 2019 r odbył się IV Podlaski Konwent Osób z Niepełnosprawnościami. Wydarzeniu przewodziło hasło „Aktywni Obywatele i Obywatelki – w kulturze, rekreacji i sporcie”.

Miejscem spotkania została wybrana nie przypadkowo Książnica Podlaska, jako przykład obiektu kultury w pełni dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Podczas Konwentu mogliśmy się dowiedzieć również w jaki sposób inne biblioteki z województwa podlaskiego wychodzą naprzeciw potrzebom osób z różnymi dysfunkcjami.

W trakcie Konwentu zostały wygłoszone wykłady oraz przedstawione prezentacje dotyczące kultury, rekreacji i sportu dostępnego dla wszystkich. Dr Dorota Ryszkowska z Wydziału Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Piłsudskiego w Warszawie omówiła wyniki badań w formie prezentacji pt. „Kompetencje nauczyciela wychowania fizycznego do pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami i niepełnosprawnością”.

Konwent został zakończony dyskusją, w której głos zabrali przedstawiciele organizacji pozarządowych działających statutowo na rzecz osób z niepełnosprawnościami m.in. pan Sławomir Besowski z Fundacji Centrum Praw Osób Niepełnosprawnych. Podczas dyskusji zostały wypracowane wspólne manifesty i postulaty.

Należy dodać, iż Konwent prowadzili przedstawiciele Podlaskiego Sejmiku Osób z Niepełnosprawnościami: Rafał Gawkowski oraz dr Anna Drabarz, Pełnomocnik Dziekana Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

Ponadto, spotkanie było okazją do udziału w obchodów 10. urodzin Oddziału Fundacji Aktywizacja w Białymstoku. Jubilatom życzymy satysfakcji z osiągnięć w pracy zawodowej, wytrwałości w podejmowaniu kolejnych wyzwań oraz wszelkiej pomyślności w dążeniu do dalszego rozwoju Państwa organizacji.

Galeria zdjęć

Data publikacji: 2019-10-01
Oddział Podlaski PFRON
Autor: Elżbieta Pomian

Inne aktualności z tej kategorii